PDA

View Full Version : Отказвали ли сте се?



EternalSilence
11-28-2008, 18:43
Отказвали ли сте се да "сваляте" дадено момиче или момче, защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас? Ако да, разкажете историята! :)

cherinka
11-28-2008, 18:45
защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас?
:shock: :shock:

Тва, пък, как го измисли ?!

sweet4esf
11-28-2008, 18:48
1vo kato svalqsh nqkoe momiche kak taka shte e shtashtliva bez teb :shock:

po tochno ne jelae da q svalqsh..

neshto ne si napisal vuprosa kakto trqbva :shock:

togava pitai :?

EternalSilence
11-28-2008, 19:51
Мне, въпросът е зададен съвсем точно. :)
Хипотетична ситуация - виждаш, че с даден човек не сте един за друг, движите в напълно различни компании, нямате кой знае колко общо... все пак се влюбваш (не говоря за харесване, аз за истинско влюбване)... вярваш, че можеш да го накараш да откликне на чувствата ти, но също така знаеш, че на този човек не можеш да дадеш това, от което наистина има нужда... отказваш ли се или правиш опит за обречена връзка, която едва ли ще продължи дълго?
Това не предава съвсем точно това, което имах предвид като пусках темата, но е някаква насока...

gPa3HuTeJl
11-28-2008, 19:56
защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас?
:shock: :shock:

Тва, пък, как го измисли ?!

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=211935

примерно... 8-)

sladur4etyYy
11-28-2008, 19:59
бе не мога много да те разбера ама казвам НЕ, защото каквото и да имаш предвид, аз не се отказвам от нищо, така че отговора ми важи 8-)

xpici
11-28-2008, 20:00
бе не мога много да те разбера ама казвам НЕ, защото каквото и да имаш предвид, аз не се отказвам от нищо, така че отговора ми важи 8-)

[y] 8-)

cherinka
11-28-2008, 21:55
Мне, въпросът е зададен съвсем точно. :)
Хипотетична ситуация - виждаш, че с даден човек не сте един за друг, движите в напълно различни компании, нямате кой знае колко общо... все пак се влюбваш (не говоря за харесване, аз за истинско влюбване)... вярваш, че можеш да го накараш да откликне на чувствата ти, но също така знаеш, че на този човек не можеш да дадеш това, от което наистина има нужда... отказваш ли се или правиш опит за обречена връзка, която едва ли ще продължи дълго?
Това не предава съвсем точно това, което имах предвид като пусках темата, но е някаква насока...А, бе, мойто момче, ти когато започваш дадена връзка би ли искал да знаеш как ще завърши?!

Когато си си харесал някоя девойка, да кажем, излизате на кафе и тя ти заявява, че след 2 месеца ще заминава за Щатите, примерно, ти би ли продължил да излизаш с нея? Нима няма да ти стане гадно от факта, че си си харесал някого след толкова дълго лутане в живота ти и твоята избранница няма да е с теб за напред?

Не схванах за какво точно говориш, но започвам да вниквам малко по-малко.

Малко личен опит да вкарам: Била съм и от двете страни. Гадно е. Още по-гадно е да се заформи врътката с някого и не в началото когато сте излизали да ти каже, че вече няма да го има, ами точно когато единия от двамата се е влюбил до полуда в другия.

Генетично заложено е хората да бягат от връзки с предначертано бъдеще.
Онази малка неизвестност, която я има в повечето случаи крепи и хората да са заедно. Неизвестността дали този човек ще е с теб, дали ще продължите живота си заедно, дали ще съществувате занапред заедно, дали ще се развивате заедно... ето това е в основата на дълготрайните връзки.
Не малко хора са се оплаквали от прекалено голямо постоянство, затишие, еднообразност във връзките си, точно защото я е нямало онази неизвестност.

Та, май не ти казвам нищо ново.

Я пак кажи какъв ти беше въпроса?

vivteen
11-28-2008, 22:50
Досега не ми се е налагало.Попринцип си си боря да край :)

DYNAMIC
11-29-2008, 01:53
Попринцип е идиотско да продължаваш да упорстваш ,макар и да си влюбен,щото човекът от среща ако не те харесва или иска само забивка ..нещо мимолетно,а ти си влюбен..тъпо се получава..трябва да знаеш кога си заслужава борбата и кога е безсмислено!Аз лично съм била влюбената и тази,в която са били влюбени..и ти казвам,че всичко е шанс и така..много пъти ако не целнеш точния момент-гориш и продължаваш напред :) във всяко нещо е така,най-важното е да не се отказваш от себе си : ))

beb4yy
11-29-2008, 09:14
малку не точно питане първо ако само харесваш некой има и такия случай дето те изобщо не знаят и не подозират 8-) 8-) така че зависи си от случая

EternalSilence
11-29-2008, 11:53
cherinka, ето ти още малко насока - въпросният човек просто би бил по-щастлив с друг, а не с теб... донякъде имах предвид и това да се откажеш от собственото си щастие заради друг. Не става въпрос за това да знаеш как ще завърши връзката, а да знаеш какво ще е по време на самата връзка.

Ако на някой изобщо му се е случвало нещо подобно, ще разбере какво имам предвид. :)

pandelka
11-29-2008, 12:01
Не никога не съм се отказвала защото не мога да бъда сигурна дали може да е по щастлив без мен ако той не ми го каже!

glamouros
11-29-2008, 12:06
Отказвали ли сте се да "сваляте" дадено момиче или момче, защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас? Ако да, разкажете историята! :)
Да, аз съм се отказвала, защото ме беше страх. :) Страх ме беше да не ме наранят за 2-ри път и сама и си тръгнах за да не се окаже, че ще ме изгонят. Отказах се от единственото което съм искала. Дано това отговаря на въпроса ти. :)

EternalSilence
11-29-2008, 12:12
Отказвали ли сте се да "сваляте" дадено момиче или момче, защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас? Ако да, разкажете историята! :)
Да, аз съм се отказвала, защото ме беше страх. :) Страх ме беше да не ме наранят за 2-ри път и сама и си тръгнах за да не се окаже, че ще ме изгонят. Отказах се от единственото което съм искала. Дано това отговаря на въпроса ти. :)

Не съвсем, но все пак мерси за отговора. :)

glamouros
11-29-2008, 12:18
Отказвали ли сте се да "сваляте" дадено момиче или момче, защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас? Ако да, разкажете историята! :)
Да, аз съм се отказвала, защото ме беше страх. :) Страх ме беше да не ме наранят за 2-ри път и сама и си тръгнах за да не се окаже, че ще ме изгонят. Отказах се от единственото което съм искала. Дано това отговаря на въпроса ти. :)

Не съвсем, но все пак мерси за отговора. :)
:D Ми как да ти го обясня по-ясно - бях с едно момче което обичах невероятно много, но бяхме прекалено различни. Сигурна съм, че не беше щастлив не само от ставащото, но и почти от ситуациите в които взаимно се поставяхме. Знам, че не беше - и за негово добро се отказах да се боря, просто го оставих да бъде щастлив. Не знам дали сега успях да отговоря, поне опитах. ;) :) :)

Megsimeg
11-29-2008, 13:01
знам какво е... понякога колкото и да обичаш някого и да го искаш за себе си,не можеш да го задържиш ако не е щастлив с теб,просто посоките се разминават.. насила нещата никога не стават :)

EternalSilence
11-29-2008, 13:04
Отказвали ли сте се да "сваляте" дадено момиче или момче, защото сте си мислили, че тя/той ще е по-щастлива без вас? Ако да, разкажете историята! :)
Да, аз съм се отказвала, защото ме беше страх. :) Страх ме беше да не ме наранят за 2-ри път и сама и си тръгнах за да не се окаже, че ще ме изгонят. Отказах се от единственото което съм искала. Дано това отговаря на въпроса ти. :)

Не съвсем, но все пак мерси за отговора. :)
:D Ми как да ти го обясня по-ясно - бях с едно момче което обичах невероятно много, но бяхме прекалено различни. Сигурна съм, че не беше щастлив не само от ставащото, но и почти от ситуациите в които взаимно се поставяхме. Знам, че не беше - и за негово добро се отказах да се боря, просто го оставих да бъде щастлив. Не знам дали сега успях да отговоря, поне опитах. ;) :) :)

Добре де, доволен съм. ;)

ImmortalForever
11-29-2008, 18:39
Ами не бих казала, че нещата вече ги вземам сериозно.АКо стане, стане, ако не стане, няма да си мръдна и окото да го видя, как си тръгва..Все ми е тая вече..Няма нито сили, нито желание, да се занимавам с тези истории.Като не ме иска, еднопосочния билет и ФИНИТО!