PDA

View Full Version : Любовно писмо.



cherinka
11-28-2008, 20:45
Здравейте на всички.
За да пусна тази тема, аз бях провокирана от госпожата ми по БЕЛ, която ни възложи за домашна да напишем любовно писмо.
Тъй, като съм малко назад в класовете и в момента съм 10ти клас и сме върху романа "Дон Кихот" на Сервантес и в него Дон Кихот е написал писмо до своята любима Дулсинея.. писмо, което няма нищо общо със сегашните ни представи за писмо, пратено по пощата до някой наш любим човек (не говоря за роднина, близък, приятел, познат, а за човек, скъп ни на сърцето, към когото изпитваме малка част от онези чувства, които се првъплатяват в думичката любов).

И тъй като аз вече съм написала своето писмо, но се колебая дали освен да го дам на госпожата ми по литература да го дам и на 'избранникът ми' с когото сме имали 'минало', реших да ви попитам и вас, тук присъстващите във форума, дали някога сте писали писмо до ваш любим човек? Не говоря за смс-и, валентинки и тем подобни глупости, а за нещо стойностно, което сте написали и сте дали на вашия човек (или в много редки случаи просто сте го написали, но не сте имали смелостта д аму го връчите(или пратите) ?

И, моля ви, не си мислете, че искам да 'препиша' от някого нещо като допълнение за своето писмо, просто в днешния свят на компютри, смс-и и валентинкови картички, наистина започвам да си мисля, че вече ръкописните писма са отживелица и малко хора правят такива жестове.
В цялата си история на съжествуването ми това е третото ми писмо, написано до такъв човек. (Това третото писмо явно е малко и като по задължение, щото нали в училище ме накараха да го напиша, но другите бяха просто защото исках да направя нещо подобно и такова).

Май май много се обеснявам, та, да се върнем към темата?
Някой нещо подобно правел ли е, и би ли го пуснал в тази тема да прочетем малко любовни излияния и въобще като цяло какво мислите за този вид писма?


(бих ви постнала моето, но някак си колебанието дали да го дам и на Него да го прочете и мисълта, че ако разбере, че не е единствения, който го е получил и прочел, може да не му се понрави. :)

Благодаря, че имахте нерви да прочетете всичко това.

zaraaa
11-28-2008, 21:13
Ако мислиш, че си заслужава, че момчето, на което искаш да го дадеш има чувства към теб и то не някакви повърхностни, а истински чувства, дай му го, наистина ще се зарадва...аз съм писала вече две таквиа писма, на един и същи човек, 1-то го хареса, за 2-то не знам и едва ли ще разбера :(:(:(...Мисля, че ръкописното писмо е нещо много красиво, истинско, чувствено иемоционално :)

miShle
11-28-2008, 21:18
Може да е отживелица и нз си кфо ама аз написах любовно писмо за рождения ден на приятеля ми.. Писах го на ръка то излезе май 3 страници А4 формат .. ноо той супер много се зарадваа и сега седи на шкафчето до леглото му .. май често си го чете :grin: :grin: :grin:
Така,че мисля,че акоо смяташ че момчето ти наистина си го заслужава .. не миждам нищо лошо в това да му направиш този жест :)

jghgh
11-28-2008, 21:27
Какво "минало" сте имали?

Ако сте бивши по-добре не се връщай назад. Мисля че пак ще тече, ако се съберете отново, а едно писмо си е предпоставка. Все пак щом не сте успяли да удържите и сте се разделили. Няма смисъл да се връща една връзка с проблеми.
Но не знам. Говоря така, както си го представям. Как стоят нещата?

cherinka
11-28-2008, 21:31
Какво "минало" сте имали?

Ако сте бивши по-добре не се връщай назад. Мисля че пак ще тече, ако се съберете отново, а едно писмо си е предпоставка. Все пак щом не сте успяли да удържите и сте се разделили. Няма смисъл да се връща една връзка с проблеми.
Но не знам. Говоря така, както си го представям. Как стоят нещата?
Аа, нене, споко, права си, обаче от друга гледна точка.
Това момченце е онова, което замина да работи в София, ако се сещаш бях пуснала такава тема преди няколко седмици и там едно твое мнение много ме беше трогнало 8-) . :)

Иначе това, което написахте "Ако мислиш, че си заслужава да му го дадеш - дай му го" - над това доста се позамислих. :)

jghgh
11-28-2008, 21:48
Спомням си. Дето и двамата нямахте вина.
Ами.. какво да ти отговоря. Странно е. 8-)
Вече сте скъсали, а ти още имаш чувства към него (може би и той.. а вие говорите ли си, връзка поддържате ли?)
Може би все пак не трябва да му го даваш, ако сте сложили ясно края. Само повече ще боли.

И аз пиша много неща на хартия, и не само, имам кво да кажа на бившия, но най-важното той го знае, казвала съм му го и няма нужда от потретване с подробности.
Гледай напред.

Много е изгарящо обаче. Представям си.

cherinka
11-28-2008, 21:59
Дам, така е.
Чесно казано нямам никакви по-такива чувства към него, не е като всеки ден, всяка минута да мисля за него, да горя от страст, да ми е гадно, че не сме заедно, но просто това писмо, което написах, ми стана супер приятно от факта, че благодарение на един човек аз успях да направя нещо друго, което ще ми помогне в определена сфера - както стана и за домашната ми, нали.
От там ме навя на мисълта, че в момента ако не бях сама, кой знае какви други неща щях да бъда подтикната да правя, само и само защото си имам половинка, която да ме кара да се чувствам под-обре, да съм усмихната и всякакви подобни неща. Един вид щеше да ми е някакъв стимул да давам напред, да градя, да израствам (не, че без него е по-различно, но просто щеше да бъде част от съществуването ми..) ии така.
Абе, няма да му го давам и тва е. Писъмцето ще си го сложа в папката, озаглавена "Моята поезия" и ще си го препрочитам след време и такам, и ще си остане за мене си:) И без това с едното писмо няма да успея да променя нищо.. нито ще стана по-красива, нито по-умна, нито живота ми ще се промени в някаква коренна насока. :D :)


а вие говорите ли си, връзка поддържате ли?
караме го на познански начала. 8-)

beb4yy
11-28-2008, 22:07
лол тва с любовните писма не съм го правила не че смятам че е тъпо просто нэ тийновете по голямата част смятат че тва примерно е старомодни и т.н аз не съм писала на никого просто защото съм нямала смелост не съм знаела реакцията но ако си заслужава успех

SunFl0w3r
11-28-2008, 22:10
Не съм писала не защото е старомодно, а защото все ме е било страх.не съм и получавала и едва ли ще получа,но все пак ако се случи ще ми бъде много приятно особено ако е от точния човек.

sexa_na_kompleksa
11-29-2008, 08:27
Писала съм до един от бившите ми, но не му го дадох.

mynichka
11-29-2008, 08:34
Зависи от момчето ..и от чувстата ти към него ..аз на моя приятел бих му дала (например снощи бяхме на кафе ..и той ми даде едно листче ..бяха написани толкова истински и мили неща ..стана ми адски мъчно ..потекоха ми сълзички ..но от РАДОСТ ..) така, че момчето на което ще го дадеш ..може да го направиш най- щастливия или да не му обърне никакво внимание

hottie
11-29-2008, 08:49
Според мен това с писмото е много хубаво, но ми се струва, че в този случай няма смисъл да му го даваш. Щом сте само на "познански начала"..не знам. Ако смяташ, че ще го оцени му го дай. Но ако милищ, че ще го прочете и захвърли няма смисъл. :-)

MakeMeFeel
11-29-2008, 08:57
И аз съм на мнението ,че трябва да прецениш дали той е човека, който ще го оцени ... :? И аз съм писала такива писма .. е не точно писма , по -точно съм си изливала душата .. лаптопа ми е като кошче за душевни отпадъци .. но тези неща никога не са стигали до човека, за когото са предназначени , защото аз си знам че няма да му направят особенно впечатление.. Пък и нищо няма да променя с това...

ThePowerOfLove
11-29-2008, 09:18
Писала съм 2 такива писма :) Едното беше до един приятел от друг град и се радвам, че го направих, защото още си го пази и това му напомня за мен. А второто беше за едно гадже, уж и на него му хареса...

Ако му го дадеш може да си помисли, че искаш да се съберете, а до колкото разбрах ти не искаш това ? Може пък да му кажеш истината - че ти е било като домашно, но докато си го писала си мислела само за него и затова си решила да му го дадеш .. не знам

pandelka
11-29-2008, 09:19
Аз не бих му го давала...

Just_say_no
12-01-2008, 07:55
Аз съм писала. Не го дадох.. причината беше, че нещата между нас не бяха толкова сериозни, че да се разкривам до такава степен пред някого.

Иначе съм писала на приятели, но е много по- различно. Ако мислиш, че ще му хареса го прати. Няма нищо лошо в това.