PDA

View Full Version : Вечерен час за тийнейджърите



DjBaloon
11-27-2008, 19:27
Предполагам че ще е интересно за по-малките от форума

След 20 часа малолетните ще трябва да имат възрастен придружител, ако са извън дома си.

Това предвиждат приетите днес от кабинета промени в Закона за закрила на детето.

Децата ненавършили 14 години ще трябва да бъдат придружавани от родител, настойник, попечител или друго лице, което полага грижа за тях, ако искат да се появяват на обществени места след 20 часа.

Ако детето е на възраст между 14 и 18 години, вечерният час за него е 22 часа.

В така поправения Закон за закрила на детето фигурира и текстът, че ако родителите не могат да придружат детето лично, те са длъжни да го пуснат навън само с друго пълнолетно дееспособно лице.

Забранява се също децата до 12-годишна възраст да бъдат оставяни без надзор и грижа, ако с това се създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие.

Нарушението на тези разпоредби води до глоби от 300 до 5000 лв. в различни случаи.




И преди е имало такива опит,но различното е че този път си е закон

Decu
11-27-2008, 19:28
Аз доколкото разбрах все още не е закон. :-o
Май тепърва ще се гласува.

Disrespect
11-27-2008, 19:29
то и преди си беше закон..

jghgh
11-27-2008, 19:30
А миналата година не въведоха ли един че непълнолетните не могат да се подвизават след 10 на улицата без придружител?
Помня че майка много ме плашеше с това и наистина си се прибирах преди 10. Но се е случвало и да се размотавам до към 11-12 (единични случаи), дори покрай мен веднъж мина няква патрулка, но нищо...
Съмнявам се да има реални последствия, иначе звучи повече от хубаво - нЕкви 14 годишни само до 8. Хаха. ^^ Няма дискотеки братчеее.. (е, не че няма да си намерят батко де)
А моя час от поне година и половина си е 10, така че си ме устройва. ;)

5StaR
11-27-2008, 19:30
ъм след месец на 18 слабо ме интересува, но така или иначе закона няма да го бъде.. Законите просъществуват ако обществото ги приеме, а този няма да бъде такъв.. :>

DjBaloon
11-27-2008, 19:32
Аз доколкото разбрах все още не е закон. :-o
Май тепърва ще се гласува.

Днес е прието :)

DjBaloon
11-27-2008, 19:32
то и преди си беше закон..

Но нямаше парични глоби,което ще стимулира проверяването заради лапаницата на парички

Decu
11-27-2008, 19:33
Аз доколкото разбрах все още не е закон. :-o
Май тепърва ще се гласува.

Днес е прието :)

Благодаря за информацията. :)

Гадно. :/

Lucho
11-27-2008, 19:34
Мен това изобщо,ама изобщо не ме бърка...доста над прага съм,но ще коментирам - мисля че 22 часа за всички е нормално,то дето се вика,лятото неможеш до 20.00 часа да пр*днеш :-D

5StaR
11-27-2008, 19:36
Да представям си го.. 3 на деца на 14 години стоят в градинката и си говорят, идва полицията пише им акт за 1к лева и ги прибира в РПУ-то .. да да

psychopath
11-27-2008, 19:36
аз мисля, че има такъв закон (за 22ч.)

DjBaloon
11-27-2008, 19:37
Да представям си го.. 3 на деца на 14 години стоят в градинката и си говят, идва полицията пише им акт за 1к лева и ги прибира в РПУ-то .. да да

сигурно така е замислено
добре че си ти да ни разтълкуваш законите :-o

Decu
11-27-2008, 19:39
И кво? 17-годишните до 22 часа само. :lol:

5StaR
11-27-2008, 19:39
Да представям си го.. 3 на деца на 14 години стоят в градинката и си говят, идва полицията пише им акт за 1к лева и ги прибира в РПУ-то .. да да

сигурно така е замислено
добре че си ти да ни разтълкуваш законите :-o

(беше саркастично)...

Sensuality
11-27-2008, 19:40
Кофти :?

SuNsEt
11-27-2008, 19:41
В така поправения Закон за закрила на детето фигурира и текстът, че ако родителите не могат да придружат детето лично, те са длъжни да го пуснат навън само с друго пълнолетно дееспособно лице. А тук къде е гаранцията,че пълнолетният придружител на детето е приятел на родителите на това дете?Ами,че то така може всяко дете да излезе на улицата след определения час,със пълнолетно лице,което(лице) да твърди,че е приятел на семейството, докато,примерно,го отвлича...Боричкат се двамата(детето и похитителят,да го наречем) и полицай става свидетел на случката.Какво прави той?Отива при тях и пита какво става.Разбира се,непознатият казва,че е семеен приятел и завежда детето до офиса на родителите му,защото те имали много работа и са го помолили да доведе детето им.Поради наредбата,която гласи,че непълнолетно дете не може да излиза само от вкъщи без родител/настойник или друго пълнолетно лице,той се е наел с тази задача.(А детето би могло да бъде заплашено,че ако каже нещо,родителите му ще го отнесът.)И така,полицаят остава с убеждението,че човекът е добронамерен(което разбира се,не е вярно).

Bianca
11-27-2008, 19:43
С или без закони, мен по принцип не ме пускат да излизам по тъмниците. (:

Christ
11-27-2008, 19:44
...

Ще пита детето примерно, ще иска лична карта на придружителя...

Ще се обади на родителите, и тн.


Куца ти аргумента. ;)

В 8 да си си вкъщи, че иначе... :-x :-D

DjBaloon
11-27-2008, 19:46
В така поправения Закон за закрила на детето фигурира и текстът, че ако родителите не могат да придружат детето лично, те са длъжни да го пуснат навън само с друго пълнолетно дееспособно лице. А тук къде е гаранцията,че пълнолетният придружител на детето е приятел на родителите на това дете?Ами,че то така може всяко дете да излезе на улицата след определения час,със пълнолетно лице,което(лице) да твърди,че е приятел на семейството, докато,примерно,го отвлича...Боричкат се двамата(детето и похитителят,да го наречем) и полицай става свидетел на случката.Какво прави той?Отива при тях и пита какво става.Разбира се,непознатият казва,че е семеен приятел и завежда детето до офиса на родителите му,защото те имали много работа и са го помолили да доведе детето им.Поради наредбата,която гласи,че непълнолетно дете не може да излиза само от вкъщи без родител/настойник или друго пълнолетно лице,той се е наел с тази задача.(А детето би могло да бъде заплашено,че ако каже нещо,родителите му ще го отнесът.)И така,полицаят остава с убеждението,че човекът е добронамерен(което разбира се,не е вярно).

Все някъде трябва да оставят вратичка :)

SuNsEt
11-27-2008, 19:48
Еми детето нищо няма да каже,защото е заплашвано...До колкото обаждането на родителите(макар,че не мисля,че ще се стигне до там),примерно,похитителят може да се обади на някакви други хора,които да се представят за родители...Има и фалшиви лични карти.
Ако нещо се иска много силно,винаги се намира начин.Няма значение какъв...

hardball
11-27-2008, 19:48
На 11 имах вечерен час за лягане 9 часа, после на 12 се преместих в плд и оттогава като че ли нямам вечерен час 8-)

RAWRRR
11-27-2008, 19:50
Доколкото знам,придружителят трябва да е близък роднина-брат/сестра?
Поне досега беше така
Лесно се проверява чрез проверяване на презиме и фамилия.

Не мога да кажа,дали подкрепям закона като цяло-ако трябва да съм честна,това е така..защото не се отнася пряко за мен и се надявам в следващите 5-10 години да не ме засегне.

Подкрепям обаче това,че са добавили глоби към предходния закон.Защото това го прави малко или много по-ефиктивен.

hardball
11-27-2008, 19:57
Кемз, ще ме придружаваш ли? :-)

Swinkenhoffer
11-27-2008, 20:27
понякога се радвам, че съм на възраст... 8-)

TellMeYourName
11-27-2008, 20:52
И кво? 17-годишните до 22 часа само. :lol: дали така ще стане :lol:

Pooky
11-27-2008, 21:23
Да си го на*укат!
Имам си родители да ми казват, кога да се прибирам, така че никой нищо не може да ми каже!
Писна ми от тия глупости дето ги измислят, скоро ще забранят гримовете,обеците и всичко що се свежда до думата аксесоар.Писна ми да ме спират долу на входа докато си изям закуската.Писна ми да ме спират да отида до тоалетната, защото "е бил вторият звънец".Писна ми да ме карат да мръзна навън, за да играя физическо.И най вече ми писна от новите и новите,от тъпи по-тъпи забрани, които измислят само и само да ни направят по-добри.Съжалявам не може всички да са перфектни, черни овци в стадото винаги ще има ..

Swinkenhoffer
11-27-2008, 21:29
пхахахаха :razz: беше ми лошо настроението , влезнах тука и се насмях като ПЪЛЕН ДЕБИЛ :razz:

ПТ. Чувствам се засегната от майка ми и този закон :lol: Как може такова нещо ?! о.О след 2 месеца /нема и толко/ правя 15 .. зимният ми час е 8 о.О още утре ще покажа на майка ми закона 8-) xhayxyahxya
е, на 15 вече трябва да вееш цици по дискотечниците... срамота е в 8. :?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: уф и аз се посмях :D тука има такива интересни личности че..аз пък мисля че по скоро тря си вее задника,но щом предпочиташ циците :D

бъзика на страна кво лошо има да отиде на диско?аз например съм на 15 и ходя много рядко в годината 2-3 пъти(и то за 2 макс 3 часа)и опеделено не си развявам циците,нито пък се напивам като свиня камоли да пуша.... :?
абе.. не. от поста й излиза, че вече като стане на 15, все едно е хванала господ за оная работа и е, видиш ли, много зряла и пораснала.

bulgarche
11-27-2008, 21:37
Аз съм тийнеджър и нямам вечерен час. Неправилно заглавие ;)

gangstata
11-27-2008, 21:42
Така или иначе винаги съм си имала вечерен час / особено след акта на брат ми/ та не ме бърка кой знае колко...Половин година шш се изтрае..

5StaR
11-27-2008, 21:53
Е тия дето написаха, че не им пука.. ако напишат 2 акта на вашите за сумати пари, ще започне сериозно да ви пука..

Pliok0019
11-27-2008, 21:58
Да си го на*укат!
Имам си родители да ми казват, кога да се прибирам, така че никой нищо не може да ми каже!
Писна ми от тия глупости дето ги измислят, скоро ще забранят гримовете,обеците и всичко що се свежда до думата аксесоар.Писна ми да ме спират долу на входа докато си изям закуската.Писна ми да ме спират да отида до тоалетната, защото "е бил вторият звънец".Писна ми да ме карат да мръзна навън, за да играя физическо.И най вече ми писна от новите и новите,от тъпи по-тъпи забрани, които измислят само и само да ни направят по-добри.Съжалявам не може всички да са перфектни, черни овци в стадото винаги ще има ..
ОМГ. Я помисли малко, каква е тая анархия? Правилата са, за да се спазват. Законите не са написани е така. И кфо? Ще седиш до 3 часа през нощта навън, понеже имаш родители?

Наистина има тъпи забрани, но закон за вечерния час е наложителен. Жалко, че никой няма да го спазва.

mysterious93
11-27-2008, 21:59
Да си го на*укат!
Имам си родители да ми казват, кога да се прибирам, така че никой нищо не може да ми каже!
Писна ми от тия глупости дето ги измислят, скоро ще забранят гримовете,обеците и всичко що се свежда до думата аксесоар.Писна ми да ме спират долу на входа докато си изям закуската.Писна ми да ме спират да отида до тоалетната, защото "е бил вторият звънец".Писна ми да ме карат да мръзна навън, за да играя физическо.И най вече ми писна от новите и новите,от тъпи по-тъпи забрани, които измислят само и само да ни направят по-добри.Съжалявам не може всички да са перфектни, черни овци в стадото винаги ще има ..

и вас ли ви спират доло със закуските?аз си мислих че само в нашето даскало е така :D и после кат натрупаме отсъствия заради това спират и детските :x пък не можеш и да си изхвълиш закуската..пари си давал за нея..пф нз аз и без това не излзиам много и то по късно ама...то веднъж ще ти се наложи и ще е гандо баш тогава да те сгащят :D

InitialD
11-27-2008, 22:13
Всички са много надъхани за права и като стане някоя простотия като в Индиго или някое изнасилване и кой е виновен пак...?

Тук съм съгласен!

jony
11-27-2008, 22:16
И аз преди малко го чух по телевизията.
Някой беше казал, как някой ще докаже, че детето е с него, а не е отвлечено. Та по тоя въпрос казаха по тв, че ще трябва ако не е роднина, придружителят да носи свидетелство или някъв там документ, (забележете) заверен от нотариус или някакъв подобен. (не помня юридически термини :D )
Аз съм "за" закона. Може би наистина, ако се спазва, ще понамалеят кофти случките на пребити и дрогнати хлапета, най-малкото, защото няма да има кога и къде да го правят или по-точно къде да им го предлагат. паричните глоби са добра идея.
Бащата на един приятел работи в спешното в Пирогов и мога да ви споделя, че всяка вечер идват по няколко пребити в дискотеки деца , пияни до неузнаваемост, надрусани с амфети и прегрели вследствие на което, да не говорим, че има и заклани и простреляни... Правете сметка.

kPuCkA
11-28-2008, 09:06
А,така! Трябва да ги стегнат малко.Мене ми писна да ходя на дискотека и в краката ми да се врът някви на по 14-15.Родителите с къв акъл си оставят децата посреднощ...
Помня и аз навремето как съм замръзвала като минеше патрулка покрай мене,но това беше едно време... 8-)

schrei
11-28-2008, 12:57
Тея друга работа нямат ли си!?
Само глупости измислят...пффф...
И лятото до осем?!!!????!Те наред ли сааа :shock: Злета...Да се занимават с по-важни неща!
Аз смятам закона за глупав,тъй като няма да го спазвам.Имам си родители-имаме си и "договор".-Ако съм вън,зимата по градинки или някъде по улиците до 21,30-22,00 часа...Ако ще сме в някой клуб-по договаряне /до около 1-2 ч. / А,ако ще има някой познат над 18 може и да не се прибирам.Така че,от къде на къде ще ми казват в 20,00 да съм си вкъщи!?
Освен че в училище трябва да търпим прищявките им,сега навлизат и в личното ни пространство...

cherinka
11-28-2008, 13:24
Малко е пресилен...

особено това с 8 часа за малолетните е леко безумно.

Аз като бях на 10 години и бях на училище до 7 и нещо, докато се прибера ставаше 8 и нещо, а сега задръстванията и трафика са още по-безумни.

Иначе подкрепям закона, но трябва да се пипне...
10 години.. това прави 3-4-5ти клас.
Не помня да сме имали по 7 часа ...

Celence
11-28-2008, 14:16
Да, бе, наистина, то тва даскало толко тъпо там, направо безполезно е :? Дискотеки рулз :grin:

Briseis
11-28-2008, 14:17
закони много, но кой ги спазва

иначе здраве да е, малко ми остава да чукна 18 и да не ме засягат никакви часове

ScionOfStorm
11-28-2008, 16:18
Аз доколкото разбрах все още не е закон. :-o
Май тепърва ще се гласува.

Днес е прието :)

Благодаря за информацията. :)

Гадно. :/

щи бъдем придружители, нема се косиш. аз съм сигурен, че доста от съфорумниците биха се съгласили да са ти придружителчета :oops: 8-)

=> иначе аз след месец ставам на 18, не ме грее особено. хубаво е да има някакъв ред обаче, да видим как ще се спазва.

UFOs
11-29-2008, 09:14
Малко е пресилен...

особено това с 8 часа за малолетните е леко безумно.

Аз като бях на 10 години и бях на училище до 7 и нещо, докато се прибера ставаше 8 и нещо, а сега задръстванията и трафика са още по-безумни.

Иначе подкрепям закона, но трябва да се пипне...
10 години.. това прави 3-4-5ти клас.
Не помня да сме имали по 7 часа ...
Да почти всеки ден имах по 7 часа и се прибирах вкъщи към 8:30 - 9:00 часа ;)

SunSmile
11-29-2008, 09:16
Абе кво недоволстват тея под 14?! Много добре си е приет тоя закон! А не като излизам към след 8 и то пълно с некви пикли.. няма място по кафетата, ама те ве4е и по кръ4мите с големите батковци тръгнали :lol:
И без тва си се прибирам към 10, пък ще изчакам още около 9 месеца и хич няма да ми е проблем и късния ве4ерен 4ас! Винаги ве4ерния 4ас зимата от 14 до 18-годишни си е бил 22, а лятото 22.30. Сега разликата е, 4е ще има много яко глоби, което е добре! Ще се научим да спзваме законите, като ни одерат 2-3 пъти кожите за пари и ще видиш ти как сичко ще ни се уреди! То всеки е свикнал с 20 леа да оправя положението, ама сега няма да е така! Пък и тва се прави за сигурността!!! Избягват се проблеми, инциденти... с тежки последици!
Аз съм си напълно съгласна с тоя закон! Даже още по - големи глоби да слагат! Тряа да има някакъв ред! :grin:

_donna_
11-29-2008, 09:22
Така трябва да е.
Че няма да се спазва е друг въпрос...

По-точно - че няма да има кой да следи за спазването. (:

portokal4eto
11-29-2008, 09:40
abe teq gledat samo ot kade da ni vzemat parite.. mn dobre znaqt 4e sega razvitieto na mladejite e mn po barzo i 4e ako naistina po diskotekite hodqt samo palnoletni to te 6te sa prazni... az sam na 16 i sym PROTIV toZI zakon..ne mislq 4e sa te horata koito 6te mi davat ton v jivota..imam si roditeli za tova e da,za predpazvane e oba4e ne e nyjno kato vidi6 patrylka da se vcepqva6 a da se yspokoqva6 4e ima6 zakrila! pyk i nesmqtam 4e ako globqt 3-4ma si4ki 6te sprat da hodqt na diskoi 4e 6te stane taka 4e sld 20.00 nqma da ima nikakva maloletna po ylicite se pak seki si re6ava. PULNA PROSTOTIQ E TOS ZAKON :-&

InnchetO
11-29-2008, 09:41
o.O къде са ми постовете е !!?!!!!?? :-x

LovelyGirl
11-29-2008, 10:26
Ха-ха-ха "големите" дискотеки ще фалират ми се струва 8-) :lol:

За тея под 14 напълно подкрепям.Много се разхайтиха нещо
:o

stealthyGirl
11-29-2008, 10:31
Ъ, що разбирам чак сега и то от форума...

а иначе мисля, че ако закона се спазва си е съвсем добър.

darking
11-29-2008, 10:43
Лятото да стоя навън само до 10. Да да да. Някой друг път :D

baby2009
11-29-2008, 10:57
haha tva do 8 da sedish e gadnoo no mi ostaavat o6te 3 mesecaa i krai s 8h

jim_beam
11-29-2008, 17:13
Е тия дето написаха, че не им пука.. ако напишат 2 акта на вашите за сумати пари, ще започне сериозно да ви пука..

:lol: koi 6e mi napi6e akt be ti 4uva6 li se kato me spre za proiverka 6e mu butna 20 kinta i si4ko e 6+......... v taq smotana darjava moje6 da pravi6 kakvoto i kogato si poiska6 nezavisimo ot zakonite.... ako ne ste go razbrali do sega ne e lo6o da se svetnete... :-D

Zaharinka
11-29-2008, 17:16
Мда какъвто и закон да внесат само дето си го внасят на вятъра.Нищо няма да се промени просто самата държава е такава,че ги сънуват тея неща само как ще се случат. 8-)

PiruBloodz
11-29-2008, 17:38
Мен силно ме съмнява изобщо някой да се занимава да пишат актове..
Ако ме питат на колко съм яко бягане ще падне..

LiRRRa
11-29-2008, 19:01
Според мен закона трябва да го има, но отделен въпрос е кой ще го спазва!?
Чрез приемането на такъв закон се предполага намаляването до минимум случайте на дрогирани, пребити, изнасилени деца и т.н... Аз след два месеца ставам на 14 години, така че особено не ме бърка.До тогава ща не ща, ще го спазвам, защото през зимата наще ме задължават 7 най-късно да съм в нас, пък и са прави.Иска ни се да седим до късно, защото наистина - кеф голям, ама не можем понякога да преценим рисковете.Некфи на мойта възраст вече тръгнали по дискотеки и барове посреднощ.... сори, ама подкрепям закона напълно!Това е за наше добро!

babity
11-29-2008, 21:10
Докато патрулката спира до пейката и "младежите" ни искат телефоните "за по кафе" на следващия ден не мога да се почувствам застрашена от закона. Друг е въпроса, че предпочитам да си прая кефа на домашно и не щъкам много - много.

Blab
11-29-2008, 21:30
До 18 в манастир.
След 35 - на разстрел.
Ник'ви пубертети, ник'ви критически.

crazy_style
11-29-2008, 21:35
aide golemite pak vzeha da se izkazvat.. kvo zna4i 14 god pikli e... kat ste mn golemi kvo praite v toq sait mi e mn interesno..
// Zakvo li izob6to si praq truda da 4eta mneniqta//
Po Temata _ spored men tozi zakon si e pulna tupotiq , az trqa se prebiram v 10 , popr dotogava ve4e sum se prebrala ama... Ako bqh 1 god po-malka nqa6e da trugna da se prebiram v 8 posmurtno... edva li nqkoi 6te go spazva toz zakon tolkoz lesno..

Spider4eto
11-29-2008, 21:52
aide golemite pak vzeha da se izkazvat.. kvo zna4i 14 god pikli e... kat ste mn golemi kvo praite v toq sait mi e mn interesno..
// Zakvo li izob6to si praq truda da 4eta mneniqta//
Po Temata _ spored men tozi zakon si e pulna tupotiq , az trqa se prebiram v 10 , popr dotogava ve4e sum se prebrala ama... Ako bqh 1 god po-malka nqa6e da trugna da se prebiram v 8 posmurtno... edva li nqkoi 6te go spazva toz zakon tolkoz lesno.. прИбирам, а не пребирам. Първо изучи правописа пък после говори против законите. И да трябва да го има тоя закон, след като родителите не могат да си укротят децата, поне държавата да го направи. Не може на пример всеки петък и всяка събота 13-14 годишни ПИКЛИ да си развяват задника в Амор и Дабъл вижън, да се напиват след това и после да ми вряскат в превозните средства http://img.zamunda.net/pic/smilies/nono.gif

Pliok0019
11-30-2008, 00:52
Вечер час и за интернета за тинейджърите!
Това вече е прекалено! :D

jim_beam
11-30-2008, 09:21
aide golemite pak vzeha da se izkazvat.. kvo zna4i 14 god pikli e... kat ste mn golemi kvo praite v toq sait mi e mn interesno..
// Zakvo li izob6to si praq truda da 4eta mneniqta//
Po Temata _ spored men tozi zakon si e pulna tupotiq , az trqa se prebiram v 10 , popr dotogava ve4e sum se prebrala ama... Ako bqh 1 god po-malka nqa6e da trugna da se prebiram v 8 posmurtno... edva li nqkoi 6te go spazva toz zakon tolkoz lesno..

PIKLIsi e to4no opredelenie.... omrazna mi nqkvi takiva piqni kurvi da mi se pravqt na interesni...... osobenno sabota kato otidat na diskoteka...... posle e napravo umopomra4itelno.... no zatova pak ot 6 do 8/9 po centara se hodi malko po spokoino za6toto te sa mn zaeti da se kal4at i da se tarkat na batkovcite posle da gi iz*ukat v nqkoq gradinka........

iPurple
11-30-2008, 09:25
Дори и да сте против, никой не ви пита нали? Не вие определяте така че успокойте малко нервите бе.. във всяка тема стават адските караници.. За какво????

masal
11-30-2008, 09:35
Дори и да сте против, никой не ви пита нали? Не вие определяте така че успокойте малко нервите бе.. във всяка тема стават адските караници.. За какво???? :shock: Пак не съм разбрала.Щом никой не ни пита за какво беше тая анкета?

iPurple
11-30-2008, 09:40
Дори и да сте против, никой не ви пита нали? Не вие определяте така че успокойте малко нервите бе.. във всяка тема стават адските караници.. За какво???? :shock: Пак не съм разбрала.Щом никой не ни пита за какво беше тая анкета? мейби за да се разбере мнениетоо на хората по въпроса?

Gondar
11-30-2008, 13:30
Аз съм на 16..снощи се прибрах в 3 часа..дали па ми пука за закона :D.Тоя закон е заради проклетите лолита които ходят в амор напиват се (без да носат на алкохол) и правят мизерий...Аз лично си бях навънка с приятели и си мушкахме чайчета щот си беше студеничко..не обикалям по чалготеки защото просто не ме кефи..

Christ
11-30-2008, 13:34
Аз съм на 16..снощи се прибрах в 3 часа..дали па ми пука за закона :D...


Бухахаха.

Къв си бунтар. 8) На бас, че ще се напикаш ако някоя кука ти дойде на проверка в 3 сутринта.

Pooky
11-30-2008, 14:33
Дори и да сте против, никой не ви пита нали? Не вие определяте така че успокойте малко нервите бе.. във всяка тема стават адските караници.. За какво????


Да, но не забравяй, че винаги ще се има моралисти тука които са готови да спорят с всеки, чието мнение противоречи на тяхното или е просто различно . :wink:

jim_beam
11-30-2008, 20:36
sno6ti edna fr ima6e RD i se pribiram az kam 3 i ve4e sam po4ti pred vhoda i minava patrulkata i trimata me gledat... verno na mene mn mn ne mi li4at godinite ama... i az im se uspihnah i edin ot tqh mi namigna i si prodaljiha... kak mislite dali 6e go bade toq zakon a... :-D

Pooky
11-30-2008, 21:10
sno6ti edna fr ima6e RD i se pribiram az kam 3 i ve4e sam po4ti pred vhoda i minava patrulkata i trimata me gledat... verno na mene mn mn ne mi li4at godinite ama... i az im se uspihnah i edin ot tqh mi namigna i si prodaljiha... kak mislite dali 6e go bade toq zakon a... :-D
Малкото което разбрах от поста ти, е че нямаш навършени години за тоя час в който си се прибрала.Та, въпросът ми е все пак на колко години си ?

woshata
11-30-2008, 22:11
аз така и така си имам вечерен час от майка ми та ми е все тая за поредния глупав сътворен закон от скъпите ни господа народни представители ... и все пак против съм .. а пък и този закон ще се стигне само да неспазването му..това е пределно ясно !

OtherDimension
11-30-2008, 22:13
аз така и така си имам вечерен час от майка ми та ми е все тая за поредния глупав сътворен закон от скъпите ни господа народни представители ... и все пак против съм .. а пък и този закон ще се стигне само да неспазването му..това е пределно ясно !
това е целта :)

woshata
11-30-2008, 22:14
аз така и така си имам вечерен час от майка ми та ми е все тая за поредния глупав сътворен закон от скъпите ни господа народни представители ... и все пак против съм .. а пък и този закон ще се стигне само да неспазването му..това е пределно ясно !
това е целта :)е хубаво.. интересното е че и те го знаят .. но явно си нямат работа за да измислят глупости .. :booooomb:

OtherDimension
11-30-2008, 22:14
печеленето на пари глупост ли е?
извинявай...

woshata
11-30-2008, 22:16
всъщност правилно .. но и начинът по който ги печелиш е доста важен..а техния е направо жалък ..

kuklichka_bg
11-30-2008, 22:16
of maika mi i tq kat sa e vkop4ila za toq 4as sq zimata samo do 10:30 me puska :x :x :x :x :x

OtherDimension
11-30-2008, 22:17
всъщност правилно .. но и начинът по който ги печелиш е доста важен..а техния е направо жалък ..
знаеш ли през кое им е какво мислиш ти?

woshata
11-30-2008, 22:19
всъщност правилно .. но и начинът по който ги печелиш е доста важен..а техния е направо жалък ..
знаеш ли през кое им е какво мислиш ти?ами според действията им..и акъла..да наясно съм .. през онаа работа им е както за моето..така и за твоето и за на всички останали мнението .. то и за тва сме на тоя хал ..но да не задълбавам ..темата е насочена специално към една от глупостите им ..

jim_beam
12-01-2008, 08:00
sno6ti edna fr ima6e RD i se pribiram az kam 3 i ve4e sam po4ti pred vhoda i minava patrulkata i trimata me gledat... verno na mene mn mn ne mi li4at godinite ama... i az im se uspihnah i edin ot tqh mi namigna i si prodaljiha... kak mislite dali 6e go bade toq zakon a... :-D
Малкото което разбрах от поста ти, е че нямаш навършени години за тоя час в който си се прибрала.Та, въпросът ми е все пак на колко години си ?

na 17 sam o6te malko i savsem nqma da me barka toq 4as ama vse pak vaprosa e principen...nqkaksi ne e normalno policai da podvikvat sled men (6toto i takav slu4ai sam imala) i da mi namigat... :?

WHiTe_SiLeNCe
12-01-2008, 17:04
Ami ne znam za6to golqma chast ot davashtite mnenie mrynkat protiv vecherniq chas..
Realno poglednato Bylgariq ne e nai-bezopasnoto mqsto za razhodki vecherno vreme. I poneje nivoto na vyzpitanie i zagrijenost ot strana na roditelite v posledno vreme se priravnqva na nulata, mislq, che syvsem pravilno e vyveden zakonyt! Kato nqma koi da misli ot prostoliudieto, zakonite za bezopasnost trqbva da bydat nalojeni... a koito ne osyznava,che e za negovo dobro,neka si mrynka! Imah priqtelka,po-malka, no tochno edna vecher,dori nqmashe 8h,be6e otvlechena s noj na vrata i ograbena,za 6tastie sa q spasili ot iznasilvane..pravete si izvodite,za6to li ima vecheren 4as?! i posle mi govorete,che ne trqbva da ima... kolkoto po-kysno,tolkova po-riskovo stava s piqnici,narkomani,ludi,koito se kriqt ot naroda denem i t.n. .. mislete s glavite si,ne pi6ete bezsmislici,6tom sa precenili horata,zna4i ima za6to!
P.S. izvinqvam se,4e pi6a na latinica,nqma kak da svalq kirilica v momenta :)

Bianca
12-01-2008, 17:06
Сега, с тоя тъп закон, се чудя дали да ида на дискотека, ахх. 8-)

ANTIHUMAN
12-02-2008, 11:48
А в България законите се спазват. Колкото се спазва и закона, че на непълнолетни не трябва да се продава алкохол...

Отчитане на дейност на хартия.


+ Съгласен съм! В България всичко е само на хартия, но добре, че и на хартия го има! :lol:

Само не мога да разбера, защо ни връщат 20 години назад?
:-x


aide golemite pak vzeha da se izkazvat.. kvo zna4i 14 god pikli e... kat ste mn golemi kvo praite v toq sait mi e mn interesno..
// Zakvo li izob6to si praq truda da 4eta mneniqta//
Po Temata _ spored men tozi zakon si e pulna tupotiq , az trqa se prebiram v 10 , popr dotogava ve4e sum se prebrala ama... Ako bqh 1 god po-malka nqa6e da trugna da se prebiram v 8 posmurtno... edva li nqkoi 6te go spazva toz zakon tolkoz lesno..

До една степен си права момиченце, но . . . Определено този закон няма да се спазва, това е повече от ясно! В България закони има , но само на хартия. Тук не са виновни министри, депутати и т.н. тук е виновно обществото!
Искам да попитам бунтарката :

,,Приятно ли ти е на теб да видиш 11 годишни лапета да пушат? Да ходят на дискотеки и да пият алкохол?''
По моето време така беше, а не мога и не искам да си представя какво правят сега! Вярно е, че Вие от 93-94 година и на горе ставате едно общество което не искам и да си представям! Ако това е бъдещето на България след години аз няма да се нарека българин! На твоите години съм играл на жоманка, гоненица и още много и сигурно не съм го правил само аз! Вярно е, че времената се променят, но България се променя към по-лошо!
В крайна сметка, ако господата министри решат да правят хубави закони да почнат от себе си, да си ходят сами в затворите. 220 млн евро не са малко, а и къде отидаха?! България ще се оправи, ама кога?!
Мила госпожичке, ако си мислиш, че си голяма много жестоко се лъжеш! Дрисла си! Учиииии! Винаги ще можеш да се ебеш, а учи докато си на даскало, че после да не те гледам на магистралата!!!!!!! :-x
Лапета такива!!!!! :-x

Rozofky
12-02-2008, 16:45
Да бе да ... :D аз миналата година когато бях на 14 лятото на мойта улица сме седяли до 23:00 и до по късно даже.Явно ние имаме късмета че града ни е що годе малак а и на моята улица полицаи не идват ааа един път дойдоха и беше около 23:30 но ни подминаха като пътни знаци а ние тъкмо пресичахме и нямаше как да не ни са видели :)

Rozofky
12-02-2008, 16:55
of maika mi i tq kat sa e vkop4ila za toq 4as sq zimata samo do 10:30 me puska :x :x :x :x :x
И аз зимата съм до 10:30 и съм съгласна с този час но само зимата. На 15 съм знам че съм вчерашна ПИКЛА но и пикла да съм и на мен ми се живее и никой от по големите във форума не може да ме убеди че като е бил на 14-15 години не му се е излизало.Така зимата добре ама лятото .... :? И да има закон все ще се намират начини да го нарушаме колкото и тъпо да звучи това :) .

KiLLeR_InSTiNkT
12-02-2008, 17:03
Редно е да го има този вечерен час и да направят така, че да се спазва... Не ми е приятно някакви момиченца на по 13-14-15 да си развяват гъзовете с ултра къси полички, да се напиват като животни и да не знаят на кой свят се намират и да ги клатят някакви "батковци". Естествено не се отнася за всички, но общите ми впечатления са такива. Освен това наистина е опасно навън, през нощта, все пак сме в България.

Pliok0019
12-02-2008, 20:47
Да бе. Днес бях на театър и се прибрах в 22.30. Не мога да ходя навсякъде с майка ми. Ще ме арестуват/ще напишат акт понеже ходя на театър? лол!

thegmin
12-02-2008, 20:53
Да бе. Днес бях на театър и се прибрах в 22.30. Не мога да ходя навсякъде с майка ми. Ще ме арестуват/ще напишат акт понеже ходя на театър? лол!
Яко недосмислен е тоя закон. Ето сега на мен ми се кара много байк-а, времето е хубаво, ама не ми се бяга пак от куките. Нито ще ходя да пуша, да пия или да друсам, а искам просто да направя едно дропче...

5StaR
12-02-2008, 21:16
Само не мога да разбера, защо ни връщат 20 години назад?
:-x


Защото обществото е яко деградирало? ...

jim_beam
12-03-2008, 06:54
ako tolkova sa se zagrijili za na6ata bezopastnost togava vmesto da vavejdat ve4eren 4as da zapo4nat da zalavqt dilarite i tn a te s decata se zahvanali ebati darjavata smotana....

24white24
12-04-2008, 06:32
Сега, с тоя тъп закон, се чудя дали да ида на дискотека, ахх. 8-)

ти нали с майка си ходиш на дискотека,нямаш грижи :)А майка и хубава ли е ? Ако такова да слагаме Бианка да си ляга и с майка и ще продължиме по кръчмите.

lsd43
12-04-2008, 09:48
ПРедполагам,че всички го спазват... :lol:

Swinkenhoffer
12-04-2008, 10:25
Само задръстеняците го спазват този вечерен час! На мене лично не ми пука ама хич от куките затова си ходя навънка до колкото си часа искам.Нима някой ще ми каже кога да се прибирам против волята ми?!
Корав си, бате. Само така! :o

BulgariaZaBulgarite
12-04-2008, 11:00
Бастунана се е превърнал в бананова република. Ще си умрем в тая клоака :(

monityY
12-04-2008, 16:27
хах тия не са с всичкия си.. Оня ден бях с 1 фр и ни спря някакъв,ама не беше полицаи,съвсем обикновен човек си беше да ни искал документи а то бесхе към 9 ние сме на почти 16 хаха още малко щеше да ме кара в районното,ама аз му казах иам 16 и той хуу ае... хах бъгава работа,тфа няя да го бъде.. макар че така и така се прибирам преди 10.. ама е мноо шит за по-големите,които имат по-голяма свобода от родителите си,да стоят на вън до късно... сорка хора :(

BringYourOwnBeer
12-04-2008, 19:11
хората ще му обърнат внимание макс до пролетта и после сичко ще е по старо му (rock)

24white24
12-05-2008, 09:47
хах тия не са с всичкия си.. Оня ден бях с 1 фр и ни спря някакъв,ама не беше полицаи,съвсем обикновен човек си беше да ни искал документи а то бесхе към 9 ние сме на почти 16 хаха още малко щеше да ме кара в районното,ама аз му казах иам 16 и той хуу ае... хах бъгава работа,тфа няя да го бъде.. макар че така и така се прибирам преди 10.. ама е мноо шит за по-големите,които имат по-голяма свобода от родителите си,да стоят на вън до късно... сорка хора :(А ние ти повярвахме ;)

LiLGrizzly
12-05-2008, 11:57
А миналата година не въведоха ли един че непълнолетните не могат да се подвизават след 10 на улицата без придружител?
Помня че майка много ме плашеше с това и наистина си се прибирах преди 10. Но се е случвало и да се размотавам до към 11-12 (единични случаи), дори покрай мен веднъж мина няква патрулка, но нищо...
Съмнявам се да има реални последствия, иначе звучи повече от хубаво - нЕкви 14 годишни само до 8. Хаха. ^^ Няма дискотеки братчеее.. (е, не че няма да си намерят батко де)
А моя час от поне година и половина си е 10, така че си ме устройва. ;)
аве ти не можеш ли да 4етеш ? 14 годишните са до 22;00 ! а 13 годишните са до 20;00 !!!! Пък и никои не ги спазва и патрулки минават пред нас нищо не казват !

ScionOfStorm
12-05-2008, 12:18
тука последната страница като гледам какви цветисти младежи са писали, май е по-добре целодневно да си седят у тях...

Alco
12-05-2008, 12:44
никви актове не пишат.

миналата седмица един познат дето няма 18 го лепнаха ушеви в 1:30 през нощта в игрална зала. били му два шамара и викнали техните да си го приберат...

иначе тоя закон няма да се спазва естествено. 22 часа за 16 и 17 годишни е прекалено.

Bianca
12-05-2008, 12:49
Сега, с тоя тъп закон, се чудя дали да ида на дискотека, ахх. 8-)

ти нали с майка си ходиш на дискотека,нямаш грижи :)
Ще те разочаровам, нем. ^^ Ако беше така, едва ли щях да напиша горния пост. (:

Alco
12-05-2008, 12:56
ако решиш да ходиш на дискотека избягвай "елит" щот там е с фейс контрол и автоматично изключвам варианта да те пусне охраната. пък и си малка още за такива неща, залягай над тетрадката речник, че се е ебало майката. :booooomb:

Bianca
12-05-2008, 13:01
ако решиш да ходиш на дискотека избягвай "елит" щот там е с фейс контрол и автоматично изключвам варианта да те пусне охраната. пък и си малка още за такива неща, залягай над тетрадката речник, че се е ебало майката. :booooomb:
Аз и без да залягам над тетрадката-речник, се справям. ;)
И нямам впредвид, че ще ходя системно на дискотека, така или иначе родителите ми не ме пускат. Но сега си идват едни приятели и задължително ще се измъкна някак.
Nevermind, за фейс-контрола не се безпокой. ;)

Alco
12-05-2008, 13:19
господи, и си мислиш, че ше те пусне охраната при положение, че си на 13 или там на колкото си.. :X:X:X:X

Bianca
12-05-2008, 13:22
Почти 15, а и ще съм с по-големи.

Bianca
12-05-2008, 14:49
аз ако съм фейс-контрол никога нема да те пусна да влезеш :D
So?

Bianca
12-05-2008, 15:04
Да, и сама забелязах. Няма нужда да ми обясняваш какво значи. ;) Обаче НЕ СИ такъв, мхм. (:
Защо ли като съм ходила преди, са ме пускали, хмм?!

Bianca
12-05-2008, 15:07
Не съм се и затичала към нощна дискотека в София, да ти кажа честно. Не ми давай акъл, ако обичаш. И да не обичаш – здраве да е.

hardball
12-05-2008, 15:54
Да бе, к'во са столичните дискотеки, ти да знаеш в Ловеч как е :P

Bianca
12-05-2008, 15:57
Да бе, к'во са столичните дискотеки, ти да знаеш в Ловеч как е :P
:D Е, нямах това впредвид. :D

hardball
12-05-2008, 16:03
Тоя проблем с картата и влизането и аз ще го имам, на дърти години с единия крак в пълнолетието, тц ц :D

Riot
12-05-2008, 16:40
учениците на сапун

CheGuevara
12-05-2008, 17:13
Законите са създадени за да се нарушават ! Това е пълен абсурд 22 ч. ами ако ми се наложи да излеза кво ще права ? А иначе и за прибиране е тъпо . :-P

Schneeflocke
12-05-2008, 17:15
И мен 15 ме бяха ударили бунтарските изцепки. Баща ми, като видя, че няма оправия, ме настани пред компютъра и час и половина ми пуска записи от новини за изнасилени, ограбени, убити, обезобразени момичета на 15-20. И аз се замислих. Понеже много ще опонирате с "ама и през деня стават престъпления": Ако чуя някой да вика за помощ в 6 вечерта, ще видя какво става, ще извикам полиция, ще опитам да помогна, ако е разумно. Ако това се случи в 2 през нощта, ще се правя, че ме няма. Както и всеки нормален човек. Мен са ме нападали 13-14-годишни надрусани момичета. Това беше първият път в живота ми, когато не знаех как да постъпя. Можех да ги нараня и то сериозно. Но това бяха деца, които нито ми бяха на годините, нито на силата. Не можах да защитя нито себе си, нито приятелите си. И затова ги мразя тези малки изчадийца. И следващия път няма да се сдържа. Само се надявам да не е някой от вас, защото все пак ви харесвам...донякъде...

И всички вие, които се имате за много големи, сте просто глупави. Защото винаги има някой, който е по-кораво копеле от вас. И, ако го срещнете, после цял живот ще си блъскате главата и ще се питате "защо не си стоях вкъщи, на сигурно, а се мотаех там, където не ми е работата". Обаче някои неща са непоправими. Познавам момче, което сега е почти на 18. От три години е инвалид. Защото беше голям гъзар и си ходеше по дискотеки, и си пиеше на воля, и си пушеше до делириум. Ама попадна на едни по-яки младежи, които също не бяха трезвени. И те решиха да се позабавляват с него. Краката му бяха счупени на общо 9 места, едното коляно беше на сол. И заради "живот" на 15, той никога няма да танцува отново. Сигурно си мислите, че на вас няма да ви се случи. И той си мислеше така. Беше убеден.

babity
12-05-2008, 17:25
^Напълно съм съгласна с това, което си написал/а. Обаче има ли гаранция, че като ги навършиш тези прословути 18 години ще бъдеш недосегаем? И на мен на 13 - 14 години ми се ходеше адски много по дискотеки и ми се излизаше. Досега, без да си кривя душата, съм ходила само 2 или 3 пъти на дискотека и честно казано в момента не изпитвам нужда да ходя нито на дискотеки, нито на кръчми. На два - три месеца си ходя на коцерт/театър/нещо подобно, а през останалото време излизам с приятели на кафе и това ми е социалния живот. Хиляди пъти предпочитам да се събера с най - приятните за мен хора на домашно, да си хапнем, да пийнем, да танцуваме и да сме сигурни и спокойни. Вече дори не се притеснявам от родителите си и не настоявам да ми освободят цялата къща. Втория етаж ми е предостатъчен за цялото стадо. А нашите като са долу съм спокойна, че ако на мен не ми стигне акъла и стане инцидент (не дай си Боже) има кой да се погрижи за мен и за гостите ми.

Schneeflocke
12-05-2008, 17:59
^Напълно съм съгласна с това, което си написал/а. Обаче има ли гаранция, че като ги навършиш тези прословути 18 години ще бъдеш недосегаем? И на мен на 13 - 14 години ми се ходеше адски много по дискотеки и ми се излизаше. Досега, без да си кривя душата, съм ходила само 2 или 3 пъти на дискотека и честно казано в момента не изпитвам нужда да ходя нито на дискотеки, нито на кръчми. На два - три месеца си ходя на коцерт/театър/нещо подобно, а през останалото време излизам с приятели на кафе и това ми е социалния живот. Хиляди пъти предпочитам да се събера с най - приятните за мен хора на домашно, да си хапнем, да пийнем, да танцуваме и да сме сигурни и спокойни. Вече дори не се притеснявам от родителите си и не настоявам да ми освободят цялата къща. Втория етаж ми е предостатъчен за цялото стадо. А нашите като са долу съм спокойна, че ако на мен не ми стигне акъла и стане инцидент (не дай си Боже) има кой да се погрижи за мен и за гостите ми.

Няма да си недосегаем. Но ще си достатъчно зрял, поне така се предполага, за да можеш сам да си наложиш ограничения и да не щъкаш из тъмните улички. Ти сама го каза - вече си осъзнала, че е по-добре да си правиш купони вкъщи, а не да се напиваш по градинките.

Riot
12-05-2008, 18:15
те тъпите деца не ходят за да се веселят на дискотека
а за да се правят на гъзарчета...
с цайси на диско > owned

zloto
12-05-2008, 18:18
те тъпите деца не ходят за да се веселят на дискотека
а за да се правят на гъзарчета...
с цайси на диско > owned
Това е така. Аз по такива места не стъпвам, но са ми разказвали колко лошо гледат фешънчетата в Амор и ДВ :-o

Riot
12-05-2008, 19:35
те тъпите деца не ходят за да се веселят на дискотека
а за да се правят на гъзарчета...
с цайси на диско > owned

попринцип си прав,но тва е за клошарските дискотеки и деЦкотеките тип амор и дв. в сериозните дискотеки повечето хора знаят за какво са там и си правят партито на 6.

за цайсите не съм съгласен,самия аз си слагам в дискотека - първо като съм препил/предрусал да не ми личи размазания поглед и второ е много по-голям филм,самата комбинация на светлините,докато си денсиш,през очила ти вкарва адския филм,яко е. не го правя "щото е модерно" или нещо такова,мразим "модерните". разбира се,тва се отнася за хаус партитата,на чалга с очила би било нелепо. то изобщо чалгата за мен е нелепа за дискотека... вместо да ми е готино ми е тъпо и затова и не ходя.
да
но става на въпрос за 12-15 годишните

че кое му е лошото да ШТРАКАШ С МАЗНИ ПРЪСТИ
И ДА ДРУСАШ ПОТНИ СЛАНИНИ
НА ЧАЛГА РИТМИ ? 8-)

hardball
12-05-2008, 20:08
CLICKMEPLEEEEEASE
(http://www.youtube.com/watch?v=rDTitibtG_0)
awesome! :grin:

Alco
12-05-2008, 20:55
в София нема да те пуснат в никоя нощна дискотека. в провинцията знаеме как е...

аа в забутаните дискотеки из студенстски град никак не пускат.. 8-) сега за по-големите не си говориме.

ScionOfStorm
12-05-2008, 21:01
@ Атака, не на всички вижданията за живота са като твоите - главно за купони и побоища ;) това не би трябвало да ги прави в "кафевия" филм, 'щото по тая логика всеки с по-различна визия за "к'о тряя праим докато сме тук" може да каже същото за теб.

ScionOfStorm
12-05-2008, 21:28
въпросната потребителка намекна,че едва ли не всичко е много опасно,по улиците вечер било опасно,13-годишни момиченца били опасни и т.н...

Не, в случая тя обясняваше, че са опасни защото тя е леко безсилна срещу тях - не иска да ги наранява, макар че може. А те могат да си я наранят ако тя не предприеме нищо.

Иначе с това към тоталното причисляване към масата си доста прав, горе-долу и аз за това се боря..доколко успявам - не знам. Но е хубаво човек и да мисли за бъдещо...семейство, примерно. Казвам ти, това са моите виждания, не искам и няма смисъл да влизам в пререкания с твоите:) Важното е да си щастлив от начина, по който си водиш живота. Другото са глупости.. ;р

ScionOfStorm
12-05-2008, 21:44
не, то май до физически контакт не се е стигало, иначе при такава ситуация дори аз (принципно имам страх да не нараня хората - дори приятели) ще реагирам.

а настоящето да се пропуска край ушите е едно от най-фаталните и глупави неща в тоя живот. после като остарее направилия го ако осъзнае как са му прехвърчали хубавите години...

Schneeflocke
12-05-2008, 22:10
Тъй като май разговорът се отнася до мен. Имах физическа възможност да ги счупя от бой. Това се случи, когато бях на 18. От 10-годишна се занимавам редовно с кик-бокс. Имам основни познания по кьокушин-кай(тати е бил инструктор и ме зарибяваше). Стигна се и до физически контакт. Но тати винаги ме е учил, че не трябва да се бия с по-слабите от мен, че силата е за в краен случай, когато съм в истинска опасност. А каква реална опасност са някакви лигли. Не знаех как да постъпя. Викаме му морална дилема. Накрая ударих една и те някак се стреснаха, отдръпнаха се и ние избягахме.

Не казвам, че трябва да живеем в страх. Просто трябва да си преценяваме рисковете. Можеш да се забавляваш и без да налиташ на бой на непознати, и без да се друсаш до смърт, и без да се прибираш в 2 и да си мислиш, че теб няма да те изнасилят. Има неща, от които не можем да се предпазим, но защо да предизвикваме съдбата? Това си е ваша работа, аз просто изказвам мнение и се надявам, че някой ще се замисли за последиците от действията си.