PDA

View Full Version : За тези извън България



yarrr
11-26-2008, 20:18
qko li vi e kato ste izvun Bulgaria



*Заглавие на кирилица!

tItEufFf
11-26-2008, 21:09
Скука е .. но всички казват, че така е само в началото, после всичко се нареждало. Аз съм вече пети месец тук и откачам..

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-27-2008, 00:09
По някои отношения да ... например.. маика тук не работи като заболекар (което работеше в България) и печели .. абе доста повече отколкото като заболекар там( и да кажеш да не е имала клиенти.. имаше си доста (поне аз така мисля..)..).. но като изключим това.. хмм за 7 месеца и половина не съм си намерила приятели .. в смисъл има там 3 момичета с които се движа но .. те са точно от този тип момичета които ти гледат лошото .. имам си сериозен приятел нещо което нямах в България но .. нуждая се от приятели .. еи такива каквито си ги имах в България.. :( и приятеля ми ми казва че и тои откакто е тук (година и 2 3 месеца) не си е намерил такива приятели каквито е имал но вече е спрял даже да търси.. така че не мога да кажа дали ми е по добре или не.. :-o

LitTleJ
11-27-2008, 09:54
Скука е .. но всички казват, че така е само в началото, после всичко се нареждало. Аз съм вече пети месец тук и откачам..

Water_lili
11-27-2008, 11:11
аз бих казала, че всичко е въпрос на лични приоритети. Всеки който е тръгнал с надеждата да си живее живота както в бг естествено ,че е тъпо и разочароващо, а този който е отворен към нови неща и култура винаги намира нещо за което да си заслужава да се остане (освен типичните неща като по- добро заплащане, спокоен живот...). Чужбина е за хора със силен характер и ясни цели бих казала...

hooliganka89
11-27-2008, 13:25
Като гледам сте позабравили да пишете правилно.

Sturma
11-27-2008, 14:26
аз бих казала, че всичко е въпрос на лични приоритети. Всеки който е тръгнал с надеждата да си живее живота както в бг естествено ,че е тъпо и разочароващо, а този който е отворен към нови неща и култура винаги намира нещо за което да си заслужава да се остане (освен типичните неща като по- добро заплащане, спокоен живот...). Чужбина е за хора със силен характер и ясни цели бих казала...
Моля, запознай ни с американската култура..

azazas
11-30-2008, 01:00
Ем мен ми беше гадно ф началото... ама като си намериш фр понаучиш езика и си е супер (поне за мен де) :) :) :)

Water_lili
11-30-2008, 08:31
аз бих казала, че всичко е въпрос на лични приоритети. Всеки който е тръгнал с надеждата да си живее живота както в бг естествено ,че е тъпо и разочароващо, а този който е отворен към нови неща и култура винаги намира нещо за което да си заслужава да се остане (освен типичните неща като по- добро заплащане, спокоен живот...). Чужбина е за хора със силен характер и ясни цели бих казала...
Моля, запознай ни с американската култура..

Кой е споменал тук нещо за американска култура :shock:

Darkkiss
01-18-2009, 03:03
аз бих казала, че всичко е въпрос на лични приоритети. Всеки който е тръгнал с надеждата да си живее живота както в бг естествено ,че е тъпо и разочароващо, а този който е отворен към нови неща и култура винаги намира нещо за което да си заслужава да се остане (освен типичните неща като по- добро заплащане, спокоен живот...). Чужбина е за хора със силен характер и ясни цели бих казала...
Моля, запознай ни с американската култура..

Кой е споменал тук нещо за американска култура :shock:

Че американците имат ли култура???
Всеки ден нещо ново под слънцето :D

hahavteen
01-18-2009, 10:36
Ми поне тук съм със семейството си...
Иначе Лили е права... Иска се силен характер и ясни цели. Трябва да знаеш какво искаш и как да го постигнеш и да не оставяш малките неща да ти застават на пътя.

SoAfraid
01-18-2009, 14:39
На мен ми харесва но зе да ми писва вече. И искам да се прибера, но като се прибера ще ми писне и в България. Затова се прибирам само за по 2-3 месеца лятото :)

adelaida
01-18-2009, 19:35
abe koito e silen i ima celi i v bg 6te se opravi..ako e tolkova otvoren no razlikata e 4e pove4eto nacii sa po prosti i zatova balgarina misli4 4 ee po lesno za realizaciq,est se v bg horata imat kultura i sa umni!!!da ne govorim za stil i viziq!!! i kultura ne se u4i kao otide da jivee6 v dr darjava!!!ina4e stava ako ima6 nqva cel da spesti6 nqkvi pari za6toto i mnoo ne se pestqt da kaja!

Darkkiss
01-19-2009, 02:49
abe koito e silen i ima celi i v bg 6te se opravi..ako e tolkova otvoren no razlikata e 4e pove4eto nacii sa po prosti i zatova balgarina misli4 4 ee po lesno za realizaciq,est se v bg horata imat kultura i sa umni!!!da ne govorim za stil i viziq!!! i kultura ne se u4i kao otide da jivee6 v dr darjava!!!ina4e stava ako ima6 nqva cel da spesti6 nqkvi pari za6toto i mnoo ne se pestqt da kaja!

Няма се повтарям от предишния пост като ти казвам да порастнеш лигло но ще ти кажа като си такава БЪЛГАРКА пиши на кирилица и се опитай поне малко по-грамотно да е !!!

adelaida
01-19-2009, 07:05
6te pi6a kakto si iskam!!!ne sam v u4ili6te da se staraq!porasni ti i vij za kvo stava vapros!!!

Osanago
01-19-2009, 21:34
Много по-добре е от България АД...То България преди била велика страна, сега акционерно дружество на "депутати" стана да я ева...

SoFarSoG00d
01-20-2009, 20:59
Има добри и лоши моменти,зависи от обграждащата те среда.

tedi_96
01-21-2009, 21:03
znaete li kakvo atski mn me draznqt horata koito pishat BEZ DA ZNAQT!!!negovorq za tazi tema vuobshte neshto ot sorta ''abe ti ako si dobar chovek i obrazovan'' ''abe kak nqma da e hubavo tova vse pak e edi si koq darjava '' ako si obshtitelen i inteligenten vseki shte ti e priqtel EHOOOOOOO HORA MLAKVAITE!!! ATSKI MN MI PISNA OT VAS !!! :-x

Darkkiss
01-21-2009, 21:05
znaete li kakvo atski mn me draznqt horata koito pishat BEZ DA ZNAQT!!!negovorq za tazi tema vuobshte neshto ot sorta ''abe ti ako si dobar chovek i obrazovan'' ''abe kak nqma da e hubavo tova vse pak e edi si koq darjava '' ako si obshtitelen i inteligenten vseki shte ti e priqtel EHOOOOOOO HORA MLAKVAITE!!! ATSKI MN MI PISNA OT VAS !!! :-x

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!
на 12 години какво па мнение мое да имаш
сополанка

TheBlackRose
01-23-2009, 07:12
Ами тук всичко е много хубаво-храната,алкохола,цигарите, лиците са чисти и т.н.,но приятелите ми липсват.Не съм свикнала да съм смао с още трима и да не се събирам с друг.Принципно секи ден излизах поне с десетима различни човека,а сега...Ми е просто малко скучно... :(

sissy89
01-28-2009, 10:23
ми ,виж... аз съм в Гърция от 5 години вече и ми е забавно :) имам си познати,приятели...излизаме редовно насам-натам!С,пък лятото ее мн готинко..моренце,ала-бала :) Но в началото ми беше трудно,защото не познавах никой ,бях мн нервна но сега всичко е Ок , ЕЕ...има моменти,в който се натажаваме за българия,но аз си идвма редовно и така!!!!

untouchedbby
05-30-2009, 14:59
Ами аз се чувстам по-добре в Америка.Да приятелите и роднините ми липсват,но само това.Тук всичко е много по-добре.Живея тук от 3 години и си се чувствам като у дома си,а като се връщам в БГ съм на гости.Гаджето ми живее от 10 години тук и за него това е неговата родна страна.В Гърция се е връщал 3 пъти за тези 10 години и съвсем е изгубил гръцкото в себе си.
Тук намерих много приятели,които ме обичат,намерих своето място в големия град и ми е добре.Харесва ми този живот и не бих го заменила за този в България.

Piiseto0o
07-29-2011, 13:15
Ибавам ти и чужбината ибавам ти всичко малко взе да ми омръзва Гърцията ама пък какво да правя в България след като не ми предлага нищо не че Гърция предлага повече,но все пак :) От малко съм тук два месеца идвала съм и преди но само за лятото,абе сега в началото е кофти познавам само няколко българина и всеки се чуди как да те излъже,пък и наистина не съм свикнала да ми е толкоша еднообразно и скучно но скоро мисля да си ида за бързо към България,липсва ми наистина много моята България...Обичам си я много !!! :)

Linns
08-04-2011, 22:23
Скука е .. но всички казват, че така е само в началото, после всичко се нареждало. Аз съм вече пети месец тук и откачам.. Искате да си уредите живота за 5 месеца?

Аз съм извън България почти 10 години, връщам се тук доста често, но не бих се върнала да живея в родината си за постоянно.. Може би след пенсия..

mrankoniiii
11-12-2011, 17:56
аз много лесно свикнах , може би защото бях малка . Много трудно се научиха да ми казват името :grin:

mrankoniiii
11-12-2011, 17:58
[quote=tItEufFf]Скука е .. но всички казват, че така е само в началото, после всичко се нареждало. Аз съм вече пети месец тук и откачам.. Искате да си уредите живота за 5 месеца?


То кой няма да откачи . Ти къде си ? Аз живя в Канада на майка ми и беше много трудно да свикне , но скоро си немери приятелки и всичко се нареди

ThomasCook
12-01-2011, 18:50
Интересно ми беше да ви прочета. Дано и аз се адаптирам бързо, предстои ми да замина да уча извън България догодина и много се притеснявам дали всичко ще е ОК, но като ви чета повечето от вас са доволни.

Leticcia
12-11-2011, 14:40
Зависи много от страната, в която отидеш.Има по-добри и по-лоши условия....

BrokenInnocence
12-15-2011, 15:04
От 6 години живея извън Бг (на различни места, не 6 години само в една държава) и си ми е супер. Научих се да се адаптирам много бързо към различни места и хора. България не ми липсва, в началото усещах доста остро липсата на приятелите и семейството ми, но тогава бях и сравнително малка, нормално, сега вече свикнах, прекарвам цялото лято с тях, виждам ги покрай коледните празници и се чувствам добре. Както каза някой по-горе, важното е да не се вкопчиш със зъби и нокти в идеята за България и как са нещата в България. Такива примери виждам постоянно - идват в чужбина, ентусиазирани, с идеята "Сега ще им покажа аз на тея чужденци.", след месец макс почват да мрънкат "Ама тук не е като в Бг."... естествено, че не е, пич, ти не си вече в Бг... Ако заминеш с нагласата, че си отворен към новата култура, начин на живот и хора, с които ще живееш, всичко ще бъде наред.