PDA

View Full Version : Въпрос относно годеж



BlindedAngel
11-27-2008, 19:42
Няма да разказвам за мен и за приятелката ми...Накратко смятам да й предложа годеж, а за сватбата по нататака.Говорили сме на тази тема и двамата сме наясно какво правим и с какво се обвързваме.Аз съм на 19 приятелката ми на 18.Имаме уредено жилище когато завърши и всичко точно.Да казвам колко много се обичаме няма смисал май.Та въпроса ми за въпросния годеж ( понеже не съм наясно ) какво трябва да направя...В смисал пръстените там един ли да са два ли да са и трябваше ли да има нещо написано на тях...И също така някой да знае г/д какви пари ще излязат да съм подготвен от сега :) Мерси предварително.
П.П. Плюйте и критикувайте колкото искате, но ще се радвам на поне един свестен отговор от някой който е по - навътре в нещата или е минал по този път :)

partychild
11-27-2008, 19:54
Олеле..ама не си ли много млад :-o нищо лошо не искам да кажа с това :-D но всеки сам решава.. не съм много запозната с това но годежния пръстен който ще и дадеш е 1 смисъл за тебе не ти трябва и не мисля че трябва да има надписи на халките се пишеха послания и т.н :)
http://www.juvella.com/87/
http://www.vratovrazka.bg/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%93%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D 1%82-%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD.html
:) успех

Slun4evko
11-27-2008, 19:55
пръстенът е един и можеш да й предложиш както ти пожелаеш.относно цени провери в бижутерийните магазини,но си зависи от материала от който е изработен + камъни и т.н. и вземи някакав неин пръстен за сверка на размера.успех!

BlindedAngel
11-27-2008, 19:59
Че съм млад млад съм :) но гледам позитивно на такива неща.Който каквото иска да казва аз съм си доволен от избора ;) Мерси за инфото, но ако може малко по точна информация какво трябва да пише на пръстена...В едната статия видях че диамантите били задължителни, а в другата че не...Малко се пообърках :)

lipstik
11-27-2008, 20:03
Мн сладко.Ами пръсте тярбава да е един само за нея.По принцип годежните пръстени са по тънки хълки с един голям камък по средата(нз как точно да го обясня) и да зн
че тои се носи на безимения пръст.И гледаи като и правиш предложение да е на някъкво мн романтично място и ще е мн хубаво ако като и го даваш нали там паднеш на колене и и изрецетираш едно любовно стихотворение.
А иначе за цената на пръстена за да е наистина хубав трябва да подготвиш към 300-500.Все пак това и остава за винаги да си го носи и да се радва.И мн успех ти пожелавам :-)

BlindedAngel
11-27-2008, 20:04
Мхм мерси.И все пак да попитам ( извинявам се за малко тъпия въпрос ) на дясната ръка се слагаше нали.И какво да пише на него :)

Erica
11-27-2008, 20:05
Традицията повелява годежът да се осъществи в дома на момичето, което заедно със семейството си е подготвило празнична трапеза. Момчето и родителите му искат официално ръката на момичето като носят дарове и момчето подарява на момичето “нишан” (подарък, в който е скрит годежния пръстен).
В наши дни често младите предлагат на родителите си да ги заведат на ресторант и по време на вечерята им съобщават решението си.
Независимо как ще изберете да празнувате годежа, важното е да бъдете щастливи и да се повеселите.
По време на годежа се обсъжда датата на сватбата и се определят финансовите задълженията на семействата.


Източник : www.svatba-bg.com

SunShinePearl
11-27-2008, 20:15
ами...нз как си се решил явно наистина мн се обичате..мале немога да повярва 2-ра сватба в тийн проблем :D :grin:
та по темата:
мъжа на сестра ми и подари златен пръстен с един диамант ли какво е нз не мн голям посредата и отстрани съвсем малки такива диамнти ли нз и аз какво е има мн е красив....но си мисля че е по добре да и подариш пръстен бяло злато така ще може да го носи и със сребро...но нз тя какво носи там вече ти си решаваш....ще е хубаво да има някое камъче или диамантче :grin:

Boyd
11-27-2008, 20:17
Олеле..ама не си ли много млад :-o нищо лошо не искам да кажа с това :-D

Човек и на 90 години да се ожени - пак ще има време да съжалява.

По темата - за цена на пръстен мога да те ориентирам. По принцип знам, че пръстените са златни с някакви камъчета отгоре. За диаманти не си помисляй, освен ако не си някой петролен магнат. 14-каратовото злато е по 40 лева/грам. Един пръстен е около 1-2 грама, най-много 3, но мисля, че трябва да е малък самия пръстен, а не някой, с който ако те удари по главата да те нокаутира.

За 120-130 лева можеш да намериш хубав пръстен.

Слага се на дясната ръка на безименния пръст. Ако не й стане - където може тогава.

BlindedAngel
11-27-2008, 20:26
Boyd Мерси много за инфото на цените :) А някой да знае какво трябва да пише и за колко време ще е горе - доло готов...
П.П.Sunshine Pearl недей са надъхва за сватба...Тя ще е след време поради причината че на този етап няма как да стане но въпреки всичко искаме да направим крачка напред :)

Blab
11-27-2008, 20:35
Всичко е така, както си го направиш.
Годежен пръстен е всеки пръстен с камъче. С'а диаманти мисля си, че ще го пропуснеш т'ва клише.
Успех!

Аз ще се женя за Драго, пък!

hottie
11-27-2008, 20:35
Ами при наз беше така - пръстен от бяло злато само за мен, без надпис :) Много е фин и нежен. Според мен не са ти нужни някакви диаманти и такива неща. Все пак по-нататък ще го замяняш с друг :P

BlindedAngel
11-27-2008, 20:41
Мен нещо по ми харесва идеята за надпис без камък...Какъв може да е надписа.В смисал какво може да бъде написано.Или по точно какво би трябвало да бъде написано :)

Blab
11-27-2008, 20:50
За да ти го надпишат, трябва да е някакъв по-широк.
Според мен(без да налагам мнението си), годежният пръстен трябва да е по-нежен, а не халкист.

офф/Ще ме водят на Пикасо през декември.(искри)/офф

aaasdfghjklll
11-27-2008, 20:53
Според мен е хубаво годежния пръстен да е с камъче, а иначе това с надписа според мен е по-подходящо да се направи на брачните халки..

BlindedAngel
11-27-2008, 20:55
Въпроса е там че тя както и аз си падаме повече по хълките...Това с камъчето на мене лично не ми харесва...Някак си се разваля формата.Та си мислех идея за готин пръстен тип халка.Освен да се напише нещо друго не ми хрумна...

midle
11-27-2008, 20:56
Приятелката ти те право слаб човече , чак до там да я желаеш и да те е страх да я загубиш че да й предлагаш годеш. Поне натази възраст... Моят съвет е да загърбиш всичко и да се отдадеш на лекия живот.

BlindedAngel
11-27-2008, 21:27
Приятелката ти те право слаб човече , чак до там да я желаеш и да те е страх да я загубиш че да й предлагаш годеш. Поне натази възраст... Моят съвет е да загърбиш всичко и да се отдадеш на лекия живот.
Защо да ме прави слаб ? Да не мислиш че опирам само до приятелката си ? И живота аз си го живея...Имам страхотни приятели - до лятото компанията ни цялата ще е на мотори.Ще се разходим из Европа и всичко на шест...Това че правя такава крачка не означава че съм слаб...Аз капо от към момичета скоро няма да остана - не са една или две които са ми надъхани, като се започне от модел и се стигне до танциорка...Но да не издребнявам...Това си е твое мнение :)

aqweR
11-28-2008, 05:03
Приятелката ти те право слаб човече , чак до там да я желаеш и да те е страх да я загубиш че да й предлагаш годеш. Поне натази възраст... Моят съвет е да загърбиш всичко и да се отдадеш на лекия живот.

не само, че цитирам толкова неграмотен пост... но и съм съгласен с него...

само ще го поправя... не приятелката ти те прави слаб... правиш се сам слаб...

обичате се много... искаш да направиш крачка напред... това го взимаме за даденост и не го оспорваме по никакъв начин

сега нека погледнем обективно на ситуацията... двамата сте на такава възраст, че скоро ще ходите в университет... в един и същи или не.. няма голямо значение... това са 4-6 години, в които си съсредоточен в ученето(искаш да създадеш семейство? НАПРАВИ ГО ПРАВИЛНО!)...

колкото и нелогично да звучи... университета е много динамична среда.. различни хора... различни ситуации.. всичко става...

оцелеете ли през тези 4-6 години като двойка... вече можете да сте сигурни във факта, че сте създадени един за друг...

пиша ти тези неща, защото съм в същата ситуация... има момиче, което ме чака в България... с която съм готов да "прекрача" годежа... с нея стигнахме до заключението, че минат ли тези вече 2 години и половина... и все още можем да си кажем тези неща, които си казахме преди замина... ще знаем, че влизаме в нещо правилно...

година и половина контактувам с момичета от всички краища на света... не съм намерил по-уникална личност! :)

е... това е моят съвет... изчакай...

hooliganka89
11-28-2008, 08:29
Аз мисля,че мога да ти помогна,защото съм сгодена вече 8-)
Та моя пръстен е с три камъка,обикновенни не някви диаманти или нещо подобно,но пък ако си някой богаташ може да и купиш и с истински камъни.
Аз и моя приятел направихме годежа малко нестандартен,поне аз така мисля де.
Бяхме на ресторант с майките си,без баща ми,защото той тогава нямаше да ме даде,защото бях малка и така.
Та бяхме на ресторант и той попита майка ми дали би разрешила един ден да се оженим и тя се съгласи,после се обадихме по телефона на другите роднини да им кажем новината и ние продължихме да празнуваме до късно.После ние с моя ГОДЕНИК 8-) отидохме на хотел и тва беше общо взето на кратко разказано.

hooliganka89
11-28-2008, 08:35
Приятелката ти те право слаб човече , чак до там да я желаеш и да те е страх да я загубиш че да й предлагаш годеш. Поне натази възраст... Моят съвет е да загърбиш всичко и да се отдадеш на лекия живот.

не само, че цитирам толкова неграмотен пост... но и съм съгласен с него...

само ще го поправя... не приятелката ти те прави слаб... правиш се сам слаб...

обичате се много... искаш да направиш крачка напред... това го взимаме за даденост и не го оспорваме по никакъв начин

сега нека погледнем обективно на ситуацията... двамата сте на такава възраст, че скоро ще ходите в университет... в един и същи или не.. няма голямо значение... това са 4-6 години, в които си съсредоточен в ученето(искаш да създадеш семейство? НАПРАВИ ГО ПРАВИЛНО!)...

колкото и нелогично да звучи... университета е много динамична среда.. различни хора... различни ситуации.. всичко става...

оцелеете ли през тези 4-6 години като двойка... вече можете да сте сигурни във факта, че сте създадени един за друг...

пиша ти тези неща, защото съм в същата ситуация... има момиче, което ме чака в България... с която съм готов да "прекрача" годежа... с нея стигнахме до заключението, че минат ли тези вече 2 години и половина... и все още можем да си кажем тези неща, които си казахме преди замина... ще знаем, че влизаме в нещо правилно...

година и половина контактувам с момичета от всички краища на света... не съм намерил по-уникална личност! :)

е... това е моят съвет... изчакай...

Защо го разубеждавате?Момчето иска да се сгоди и едвали ще ви послуша.Сигорно е бил наясно,че след като пуска темата ще има и такива негативни мнения.
Но иска да кажа,че годежа хем е нещо наистина съществено хем не е кой знае какво,сега нека се сгодят щом го е решил и след време ако нещата не варвят колко му е тя да му върне пръстена и до там...
Но щом сега е решил това нека да си го направи,все пак тази връзка между тях трябва да има някакво развитие,а не да боксуват на едно и също място.
Аз съм ЗА ГОДЕЖА!!! :D

darla
11-28-2008, 08:52
godejniqt prusten e samo edin-za neq,bez nadpis(nadpisite sa na bra4nite halki),moje da e s kamuk,moje da e po-sempul,vupros na vkus.

chrison
11-28-2008, 09:09
пич, хубаво е, че искаш да се жениш, поздравления.
А вия стига сте му мрънкали на главата. Да прави кво си иска

та, пръзтена няма определен вид. По американските филми са с големи камъни. Но, не на всяко момиче й харесват такъв вид пръстени. така, че ако не знаеш намери начин да разбереш какви пръстени харесва и злато или сребро. А пръстена, може да изглежда като халка с малки камъчета по него. Виждала съм такъф годежен пръстен :)

BlindedAngel
11-28-2008, 18:07
Относно пръстена горе - доло вече избрах какъв да е...Вдругиден отивам по магазините с някоя приятелка и да търся и така :)

BaiToq
11-28-2008, 18:18
А иначе за цената на пръстена за да е наистина хубав трябва да подготвиш към 300-500.Все пак това и остава за винаги да си го носи и да се радва.И мн успех ти пожелавам :-)
Няма такова нещо "завинаги".
Ако го загуби???
Цената няма значение,важно е да е с любов.
Може и за 180-200лв да се купи.
От Турция и за по-евтино(и няма мн разлика).
Надписват се халки,не пръстени.
Няма смисъл от надпис.
Евала за куража и за решението и
успех в съвместния живот :smt023

gPa3HuTeJl
11-28-2008, 19:20
Що за тапанар ( без извинение ) би се допитал каквото и да е относно годеж ( сватба ) до тийнове, на които в главата им е само еб*не и пиене ?!

ImmortalForever
11-29-2008, 17:43
И ще си сложиш хомота на врата, толкова рано? :shock: :shock: :shock:

MakeMeFeel
11-29-2008, 18:00
Аве майка му да е*а живота си е негов той си решава кво да прави с него .. Кво го нападате всички не мога да разбера .. Като иска - ще се сгодява, като не иска - няма ... ако ще и деца ще си направи и вие НИЩО не можете да му кажете камо ли да го разубедите .. Така че каквото и да кажете мисля , че е напълно излишно .. Всеки сам си избира какво да прави с живота си ... Щом е преценил, че това е правилния избор за неговия - ми нека го направи .. ;)

Колкото до годежа .. аз съм ЗА .. щом се обичат наистина и щом си готов за тази стъпка - давай :grin:

pandelka
11-29-2008, 18:24
Не сте ли малко малки ? ; ? мисля че може да почакате още малко но ваша работа ; )

BlindedAngel
11-29-2008, 18:52
Знаех че ще има негативни мнения но разбрах това което ме интересуваше.А относно това дали сме малки не споря.И защо си слагам хомота от сега ли ? Ми имам си причини - писна ми от скучни връзки за по седмица - две и толкова...Писнало ми е да се занимавам с лесни момичета.По - интересно е да се стараеш да запазиш една връзка отколкото да знаеш че ще се разделиш утре с приятелката си и след 2 часа ще си с друга...Пък и се обичаме...

hahavteen
11-29-2008, 19:43
Ами годежният пръстен на майка ми е от бяло злато с цирконче в средата ( http://www.engagements.ca/images/engagement%20ring.jpg ). Много нежен и хубав.Според мен е добре да има камък за да се различава от халката все пак..

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=53&id=2910
http://www.eadvise.info/?page=show_art&id=42&art_id=112
http://venchavka.com/article_70.html
http://images.google.de/images?q=engagement+rings&hl=de&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title

varnen4e
11-29-2008, 20:18
Имайки в редвид, че в тийн форум си постнал регистрация в сайт за запознанства със полу голи снимки и най- малкото с ник: Напушен ме навежда на мисълта, че не си готов за годеж...
:?

darla
11-29-2008, 20:31
^ :lol: hahah,opravi go

Frozen_Flame
11-29-2008, 21:34
Абе щом си опрял до тука да питаш в тоя форум за годежа си нещата не са цветущи. Има сватбени агенции, които могат да ти отговорят на всеки въпрос. Свържи се с някоя и питай.


За горното мнение +1 :D :D :D

My6mYLka
11-29-2008, 21:58
За да ти го надпишат, трябва да е някакъв по-широк.
Според мен(без да налагам мнението си), годежният пръстен трябва да е по-нежен, а не халкист.

офф/Ще ме водят на Пикасо през декември.(искри)/офф

и аз мисля че най хубаво ще е с камаче просто ще остане очарована

отностно този коментар ако е изложбата на Пикасо и аз ще ходя :lol: :lol: :lol:

mArMaLaDkA
11-29-2008, 22:10
Това,че се е писал Напушен,не значи нищо.И моя ник е несериозен,но когато не се лигавя,се старая да давам компетентни мнения.
Та сега към автора:
Ами някак си тея доводи..искаш да се сгодите,защото ти е писнало от скучни връзки и си искал да се пробваш да запазиш тази..Ами давай,пробвай се да я запазиш!Наистина е отговорна работа да запазиш връзката си с даден човек дълго време.Вие може да се обичате и без да предприемате толкова сериозна стъпка.Мисълта ми е,да поизчакаш още време,да видиш как ще се развият нещата.Лично мнение,де.Ти направи както чувстваш нещата.

varnen4e
11-30-2008, 07:01
Това,че се е писал Напушен,не значи нищо.И моя ник е несериозен,но когато не се лигавя,се старая да давам компетентни мнения.


Ако ми беше проследила мисълта щеше да разбереш.
:)

darla
11-30-2008, 07:34
Това,че се е писал Напушен,не значи нищо.И моя ник е несериозен,но когато не се лигавя,се старая да давам компетентни мнения.
Та сега към автора:
Ами някак си тея доводи..искаш да се сгодите,защото ти е писнало от скучни връзки и си искал да се пробваш да запазиш тази..Ами давай,пробвай се да я запазиш!Наистина е отговорна работа да запазиш връзката си с даден човек дълго време.Вие може да се обичате и без да предприемате толкова сериозна стъпка.Мисълта ми е,да поизчакаш още време,да видиш как ще се развият нещата.Лично мнение,де.Ти направи както чувстваш нещата.

ako godeja e na4in da zapazi vruzkata si,to zna4i tazi vruzka ve4e e izgubena!posle 6te se i ojeni v opit da zakrepi tazi vruzka....i sled vreme nqma da iska da q krepi po tozi na4in

ivsan4eto
11-30-2008, 10:41
Знаех че ще има негативни мнения но разбрах това което ме интересуваше.А относно това дали сме малки не споря.И защо си слагам хомота от сега ли ? Ми имам си причини - писна ми от скучни връзки за по седмица - две и толкова...Писнало ми е да се занимавам с лесни момичета.По - интересно е да се стараеш да запазиш една връзка отколкото да знаеш че ще се разделиш утре с приятелката си и след 2 часа ще си с друга...Пък и се обичаме...

Наистина страхотно изказване ЕВАЛА! :grin: =D>

scoobydors
11-30-2008, 11:12
Млад си, глупав си... не си проваляй живота. Не казвам непременно, че ще сгрешиш, но вероятността е големичка :-o .
Поживейте си, че тогава мислете за брак.

Да предположим сега и предложиш нали и сте сгодени вече... и стане нещо и ти все не се решаваш за сватбата... и тя ще почне да мрънка, да те притиска.. кво правим? :)


Мисли .....
Да се сгодите е най-лесната работа... ами после?

hooliganka89
11-30-2008, 11:18
Мале за всичко му обръщате думите на момчето,ужас.

krem4et0
11-30-2008, 18:09
^Лично мое мнение е, че годежът е сериозна крачка.

Сега към автора. на 23 сме, заедно сме от 4 години и няколко месеца, но не сме сгодени или обвързани по някакъв начин. Причинете са финансови от една страна, но от друга какво би се променило ако го направим? Да се обичаме повече-едва ли? да сме сигурни 1 в друг-времето заедно би следвало вече да ни е убедило. да имаме деца-ние още следваме, а и аз тепърва започвам да работа. Поне 2 години още не ИСКАМ. Реално годежът няма да промени нищо.....особено щом вие все още няма да живеете заедно.

Не ме разбирай погрешно, искам той да ми предложи. Всеки миг сърцето ми се надява, че следващата му дума ще е това, но знам че за нас е още рано.....по ред причини. А и 1 пръстен, подпис, сбирка с роднини или прочие не променя нищо. Ние се обичаме и ще сме заедно...стига ни!

BlindedAngel
11-30-2008, 19:49
Относно едно от горните мнения дали така ще запазя връзката си - на връзката ми няма нищо че да я пазя.С приятелката ми се обичаме, нямаме проблеми ( за времето което сме заедно сме се карали само 1 път ).Постоянно си разнообразяваме ежедневието, не сме си омръзнали нито привързали един към друг дето се вика...А относно това дали съм малък още за такава крачка - Да малък съм, но какво от това ? :)

Naughty_
12-01-2008, 08:06
ее млад, млад - ми като го влече :) Аз познавам много двойки,които са се оженили млади и още са заедно и деца си имат и се разбират мн добре! Ако това е човека за теб няма значение млад ли си,стар ли си...

varnen4e
12-02-2008, 06:25
ее млад, млад - ми като го влече :) Аз познавам много двойки,които са се оженили млади и още са заедно и деца си имат и се разбират мн добре! Ако това е човека за теб няма значение млад ли си,стар ли си...

Да, това е вярно.

scoobydors
12-02-2008, 09:07
ее млад, млад - ми като го влече :) Аз познавам много двойки,които са се оженили млади и още са заедно и деца си имат и се разбират мн добре! Ако това е човека за теб няма значение млад ли си,стар ли си...

Да, това е вярно.

И все пак нещата едно време са били коренно различни. Новото поколение живее по различен начин. А вие сигурни ли сте, че тези хора все още се обичат? Или го правят заради децата...
Самото възпитание е било такова преди години, че развода е срамно нещо, какво ще кажат хората, ами децата... :)

Iv4eTy
12-02-2008, 09:14
Ами според мен и двамата сте прекалено млади за такова сериозно обвързване, но щом смяташ че сте готови ваша си работа, дано сте много щастливи.
Относно пръстена - той е само един-за нея. За цената - отиди в някоя бижутерия и виж как са цените и според това вече избери кой да е.
А самото предлагане трябва да е нещо наистина което ще запомни, направи го по твой си начин, няма нужда от изтърканите.