PDA

View Full Version : Рая и Ада



Desturbed
11-28-2008, 13:54
Ако вземете да се споминете тия дни (а дано не се случва!), къде според вас ще идете?

raduna
11-28-2008, 13:59
Рая е точно за мен...там нали се влиза по заслуги :lol:

mistake
11-28-2008, 21:01
В ковчега :D

jghgh
11-28-2008, 21:21
Ако Ада е като фунията на Данте, ще съм някъде към стесняването й предполагам. :? Но не чак в самия край де...

hardball
11-28-2008, 22:55
В рая.




...и много ще ме е яд:/

Christ
11-29-2008, 11:00
Всички, които претендират за Рая...

Защо?

Kman
11-29-2008, 11:32
За рая трябват връзки...

11-29-2008, 12:43
Ако вземете да се споминете тия дни (а дано не се случва!), къде според вас ще идете?Весела това ти ли си? :D

Аз ще си остана на земния свят. : ))

Uptown_soldier
11-29-2008, 19:07
Аз ще си остана на земния свят. : ))

о и аз така ще си правиме компания :D :D

11-29-2008, 20:10
Аз ще си остана на земния свят. : ))

о и аз така ще си правиме компания :D :DИмаш ли си гадже? :oops:

Uptown_soldier
11-29-2008, 20:49
Аз ще си остана на земния свят. : ))

о и аз така ще си правиме компания :D :DИмаш ли си гадже? :oops:

имам си 8)

11-30-2008, 10:23
Аз ще си остана на земния свят. : ))

о и аз така ще си правиме компания :D :DИмаш ли си гадже? :oops:

имам си 8)Той къде ще ходи ? :razz:

Uptown_soldier
11-30-2008, 10:39
тя - ще сме си пак заедно

AdmiralJohn
12-01-2008, 16:16
Мене никъде не ме искат... :)

Jumbie483
12-02-2008, 16:58
Мене никъде не ме искат... :)

+1 :lol:

П.П: Аз предпочитам на два метра под земята да съм си..там на топличко...като всички останали :-P

Kman
12-02-2008, 17:03
Аз предпочитам да ме кремират отколкото да ме гризът червей,пък после дето ме огрее....на скара и бира в ада или на спортно-културни мироприятия като шах в рая :lol:

Whyniser
12-06-2008, 20:32
Не заслужавам да ходя в Рая,но не ме искат в Ада.Затова оставам в Чистилището :!:

HardcoreSyndrome
12-08-2008, 14:08
В парокотелното... 8-)

zai4ety13
01-04-2009, 11:11
аз ще отида в ковчега 8-)

Adwokat
01-16-2009, 17:41
Raq

Sarityyy
01-28-2009, 13:19
Как ще ходите в рая бе! В ада компанията е по - приятна! :grin:

Kman
01-31-2009, 14:10
Аз съм и ад и рай....господар съм и съм роб ииииии как беше нататака 8-)

In_And_Out_of_Love
01-31-2009, 15:57
Ааа, може ли да ме замразят и като измислят технология да се живее вечно да ме размразят и да ми я приложат тая технология...?!?! :oops:

In_And_Out_of_Love
01-31-2009, 16:05
Ааа, може ли да ме замразят и като измислят технология да се живее вечно да ме размразят и да ми я приложат тая технология...?!?! :oops:

marilyn
02-03-2009, 19:03
Не мисля, че има Ад и Рай, но ако все пак има сигурно съм си за Ада...

Mastta
02-10-2009, 14:24
Ада и Рая са измислени с цел да накарат хората да вършат само добрини!!!

Kman
02-12-2009, 19:41
Ада и Рая са измислени с цел да накарат хората да вършат само добрини!!!

+1

Кви са тия Ада и Рая....не ги познавам 8-)

Nam3less3
02-12-2009, 20:11
Ада и Рая са измислени с цел да накарат хората да вършат само добрини!!!

+1

Кви са тия Ада и Рая....не ги познавам 8-)Ако хората вършат добрини, то не го правят, за да си купят билети за рая :D

angelcheeee_93
02-18-2009, 21:54
Бог определя къде ще отида.Аз естествено бих избрала раят,но никой няма право на избор в този слуай.

Nam3less3
02-18-2009, 22:08
Бог определя къде ще отида.Аз естествено бих избрала раят,но никой няма право на избор в този слуай.Има избор, всеки може с едно действие да избере "ада", който е най-лесният път. :)

Kman
02-20-2009, 15:07
Хахахахах и кое му е лесното,това че се мъчиш.....да си добър е лесно.....просто правиш неща които да са от полза за другите,да си лош е трудното-всеки е срещу теб,трябва постоянно да се бориш за да си извоюваш нещо,а като си добричък си казваш "наведена главица,сабя не я сече" ; "като те ударят,обърни и другата буза" и проблема ти е "решен".
Избора да се бориш е последван от трудности,а ако се бориш то ти веднага се превръщаш в "зъл" човек в очите на хората понеже гониш собствените си мечти,цели и щастие,а не техните......Капийш!?
Гррррр........Защо хората имат толкова плоско мислене!?!?!?!?

Naman07
02-20-2009, 15:58
Че защо да имат плоско мислене, и то по тази логика и твоето не се различава много. Виждаш само лошите страни...не, ти искаш да виждаш само лошите страни понеже ти е по-удобно така, явно. Да си добър или лош всеки го може, важно е към кое се стремим, банално, но е така. Другото го каза така всякаш не си нищо по-различно от един егойст, и как очакваш човек да изглежда добре в очите на другите ако е такъв и ти не може да обвиняваш хората за това, че не те харесват, това си е тяхно право. Не се засягай, но от това, което съм прочел като коментари от твоя страна до момента, оставам с впечатлението, че мирогледа ти е на много ниско ниво и адски замърсен с отрицателна енергия към повечето неща. Казвал съм ти и преди да погленеш целия този спор с вярващи и невярващи "отстрани" и ще видиш колко е абсурден и каква загуба на време е поради простия факт, че нито ти можеш да докажеш, че няма Бог, нито аз да докажа, че има.

По темата, разбира се, че има Ад и Рай. Дори и за невярващите съществуват...,е в малко по-различни очертания, но все пак ги има.

DimovB
02-20-2009, 18:08
Ако вземете да се споминете тия дни (а дано не се случва!), къде според вас ще идете?
2 метра под земята в дървен костюм

Kman
02-20-2009, 21:41
@Naman07
Гледам реално на нещата като добавям сарказъм и критика....трудничък ми е характера коа се прай 8-)
Човешките същества са егоисти....лошо и трябва да се преодолее това качества,нооооооо това не става за няколко поколения,а и малко са хората които различават самосъхранението,алчноста и егоизма,и какви положителни и отрицателни аспекти носят.
Писнало ми е от псевдо оптимисти дето си мислят че живота е розов и хубав.От всичко трябва да се извадят положителните и отрицателните аспекти....като дори и в "добрите" неща има отрицателни аспекти и в "лошите" неща има положителни и така на татака и така на татака и бла бла бла и бла бла бла....реалист съм,когато всички се радват на хубавото,аз се подготвям за проблемите които ще донесе,когато всички се вайкат от лошото,аз се радвам на положителното което ще донесе.Естествено това го правя за да съм подготвен и да съм една крачка пред тях хихихих Имам инстинкт за самосъхранение.
не победата е важна,а борбата за нея.Не крайната цел е важна,а пътят който изминаваш."Не победата осмисля живота,а борбата"-мисля че така беше по точно.
"Това което не ме убива,ме прави по силен" е казал Ницше,а аз бих добавил и онова което НЕ се опитва да ме убие/да ми попречи/да застане срещу мен,ме прави по слаб...

SoFarSoG00d
02-20-2009, 21:45
Не вярвам в съществуването им,не знам къде ще съм,аз вярвам в прераждането.....

afterforever
02-20-2009, 22:43
Ако вземете да се споминете тия дни (а дано не се случва!), къде според вас ще идете?
2 метра под земята в дървен костюм

или под прахова форма в едно бурканче....

Nam3less3
02-20-2009, 23:02
Ако вземете да се споминете тия дни (а дано не се случва!), къде според вас ще идете?
2 метра под земята в дървен костюм

или под прахова форма в едно бурканче....Това е материалната форма на тялото, с което не свършва съществуването на духа.
Това ми е интересно, повечето хора сякаш ги е страх от това да има "съществуване след смъртта", било то прераждане, рай, ад или не знам си кво.

Kman
02-21-2009, 03:44
КОЙ ВЕ!?!?! Аз ли се страхувам....аз ест имам някакви определени страхове,но изключтелно много ще се радвам ако има рай и ад,ще съм сигурен че ще отида в ада....живял съм шибан живот,що да не живея и една шибана вечност.Болка,агония,страх ве....с това ли ще ме посрещне ада....ще ме изправи пред самия мен,ще ме изправи пред страховете ми....ОКЕЙ ще го приема като предизвикателство,а и веднъж умрял,едва ли ще мога да умра повторно.....а ако ада означава унищожаване на духа или бродене на духа по земята,още по-добре....а ако е прераждане още по гот,ще мога да погледна света с други очи,дори да са и такива на червей пак ще е яко.На мен изключително много ми се иска да има рай и ад,защото това автоматично ще означава че има и дяволи,ангели,върколаци,ва пири и магии и всякви такива,много жалко че реалността е друга....

Naman07
02-21-2009, 05:32
Единственото, което казвам е, че светът в действителност може да бъде много хубав и розов :) , но заради хора като теб, песимисти в повечето случаи, всички оставаме с впечатлението, че не е розов и хубав. Ние създаваме света, в който живеем и ние сме отговорни за това как да живеем. А сега ми кажи, как искаш да е розов и хубав след като мислиш отрицателно? Светът, Вселената, Бог с нищо не са ни длъжни, единствено ние, хората си правим мръсното и после се "цапаме" един другиго и хленчим, че всъщност всичко е повече от зле...леле, приятелю, наистина те съжелявам понякога, без умисъл да те обидя.

П.П. Пак ти казвам, не слагай всички под един чадър като казваш, че човек е егойст и точка, глупаво е.

Kman
02-21-2009, 10:31
Въобще не е глупаво....всички същества имат инстинкт за самосъхранение който при хората се превръща в егоизъм,когато е в социалогична насоченост.
8-) Аз песимист....аз съм реалист....как да кажа на черното бяло,как да кажа на мръсното чисто....харесявам всичкото "добро" и всчкото "лошо",като виждам едновременно и +овете и -овете им в различни аспекти.Веднъж им виждам + и - спрямо моите цели,веднъж спрямо някои приятел или роднина,веднъж в малко общ план като как рефлектира и с какво допринася и едновременно с това как вреди ПРИМЕРНО на икономиката и в най-общ план-как рефлектира на цялото човевество и още за каквито аспекти се сетиш.

Живота никога няма да бъде розов,защото това е човешка неосъществима фантазия....на нас ни се иска светът да е такъв в който ние да можем да живеем,но той е нещо съвсем различно което няма никакви скрупули без значние хора ли животни ли....напр торнадо или цунами или вулкан или наводнение или пожар,които се случват постоянно.Същата работа е и с равновесието и умереността....на нас ни се иска всичко да е уравновесено и умерено,защото това е единствената среда в която можем да живеем.Ако стане -500 градуса всичко ще измре нали,е тази промяна от -500 градуса е изключително минимална промяна.Това не е ли също егоизъм,да искаме всичко да става така както на нас ни е изгодно и цялата природа да се съобразява с нас.
Изглеждам ти песимист защото обичам сакразмът,иронията и критиката,но всъщност съм просто реалист и ми е писнало от разни както и преди казах псевдо изказвания на оптимисти и песимисти."Живота бил гаден"....ами гаден защото иначе ако няма гадост няма да има и сладост!"Живота бил розов/хубав/перфектен"....подяволите вижте светът такъв какъвто,за да не се чудите после защо живота бил гаден....защото от едната крайност се ходи в другата.Много мразя хленченето и оплакването.Вижте светът такъв каквъто е,а не такъв какъвто ви се иска да е.

Nam3less3
02-21-2009, 11:59
КОЙ ВЕ!?!?! Аз ли се страхувам....аз ест имам някакви определени страхове,но изключтелно много ще се радвам ако има рай и ад,ще съм сигурен че ще отида в ада....живял съм шибан живот,що да не живея и една шибана вечност.Болка,агония,страх ве....с това ли ще ме посрещне ада....ще ме изправи пред самия мен,ще ме изправи пред страховете ми....ОКЕЙ ще го приема като предизвикателство,а и веднъж умрял,едва ли ще мога да умра повторно.....а ако ада означава унищожаване на духа или бродене на духа по земята,още по-добре....а ако е прераждане още по гот,ще мога да погледна света с други очи,дори да са и такива на червей пак ще е яко.На мен изключително много ми се иска да има рай и ад,защото това автоматично ще означава че има и дяволи,ангели,върколаци,ва пири и магии и всякви такива,много жалко че реалността е друга....Това да има ад и рай не значи че подобни неща съществуват. Изобщо всичките те нямат нищо общо с вида им, представен във филмите примерно.
Магията може да бъде научно обяснена(тя не е, именно заради това е магия, началото на вселената също е магическо значи), дяволите и ангелите нямат материална външност и са просто невидими сили, и т.н.
Не си ли чувал за хората, които изпадат в транс и пътуват с духа си в нематериалния свят, те казват че там се движат със скоростта на мисълта, и че е като на сън, само че страшно реално. Няма физически закони.

Naman07
02-21-2009, 12:33
Е ти сега какво, на глупав ли се правиш? Как да видя какъв е света, като аз сам избирам как да си живея живота. По твоята логика трябва да се оставим на гърбовете на другите, понеже явно не приемаш факта, че сам изблираш какво да правиш и в какъв свят да живееш, реализмът е крайно разтегливо понятие по простата причина, че едва ли съществува човек, който да обясни що е това реалност. С това си изказване накрая ти уби всякакви надежди у хората и мечтите им :D (едва ли не - "примерете се, жалки гниди сте и живеем в кофа за боклук!), ето това наричам аз глупаво. И веднага ти давам един цитат на Емили Дикинсън: "За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без детелина и без пчела!"...това е едно от гениалните й прозрения, също така тя е издигнала в култ способността на човешките същества да мечтаят (нейна е и репликата "човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му")...та отворих я тази тема за мечтите понеже няма човек, който да не мечтае, а всяка мечта е реализирано въображение, а въображението е управляемо. То променя нас самите и света около нас. Така, че не ми натривай в носа твоето замъглено виждане за нещата като казваш "така е и точка по въпроса" или "хората са само такива!". Сигурно, не съм убеден, но най-вероятно прочиташ нещо от някъде, замисляш се (не за дълго, но все пак го има и този процес), харесва ти как звучи и за теб просто повече не съществува друга гледна точка...това не е спор, приятелю. Това е присъщо за деца в детската градина "моята лопатка е по-хубава!".

П.П. до колегата кман бтв :lol:

Kman
02-22-2009, 10:10
В момемта нямам много време да пиша,но ще отговоря на наи-важното:

"Е ти сега какво, на глупав ли се правиш? Как да видя какъв е света, като аз сам избирам как да си живея живота. "
от къде си сигурен че ти сам си го избрала не ти го е наложил някой чрез посдъзнанеито ти!?!?!?!?!Знаеш ли кво пише в учебника по свят и личност.....демокрацията е налагане на ред подсъзнателно и е илюзия за свобода.....но за момента с това разполагаме,докато не се развие техниката и се подобри системата.
От къде си сигурен че подсъзнанието ти е непокътнато от всичките реклами,от всичките агитации и тем подобни,като хората са казали че дори само рекламите по тв-то те кара подсъзнателно да купуваш определено нещо,ако е направена както трябва рекламата.Да те карат да правиш подсъзнателно е робство на мисълта без дори да разбираш,ти правиш нещо уж по твоя воля,а то е всъщност волята на някой друг.
Добре дошъл в реалния и съвременен свят!

NaNa_SladuRana
02-22-2009, 12:11
В оригиналния варянт на християнската религия няма рай и ад,а битие /света,в който живеем/ и небитие /хауса/ :)

Naman07
02-22-2009, 13:34
Намерил се кой да ми говори за подсъзнание :-D , човече, изучавам психология от 9-ти клас (тогава повече от задължение, отколкото за кеф, но вече и следвам това, така че позволи ми да знам малко повече за подсъзнанието от теб :) ). Когато прочетеш нещо по-различно от учебника ти по "Свят и Личност" ще съм склонен да приема нещо казано от теб. Като за начало, щом ти е инт. подобна тематика, започни с "Подсъзнанието може всичко" и спри да говориш врели-не-кипели. Не ми се занимава да ти вадя цитати от нея, но повярвай, че ще останеш с пръст в уста. Тук не става на въпрос кой колко знае, говориш за неща, за който не си чел достатъчно. Пак започваш с глупавите си изказвания "добре дошъл в реалния свят"...леле, ако прочетеш дори само тази книга, която ти препоръчах ще ти се доще да си забиеш един шамар за тези приказки :D . Мисля, че съм си изградил една бариера за "рекламните ти истории" и тем подобни глупости, а и всеки уважаваш себе си човек, така че примера ти е крайно глупав, освен ако не си като Пеги Бънди.
Ще ти предложа един цитат относно различния поглед в/у действителността: "Има много неща по света, приятелю Хорацио, които нашите мъдреци не са и сънували" - Шекспир (сам си го тълкувай като много се биеш в гърдите).

Просто приеми факта, че всеки сам си е господар на живова и "онази" система за която ми говориш зависи повече от нас, от колкото ние от нея. Но уви, за жалост повечето хора мислят като теб или по-скоро слушат хора като теб, които им казват, че са немощни бълхи зависищи изцяло от "реалността"...глупости на търкалета. Даже бих казал, че този свят, за който ти ми говориш е много по измислен от този, в който ти би трябвало да живееш - твоя си.
Е, но естествено първо трябва да повярваш, понеже това, в което вярваме, влияе в/у онова, което се случва!
Второ - трябва да го осъзнаеш, защото само ясната представа за това какво можем да направим и какви можем да станем, ни тласка редовно да работим над създаването на наша нова действителност...и трето и четвърто и пето, но първо ако се инт. де, започни с тези две. Този "твоя реален" свят, в който живееш, редовно тъпче хората и ги превръща в озлобени егоисти, които 5 пари не дават за никой, така намалява себеоценката им, а именно това е ключа към реализирането на потенциала във всеки от нас, и едва ли не този "реален" свят (който ти приемаш) убива 80%, че и повече от потенциала и реализацията ни. Крайно време е човек да научи на какво е способен -.-, писна ми от такива като теб, които и представа си нямат за какво да родени, на къде отиват и какво правят. Но понеже ти си от типа "моята дума да е последната", ще те оставя да се нахраниш със следващия си пост :lol: и ако има нещо за което искаш да "поспорим" от написаното, пиши на лично да не флудим темата. А ако си от още по-лошия тип "вижте ме всички, колко знам и мога"..., е тогава лай на воля и здраве да е :D .

П.П. беше ми споделил, че обичаш да спориш, е спори за нещо смислено, ако съзнаваш значението на думата.

Fjordr
02-26-2009, 12:52
В оригиналния варянт на християнската религия няма рай и ад,а битие /света,в който живеем/ и небитие /хауса/ :) Яко рейв и DNB копеуе, мани го тоя хаус!

ANTIHUMAN
02-26-2009, 14:37
Намерил се кой да ми говори за подсъзнание :-D , човече, изучавам психология от 9-ти клас (тогава повече от задължение, отколкото за кеф, но вече и следвам това, така че позволи ми да знам малко повече за подсъзнанието от теб :) ). Когато прочетеш нещо по-различно от учебника ти по "Свят и Личност" ще съм склонен да приема нещо казано от теб. Като за начало, щом ти е инт. подобна тематика, започни с "Подсъзнанието може всичко" и спри да говориш врели-не-кипели. Не ми се занимава да ти вадя цитати от нея, но повярвай, че ще останеш с пръст в уста. Тук не става на въпрос кой колко знае, говориш за неща, за който не си чел достатъчно. Пак започваш с глупавите си изказвания "добре дошъл в реалния свят"...леле, ако прочетеш дори само тази книга, която ти препоръчах ще ти се доще да си забиеш един шамар за тези приказки :D . Мисля, че съм си изградил една бариера за "рекламните ти истории" и тем подобни глупости, а и всеки уважаваш себе си човек, така че примера ти е крайно глупав, освен ако не си като Пеги Бънди.
Ще ти предложа един цитат относно различния поглед в/у действителността: "Има много неща по света, приятелю Хорацио, които нашите мъдреци не са и сънували" - Шекспир (сам си го тълкувай като много се биеш в гърдите).

Просто приеми факта, че всеки сам си е господар на живова и "онази" система за която ми говориш зависи повече от нас, от колкото ние от нея. Но уви, за жалост повечето хора мислят като теб или по-скоро слушат хора като теб, които им казват, че са немощни бълхи зависищи изцяло от "реалността"...глупости на търкалета. Даже бих казал, че този свят, за който ти ми говориш е много по измислен от този, в който ти би трябвало да живееш - твоя си.
Е, но естествено първо трябва да повярваш, понеже това, в което вярваме, влияе в/у онова, което се случва!
Второ - трябва да го осъзнаеш, защото само ясната представа за това какво можем да направим и какви можем да станем, ни тласка редовно да работим над създаването на наша нова действителност...и трето и четвърто и пето, но първо ако се инт. де, започни с тези две. Този "твоя реален" свят, в който живееш, редовно тъпче хората и ги превръща в озлобени егоисти, които 5 пари не дават за никой, така намалява себеоценката им, а именно това е ключа към реализирането на потенциала във всеки от нас, и едва ли не този "реален" свят (който ти приемаш) убива 80%, че и повече от потенциала и реализацията ни. Крайно време е човек да научи на какво е способен -.-, писна ми от такива като теб, които и представа си нямат за какво да родени, на къде отиват и какво правят. Но понеже ти си от типа "моята дума да е последната", ще те оставя да се нахраниш със следващия си пост :lol: и ако има нещо за което искаш да "поспорим" от написаното, пиши на лично да не флудим темата. А ако си от още по-лошия тип "вижте ме всички, колко знам и мога"..., е тогава лай на воля и здраве да е :D .

П.П. беше ми споделил, че обичаш да спориш, е спори за нещо смислено, ако съзнаваш значението на думата.

+ 1 Съгласен съм с със теб! :)
По темата: ,,Ще съм в Ада 100%!''

Kman
02-27-2009, 13:11
"Подсъзнанието може всичко"

Кое подсъзнание....онова което е подтискане от страх,комплекси; онова което те кара подсъзнателно да си хвърляш парите за неща от които нямаш нуждали!?!?!
Освободеното подсъзнание може всичко,а за да се сободи подсъзнанието то трябва да се лиши от страх,двоумения и тем подобни,което е абсолютно противохристиянско,защото в християнството трябва да се страхуваш от бога!

Апф намерил се кой да ми говори за подсъзнание....аз такива когато съм чел ти си си мислил че библията е закон.

""Има много неща по света, приятелю Хорацио, които нашите мъдреци не са и сънували""

Не ме карай да вкарам и други цитати с които да ти оборя този....личи си колко знаеш за подсъзнанието....
"Любовта е илюзия" Ю. Шекспир

""онази" система за която ми говориш зависи повече от нас, от колкото ние от нея. "
Онази система ли....
Мда виждам колко си прав....ние не сме част от кръговрата...ние сме отделно от него.....коооооолко правилна логика......А политиците не си правят парите от хората нали....

"немощни бълхи зависищи изцяло от "реалността""
Знаеш ли аз каква бълха съм....огромна бълха!И сори ако факта че в сравнение с луната ти си бълхата в космиците на бълхата....сори ако това не ти се нрави,ама фактите са ти такива....

Колко интересно и ти откъде знаеш какъв е моя свят....ти си медиум и можеш само по буквичките на екрана да разбереш моя живот какъв съм.Би могъл....ако изобщо си имаше и на идея от психология...да разбереш донякъде характера на един човек,но не и да му определиш живота!

Я виж ти...в какво трябва да повярвам...в това че като вярвам и вярата ще ми нареди живота ли...
Я колко интересно...значи ако вярвам в бисквитеното чудовище,то ще повлияе на живота ми.....а виж ти колко интересно....

"защото само ясната представа за това какво можем да направим и какви можем да станем, ни тласка редовно да работим над създаването на наша нова действителност."

Ясната представа...ти сега имаш ли ясна представа с колко удара в минута ти пулсира сърцето...имаш ли ясна представа какво можеш да направиш в една стресова ситуация адреналина ти даде 3-но по голями сили.

Днес в час по свят на личност....каква ирония...една съученичка говореше същите глупости...ти имаш съвсем като нейното мислене.....ПОВЪРХНОСТНО!

Реалния свят...реалния свят....ние сме единици,ходещи пачки с пари,ходещи бройки...от нас се правят пари.Хората(елита,който се съсвтои от малко хора,които са изцяло свободни във всяка една перспектива) имат интерес да ни държат в неведение.За тях е по добре да си мислим че живота ни е хубав и да не искаме повече.Да се задоволяваме с малко

Намерил се някъв дето си мисли че душите се били прераждали и че бог бил няква сила,да ми говори за реален свят......ей вземи първо се събуди от този твои мокър сън и тогава ми говори за реален свят!

Аве питай и щио кажа ве....аз знам за кво съм роден и знам какво искам от живота!

"Крайно време е човек да научи на какво е способен"

Човек никога неможе да знае какво ще направи в определена сутиация,докато не я преживее тази ситуация...както аз незнам какъв родител ще съм,докато не стана такъв!

За къв чеп да ти пиша ЛС като форума е мястото за спорене.

Спри да се хилиш толкова прекалено....че само психично болните се хилят постоянно!

Е то смисъла на живота не е нещо важно за което да се спори нали....

А по темата....рай->глупости натъркалета;ад->още по големи глупости!

Заблужадай си се колкото си искаш.....личи се колко си научил за подсъзнанието и за реалния свят......едно голямо нищо!
Вярваш едновременно в бог и в прераждането на душите и незнам си още кво и си мислиш че познаваш реалния свят. Мислиш си че света севърти специално около човешките съдания....

MusicLover
02-28-2009, 12:42
Ада много ясно :D Ада рулира :smt002 В рая е гадно и гледам има много оптимисти за там :D

lovec
07-20-2009, 15:14
ако има претпочитам да съм в ада шото сме приятели с дявола :D

Ballbreaker
07-20-2009, 17:00
Изтрезвителното.

Иначе цялата идея за ада и рая е сбъркана, добавили са я на някой от вселенските събори, не се сещам кой, но определено не е от оригиналното Християнство. Едем в Библията е просто най-красивото и благополучно място на земята, а не вълшебно и свещенно пространство из небесата.

SolusChristus
07-20-2009, 20:42
Изтрезвителното.

Иначе цялата идея за ада и рая е сбъркана, добавили са я на някой от вселенските събори, не се сещам кой, но определено не е от оригиналното Християнство. Едем в Библията е просто най-красивото и благополучно място на земята, а не вълшебно и свещенно пространство из небесата.

Рая и Ада са в Библията.

Прочети я преди да се изказваш неподготвен. :)

Ballbreaker
07-21-2009, 09:30
В Библията са, но под съвсем друга форма, както споменах. Изчети Библията, и по-важно, поста ми, преди да твърдиш, че съм неподготвен.

ri41
08-20-2009, 17:37
искам Рая :D

DimovB
08-20-2009, 17:43
у почвата да нахраним червеите и растенията

Nam3less3
08-21-2009, 01:10
у почвата да нахраним червеите и растениятаЩом толкова искаш, прав ти път. Не разбирам защо пишеш във всяка тема едно и също, щом не вярваш в нищо, какво правиш тук?

DimovB
08-21-2009, 01:14
у почвата да нахраним червеите и растениятаЩом толкова искаш, прав ти път. Не разбирам защо пишеш във всяка тема едно и също, щом не вярваш в нищо, какво правиш тук?
тва става и с вас, нищо че не го вярвате

иначе пиша, щото ми е забавно да чета коментари от промити мозъци

Nam3less3
08-21-2009, 01:24
у почвата да нахраним червеите и растениятаЩом толкова искаш, прав ти път. Не разбирам защо пишеш във всяка тема едно и също, щом не вярваш в нищо, какво правиш тук?
тва става и с вас, нищо че не го вярвате

иначе пиша, щото ми е забавно да чета коментари от промити мозъциВ твоят мозък няма информация, че да определя кой е промит. Явно никога не си обръщал внимание на религията, езотериката и окултизма, а и с атеисти няма какво да спориш. За промития мозък всичко, което казва истината е с промит мозък. Ако не бях толкова сигурен, щях ли да пиша тук?

DimovB
08-21-2009, 01:29
ти кво, от задгробен живот ли си се завърнал или си общувал с мъртви, че си сигурен? ейтва не мога да разбера :D

Nam3less3
08-21-2009, 01:34
ти кво, от задгробен живот ли си се завърнал или си общувал с мъртви, че си сигурен? ейтва не мога да разбера :DНе точно това.

DimovB
08-21-2009, 01:37
а какво по-точно. искам да разбера откъде си толкова сигурен в глупостите, които приказваш

Nam3less3
08-21-2009, 01:38
а какво по-точно. искам да разбера откъде си толкова сигурен в глупостите, които приказвашТова си е лична работа. А и първо не бъди атеист, ако искаш да станеш сигурен в истината. Ако си атеист, нямам какво да ти кажа.

DimovB
08-21-2009, 01:41
не се определям като атеист, а като нерелигиозен
готов съм да приема всяко твърдение, подкрепено с реално съществуващи факти.

Nam3less3
08-21-2009, 01:45
не се определям като атеист, а като нерелигиозен
готов съм да приема всяко твърдение, подкрепено с реално съществуващи факти.Такива научни методи нямат място в религията. Всеки иска факти наготово. Прочети и разбери първо библията(Новия Завет), стига с тия доказателства и "очевидски" неща.

DimovB
08-21-2009, 01:49
бих казал че по-лесното е да се вярва на измислици и да се отричат факти

Nam3less3
08-21-2009, 01:50
бих казал че по-лесното е да се вярва на измислици и да се отричат фактиНикой не знае фактите. Никога не може да знаеш какво става след смъртта. Не вярвам на измислица, ами на достоверни неща, които от хиляди години се твърдят сред просветените.

DimovB
08-21-2009, 01:52
Никога не може да знаеш какво става след смъртта.

а ти откъде знаеш тогава?

аз знам че след смъртта ставаш на тор, и го виждам с очите си
на кого ще се вярва - на теб с развинтеното въображение или на мен с фактите

Nam3less3
08-21-2009, 01:55
Никога не може да знаеш какво става след смъртта.

а ти откъде знаеш тогава?

аз знам че след смъртта ставаш на тор, и го виждам с очите си
на кого ще се вярва - на теб с развинтеното въображение или на мен с фактитеЗнам факта, че душата е безсмъртна, и смъртта на тялото не е нейният край. Очите лъжат. Ако не бях сигурен, нямаше да пиша тук. Имам доста повече от факти по темата.

DimovB
08-21-2009, 01:59
Факт е нещо, чиято истиност може да бъде доказана научно или логично. Факт обикновено е нещо, което се е случило в действителност и чието съществуване е безспорно и не подлежи на съмнение.

Факт, истиността на който е доказана, се нарича доказан, истински факт или истина.

не виждам задгробния живот да е доказан нито научно, нито логично

Nam3less3
08-21-2009, 02:01
Факт е нещо, чиято истиност може да бъде доказана научно или логично. Факт обикновено е нещо, което се е случило в действителност и чието съществуване е безспорно и не подлежи на съмнение.

Факт, истиността на който е доказана, се нарича доказан, истински факт или истина.

не виждам задгробния живот да е доказан нито научно, нито логичноИма и неща, над науката и логиката. Истинските факти. Ако не си вярващ, няма смисъл да пиша.

DimovB
08-21-2009, 09:16
няма смисъл да пишеш изобщо. :)

Scarecrow
08-21-2009, 11:45
nam3less мислиш че Библията е достоверна ???

SolusChristus
08-21-2009, 11:52
nam3less мислиш че Библията е достоверна ???

Не мисли така.

ZipFail
08-21-2009, 11:56
Факт е нещо, чиято истиност може да бъде доказана научно или логично. Факт обикновено е нещо, което се е случило в действителност и чието съществуване е безспорно и не подлежи на съмнение.

Факт, истиността на който е доказана, се нарича доказан, истински факт или истина.

не виждам задгробния живот да е доказан нито научно, нито логичноИма и неща, над науката и логиката. Истинските факти. Ако не си вярващ, няма смисъл да пиша."мъжкия полов орган" МИ Е НАД НАУКАТА И ЛОГИКАТА и се уповава на вас вярващите ! :oops:
Hint: Не мислиш ли че не е нормално да мислиш само с едното си полукълбо на мозъка ?
Лявото полукълбо отговаря за логиката и фактите..ти дясно нямаш ли си ?

Nam3less3
08-21-2009, 13:57
nam3less мислиш че Библията е достоверна ???Кое е грешното в нея?
Както казах, науката и логиката и всичко във Вселената са създадени от Бог, не се опитвайте да го определяте чрез тях.

DimovB
08-21-2009, 14:39
там е работата, че си сигурен в неща, в които не би трябвало да си сигурен
тоест вярваш сляпо
това е като да вярваш доброволно в измислица.
няма кво повече да ти кажа.

Nam3less3
08-21-2009, 14:43
там е работата, че си сигурен в неща, в които не би трябвало да си сигурен
тоест вярваш сляпо
това е като да вярваш доброволно в измислица.
няма кво повече да ти кажа.Аз знам, че не вярвам сляпо. Ти си знай своето.

DimovB
08-21-2009, 14:47
Има разлика между знаеш и мислиш си, че знаеш.

Един колега на баща ми е убеден че Земята е плоска, въпреки че е доказано от стотици години, че Земята е кръгла. Сигурно и той разсъждава като тебе, мислейки убедено че знае истината и че е прав. Отстрани погледнато обаче сте смешни.

Nam3less3
08-21-2009, 14:51
Има разлика между знаеш и мислиш си, че знаеш.

Един колега на баща ми е убеден че Земята е плоска, въпреки че е доказано от стотици години, че Земята е кръгла. Сигурно и той разсъждава като тебе, мислейки убедено че знае истината и че е прав. Отстрани погледнато обаче сте смешни.Аз не мисля, аз знам. Това, че не ти споделям защо, не означава, че не може да го знам.
Ти ако искаш знай друго, никой не може да убеди никого.

DimovB
08-21-2009, 14:54
така е. всеки има право да е тъп и ограничен, вярващ безрезервно в това което му се иска и му налагат отвън. конкретно визирам теб.

Nam3less3
08-21-2009, 14:57
така е. всеки има право да е тъп и ограничен, вярващ безрезервно в това което му се иска и му налагат отвън. конкретно визирам теб.Абе кой си ти, че да ми казваш какво ми се налага и т.н. Нищо не знаеш за мен, тъпи и ограничени са невежите и слепците, които не вярват в нищо, по-далеч от носа им. Като не вярваш в нищо, защо ми пишеш изобщо?

Naman07
08-21-2009, 14:57
така е. всеки има право да е тъп и ограничен, вярващ безрезервно в това което му се иска и му налагат отвън. конкретно визирам теб.
Това може да се каже от абсолютно всички, за абсолютно всички. Така, че не мисли, че си казал нещо полезно или мърдо.

DimovB
08-21-2009, 15:04
така е. всеки има право да е тъп и ограничен, вярващ безрезервно в това което му се иска и му налагат отвън. конкретно визирам теб.
Това може да се каже от абсолютно всички, за абсолютно всички. Така, че не мисли, че си казал нещо полезно или мърдо.

човек, който се осланя на фактите, а не на хилядолетни измислици и заблуди, никога не може да бъде тъп.

Nam3less3
08-21-2009, 15:07
така е. всеки има право да е тъп и ограничен, вярващ безрезервно в това което му се иска и му налагат отвън. конкретно визирам теб.
Това може да се каже от абсолютно всички, за абсолютно всички. Така, че не мисли, че си казал нещо полезно или мърдо.

човек, който се осланя на фактите, а не на хилядолетни измислици и заблуди, никога не може да бъде тъп.Абе какво знаеш за тия хилядолетни неща, че да ги наричаш измислици и заблуди? Не ми се бъркай в нещата, фактите ти са ограничени.

padnaloblak
08-21-2009, 15:07
напълно съм съгласен с димов

padnaloblak
08-21-2009, 15:08
така е. всеки има право да е тъп и ограничен, вярващ безрезервно в това което му се иска и му налагат отвън. конкретно визирам теб.
Това може да се каже от абсолютно всички, за абсолютно всички. Така, че не мисли, че си казал нещо полезно или мърдо.

човек, който се осланя на фактите, а не на хилядолетни измислици и заблуди, никога не може да бъде тъп.Абе какво знаеш за тия хилядолетни неща, че да ги наричаш измислици и заблуди? Не ми се бъркай в нещата, фактите ти са ограничени.

а твоите факти са никакви!

Nam3less3
08-21-2009, 15:09
напълно съм съгласен с димовОвцете при стадото моля.

padnaloblak
08-21-2009, 15:15
ти тогава що се отделяш? айде в стадото!

DimovB
08-21-2009, 15:17
не ни лепвай епитети, присъщи на вярващите.

овцете вярват безрезервно и приемат информацията наготово, докато трезвомислещите хора се стремят да достигнат сами истината и да си я обяснят.

padnaloblak
08-21-2009, 15:18
остави го .. той нали е просветения който "знае истината"

Nam3less3
08-21-2009, 15:19
не ни лепвай епитети, присъщи на вярващите.

овцете вярват безрезервно и приемат информацията наготово, докато трезвомислещите хора се стремят да достигнат сами истината и да си я обяснят.Това за кой ли път го чувам, направо се изтърка. Ако имах нерви, бих го направил на пух и прах този пост :D
Стига с тая тема, тръгвам си от нея с истината ми.

padnaloblak
08-21-2009, 15:32
:D взимай си я не ти я щем :grin:

Nam3less3
08-21-2009, 15:33
:D взимай си я не ти я щем :grin:След време ще съжалявате за думите си :(

padnaloblak
08-21-2009, 15:35
ще чакам този ден! :-P

ZipFail
08-21-2009, 15:38
не ни лепвай епитети, присъщи на вярващите.

овцете вярват безрезервно и приемат информацията наготово, докато трезвомислещите хора се стремят да достигнат сами истината и да си я обяснят.
Истината не съществува ! :(

Не можеш нито да я пипнеш, нито да я видиш, значи не съществува !

DimovB
08-21-2009, 15:38
:D взимай си я не ти я щем :grin:След време ще съжалявате за думите си :(
а ти утре рано сутринта ще бъдеш изстрелян със средновековен катапулт.

DimovB
08-21-2009, 15:41
не ни лепвай епитети, присъщи на вярващите.

овцете вярват безрезервно и приемат информацията наготово, докато трезвомислещите хора се стремят да достигнат сами истината и да си я обяснят.
Истината не съществува ! :(

Не можеш нито да я пипнеш, нито да я видиш, значи не съществува !

истината съществува под формата на всичко около нас. всичко което виждаш, чуваш и усещаш е истината.

padnaloblak
08-21-2009, 15:43
не ни лепвай епитети, присъщи на вярващите.

овцете вярват безрезервно и приемат информацията наготово, докато трезвомислещите хора се стремят да достигнат сами истината и да си я обяснят.
Истината не съществува ! :(

Не можеш нито да я пипнеш, нито да я видиш, значи не съществува !

опасна логика.... начи не съществува въздух... кво повече искате от темата :D :D :D айде изнасяйте се че въздуха свърши!

пп: ти и мене не ме пипаш и виждаш ама мен ме има! :D

ZipFail
08-21-2009, 15:44
Следвам ваща логика :)

padnaloblak
08-21-2009, 15:46
а и щом няма истина няма и лъжа... идеално една от десетте божи заповеди отпада! ликувай народе

Nam3less3
08-21-2009, 15:46
Ето малко инфо по темата:
Според друга теория на християните-дълбоки символисти, раят и адът са форми на съществуване на душата, в светлина или мрак. Ако е в ад, то съзнанието на душата осъзнава грешките си, и съжалява, докато не и бъде даден втори шанс.

Ако не вярвате в подобни неща, не отговаряйте на този пост!

DimovB
08-21-2009, 15:52
Щом ви е страх от истината, няма да отговорим. И без това си имаме по-важни задължения от тва да спорим с промити мозъци.

Nam3less3
08-21-2009, 15:54
Щом ви е страх от истината, няма да отговорим. И без това си имаме по-важни задължения от тва да спорим с промити мозъци.Супер, чао, и другия път влезте в "Кофата", там ще сте по-полезни :D

DimovB
08-21-2009, 15:57
не мисля че ти можеш да ми кажеш къде да вляза и какво да правя. :)

Nam3less3
08-21-2009, 15:59
не мисля че ти можеш да ми кажеш къде да вляза и какво да правя. :)Вече ти го казах всъщност :P

padnaloblak
08-21-2009, 16:03
радва се детето...

mrtn
08-30-2009, 09:32
Където ме заведът :lol:

pe4enkata
09-03-2009, 07:56
ми това не може да го знаем :o :o

eveto_xx
09-03-2009, 12:28
Не съм добър човек.Правя много грешки, разкайвам се, старая се да не правя други, но явно не достатъчно. Не съм за рая.

sunxflower
09-05-2009, 00:23
Еее имам още да живея, ама за сега съм със запазено място в Ада.
Не съм безгрешна, какво да се прави. :oops:

adskoty
09-07-2009, 19:07
В ковчега на два метра под земята :D пък и живеем в България все пак изживяваме си ада :D :D

kombarka
09-07-2009, 20:23
Е*ати резултата 8-) 20/20

veny96
10-05-2009, 09:19
Аз съм и АД и РАЙ. :-)

Belair
10-27-2009, 10:28
Аз съм за ада,защото се надървям на сестра си,кото я вида гола

cosmicz
11-02-2009, 19:33
Рай, Ад ... Господ ... най-завладяващите приказки сътворени от ограниченият мозък на човешкото същество :)

MCJesus
11-10-2009, 12:31
ЩЕ ГОРИТЕ ВЕЧНО!

DarkAmyLee
11-13-2009, 15:39
Ад...
Имам повече познати...но казват, че времето в Рая е по-хубаво...

Vesk0u
11-13-2009, 18:58
Вярвайте, вярвайте... давайте на човек, който е умрял да влияе върху живота ви....

m0n4yyy
11-14-2009, 11:47
Не съм Ванга ... :-o

Concussion
01-11-2012, 09:18
ЩЕ ГОРИТЕ ВЕЧНО!

:D:D:D
Аз съм си за "Пъклото"...

HolyShit
01-12-2012, 20:17
Дигам 500 лег.

IGotTrouble
01-17-2012, 10:58
С времето и Рая се превръща в Ад, между другото.

flawless_
02-04-2012, 18:17
И адът и раят са тук, на планетата Земя. За някои животът е повече ад, за други повече рай.

Difteen16
03-01-2012, 21:30
Ако вземете да се споминете тия дни (а дано не се случва!), къде според вас ще идете?
Има много фактори които биха въздействали на това къде би желал да бъде човек и какъв е човекът като характер.Лично аз съм човек който би предпочел Ада, ако там ще се отдам на пороците си без никакво мъчение,но от друга страна ако има мъчения бих желал да съм в Рая, дори и да се налага да живея праведно.

MonnyMonsterr
03-08-2012, 09:16
Тялото ще ми е 2 метра под земята. а душата ще си витае свободно да плаша хората :D:D

likelikelike
03-12-2012, 21:39
Ами естествено много искам да отида в Рая ,защото вярвам в Бог :)

Cold_Tearsss
03-12-2012, 22:59
Ако си вече в ада, то как ще отидеш в рая?

likelikelike
03-13-2012, 18:50
??????? neshto ne razbrah ?

Blitzcrank
03-13-2012, 18:58
в рая ръкоблудствието пиенето секса и троленето не са позволени ;d

Cold_Tearsss
03-13-2012, 19:19
??????? neshto ne razbrah ?
Как така не си разбрала?

03-13-2012, 20:02
Ще ходя да видя Кастиел .. :D <3

flawless_
03-13-2012, 20:16
Ще ходя да видя Кастиел .. :D <3

какво имаш предвид

03-14-2012, 08:01
какво имаш предвид

Демек рая ..
Кастиел е един ангел .. от сериала Свръхестествено!

muhtesemfan
03-20-2012, 17:08
Ще вирея из пространството :D :D :D :D

RagioL
03-20-2012, 19:34
Демек рая ..
Кастиел е един ангел .. от сериала Свръхестествено!

Доста преди филма името на този ангел е споменато в Lemegeton. :D