PDA

View Full Version : Какъв афтършейв да използвам ?



neznaq
11-27-2008, 14:11
Здр,значи след като се избръсна и ми излизат мн гадни пъпчици и искам да ме посъветвате някакъв добър автършейв

Boyd
11-27-2008, 15:35
Използвай какъвто ти харесва. По принцип са си на спиртна/алкохолна основа, така че каквото и да ползваш ще е едно и също. Хубаво е да не се бръснеш "на сухо" и на контра. На контра като се бръснеш се дразни много повече кожата и се обръщат косъмчета, ако не ти е достатъчно загръбяла брадата, затова излизат и пъпки.

Аз ще ти кажа, че преди 5-6 години като почнах да се бръсна ми излизаха постоянно пъпки, заради тия косъмчета, но с времето станаха прекалено много и твърди, затова не ми е проблем.

От орифлейм можеш да си поръчаш Ребел. Много е хубав като миризма, тежък е (мъжествен), момичетата и жените обожават тая миризма (не знам защо) и като цена не е скъп.

neznaq
11-27-2008, 19:35
А мога ли да си сапунисвам лицето и тогава да се бръсна ил итр задължително да е с пяна

Boyd
11-27-2008, 20:02
Желателно е даже да не е с пяна, ами с крем. Със сапун не е много удачно.

neznaq
11-28-2008, 09:54
Желателно е даже да не е с пяна, ами с крем. Със сапун не е много удачно. какъв крем ще ме посъветваш ?

Boyd
11-28-2008, 15:47
Не мога да ти кажа марка точна. Лично аз преди ползвах някакъв български - Каро се казваше. Сега се мажа с някакъв на Рубела - Топ тен/топ мен. Не знам точно как му беше името, но опаковката е синя имаше и бял май. Абе вземи си някакъв, като отидеш в магазин виж на кой пише крем за бръснене.

slavito007
11-28-2008, 16:42
А мога ли да си сапунисвам лицето и тогава да се бръсна ил итр задължително да е с пяна
Сапун? :lol: Задължително пяна/гел.
На жилет са хубави, а обикновените им са не по-скъпи от останалите пени.
В момента ползвам гела, който рекламират, но няма голяма разлика с пяната освен че маалко по-лътно покрива и че има силен аромат, направо парфюм.

EarthShaker
11-28-2008, 17:02
хубаво е да се бръснеш след баня.. като са отворени порите.. или поне да си намокряш лицето с топла вода да се отворят и след бръсненето със студена да се затворят..

tapunGer
11-30-2008, 19:59
Ракия, спирт ... :grin:

UFOs
11-30-2008, 20:23
На колко години си и как се бръснеш? (контра или не)
Ако се бръснеш контра и тепърва си почнал да се бръснеш,по добре спри.Аз имах такъв проблем.Ходих на козметик много пъти,но това не помогна.Каза ми да използвам автършейф,който не омазнява кожата и да не се бръсна контра в началото,тъй като като се обръснеш контра,косъмчвтата почват да растат на обратно и почват да ти излизат пъпки.Желателно е до към 18 год да не се бръснеш контра,за да свикне кожата ти.Много момчета виждам с пъпки от бръсненето с контра и много пъти ми е идвало да им кажа,да не се бръснат контра.Ама какво да се прави.. :D

EarthShaker
11-30-2008, 21:30
аз не намирам мн логика в тва да се контриш, при положение, че брадата ти не е кой знае колко гъста..

neznaq
12-01-2008, 12:41
На колко години си и как се бръснеш? (контра или не)
Ако се бръснеш контра и тепърва си почнал да се бръснеш,по добре спри.Аз имах такъв проблем.Ходих на козметик много пъти,но това не помогна.Каза ми да използвам автършейф,който не омазнява кожата и да не се бръсна контра в началото,тъй като като се обръснеш контра,косъмчвтата почват да растат на обратно и почват да ти излизат пъпки.Желателно е до към 18 год да не се бръснеш контра,за да свикне кожата ти.Много момчета виждам с пъпки от бръсненето с контра и много пъти ми е идвало да им кажа,да не се бръснат контра.Ама какво да се прави.. :Dами на 18 съм и от скоро се бръсна ама мн гадни пъпчици ми излизат,отскоро вече с пяна се бръсна и след това минавам кожата със спирт (салицилов) и след това с кремче Нивея,надявам се да има ефект...а иначе контра е когато се бръснеш срещу косъма нали ? :shock:

UFOs
12-01-2008, 14:16
Ами точно кремчето нивея засилва ефекта.Купи си автършейв на str8 или на евтерпа и не се контрирай.Нивеята я спри веднага.Омазнява кожата ти,а още си млад за нея.
(всъщност помислих,че използваш за автършейв този нивеята в бяло шишенце.Сега схванах,че с крем се мажеш)
Ами контра е срещу косъма.Ако си почнал отскоро да се бръснеш така,по-добре спри докато не си се обезобразил лицето.

neznaq
12-01-2008, 14:21
Ами точно кремчето нивея засилва ефекта.Купи си автършейв на str8 или на евтерпа и не се контрирай.Нивеята я спри веднага.Омазнява кожата ти,а още си млад за нея.
(всъщност помислих,че използваш за автършейв този нивеята в бяло шишенце.Сега схванах,че с крем се мажеш)
Ами контра е срещу косъма.Ако си почнал отскоро да се бръснеш така,по-добре спри докато не си се обезобразил лицето. ок крема го спирам ама аз карам както е косъма надолу по негова посока а не противоположна нагоре :razz: а иначе аз сега се минавам ссъс спирт салицилов няли няма нищо лошо ?

п.с. а има едно зинерит то нали е добро също ?

Boyd
12-01-2008, 16:50
Ако искаш с ракия се мажи, но щом си почнал скоро да се бръснеш задължително НЕ НА КОНТРА!

Аз така се бръснех на 12-13 години като почна да ми изниква и много бързо да ми расте брадата и мога да ти кажа, че след всяко бръснене ми излизаха пъпки. След като спрях да се бръсна на контра - спряха пъпките.

Както ти казаха на Стрейт си вземи нещо има много хубави аромати. По 10 лева са, даже можеш да си вземеш комплект с тоалетна вода..

UFOs
12-01-2008, 17:46
Вземи си на евтерпа нещо,както казах по-горе.Попитай някой козметик също,или на стрейт са хубави.Не се мажи със спирт и такива неща.Не се бръсни често 1 милиметър косми да имаш,нищо няма да ти стане ако не ги обръснеш.Добре е да си взеиеш хубава самобръсначка.Отиди на козметик,за да премахнат пъпките.Не ги стискай.И странно ми е аз съм на 16 и знам а ти на 18 и не си се интересувал изобщо досега.. :-o

neznaq
12-01-2008, 20:14
Вземи си на евтерпа нещо,както казах по-горе.Попитай някой козметик също,или на стрейт са хубави.Не се мажи със спирт и такива неща.Не се бръсни често 1 милиметър косми да имаш,нищо няма да ти стане ако не ги обръснеш.Добре е да си взеиеш хубава самобръсначка.Отиди на козметик,за да премахнат пъпките.Не ги стискай.И странно ми е аз съм на 16 и знам а ти на 18 и не си се интересувал изобщо досега.. :-o ами нямах брада човек :D мерси мерси на всички

UFOs
12-02-2008, 13:15
Ако имаш проблеми или не се махат питай ни ;) Ще ти помогнем.

sssladuranka
12-02-2008, 15:03
препоръчвам стрейт и адидас,но и обикновен спирт става 8)

Drako89
12-03-2008, 09:28
На нивея са едни от най-хубавите продукти за мъжка козметика, препоръчвам ти ги, има сякакви...и си вземи свястна съмобръсначка, жилета не са лоши, защото тия пъпки може да са и от съмобръсначката :)

UFOs
12-03-2008, 12:20
Драко точно пък от "нивея" кожата ми се омазняваше.Не знам на колко години си,но нивеята (в бялото шишенце и самата течност е бяла) ако за тази говориме,за туко що проходил при бръсненето не трябва да се използва..!

neznaq
12-07-2008, 13:02
Драко точно пък от "нивея" кожата ми се омазняваше.Не знам на колко години си,но нивеята (в бялото шишенце и самата течност е бяла) ако за тази говориме,за туко що проходил при бръсненето не трябва да се използва..! значи на стреит...а др което щях да те питам е под челюста ми брадата нали се бръсне от брадичката към врата в тая посока


п.с. сега ползвам зинерит и пъпчиците взеха да минават :)

UFOs
12-07-2008, 15:48
Ами да.По посока на косъма.(от брадичката надолу по адамовата ябълка или по-точно от брадата надолу към гърдите.В тази посока)Там по-леко,че може да ти се зачерви.След като се бръснеш,гледай да не се пипаш много или пък някоя блузка и фланелка да ти се търка в бузите щот може да се исприщиш..