PDA

View Full Version : Младите бременни девойки на по 17-18 години



insomnia__
11-29-2008, 14:21
Не ме разбирайте погрешно,не съм консервативен човек.Обаче не ви ли се струва ужасно това да забременееш на такава ранна възраст?Замислете се,имате цял живот пред себе си,няма за къде да бързате,за какво сте се зародили всичките..като чета отговорите на такива теми направо се възмущавам..вие нямате ли самоуважение,бе,хора?Даже някои се радвали,че щяли да раждат..УЖАС! А вие родители нямате ли,какви са тези ваши родители,които да ви подкрепят незрялите решения?Това от мен,само мога да кажа ПОЛЗВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ! и правете секс колкото щете :grin:

LovelyGirl
11-29-2008, 14:35
Ами то хубаво,ама с една тема нищо няма да се промени :)

А и нали нзачеш,че презервативите не са 100 % сигурни.

Представи си следното: момче и момиче правят секс,той свършва в нея,но е с презерватив,а той е бил скъсан.Какво правят?Момичето пие ескапел,но той не винаги помага и тя забременява.Ето как стават нещата и после евентуално аборт..

sapa91
11-29-2008, 14:41
Ами то хубаво,ама с една тема нищо няма да се промени :)

А и нали нзачеш,че презервативите не са 100 % сигурни.

Представи си следното: момче и момиче правят секс,той свършва в нея,но е с презерватив,а той е бил скъсан.Какво правят?Момичето пие ескапел,но той не винаги помага и тя забременява.Ето как стават нещата и после евентуално аборт..

+1 но подкрепям изцяло авторката тва някоя да иска дете на ранна възраст просто е еба ти кретенията

Bellatrix
11-29-2008, 14:43
Колкото по-сигурно, толкова по-добре. Но съм съгласна и с LovelyGirl. Човек няма как да бъде 100% сигурен...

kalpazanka
11-29-2008, 14:56
Най-ефикасният метод за предпазване от бременност и болести е въздържанието! При всички останали методи има риск.

Boyd
11-29-2008, 16:01
Не ме разбирайте погрешно,не съм консервативен човек.Обаче не ви ли се струва ужасно това да забременееш на такава ранна възраст?Замислете се,имате цял живот пред себе си,няма за къде да бързате,за какво сте се зародили всичките..като чета отговорите на такива теми направо се възмущавам..вие нямате ли самоуважение,бе,хора?Даже някои се радвали,че щяли да раждат..УЖАС! А вие родители нямате ли,какви са тези ваши родители,които да ви подкрепят незрялите решения?Това от мен,само мога да кажа ПОЛЗВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ! и правете секс колкото щете :grin:

За 17-годишните - да. 'Айде и за 18-годишните.. Но я се замисли, ако имаш сериозен човек до теб и на 20 години родиш дете? Няма ли след това както се казва "на дърти години" да си живееш живота ? Примерно си на 37-38 с 18-годишно дете и си ходиш където искаш, а не да гледаш да се прибереш по-рано от работа, за да го гледаш к'во прави, нали? Ходите си с мъжа/жената на море сами, по почивки сами и т.н.

Има разлика между нежелана бременност и желана.

Naughty_
11-29-2008, 18:25
За 17-годишните - да. 'Айде и за 18-годишните.. Но я се замисли, ако имаш сериозен човек до теб и на 20 години родиш дете? Няма ли след това както се казва "на дърти години" да си живееш живота ? Примерно си на 37-38 с 18-годишно дете и си ходиш където искаш, а не да гледаш да се прибереш по-рано от работа, за да го гледаш к'во прави, нали? Ходите си с мъжа/жената на море сами, по почивки сами и т.н.
Има разлика между нежелана бременност и желана.
По-точно не бих могла да го кажа :) Аз съм на същото мнение , къв е проблема на ПЪЛНОЛЕТНИТЕ да имат деца ?????

Mi6inka
11-29-2008, 18:40
имаш ли финансова възможност да осигориш всичко необходимо за пълноценното отглеждане на едно дете,имаш ли истински човек до себе си,има ли го желанието за дете... няма нищо лошо.. там е въпроса че повечето 17-18 годишни (включително и аз) нямат всичките тези необходимости за отглеждането на дете... все пак... образование.. трябва и някаква работа (парите не падат от небето).. сериозно решение си е.. не е достатъчно само силното желание.. няма смисъл да родиш дете,като не можеш да му осигориш всичко необходимо....

nicolepcd
11-29-2008, 18:52
Абе има голям приблем в това да родиш на 18! Не мислете само за себе си как ще си "пропилеете" живота, а мислете как ще съсипете живота на едно детенце :? Това да родиш на 18, без никакво образование, без професия, без нищо... На какво можеш да научиш тва дете? На нищо... :? А ако да речем учиш, няма по-лошо от тва да мяткаш тва дете по баби, лели, вуйчовци и такива, за да го гледат :? За да станеш родител, трябва да си стъпил на крака и да се научиш да поемаш отговорност. Трябва да имаш сериозен човек до себе си... Не е толкова лесно, мислете какво правите все пак ;)

shell
11-29-2008, 18:53
И аз не съм много съгласна толкова млади момичета да забременяват,защото те все пак са си още деца :? Всичко си има време и да станеш майка.

Schneeflocke
11-29-2008, 19:41
Ако е девойка, трудно ще е бременна...http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikaconfus.gif

Frozen_Flame
11-29-2008, 19:53
[quote="LovelyGirl"]Ами то хубаво,ама с една тема нищо няма да се промени :)

А и нали нзачеш,че презервативите не са 100 % сигурни.

Представи си следното: момче и момиче правят секс,той свършва в нея,но е с презерватив,а той е бил скъсан.Какво правят?Момичето пие ескапел,но той не винаги помага и тя забременява.Ето как стават нещата и после евентуално аборт..[/quote

Ми то по твойта логика дай да не ядем щото пак ще огладнеем...Ако презервативите не предпазваха, хората нямаше да ги продават по магазините. Вярно, че се къса, но това не значи, че винаги се къса и по този случай дай да не ползваме. Ти сама можеш да видиш колко теми за бременни и абортирали на по 15-16г. има. Толкова ли не можеш да си напрайш извода.

chokolate_girl
11-29-2008, 20:25
Ами то хубаво,ама с една тема нищо няма да се промени :)

А и нали нзачеш,че презервативите не са 100 % сигурни.

Представи си следното: момче и момиче правят секс,той свършва в нея,но е с презерватив,а той е бил скъсан.Какво правят?Момичето пие ескапел,но той не винаги помага и тя забременява.Ето как стават нещата и после евентуално аборт..

По-добре с презерватив,отколкото с нищо.ЗАтова и не е прпоръчителеен секса на ранна възраст.Рецептата е следната:
Презервативи+противозачат чни+въздържане. :-D
Все пак какво ако момчето свърши отвън,не мислете само за удоволствията,в противен случай после ще трябва да мислите за бебешка количка. :? :? :? Умната на всички :)

MiSs_DioR_CheRiE
11-29-2008, 20:41
Ами то хубаво,ама с една тема нищо няма да се промени :)

А и нали нзачеш,че презервативите не са 100 % сигурни.

Представи си следното: момче и момиче правят секс,той свършва в нея,но е с презерватив,а той е бил скъсан.Какво правят?Момичето пие ескапел,но той не винаги помага и тя забременява.Ето как стават нещата и после евентуално аборт..

По-добре с презерватив,отколкото с нищо.ЗАтова и не е прпоръчителеен секса на ранна възраст.Рецептата е следната:
Презервативи+противозачат чни+въздържане. :-D
Все пак какво ако момчето свърши отвън,не мислете само за удоволствията,в противен случай после ще трябва да мислите за бебешка количка. :? :? :? Умната на всички :) Абе хора осъзнайте се ... Кво толкова ви тревожи кой на колко ше си роди детето . Някои хора са тотално против аборта за това като забременеят на 18-19 години и си раждат детето , а и ако наистина го искаш и имаш някаква възможност не виждам къде е лошото ! Вие вече вдигнахте летвата много високо , дайте хората да не правят секс до към 25-26 , защото тогава вече могат да си отглеждат деца ...

Blab
11-29-2008, 20:45
Поканете дарла в темата, да сподели мнение.

Против това съм - деца да раждат!

Mi6inka
11-30-2008, 07:58
никой не казва да не се прави секс до 25-26 години... но да се прави отговорен секс :) повечето аборти не се от това защото двойките са използвали презерватив или някакви противозачатъчни....

LovelyGirl
11-30-2008, 08:26
[quote=LovelyGirl]Ами то хубаво,ама с една тема нищо няма да се промени :)

А и нали нзачеш,че презервативите не са 100 % сигурни.

Представи си следното: момче и момиче правят секс,той свършва в нея,но е с презерватив,а той е бил скъсан.Какво правят?Момичето пие ескапел,но той не винаги помага и тя забременява.Ето как стават нещата и после евентуално аборт..[/quote

Ми то по твойта логика дай да не ядем щото пак ще огладнеем...Ако презервативите не предпазваха, хората нямаше да ги продават по магазините. Вярно, че се къса, но това не значи, че винаги се къса и по този случай дай да не ползваме. Ти сама можеш да видиш колко теми за бременни и абортирали на по 15-16г. има. Толкова ли не можеш да си напрайш извода.

Аз не съм казала,че презервативите не предпазват и винаги се къса!На мен лично даже,не ми се е случвало да се скъса.И къде съм казала,да НЕ ползваме?

Имах предвид,че никой път не можеш да бъдеш 100% сигурен.
Исках да обясня,че това да забременееш се случва и на хора,които се пазят.
Да,видяла съм темите,чела съм ги,но всичко се случва.Подкрепям абортите в ранната възраст и във всички случай,в които нямаш възможност да отгледаш бебето.

mysterious93
11-30-2008, 09:02
Поканете дарла в темата, да сподели мнение.

Против това съм - деца да раждат!

i az za neq se setix purvo :D

MegabytE
11-30-2008, 09:32
Naciqta ni namalqva, takiva kato avtorkata sa vrak na rodinata!
Bravo, zabivai piron v kovchega na Bulgarskata naciq.

insomnia__
11-30-2008, 10:51
Каква нация те гони пък теб? Както 1 момче каза отпред-ужасно е деца да раждат деца.Това,че си пълнолетен,не значи че си толкова зрял в ума :) Това да имаш дете е много отговорно нещо,докато една 18 годишна хлапачка все още мисли само за дискотеки.А и гаранцията,че бащата няма да те изостави каква е?Особено ако и той е под 20 години ... А иначе презервативите са най-добрия начин за предпазване от болести и бременност..както се казва-по-добре скъпи презервативи отколкото евтина детска количка :)

MegabytE
11-30-2008, 10:59
Каква нация те гони пък теб? Както 1 момче каза отпред-ужасно е деца да раждат деца.Това,че си пълнолетен,не значи че си толкова зрял в ума :) Това да имаш дете е много отговорно нещо,докато една 18 годишна хлапачка все още мисли само за дискотеки.А и гаранцията,че бащата няма да те изостави каква е?Особено ако и той е под 20 години ... А иначе презервативите са най-добрия начин за предпазване от болести и бременност..както се казва-по-добре скъпи презервативи отколкото евтина детска количка :)
Kakto e kazal edin MAKEDONSKI prezident(nishto che e amerikanski) Ne e pitai kakvo shte napravi naciqta za teb, a kakvo ti moje da napravish za naciqta(preraboteno).
Da beeeeeeeeeee da! Po taq logika ne trea nikoi da ima deca.
Izvini se i bqgai ot ochite mi!

Wrathchild
11-30-2008, 11:02
Няма нищо по-готино от това майка ти да е млада и да сте на един акъл. Е, не става дума да те е родила на 17, а примерно на 20-22. Аз лично също бих предпочела да родя по-млада. Най-малкото, имате ли представа колко работодатели не те наемат, защото имаш сериозна връзка и може да поискаш да имаш деца от този човек?
Пък и с едно дете не свършва живота.
insomnia__, не можеш да наречеш всички 18 годишни момичета 'хлапачки, мислещи само за дискотеки'. Най-малкото, познавам момичета, които са на самоиздръжка от 17 годишни и далеч не са хлапачки. Аз също още на 16 бях доста по-зряла от връстниците си, но то беше поради други причини, които в момента нямат значение. Всичко идва от акъла. Познавам и 30 годишен мъж, абсолютно хлапе, който колкото и да е добродушен, не мисля, че ще може да отгледа пълноценно едно дете. Гаранцията, че бащата няма да те изостави я няма. Ако ще и на 40 години да сте, нали се сещаш, че винаги го има варианта? Просто примерите, които даваш са неуместни и лесно биха се опровергали.
И какво й е на Дарла? Да не би да не се грижи за детето си, нещо да му има, аз не вярвам да ходи гладно и голо например...

slan4evo_momi4e
11-30-2008, 11:41
Честно, не знам откъде да започна ... прочетох темата и да си призная останах шашната от какви ли не абсурдни твърдения - презервативите не били достатъчно сигурни, трябвало да се мисли за нацията, затова давайте, раждайте на по 17 ... не искали да ви наемат на работа защото си имате сериозен приятел ... и прочие ... всичко това са ГЛУПОСТИ !!!!
Не знам в какъв свят живеете, но явно имате прекалено погрешни представи за нещата.
Първо ... никое предпазно средство не ти дава 100% сигурност ... риск винаги има, въпросът е да бъдеш достатъчно внимателенн и да си готов да реагираш адекватно ако стане грешка ...
Второ ... някой може би е добре да провери значението на думата "нация" и кога тя се използва и после да се прави на много умен ... защото е абсурдно да кажеш, че нацията на България намалявала ... недопустимо просто ...
Трето ... на много места като постъпваш на работа попълваш въпросници където се пише дали имаш деца ... в повечето слуичаи това е минус, защото се предвиждат болнични и прочие ... А ако нямаш деца едва ли няма да те вземат само защото един ден може би евентуално ще имаш ... предсатавете си ситуацията, че не искаш или по някакви причини не можеш да имаш деца ... тогава какво?! Ще бъдеш цял живот безработна?! Ха !!!

Wrathchild
11-30-2008, 11:46
Не говорех, че не наемат на работа 17-18 годишни девойки, ако обичаш, не чети избирателно! Казвах, че ако ти си примерно на 22-23, отиваш на интервю за работа, много работодатели те питат 'А ти деца имаш ли? А сериозна връзка?'. А накрая ти се казва 'Съжаляваме, но не сме заинтересовани от услугите Ви'. Лично, с очите си, аз съм виждала как шефка на компания е изказвала следното мнение - 'Когато някоя млада дама, нераждала и харесваща снимки на бебенца ми се появи, директно й казвам, че не се нуждая от нея, такива, които скоро могат да ми излязат по майчинство, изобщо не ми трябват'. Порови се из някои форуми, но такива, за по-възрастни хора, ще разбереш за какво става дума. Но да ми казваш, че били глупости... явно, млада госпожице, не си достатъчно информирана за ставащите незаконни неща в нашата държава.

varnen4e
11-30-2008, 11:49
Ако е девойка, трудно ще е бременна...http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikaconfus.gif
:razz:

slan4evo_momi4e
11-30-2008, 11:55
Wrathchild мога да ти кажа, че съм ходила на достатъчнпо интервюта за работа, работила съм и в доста големи компании ... повярвай ми знам какво питат на едно интервю за работа ... но си направи простата сметка - всяко второ момиче на 20 години и повече има сериозен приятел. Не можеш да отпишеш тези хора от предлаганата работна ръка само защото са намерили правилния човек. Не отирчам, че се взима под внимание дали имаш деца или не, и ако имаш колко са големи, но това, че примерно може евентуално да имаш .... абсурдно е просто ... както казах вече ... може и никога да нямаш ...

krem4et0
11-30-2008, 18:29
Wrathchild, мен шефката не ме пит дали имам приятел или деца. В последствие ми спомена, че иска да ме запознае със сина си.а аз отказах, защото съм обвързана. Наскоро пак говорихме по темата. Тя не иска да ме губи, а и аз дете не искам без да имам нужния трудов стаж за помощ от държавата(разбирай болнични). Лични въпроси не е имало....

vaseto0o
11-30-2008, 19:03
Не ме разбирайте погрешно,не съм консервативен човек.Обаче не ви ли се струва ужасно това да забременееш на такава ранна възраст?Замислете се,имате цял живот пред себе си,няма за къде да бързате,за какво сте се зародили всичките..като чета отговорите на такива теми направо се възмущавам..вие нямате ли самоуважение,бе,хора?Даже някои се радвали,че щяли да раждат..УЖАС! А вие родители нямате ли,какви са тези ваши родители,които да ви подкрепят незрялите решения?Това от мен,само мога да кажа ПОЛЗВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ! и правете секс колкото щете :grin:

За 17-годишните - да. 'Айде и за 18-годишните.. Но я се замисли, ако имаш сериозен човек до теб и на 20 години родиш дете? Няма ли след това както се казва "на дърти години" да си живееш живота ? Примерно си на 37-38 с 18-годишно дете и си ходиш където искаш, а не да гледаш да се прибереш по-рано от работа, за да го гледаш к'во прави, нали? Ходите си с мъжа/жената на море сами, по почивки сами и т.н.

Има разлика между нежелана бременност и желана.
Добре ама на 20 да не ходиш на диско, а да се грижеш за бебето си еб*хти та*ака !!!

stereopor
11-30-2008, 19:29
Според мен, трябва да се разрешава раждане чак след пълен психически тест, че тука отклонения секви има :-o

Ephemera
11-30-2008, 20:55
Преди хората са раждали на по 13-14-годишна възраст...да не говорим че с възрастта шанса ти да забременееш намалява. И това изказване с образованието: ти може и да завършиш с отличие но трябва да си намериш хубава работа с хубава заплата, което ще отнеме още поне 5-6 години... и кажи-речи вече си на 30+ ...тогава идва проблема със забременяването. Ако го минеш този проблем ок, много хубаво, но от друга страна не е нужно да си с висше че да можеш да дадеш на детето си нужното начално образование... и в края на краищата за какво е тази тема? хората ще продължават да се е*ат, с извинение, и бременността ще продължава да съществува...

woo
11-30-2008, 21:06
ае който неиска да забременее да не прави секс иначе винаги има вазможност да се забременее ...

Schneeflocke
11-30-2008, 23:05
Преди хората са раждали на по 13-14-годишна възраст...да не говорим че с възрастта шанса ти да забременееш намалява. И това изказване с образованието: ти може и да завършиш с отличие но трябва да си намериш хубава работа с хубава заплата, което ще отнеме още поне 5-6 години... и кажи-речи вече си на 30+ ...тогава идва проблема със забременяването. Ако го минеш този проблем ок, много хубаво, но от друга страна не е нужно да си с висше че да можеш да дадеш на детето си нужното начално образование... и в края на краищата за какво е тази тема? хората ще продължават да се е*ат, с извинение, и бременността ще продължава да съществува...

Те са раждали на 13-14, защото са умирали на 30-40. И, ако ти целиш да дадеш на детето си начално образование, някои искаме децата ни да са вишисти с перспектива за хубава работа, а не събиране на шишета от кофите.

naze
12-01-2008, 05:24
Не ме разбирайте погрешно,не съм консервативен човек.Обаче не ви ли се струва ужасно това да забременееш на такава ранна възраст?Замислете се,имате цял живот пред себе си,няма за къде да бързате,за какво сте се зародили всичките..като чета отговорите на такива теми направо се възмущавам..вие нямате ли самоуважение,бе,хора?Даже някои се радвали,че щяли да раждат..УЖАС! А вие родители нямате ли,какви са тези ваши родители,които да ви подкрепят незрялите решения?Това от мен,само мога да кажа ПОЛЗВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ! и правете секс колкото щете :grin:

ми бившата ми забременя на 15... тъпо е ама кво да се прави :) 150 кинта е аборта и си ок ... а тя.... тя да го .. :)

xbLaHx
12-01-2008, 14:22
млади ли? че те вече на 13-14 годинки са бременни :lol: :lol:

insomnia__
12-01-2008, 16:35
Ако така се продължава си представям след няколко години децата на по 11-12 да се хвалят със сексуалните си партньори.Тогава ще си тегла ножа,честно :D

Fortuna
12-01-2008, 18:00
Vseki si re6ava za sebe si ida sporite ni6to nqma na promenite Nqkoi se 4uvstvat gotovi na 20 da s1zdadat semeistvo a drygi po k1sno.Vseki sam re6ava

LadyDy
12-02-2008, 11:50
За един нормален човек, хубаво ще е първо да се изучи /+ висше/, да започне да работи - да се изхранва сам, не да тежи на ръцете на мама и тати и след това да си направи бебе....А относно бремеността на по 16-17, дори и по-рано- това си е въпрос на безотговорност въпреки че може да се случи и от скъсване на презерватив, в който случай няма виновен...

12-02-2008, 12:08
Една от моя клас е бременна а не знам дали има 17 8) важното е, че се и омъжи 8-)

12-02-2008, 12:45
смислена тема,но едва ли ще промени нещо :?
ще подкрепя доста мнения,че не стига да си отговорен за да се опазиш,понякога просто стават гафове.Пък и едно бебе не е края на света,ако имаш наистина сериозен мъж до теб,родители,които малко или много да ти помагат и се чувстваш готова,къде е проблема .. е , не говоря разбира се,за 13-14 лапетийки с по два аборта /и такива индивиди познавам/ ама пък на 17 години има много зряли , отговорни момичета , които се издържат сами , учат и не са бедни като църковни мишки,т.е могат да си позволят бебе.Вярно е,трябва до голяма степен да забравиш за дискотеките,баровете и т.н.Но има хора,които се справят.Имам личен пример-един много близък човек.Родила е на 16,защото екарала цветна бременност и еразбрала чак в петия месец,че е бременна,съответно и казват,че е принудена да роди детето,защото аборт на този етап от бремеността би довел до смърт /ето,че има случаи,в които дори и абортът не ерешение/ражда детето,завършва нощната гимназия и сега е жена с две висши образования,уважавана и обичана,с две деца и щастлив брак.Така,че не е редно всички момичета да стоят под общ знаменател.И все пак - на такава ранна въздраст много малък процент от момичетата са готови не само финансово , но и прсихически за дете. :)

Rofl4e
12-02-2008, 13:09
Едва ли някои като прочете тази тема ще спре да се ебе щото има опасност да забременее!Пък и всеки си има глава на раменете и може да прецени дали иска бебче или аборт(след който може да остане без деца завинаги)

VeSna
12-02-2008, 13:40
Така има много "изказваня" с които не съм съгласна...
"Пикли на по 18 тръгнали да раждат..." - лошо няма даже ЕВАЛА им правя! И как по годините разбирате кой е зрял и кой не? Познавам жени на по 40 и нямат една разумна мисъл...
"На какво ще научиш детето си?..." - Еми може би на човечност? Чест? Уважение? Важното е това да разбере, а не да ми решава интеграли и прочие... В живота трябва да се научиш на много неща, но няма място в което ги преподават...
"Имаш ли пари да отгледаш дете?..." - поредната тъпотия... Знаете ли колко хора познавам, които "отглеждат" децата си със пълно задоволяване и на тези деца (имащи на по 15 всичко и видели всичко) вече нищо не им е интересно - 2 клас имат ГСМ имат Лап топ последен модел и на 15 искат нещо ново, а какво е това ново? - Трева, анфетамини и какво ли още не... - Винаги можеш да спестиш и да подсигуриш детето си с НУЖНОТО за него. Е ще спреш цигарите и ето за памперси, ще спреш с пицариите и ресторантите - ето ти киселото мляко и кашите! "Дупе знае 2 и 200" чули ли сте? И с 200 лв можеш да се оправиш на месец и 2000 може да не ти стигнат за месец... Така че парите никога нестигат!

Мога да говоря по темата с часове, но е по-добре сами да се замислите... Коя нормална жена и майка няма да помогне за отглеждането на внучето си? Кой НОРМАЛЕН родител ще предпочете да се напие или да се влачи по дискотеки, вместо да купи нещо ново на детенцето си? Кой нормален баща ще остави собствената си кръв заради курви? Коя нормална майка ще зареже детето си,че се не е наживяла? Това и в природата го няма....

Fortuna
12-02-2008, 14:46
Nap1lno s1m s1glasna s Vesna

Mi6inka
12-03-2008, 08:12
като го няма в природата за това домовете са пълни с деца.... евала не тея където раждат млади.. не не млади.. раждат Малки и се справят .. да евала...но са изключително малко... Ако всичко беше така както го казваш Vesna домовете за сираци нямаше да са толкова пълни.... Нищо лично просто мое мнение.... Явно много "майки" са предпочели дискотеките от това да гледат детето си .. и са предпочели да не ограничат от цигари за да купуват памперси и там всичко което изброи.. щом да има толкова сираци.. Абсолютно не твърдя че е правилно!!!!НЕ!.. но просто се случва... това в което става,колкото и да ни се иска да не е така и да вярваме че има много разумни хора.... РАзумните са толкова малко вече....

darla
12-03-2008, 09:29
az sum edna takava mladamaika,na 19sum s mom4ence na godinka,razkazah istoriqta si podrobno v edna tema za abortite,ne mislq da q razkazvam pak i opredeleno ne mislq da izkaja mnenie po tazi tema,za6toto pove4eto ste kone s kapaci i ideq si nqmate za kakvo govorite!!!

Misha91
12-03-2008, 09:34
az sum edna takava mladamaika,na 19sum s mom4ence na godinka,razkazah istoriqta si podrobno v edna tema za abortite,ne mislq da q razkazvam pak i opredeleno ne mislq da izkaja mnenie po tazi tema,za6toto pove4eto ste kone s kapaci i ideq si nqmate za kakvo govorite!!!

Ние сме коне с капаци а ти си много напред с материала и си над нас една класа поне.Но избора си е твой и аз конкретно уважам твоето решение!

darla
12-03-2008, 09:38
Mila,tuk ne stava vupros za klasa...tova nqma ni6to ob6to.za da ne se obqsnqvam pak...eto...napravih si truda i nameih posta si v onazi tema,6te go copiram tuk,koito iska da go pro4ete,prosto iskam da se izkaja i da vi dam druga gleda to4ka varhu vaprosa-moqta!

"po temata-Mila avtorke,az nqma da ti davam porednite suveti za ginekolozi,tesove,dali da kaje6 ili ne,nito puk 6te te ubejdavam dali da ostavi6 deteto ili ne.Prosto 6te ti kaja 4ast ot svoqta istoriq kato s tova ne celq da ti vtulpq nqkakvo re6enie,a prosto da spodelq i do nqkakva stepen da te uspokoq.

S nastoq6tiq mi saprug preminahme prez adski mnogo trudnosti,za da si izvouvame pravoto da sme zaedno.kato zapo4nem prez moite roditeli(koito se okazaha nai-malkata grija,minavame prez mqstoto,na koeto i dvamata rabotihme i sblusuka na interesi,koito suzdadohme varhu dr hora s na6ite otno6eniq,prez poboi6ta,gonitbi i kakvo li ne ot tezi lica,ta nakraq i do sud se stigna).kakto i da e,ne tova e vajnoto.bqhme ubedeni,4e TRQBVA da sme zaedno.az bqh na 16,a toi na 24-kogato vsi4ko zapo4na.na 17 i ne6to zabremenqh i tova se okaza edinstveniq variant nie da ostanem zakonno zaedno kato pone se oturvahme ot suda,no ne i ot drugite prepqdstviq.re6ih,4e iskam tova bebe,za6toto to be6e NA6ETO beb4e i na 18god rodih prekrasno mom4ence....nito za mig ne sujalih za izbora si.Da,fakt e,4e rodih predi da zavur6a 12klas,no sled kato bebeto se rodi,zavur6ih obrazovanieto si.proletta ne uspqh da se podgotvq za kandidat-studentskite izpiti,za6toto beb4o be6e mn maluk,no sledva6tata prolet opredeleno 6te kandidatstvam i opredeleno mislq,4e 6te me priemat.umna sum,v u4ili6te vinagi sum polu4avala nai-visokite ocenki,tova 4e rodih na 18 ne me pravi po-malko dostoen 4ovek.imam uspehi,razvivam karierata si makar i na tazi vuzrast.ot skoro se zanimavam i s nova profesiq.u4eneto ne e na zaden plan--naprotiv!Suzdadohme zdravo i stabilno semeistvo,6tastliva sum s muja si,sus sina si,s ne6tata,koito mi predstoqt.Nqma da spra da se razviva,opredeleno i detenceto ne e pre4ka-absolutno nikakva!Kogato ima6 hus i cel v jivota,namira6 na4i da q postigne6.Slava Bogu muja do men e stabileni dosta po-golqm ot men,4esto puti me "vkarva" v praviq put,kogato se izgubq i se po4uvstvam "ne4ovek" samo,za6toto sum napravila tozi izbor.Roditelite mi estestveno bqha susipani,no sega obojavat malkiq 4ovek i go bogotvorqt!
Ta tova e maaalka 4ast ot moqta-na6ata-istoriq.
Sega sum na 19 i 2meseca,sus saprug na 27 i mom4ence na 1god i 2meseca,s vuzmojnosti za razvitie,koito izpolzvam do dupka i opredeleno sum 6tastliva.Jivota mi ne e sprql,ne sum se li6ila ot priqteli,ot zabavleniq,ot emocii,ot izlizaniq,ot lubov,ne sum se li6ila i ot bude6teto si!-i to ne blagodarenie na babi i bava4ki(babite sav durgi gradove),a blagodarenie na muja mi-kogato az iskam da izlqza i da se razvedrq,toi gleda malkiq!
Znam,4e vurvq napred,sigurna sum v 4oveka do sebe si,znam,4e moga da psigurq na deteto si 6tastlivo detstvo,4e ima na kakvo dda go nau4a,4e moga da go vuzpitam.
NO ima edno golqmo NO-za da napravi6 ne6to podobno(v rolqta na mladata maika),trqbva da si sigurna v partniora si.ako togava,kogato zabremenqh,ne bqh sigurna,4e supruga mi 6te e s men,4e 6te pazi semeistvoto si,4e 6te obi4a i uvajava i sled kato rodq,a ne 4e 6te sum igra4ka v rucete mu,otdelno da mi osiguri nqkakva finansova stabilnost-ako ne bqh sig v tezi ne6ta,nqma6e da rodq.za6toto ne e stra6no da si mlada maika,stra6no e da si MLADA SAMOTNA maika!
Pojelavam ti uspeh i te podkrepqm vuv vsqko tvoe re6enie,za6toto tova re6enie-da rodq misslq,4e be6e po-trudno otkolkoto ako bqh re6ila da napravq abort.Budi silna i uverena,kakvoto i da re6i6-jivota e pred teb,vsi4ko 6te si doide na mqstoto! "

darla
12-03-2008, 09:44
i iskam da kaja o6te ne6to-ot nqkolko dni izbqgvam da pi6a v temata moje bi,za6toto neznam kakva poziciq da zaema-DA,glupavo e da rodi6 na tazi vuzrast ili za da go napravi6 trqbva da si vuorajen sus seriozen i stabilen 4ovek do sege bi i aaadska doza sila!No su6to taka e glupavo da uprekvame devoikite,4e zabremenqvat!Ta masovo sex se pravi ot 12-13godi6na vuzrast,hem pravqt sex,hem gi e sram ot ginekolog,hem se imat za golemi,hem kato zabremenet se 4udqt kakvo da izmislq,za6toto "mama 6te me ubie"...sled kato iskate da porasnete tolkova burzo,momi4eta,ste dlujni da nosite otgovornost za deistviqta si.Az sum ZA abortite v tazi ranna vuzrast,po-dobre abort,otkolkoto o6te edno dete v domovete.Moeto mislene e takova-ako rodq,6te si gledam deteto kakvoto i da mi kostva tova.ako ne iskam da go gledam-nqma da go rajdam!i moqt suvet e-nqma ni6to lo6o v tova da izlizate,da hodite po kuponi,po diskoteki,da se vlubvate,da se razo4arovate,posle da se vlubvate pak i da se terzaete za va6ite si ne6ta,vsi4ko tova trqbva da se izjivee,no SAMI se opazete i si spestete psihi4eskite travmi ot ednni takiva bezotgovorni deistviq!Neiskam da ubijdam nikoi,nito da nalagam svoeto mnenie,prosto se izkazvam svobodno

Misha91
12-03-2008, 09:46
Нека детенцето ти е живо и здраво,желая ти о с цялото си сърце,но наистина не мислиш ,че супер рано да си майка.Ами мацка ,живота е пред тебе ,ти не си вкусила почти нищо още от него.Сега ти е добре ,щастливо омъжена жена си,но мислиш ,че след години пак ще е същото.Защото сега си ти май кон с капаци...Детото ще порасне и ще видиш как вашата любов с мъжа ти ще започне да се превръща просто в свикване един към друг.И точно в този момент ще започне да ти се "живее",да мислиш за безгрижните студентски години.И тогава ще се сетиш за мене ,за теенпрпблем и ще си викаш"Май всички имаха право и Миша91 също"!

VeSna
12-03-2008, 09:48
az sum edna takava mladamaika,na 19sum s mom4ence na godinka,razkazah istoriqta si podrobno v edna tema za abortite,ne mislq da q razkazvam pak i opredeleno ne mislq da izkaja mnenie po tazi tema,za6toto pove4eto ste kone s kapaci i ideq si nqmate za kakvo govorite!!!

Аз лично шапка ти свалям булка! Съвсем сериозно говоря! Повечето хора през този период отказват да пораснат или да поемат някаква отговорност. Аз лично съм учена, че винаги трябва да поемеш отговорност за постъпките си или грешките. И пак ти казвам - браво, че си пораснала по-рано, поела си отговорността за детето си и вече можеш (предполагам, че има моменти в които липсват де) и без разпасаното държание и пълната безотговорност! =D> =D> =D>

Дано хората се научат и разберат, че не е страшно това да се роди (без значение годините), лошото идва от там какъв живот ще предложиш на детето си и какъв характер ще му изградиш!

darla
12-03-2008, 09:51
^az ne otri4am,4e edin den ne6tata mogat da budat korenno razli4ni,nikoi nemoje da mi dade garanciq,4e 6te buda s muja si cql jivot,nito,4e 6te buda ve4no 6tastliva,koi moje da mi garantira tova...no sum izjivqla dosta adekvatno godinite 13-18,smeq da tvurdq,4e vzeh vsi4ko maksimalno ot tezi teenagerski godini,kakvo zna4i "studenstski jivot",6tom teb te vle4e da se pribira6 po no6tite,da besnee6,da ne se suobrazqva6 s nikoi-mila,az tova go pravih na 15.vinagi sum imala otli4ni ocenki v u4ili6te,nikoga ne sum bila ograni4avana ot na6ite otkum kuponi i JIVOT!A jivot li be6e....sram me hva6ta ot sebe si samo kato se setq.Ne smei da me nari4a6 "kon s kapaci",za6toto sega ocenqvam izjivqnite momenti i priqtelite si,kakto i momentite,koito produljavam da izjivqvam mnogo pove4e,ot kolkoto ti naprimer!!!

Misha91
12-03-2008, 09:56
^az ne otri4am,4e edin den ne6tata mogat da budat korenno razli4ni,nikoi nemoje da mi dade garanciq,4e 6te buda s muja si cql jivot,nito,4e 6te buda ve4no 6tastliva,koi moje da mi garantira tova...no sum izjivqla dosta adekvatno godinite 13-18,smeq da tvurdq,4e vzeh vsi4ko maksimalno ot tezi teenagerski godini,kakvo zna4i "studenstski jivot",6tom teb te vle4e da se pribira6 po no6tite,da besnee6,da ne se suobrazqva6 s nikoi-mila,az tova go pravih na 15.vinagi sum imala otli4ni ocenki v u4ili6te,nikoga ne sum bila ograni4avana ot na6ite otkum kuponi i JIVOT!A jivot li be6e....sram me hva6ta ot sebe si samo kato se setq.Ne smei da me nari4a6 "kon s kapaci",za6toto sega ocenqvam izjivqnite momenti i priqtelite si,kakto i momentite,koito produljavam da izjivqvam mnogo pove4e,ot kolkoto ti naprimer!!!

Добре ти си взела всичко на тази възраст а много често срещам твой критчни коментари към хората на тази възраст,които също така като тебе беснят ,прибират се посред нощ и правят секс.Значи това за тебе е било правилно ,а за тях сега не е.Къде е логиката?И мислиш ,че една 15 годишна пикла дори и на 17 визирам себе си е нормално да беснне и да се прибира посред нощите?

darla
12-03-2008, 10:00
DA,NORMALNO E!!!!!Koga 6te besnee6 ako ne v teenager-skite di godini!Ne govorq za pulna bezotgovornost,no ako ti e glasuvano takova doverie ot roditelite,4e da go pravi6-bi trqbvalo da si otgovorna i tova 4e izliza6 po diskoteki i kuponi ne ozna4ava,4e si bezotgovorna i razhaitena.Az ne se izkazvam kriti4no otnosno na4ina na jivot na tezi mladi mom4eta i momi4eta,a na4ina na mislene i v tvoq slu4ai-na izkazvane,za6toto ti se izkazva6 tolkova vulgarno na momenti,4e ako maika ti sudi po izkaza ti za na4ina ti na povedenie,bi te zaklu4ila u vas dokato ne stane6 na 30!tova,4e edno 15 godi6no momi4e se subira spriqteli i besnee ne ozna4ava 4e trqbva da pravi bezotgovoren sex i posle da se oplakva v site-a.ako e taka-qvno mqstoto i e vku6ti!

VeSna
12-03-2008, 10:04
Нека детенцето ти е живо и здраво,желая ти о с цялото си сърце,но наистина не мислиш ,че супер рано да си майка.Ами мацка ,живота е пред тебе ,ти не си вкусила почти нищо още от него.Сега ти е добре ,щастливо омъжена жена си,но мислиш ,че след години пак ще е същото.Защото сега си ти май кон с капаци...Детото ще порасне и ще видиш как вашата любов с мъжа ти ще започне да се превръща просто в свикване един към друг.И точно в този момент ще започне да ти се "живее",да мислиш за безгрижните студентски години.И тогава ще се сетиш за мене ,за теенпрпблем и ще си викаш"Май всички имаха право и Миша91 също"!

Не съм много съгласна (да вметна, че съм на 19 год. ако има значение) и ще ти кажа защо. Според мен и моето виждане ти живееш за да родиш, да оставиш нещо след теб. Не мисля, че е толкова ваажно на 16-26 год да съм по кръчмите, да се пие до забрава, да си "ходя на главата" само за да имам някакви спомени. За мен животът не е това! Може би ще ми липсва след 20-30 год., може би ще съжелявам, че не съм разпускала когато ми е било времето. Но знаеш ли - мисля че никога няма да съжелявам за дето съм родила (което не пречи да се веселя, само дето трябва да е малко по-отговорно) и няма да съжелявам, че съм взела живота си в ръце, а не съм гледала "мама и тати" какво ще ми дадът, кажат и т.н. Просто да започна моя истински живот по-рано немисля, че е лошо... Лошо е ако си мислиш, че сте 2-ма с това мислене, а накрая се окаже, че съпруга/та ти не мисли така... Идват много проблеми после. Да ти кажа аз не съм постъпила по този начин по който мисля, само защото незнам на т.н. мъж до себе си след 5 год как ще мисли и не ми достига смелост... Всеки има свое мение, но не мислете, че всеки един 17-18-19 годишен няма отговорност!

Misha91
12-03-2008, 10:05
DA,NORMALNO E!!!!!Koga 6te besnee6 ako ne v teenager-skite di godini!Ne govorq za pulna bezotgovornost,no ako ti e glasuvano takova doverie ot roditelite,4e da go pravi6-bi trqbvalo da si otgovorna i tova 4e izliza6 po diskoteki i kuponi ne ozna4ava,4e si bezotgovorna i razhaitena.Az ne se izkazvam kriti4no otnosno na4ina na jivot na tezi mladi mom4eta i momi4eta,a na4ina na mislene i v tvoq slu4ai-na izkazvane,za6toto ti se izkazva6 tolkova vulgarno na momenti,4e ako maika ti sudi po izkaza ti za na4ina ti na povedenie,bi te zaklu4ila u vas dokato ne stane6 na 30!tova,4e edno 15 godi6no momi4e se subira spriqteli i besnee ne ozna4ava 4e trqbva da pravi bezotgovoren sex i posle da se oplakva v site-a.ako e taka-qvno mqstoto i e vku6ti!

Много извъртя нещата...но именно това скитане по нощите то води до пошлостта или з атебе също е нормално.Не може да ми кажеш ,че някой си 14 годишен тийн е нормално да се сабере с приятели и да се напие и да с енпуш и да отиде така на училище.Защото съм ставала свидетел на много такива случаи.А това че аз както каза тив еднъж се изказвам като "ТРАКТОРИСТКА" значи трябва да ме заключат в нас.А такива дето като теб са правили секс и сас и развявали байрака ,а сега се правят на големи моралисти ,трябва да продължат в същия дух нали?

darla
12-03-2008, 10:10
ooo,mila,mnopgo izvurta6 ne6tata.az izliha,kogato bqh na 14,no ne sum se napivala do bezpametnost i ne sum hodila napu6ena na u4ili6te.i ne sum pravila bezraboren sex,bezopasen sex ili kakuvto i da bilo sex po tezi kuponi.tova go praviha moi poznati-takiva kato teb!Az ot 13 do 17god se subirah s edna i su6ta kompaniq i opredeleno ne sum si vqla bairqka...ili za tebe izlizane na diskoteka e ravnosilno na tova da mine6 pone prez 2 tazi no6t?!?!Za6toto az s takova vpe4atlenie sum ostanala za teb,za ralika ot teb,kogato az izlizah,go praveh za da se zabavlqva,ne za da trupam broiki i da se "posve6tavaM vuv seksualnoto si obogatqvane!Shva6ta6 li razlikata?I da,az vinagi moga da se napravq na moralistka pred teb nai-malkoto,za6toto ti razbira6 svoite izjivqvaniq po edin na4in,a v moie o4i izglejda6 suvsem bezotgovorni i po6li.Moq te,spri da komentira6 temata s men,za6toto prosto samoto ti mislene e adski elementarno i vsi4ko kazano si go smu4e6 ot prustite

Misha91
12-03-2008, 10:11
Нека детенцето ти е живо и здраво,желая ти о с цялото си сърце,но наистина не мислиш ,че супер рано да си майка.Ами мацка ,живота е пред тебе ,ти не си вкусила почти нищо още от него.Сега ти е добре ,щастливо омъжена жена си,но мислиш ,че след години пак ще е същото.Защото сега си ти май кон с капаци...Детото ще порасне и ще видиш как вашата любов с мъжа ти ще започне да се превръща просто в свикване един към друг.И точно в този момент ще започне да ти се "живее",да мислиш за безгрижните студентски години.И тогава ще се сетиш за мене ,за теенпрпблем и ще си викаш"Май всички имаха право и Миша91 също"!

Не съм много съгласна (да вметна, че съм на 19 год. ако има значение) и ще ти кажа защо. Според мен и моето виждане ти живееш за да родиш, да оставиш нещо след теб. Не мисля, че е толкова ваажно на 16-26 год да съм по кръчмите, да се пие до забрава, да си "ходя на главата" само за да имам някакви спомени. За мен животът не е това! Може би ще ми липсва след 20-30 год., може би ще съжелявам, че не съм разпускала когато ми е било времето. Но знаеш ли - мисля че никога няма да съжелявам за дето съм родила (което не пречи да се веселя, само дето трябва да е малко по-отговорно) и няма да съжелявам, че съм взела живота си в ръце, а не съм гледала "мама и тати" какво ще ми дадът, кажат и т.н. Просто да започна моя истински живот по-рано немисля, че е лошо... Лошо е ако си мислиш, че сте 2-ма с това мислене, а накрая се окаже, че съпруга/та ти не мисли така... Идват много проблеми после. Да ти кажа аз не съм постъпила по този начин по който мисля, само защото незнам на т.н. мъж до себе си след 5 год как ще мисли и не ми достига смелост... Всеки има свое мение, но не мислете, че всеки един 17-18-19 годишен няма отговорност!
Къде съм казала ,че е лошо да дариш живот.Тук не става въпрос да поемеш отгпврно и ан 17 да си млада майка,защото какво става,детето разжда дете.Ти където има една дума е може да се гледаш сама ,а вече и задлъжения имаш и то семейни.А ако родиш и с еокаже ,че мъжа на детето ти е безотговре,напива се,бие те и не му пука за вас,какво правим тогава?Без образование,с дете сама и безработна.Ще гоз арежеш в някой дом за деца ли?

VeSna
12-03-2008, 10:11
DA,NORMALNO E!!!!!Koga 6te besnee6 ako ne v teenager-skite di godini!Ne govorq za pulna bezotgovornost,no ako ti e glasuvano takova doverie ot roditelite,4e da go pravi6-bi trqbvalo da si otgovorna i tova 4e izliza6 po diskoteki i kuponi ne ozna4ava,4e si bezotgovorna i razhaitena.Az ne se izkazvam kriti4no otnosno na4ina na jivot na tezi mladi mom4eta i momi4eta,a na4ina na mislene i v tvoq slu4ai-na izkazvane,za6toto ti se izkazva6 tolkova vulgarno na momenti,4e ako maika ti sudi po izkaza ti za na4ina ti na povedenie,bi te zaklu4ila u vas dokato ne stane6 na 30!tova,4e edno 15 godi6no momi4e se subira spriqteli i besnee ne ozna4ava 4e trqbva da pravi bezotgovoren sex i posle da se oplakva v site-a.ako e taka-qvno mqstoto i e vku6ti!

СЪГЛАСНА НА 100 % !!! Но в днешно време колко са момичетата и момчетата дето не се държат така на 15-16 год? За секса съм съгласна - рано е, но ако ще го правят да е безопасно! Просто казвам, че не за всички годините са критерии (не казвам 15-16 год майки, а 18-19), но има майки и на по 40 дето нито умеят да отгледат детето си, нито да го възпитат, ното поемат отговорността! Това е моето мнение - годините не са важни, нито живота ти през тези години, а начина на мислене! На 20 или на 40 да родиш ? И като си на 60-65 детето ти да се жени... моля те... аз не съм съгласна... предпочитам да мога да му помогна и за неговото дете а не да съм му в тежест, че съм стара и нищо няма да мога да направя за него..... Мое мнение...

darla
12-03-2008, 10:11
^suglasna sum s teb absolutno.

Misha91
12-03-2008, 10:13
ooo,mila,mnopgo izvurta6 ne6tata.az izliha,kogato bqh na 14,no ne sum se napivala do bezpametnost i ne sum hodila napu6ena na u4ili6te.i ne sum pravila bezraboren sex,bezopasen sex ili kakuvto i da bilo sex po tezi kuponi.tova go praviha moi poznati-takiva kato teb!Az ot 13 do 17god se subirah s edna i su6ta kompaniq i opredeleno ne sum si vqla bairqka...ili za tebe izlizane na diskoteka e ravnosilno na tova da mine6 pone prez 2 tazi no6t?!?!Za6toto az s takova vpe4atlenie sum ostanala za teb,za ralika ot teb,kogato az izlizah,go praveh za da se zabavlqva,ne za da trupam broiki i da se "posve6tavaM vuv seksualnoto si obogatqvane!Shva6ta6 li razlikata?I da,az vinagi moga da se napravq na moralistka pred teb nai-malkoto,za6toto ti razbira6 svoite izjivqvaniq po edin na4in,a v moie o4i izglejda6 suvsem bezotgovorni i po6li.Moq te,spri da komentira6 temata s men,za6toto prosto samoto ti mislene e adski elementarno i vsi4ko kazano si go smu4e6 ot prustite

А ти от къде си сигурна ,че всичко си смуча от пръстите?И не знам на кой мисленето е елементарно и се опитва да ме убеждава в небивалици.И коя си ти ,че ще се правиш на моралистка за мене или който и да е от форума и ен само?Което ти дава това право?

VeSna
12-03-2008, 10:15
Нека детенцето ти е живо и здраво,желая ти о с цялото си сърце,но наистина не мислиш ,че супер рано да си майка.Ами мацка ,живота е пред тебе ,ти не си вкусила почти нищо още от него.Сега ти е добре ,щастливо омъжена жена си,но мислиш ,че след години пак ще е същото.Защото сега си ти май кон с капаци...Детото ще порасне и ще видиш как вашата любов с мъжа ти ще започне да се превръща просто в свикване един към друг.И точно в този момент ще започне да ти се "живее",да мислиш за безгрижните студентски години.И тогава ще се сетиш за мене ,за теенпрпблем и ще си викаш"Май всички имаха право и Миша91 също"!

Не съм много съгласна (да вметна, че съм на 19 год. ако има значение) и ще ти кажа защо. Според мен и моето виждане ти живееш за да родиш, да оставиш нещо след теб. Не мисля, че е толкова ваажно на 16-26 год да съм по кръчмите, да се пие до забрава, да си "ходя на главата" само за да имам някакви спомени. За мен животът не е това! Може би ще ми липсва след 20-30 год., може би ще съжелявам, че не съм разпускала когато ми е било времето. Но знаеш ли - мисля че никога няма да съжелявам за дето съм родила (което не пречи да се веселя, само дето трябва да е малко по-отговорно) и няма да съжелявам, че съм взела живота си в ръце, а не съм гледала "мама и тати" какво ще ми дадът, кажат и т.н. Просто да започна моя истински живот по-рано немисля, че е лошо... Лошо е ако си мислиш, че сте 2-ма с това мислене, а накрая се окаже, че съпруга/та ти не мисли така... Идват много проблеми после. Да ти кажа аз не съм постъпила по този начин по който мисля, само защото незнам на т.н. мъж до себе си след 5 год как ще мисли и не ми достига смелост... Всеки има свое мение, но не мислете, че всеки един 17-18-19 годишен няма отговорност!
Къде съм казала ,че е лошо да дариш живот.Тук не става въпрос да поемеш отгпврно и ан 17 да си млада майка,защото какво става,детето разжда дете.Ти където има една дума е може да се гледаш сама ,а вече и задлъжения имаш и то семейни.А ако родиш и с еокаже ,че мъжа на детето ти е безотговре,напива се,бие те и не му пука за вас,какво правим тогава?Без образование,с дете сама и безработна.Ще гоз арежеш в някой дом за деца ли?

Но защо си мислите, че на 17 тя е безотговорна??? Да - повечето са така, но не всичките. И отговора ми - не ако трябва ще се откажа от всичко скъпо за мен за да мога да отгледам детето си нормално! Все пак според мен то е най-важното, нали?

darla
12-03-2008, 10:15
ami naprimer tova,4e ne se izkazvam po na4ina,po koito ti se izkazva6.v nqkoi temi naistina me e bil;o gnus da 4eta komentarite ti,a kato si predstavq i 4e izlizat ot ustata na momi4e-suvsem me dovur6va6.po tova sudq i za na4ina ti na povedenie,kogato si s tvoi vrustnici.6te spre6 li da komentira6.opredeleno sum 300 puti po-otgovorna ot teb i moga da ti dam akul za mnogo vuprosi,haide sega otivai da"ti razporqt guza"..kakto naprimer se izkaza pak TI!

Misha91
12-03-2008, 10:18
Нека детенцето ти е живо и здраво,желая ти о с цялото си сърце,но наистина не мислиш ,че супер рано да си майка.Ами мацка ,живота е пред тебе ,ти не си вкусила почти нищо още от него.Сега ти е добре ,щастливо омъжена жена си,но мислиш ,че след години пак ще е същото.Защото сега си ти май кон с капаци...Детото ще порасне и ще видиш как вашата любов с мъжа ти ще започне да се превръща просто в свикване един към друг.И точно в този момент ще започне да ти се "живее",да мислиш за безгрижните студентски години.И тогава ще се сетиш за мене ,за теенпрпблем и ще си викаш"Май всички имаха право и Миша91 също"!

Не съм много съгласна (да вметна, че съм на 19 год. ако има значение) и ще ти кажа защо. Според мен и моето виждане ти живееш за да родиш, да оставиш нещо след теб. Не мисля, че е толкова ваажно на 16-26 год да съм по кръчмите, да се пие до забрава, да си "ходя на главата" само за да имам някакви спомени. За мен животът не е това! Може би ще ми липсва след 20-30 год., може би ще съжелявам, че не съм разпускала когато ми е било времето. Но знаеш ли - мисля че никога няма да съжелявам за дето съм родила (което не пречи да се веселя, само дето трябва да е малко по-отговорно) и няма да съжелявам, че съм взела живота си в ръце, а не съм гледала "мама и тати" какво ще ми дадът, кажат и т.н. Просто да започна моя истински живот по-рано немисля, че е лошо... Лошо е ако си мислиш, че сте 2-ма с това мислене, а накрая се окаже, че съпруга/та ти не мисли така... Идват много проблеми после. Да ти кажа аз не съм постъпила по този начин по който мисля, само защото незнам на т.н. мъж до себе си след 5 год как ще мисли и не ми достига смелост... Всеки има свое мение, но не мислете, че всеки един 17-18-19 годишен няма отговорност!
Къде съм казала ,че е лошо да дариш живот.Тук не става въпрос да поемеш отгпврно и ан 17 да си млада майка,защото какво става,детето разжда дете.Ти където има една дума е може да се гледаш сама ,а вече и задлъжения имаш и то семейни.А ако родиш и с еокаже ,че мъжа на детето ти е безотговре,напива се,бие те и не му пука за вас,какво правим тогава?Без образование,с дете сама и безработна.Ще гоз арежеш в някой дом за деца ли?

Но защо си мислите, че на 17 тя е безотговорна??? Да - повечето са така, но не всичките. И отговора ми - не ако трябва ще се откажа от всичко скъпо за мен за да мога да отгледам детето си нормално! Все пак според мен то е най-важното, нали?


Определено бягаш от тезата която постави в твое мнение по-нагоре,а именно ако господинчото до тебе излезе боклук?

darla
12-03-2008, 10:22
Misha91,sega ti zapo4na da se izkazva6 po-"moralno"(zabelqzvam,4e tazi dumi4ka ti e lubima),a tova nqkak si mn mi kontrastira na fona na predi6nite ti mneniq v dr temi.az ti predlagam napulno da sprem da komentirame svoite izkazvaniq.Fakt e 4e s teb nemojem da budem na edno mnenie i da postignem konsensus,a prosto vodim nikomu nenujen dialog.kakvo 6te kaje6?

VeSna
12-03-2008, 10:27
Ако господинчото до мен излезне боклук (което съм го виждала със собствените си очи) ПАК НЯМА ДА ЗАРЕЖА ДЕТЕТО СИ !!!! Вярно - ще ми е трудно, вярно - ще ми е много трудно, но това дете не е коте да го изхвърлиш на улицата (въпреки че и с котка не бих направила така!) имам и родители и приятели който няма да ме оставят и ще ми помогнат! В този живот никой не живее сам !

Misha91
12-03-2008, 10:28
ami naprimer tova,4e ne se izkazvam po na4ina,po koito ti se izkazva6.v nqkoi temi naistina me e bil;o gnus da 4eta komentarite ti,a kato si predstavq i 4e izlizat ot ustata na momi4e-suvsem me dovur6va6.po tova sudq i za na4ina ti na povedenie,kogato si s tvoi vrustnici.6te spre6 li da komentira6.opredeleno sum 300 puti po-otgovorna ot teb i moga da ti dam akul za mnogo vuprosi,haide sega otivai da"ti razporqt guza"..kakto naprimer se izkaza pak TI!


Не си ти човека дето ще ми казва какво да правя....Разбра ли.дали ще ми порят гъза или не си е моя работа.Ако имаш някакви комплекси от секса или аз те комплексирам по някакъв начин ми го кажи директно.Такива арогантно -зядливи изказвания няма да минат при мене :D

Misha91
12-03-2008, 10:30
Ако господинчото до мен излезне боклук (което съм го виждала със собствените си очи) ПАК НЯМА ДА ЗАРЕЖА ДЕТЕТО СИ !!!! Вярно - ще ми е трудно, вярно - ще ми е много трудно, но това дете не е коте да го изхвърлиш на улицата (въпреки че и с котка не бих направила така!) имам и родители и приятели който няма да ме оставят и ще ми помогнат! В този живот никой не живее сам !

Ето видя ли ,че пак сама няма да се справиш.....А ще е друго ако си на 23-25 да речем,имаш образование,имаш стабилна работа и дори да е боклук ти сама ще може да се оправиш.Ами ако ги нямаш родителите както доста голям процент нямат?

darla
12-03-2008, 10:33
mila,s kakvo da me kompleksira6....s izkazvaneto si "taq sedmica mi razporiha guza" li...samo da popitam,koe normalno vuzpitano momi4e bi se izkazalo taka,o6te pove4e akonaistina uvajava seksualnite si partniori!ta s kakvo da me kompleksira6,ne razbrah!s deistviqta si-NE moje6,za6toto te purva 6te izjivqva6 trupkite,koito az sum usetila(a tova e hubavo ne6to),no vij s elementarnata kultura,koqto pokazva6...iskreno se nadqvam,4e dokato ti doide vree i na teb da ima6 dete da spre6 da razsujdava6 taka,za6toto gorko na deteto ti.nai-ve4e e nujno da se ovladee6 i da spre6 da se zubi6 na vseki,nqkude da pro4ete,4e iskam tvoqta ocenka za moq jivot,kogato copirah kazanoto ot sebe si v drugata tema-ne,nali?!V tozi forum ima nqkolko du6i,4ieto mnenie priemam i me interesuva,suvetite im su6to me interesuvat,no tvoeto ne e edno ot tqh.izkaza si mnenieto po vupros,koito e adski dale4 ot tvoeto suznanie-sega spri da se zaqjda6 i da pi6e6 v tema,koqto nemoje6 da razbere6!

Misha91
12-03-2008, 10:45
mila,s kakvo da me kompleksira6....s izkazvaneto si "taq sedmica mi razporiha guza" li...samo da popitam,koe normalno vuzpitano momi4e bi se izkazalo taka,o6te pove4e akonaistina uvajava seksualnite si partniori!ta s kakvo da me kompleksira6,ne razbrah!s deistviqta si-NE moje6,za6toto te purva 6te izjivqva6 trupkite,koito az sum usetila(a tova e hubavo ne6to),no vij s elementarnata kultura,koqto pokazva6...iskreno se nadqvam,4e dokato ti doide vree i na teb da ima6 dete da spre6 da razsujdava6 taka,za6toto gorko na deteto ti.nai-ve4e e nujno da se ovladee6 i da spre6 da se zubi6 na vseki,nqkude da pro4ete,4e iskam tvoqta ocenka za moq jivot,kogato copirah kazanoto ot sebe si v drugata tema-ne,nali?!V tozi forum ima nqkolko du6i,4ieto mnenie priemam i me interesuva,suvetite im su6to me interesuvat,no tvoeto ne e edno ot tqh.izkaza si mnenieto po vupros,koito e adski dale4 ot tvoeto suznanie-sega spri da se zaqjda6 i da pi6e6 v tema,koqto nemoje6 da razbere6!

Май ти не може да ме разбереш и продължаваш д ами акзваш какво да правя.Аз никъде не съм правила оценки на живота ти ,а те попитах просто някой неща.Ако си милиш,че това е оценка на живота ти много се лъжеш,защото аз не съм човека дето ще ти я прави а след време ти ще си направиш развносметка за всичко.И след като те попитах ти започна да ми се дръвчиш тука.Пък и не съм единствената кяото се е изкалзала против ранната бременност.Може би другите също не разбират темата и те да спрат д апишат а?Или ти със прсотаците от теентпроблем не се занимаваш ....няма какво д аим обесняваш нали?Ти си най-голямата разбирачка и вещата по всичко.

traka
12-03-2008, 10:48
mila,s kakvo da me kompleksira6....s izkazvaneto si "taq sedmica mi razporiha guza" li...samo da popitam,koe normalno vuzpitano momi4e bi se izkazalo taka,o6te pove4e akonaistina uvajava seksualnite si partniori!ta s kakvo da me kompleksira6,ne razbrah!s deistviqta si-NE moje6,za6toto te purva 6te izjivqva6 trupkite,koito az sum usetila(a tova e hubavo ne6to),no vij s elementarnata kultura,koqto pokazva6...iskreno se nadqvam,4e dokato ti doide vree i na teb da ima6 dete da spre6 da razsujdava6 taka,za6toto gorko na deteto ti.nai-ve4e e nujno da se ovladee6 i da spre6 da se zubi6 na vseki,nqkude da pro4ete,4e iskam tvoqta ocenka za moq jivot,kogato copirah kazanoto ot sebe si v drugata tema-ne,nali?!V tozi forum ima nqkolko du6i,4ieto mnenie priemam i me interesuva,suvetite im su6to me interesuvat,no tvoeto ne e edno ot tqh.izkaza si mnenieto po vupros,koito e adski dale4 ot tvoeto suznanie-sega spri da se zaqjda6 i da pi6e6 v tema,koqto nemoje6 da razbere6!

Скъпа не си хаби думите да опиташ да кажеш нещо на някой, който е далеч от теб и с действия, и с изказвания. Това, което сме изживяли като страст и чувства са далеч от това момиче. На 17 аз съм правила какво ли не, но това да го афиширам, никога не е било. Просто това е нещо с което да храниш своята душа, а не чуждите мисли.

darla
12-03-2008, 10:51
a ti s kakvo pravo mi kazva6,4e sled vreme 6te si dam smeta za jivota si? A ako sum si q dala sega???Sled vreme i ti 6te misli6 po po-porasnal na4in,kakto i az 6te mislq po po zrql na4in,no tova ne ti dava pravo da se izkazva6 taka negativno

Vij,sega kato se zamislq,si prava za ne6to.Dulja ti izvninenie,ne trqbva6e taka da ti se nahvurlqm,no kogato nqkoi edva li ne usporva izbora mi i 6tastieto mi i to napuolno nepoznat stavam kato lisica.Izvinqvam se,naistina ne sum v pravoto si davam ocenki za teb,naistina,no ne komentirai jivota mi,molq te,az su6to nqma da komentiram tvoq.a i az ne komentiram jivota ti,a kakto kazah na nqkolko mestq-izkazvaniqta ti

Misha91
12-03-2008, 10:56
a ti s kakvo pravo mi kazva6,4e sled vreme 6te si dam smeta za jivota si? A ako sum si q dala sega???Sled vreme i ti 6te misli6 po po-porasnal na4in,kakto i az 6te mislq po po zrql na4in,no tova ne ti dava pravo da se izkazva6 taka negativno

Vij,sega kato se zamislq,si prava za ne6to.Dulja ti izvninenie,ne trqbva6e taka da ti se nahvurlqm,no kogato nqkoi edva li ne usporva izbora mi i 6tastieto mi i to napuolno nepoznat stavam kato lisica.Izvinqvam se,naistina ne sum v pravoto si davam ocenki za teb,naistina,no ne komentirai jivota mi,molq te,az su6to nqma da komentiram tvoq.a i az ne komentiram jivota ti,a kakto kazah na nqkolko mestq-izkazvaniqta ti

Аз също се извинявам ако по някакъв начин е излезнало моето мнение като оценка на живота ти .Не съм искала да го рпавя умишлено..просто се интерсувах ти какво мислиш за по нататък как виждаш бъдещето си.Дори ти пожелах детенцето ти е да е живо и здраво,защото няма нищо по хувабо в това да дариш живот и д амус е радваш.Но аз още не се чувствам физически и псхически готоава за тази крачка,която рано или късно ще я направя.

krem4et0
12-03-2008, 11:01
Миша, аз дето съм 4 години по-голяма от Дарла не се чувствам готова. Въпрос на приоритети.
А иначе аз съм излизала доста в периода 15-19 по дискотеки, купони и прочие.но определено недостатъчно. Все още нямам търпение да се съберем с приятели, да си потанцуваме, да пийнем по 1 питие, да цакаме белот и прочие........А що се отнася до сексуалния аспект-там нещата са по-различни. Та аз загубих девствеността си на близо 21....Но аз не искам да се наживявам в подобен аспект. Но не само за това не искам бебе. Просто нямам финансовата възможност да имам бебе. Когато се почувствам финансово стабилна, тогава мога да си позволя и да родя.

traka
12-03-2008, 11:29
от половин час чета темата и се чудя от коя страна на бариерата да застана....

Ами наистина е твърде рано на 17-18 години, но пък станалото станало. За всяко свое действие трябва сам да отговаряш. Не подкрепям това, че повечето си мислите, че с едно дете живота свършва. Нищо няма да се промени освен, това че ще трябва да пораснеш, нито ще изгубиш ученето нито купона след това... Просто е начин на виждане. Никой не е поставил граница на това на колко да влезеш да учиш във ВУЗ, нито пък е казано, че трябва да имаш професия, за да отгледаш дете. В случая на Дарла тя има един мъж до себе си, сериозен, на години, взел си е хляба в ръце и нищо не я спира да постигне това, което иска. В случая на самотна майка, едва ли са много тези момичета на тези години, които ще скочат да го направят, по скоро ще прибегнат до аборт и не заради себе си, а заради това че са неспособни да отгледат едно дете без подкрепа. Подкрепата е най-важният фактор, той стои и пред материалните неща...

Дарла да ти е жив и здрав сина, след около 4/5 месеца и аз ще ти се похваля с моето бебче да ми се роди само живо и здраво :) Да аз съм на 22 и първо се омъжих, а след това мислихме за бебето, но при всеки е различно и ако беше дошло по рано сигурно пак щяхме да си го искаме.

Bellatrix
12-03-2008, 11:56
Аз лично просто мисля, че тия мнения в стил: "Пикли да имат деца" или "На 17 е прекрасната възраст за дете" са строго индивидуални. Това е поставяне по общ знаменател(като все едно "Всички жени са курви" или "Всички мъже са еб*чи"). Много е индивидуално, защото една 17-годишна може да е готова финансово и психически да отгледа едно дете-може и да не е. ЗАвиси само от човека. От една страна много се възхищавам на хора като darla, защото е съумяла да се пребори със всичко и да отгледа едно детето си, за което и свалям шапка. Но не мисля, че бременността на 17 ти дава пълният шанс за щастлив живот. Да,трябва да се наживееш!!! Трябва, иначе никога няма да си щастлива, гледайки детето си. И дали си изживяла всичко на 15 е спорен въпрос. В крайна сметка ти остава още адски много живот... Това,което си изживяла на 15-17 ще ти стигне ли за цял един живот?? А ще стигне ли на мъжа ти? В една друга тема бях чела, че не си сигурна дали не ти изневерява? А колкото до това как се изразява Миша, едва ли е чак такъв определящ фактор. Или поне аз лично се изразявам понякога адски солено, но това не ме прави вееща се навсякъде к**а! Често използвам нецензурни думички, но съм спала точно с едно момче (на 16 съм) и с него ходим от 8 месеца. Не виждам защо човек да не си говори, както му идва?
В заключение, може би е по-добре да спрете да се карате, защото е различно при всеки. Дарла е имала парите и личната сила и отговорност да отгледа дете, както и много други млади и успели майки, но това не значи, че няма и такива, кото посмъртно няма да се справят с дете. Оставете хората сами да преценяват.

Blab
12-03-2008, 13:15
Много е индивидуално, защото една 17-годишна може да е готова финансово и психически да отгледа едно дете-може и да не е. ЗАвиси само от човека.
Няма да се зачитам.

Истината е, че ако дадена госпожица не е хванала чичко-паричко или е един вид наследница(меко изказване:Д), никога няма да дръзне на ражда.
Бавачка? WTF?(на модерен език) За да отгледаш дете се иска нещо повече от пари, всъщност - много повече от пари.

Да не обиждам никого, но раждащите от богати мъже манекенки са черешката на тортата.
Да родиш бебе, за да се осигуриш материално.
Да създадеш живот, за да закърпиш взаимоотношения.
Това са едни такива безумици, заради които после децата цял живот страдат. Затова съм против раждането в крехка възраст. (по егоистични причини)

VeSna
12-03-2008, 13:19
Ако господинчото до мен излезне боклук (което съм го виждала със собствените си очи) ПАК НЯМА ДА ЗАРЕЖА ДЕТЕТО СИ !!!! Вярно - ще ми е трудно, вярно - ще ми е много трудно, но това дете не е коте да го изхвърлиш на улицата (въпреки че и с котка не бих направила така!) имам и родители и приятели който няма да ме оставят и ще ми помогнат! В този живот никой не живее сам !

Ето видя ли ,че пак сама няма да се справиш.....А ще е друго ако си на 23-25 да речем,имаш образование,имаш стабилна работа и дори да е боклук ти сама ще може да се оправиш.Ами ако ги нямаш родителите както доста голям процент нямат?

Tи във този живот никога неможеш да живееш сам! Имаш колеги, приятели, компания, близки, познати - ти живееш със всички тях! Просто никога не си сама друг е въпроса ще ти подаде ли някой от тях ръка - но това зависи най-вече от теб и какво си правила ти за тях!

howland
12-03-2008, 13:21
Всеки човек има право на избор. Както и всеки трябва да се изправи срещу последиците от този избор.

Щом някоя жена е решила да ражда млада и щом е готова да се оправи с последствията - евала!

Bellatrix
12-03-2008, 13:22
Много е индивидуално, защото една 17-годишна може да е готова финансово и психически да отгледа едно дете-може и да не е. ЗАвиси само от човека.
Няма да се зачитам.

Истината е, че ако дадена госпожица не е хванала чичко-паричко или е един вид наследнице(меко изказване:Д), никога няма да дръзне на ражда.
Не, не е така. Има много добре осигурени жени заради богати мама и татко, а има и такива,които следват за доходни професии. А и ако момчето до тях наистина има пари, пак е добре и не е задължително да са с него само заради парите. Но пак казвам, че не е въпроса само до финанси. Зависи дали психически една жена е достатъчно зряла да отгледа едно дете и да го възпита. Повечето 17-годишни вътрешно още са си деца. не са в състояние да отгледат дете. Но наистина си зависи от човека. Има и такива, които са минали през много трудности и са порастнали рано и са способни да се грижат за бебе. ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА. Общ знаменател няма, когато става въпрос за такива решения...

darla
12-03-2008, 14:27
Аз лично просто мисля, че тия мнения в стил: "Пикли да имат деца" или "На 17 е прекрасната възраст за дете" са строго индивидуални. Това е поставяне по общ знаменател(като все едно "Всички жени са к**ви" или "Всички мъже са еб*чи"). Много е индивидуално, защото една 17-годишна може да е готова финансово и психически да отгледа едно дете-може и да не е. ЗАвиси само от човека. От една страна много се възхищавам на хора като darla, защото е съумяла да се пребори със всичко и да отгледа едно детето си, за което и свалям шапка. Но не мисля, че бременността на 17 ти дава пълният шанс за щастлив живот. Да,трябва да се наживееш!!! Трябва, иначе никога няма да си щастлива, гледайки детето си. И дали си изживяла всичко на 15 е спорен въпрос. В крайна сметка ти остава още адски много живот... Това,което си изживяла на 15-17 ще ти стигне ли за цял един живот?? А ще стигне ли на мъжа ти? В една друга тема бях чела, че не си сигурна дали не ти изневерява? А колкото до това как се изразява Миша, едва ли е чак такъв определящ фактор. Или поне аз лично се изразявам понякога адски солено, но това не ме прави вееща се навсякъде к**а! Често използвам нецензурни думички, но съм спала точно с едно момче (на 16 съм) и с него ходим от 8 месеца. Не виждам защо човек да не си говори, както му идва?
В заключение, може би е по-добре да спрете да се карате, защото е различно при всеки. Дарла е имала парите и личната сила и отговорност да отгледа дете, както и много други млади и успели майки, но това не значи, че няма и такива, кото посмъртно няма да се справят с дете. Оставете хората сами да преценяват.
Ami,ne,muja mi ne e preuspql biznesmen,ne e 4i4ko-pari3ko,nito az sum naslednica na bogatstvo.parite gi izgarvame v momenta.finansovata stabilnost q osigurqvame sami,okrai nas nqma babi,koito da pomagat-nito fizi4eski,nitp finansovo.opravqme se sami.Za6to prejivqnoto na 15-17 trqbva dami stigne za cql jivot?nie ne sme spreli da jiveem,da imame emocii,da se zabavlqvame i t.n.cql jivot imame vreme za tov,deteto ne e pre4ka.A za tova dali muja mi mi iznevberqva-da,imah takiva sumneniq i to adski dulboki,slava Bogu vsi4ko si doide na mqstoto na vreme i se okaza,4e vsi4ko e bilo plod na bolnata mi fantaziq.ot tezi ne6ta nikoi ne e zastrahovan!

neils
12-03-2008, 18:33
poznavam i takiva koito sa bremenni i na po malka v1zrast :shock:

Mi6inka
12-03-2008, 18:54
ще кажа само че се прекланям ( в буквалния смисъл ) Пред Дарла... просто евала!!!! Против съм да се ражда в ранна възраст.. но точно поради тая причина че е трудно.. и повечетъо се отказват... домовете за изоставени деца са пълни... факт... за това наистина евала на Дарла че е стойностен ЧОВЕК!!!

darla
12-03-2008, 20:25
^blagodarq ti :-)

scoobydors
12-03-2008, 20:33
Не ме разбирайте погрешно,не съм консервативен човек.Обаче не ви ли се струва ужасно това да забременееш на такава ранна възраст?Замислете се,имате цял живот пред себе си,няма за къде да бързате,за какво сте се зародили всичките..като чета отговорите на такива теми направо се възмущавам..вие нямате ли самоуважение,бе,хора?Даже някои се радвали,че щяли да раждат..УЖАС! А вие родители нямате ли,какви са тези ваши родители,които да ви подкрепят незрялите решения?Това от мен,само мога да кажа ПОЛЗВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ! и правете секс колкото щете :grin:

Пхуахуахуахуа закъсняла си вече май. 8-)
Те вече по на 12 години имат няколко аборта зад гърба си и не им пука особенно нито на тях, нито на родителите им. И какво? С една тема няма да затвориш нито един чифт крака. :?

Misha91
12-04-2008, 07:34
HMMM iz`etoh cqlata tema...i nakraq dori ima6e i jenski i boi.Ama kato cqlo i az sam protiv razjdaneto na po 16-17 godini.Abe hora q se stegnete,to tqloto wi ne e razvito o6te kakto trqbva vie deca rajdate.
Tuka nakraq 4ak i jenski boi ima6e ama ..si mislq 4e Misha91 bqh ostanal s ubejdneie 4e e kurvi4ka i koito q fane seki q ebe.Ama sega kato pr4etoh mneniqta oi...struavat mnogo logi4ni i pravilni.A i napravo pspotavi na mqsto dvete macki tam.Krem4eto sa6to e mnogo prava s tva neino mnenie az i neq misleh 4e e nqkakva tapa p***a deto samo se 4epi s horata ot saita ama napsoledak i tq vze mi palni du6ata i mi se struva 4e tq e edin mngoo erdorina i inteligenten 4ovek.

Лелел как ни нареди с Кремчето...направо...не знам като комплимент или обида да приемам това ?!

miss_kiss181
12-04-2008, 08:41
emi sigorno ne6ta v tozi svqt nqma i prezervativite ne sa 100% no pone ima mn po maluk risk da zabramenee6 podkrepqm avtorkata napulno za6toto na 17-18 godini ti vse o6te za sebe si ne moje6 da se griji6 puk kakvo ostava da gleda6 dete :-) ujassssssssssss

Misha91
12-04-2008, 08:44
emi sigorno ne6ta v tozi svqt nqma i prezervativite ne sa 100% no pone ima mn po maluk risk da zabramenee6 podkrepqm avtorkata napulno za6toto na 17-18 godini ti vse o6te za sebe si ne moje6 da se griji6 puk kakvo ostava da gleda6 dete :-) ujassssssssssss

Обясни им го на някои хора,защото вчера им изписах две страници и пак неразбрана останах.

darla
12-04-2008, 08:56
^tova za men li se otansq6e?!Nadqvam se,4e ne!

traka
12-04-2008, 09:09
Дарла стига приема нещата лично... просто на 17/18 има и много деца...

Ти си една от малкото, които са пораснали и могли сами да взимат решение на тази възраст. Наистина има и много които за себе си немогат да се грижат, а чакат още на мама и тати. Мисля си, че това трябва да е темата, а не дали могат да родят.

Лесно се създава живот, малко трудно се разжда, но още по-трудно се гледа. По-добре хора, които не са способно да се грижат за себе си да не опитват и с един малък човек.

За теб Дарла, разбрах че си отговорна и си с мисъл в главата, но кажи ми колко от съученичките ти или приятелките са били такива... Винаги е много относително, за това бях раздвоена и още съм в мнението си. Лично аз на 17 едва ли щях да имам куража да отгледам дете, хем от 14 годишна сама се грижа за себе си (наистина сама), работила съм по кафета, нет. клубове и съм се издържала, просто не съм се чувствала готова да се обременя с грижата за едно малко създание дори и да имах човек до себе си...

SlipKnoT696
12-04-2008, 09:15
Не мисля, че е подходящо едно момиче на 17-18 да ражда...
Аз забременях, но всичко приключи, направих аборт и сега пия какви ли не неща, за да не се случи отново...
Ужасно беше...
Най-важното е много да се внимава и ако се прави секс без презерватив поне да се пият противозачатъчни и да се има доверие, макар, че аз на мъж много доверие нямам от онзи момент нататкък...

darla
12-04-2008, 09:18
traka,suvsem sum suglasna s teb.posta mi se otnasq6e konkretno kum Misha91,za6toto s neq imam "dobra" forumna istoriq i vse se djavkame za ne6to. ne priemam ni6to li4no,prosto popitah NEQ,za6toto mi se stori kato porednoto zaqdlivo i ironi4no izkazvane!

VeSna
12-04-2008, 13:31
emi sigorno ne6ta v tozi svqt nqma i prezervativite ne sa 100% no pone ima mn po maluk risk da zabramenee6 podkrepqm avtorkata napulno za6toto na 17-18 godini ti vse o6te za sebe si ne moje6 da se griji6 puk kakvo ostava da gleda6 dete :-) ujassssssssssss


Oбясни ми как има хора, които от 13-14-15 годишни сами се грижат за себе си? Не финансово (родителите им в чужбина примерно), оставени сами да решават кое е правилно и кое не? И как НЯКОИ от тези "деца" са надраснали доста връсниците си? Имат разум повече дори и от тези на по 18? Не говоря за бебета, секс и т.н. Просто има хора, които се грижат за себе си от по-малки и са поели някаква отговорност... Тези, които са свикнали да се оправят сами на 14 и да мислят за бъдеще, учене, готвене, чистене и всичко това на 18 няма да са отговорни? Или да са готови да са родители? Не съм сагласна... Има хора, които порастват дооста по-бързо от връсниците си.....

krem4et0
12-04-2008, 13:42
^най-трудното в грижите за едно дете е неговото възпитание. След като ти си отрасъл без родители, възпитал си се сам както си могъл, смяташ ли че можеш да дадеш адекватно възпитание на 1 дете? Аз, която съм възпитана изключително добре от родителите си не смея(е, сега тренирам върху чуждите пораснали деца). Родителите на повечето днешни младежи са ги оставили на произвола на съдбата. За това има и безразборен секс, наркотици, алкохол, излизане по малките часове на денонощието.....Как ти ще научиш 1 парче месо да стане добър човек, след като самият си дете или си се самовъзпитавал. Или ще последваш родителския пример и на 30 ще хукнеш по чужбина да изкарваш пари, както са направили родителите ти!?
Не, че човек се учи на това. До някъде е подражание, до някъде-инстинкт. но все пак искаме или не се учим от родителите си. дори и да не пренасяме техните грешки спрямо нас, върху децата си-пак се учим от тях. Аз намирам и не особено добри страни в моето възпитание-прекалена консервативност. И сега за секс пред баща ми не се говори(сестра ми на 31 НИКОГА не е говорила с него за това), а с майка ми разговорите са съвсем откъслечни и касаят единствено контрацепцията. Има и други неща, но те в крайна сметка са ми повлияли в 1 добра насока. Напивала съм се 2 пъти в живота си. Не съм употребявала цигари и наркотици. Имал съм интимни контакти само с 1 момче и то след година и половина връзка......Преди време съжалявах, че н съм се наживяла. сега се радвам, че от мен е станало сериозен, зрял и отговорен човек....

VeSna
12-04-2008, 13:55
^най-трудното в грижите за едно дете е неговото възпитание. След като ти си отрасъл без родители, възпитал си се сам както си могъл, смяташ ли че можеш да дадеш адекватно възпитание на 1 дете? Аз, която съм възпитана изключително добре от родителите си не смея(е, сега тренирам върху чуждите пораснали деца). Родителите на повечето днешни младежи са ги оставили на произвола на съдбата. За това има и безразборен секс, наркотици, алкохол, излизане по малките часове на денонощието.....Как ти ще научиш 1 парче месо да стане добър човек, след като самият си дете или си се самовъзпитавал. Или ще последваш родителския пример и на 30 ще хукнеш по чужбина да изкарваш пари, както са направили родителите ти!?
Не, че човек се учи на това. До някъде е подражание, до някъде-инстинкт. но все пак искаме или не се учим от родителите си. дори и да не пренасяме техните грешки спрямо нас, върху децата си-пак се учим от тях. Аз намирам и не особено добри страни в моето възпитание-прекалена консервативност. И сега за секс пред баща ми не се говори(сестра ми на 31 НИКОГА не е говорила с него за това), а с майка ми разговорите са съвсем откъслечни и касаят единствено контрацепцията. Има и други неща, но те в крайна сметка са ми повлияли в 1 добра насока. Напивала съм се 2 пъти в живота си. Не съм употребявала цигари и наркотици. Имал съм интимни контакти само с 1 момче и то след година и половина връзка......Преди време съжалявах, че н съм се наживяла. сега се радвам, че от мен е станало сериозен, зрял и отговорен човек....



Радвам се за което! Станала си отговорен, зрял човек... Едно голямо БРАВО от мен! Аз мога да ти кажа, че съм се напивала 3 в живота си, ходила съм по кръчми и дискотеки след као навърших 17 - по-рано не излизах(както казах никой не може да ме спре, просто мислех, че не е добре това и не съм го правила), сега изобщо не ми се ходи (може би на 2 месеца веднъж да отида на диско. Барчета за по 1-2 бири по 4-5 пъти в месеца. Знаеш ли кое ме спираше да "живея живота си както искам"? Родителите ми... Дори на 3000 км от мен, аз ги уважавам, аз мисля, че не са заслужили да превиват гръб и да бачкат за да може аз да уча, а аз да си "живея"... Срам ме беше да го направями се радвам... Завърших средно с над 5.50 успех. Продължавам висше (на което без уроци влязох на 1-во класиране). Инжинерна специялност съм. Намирам време за учене, да чистя (в апартамент съм на квартира), да си сготвя и за любов имам време... Гордея се със себе си, защото на 15 вече сама се грижеш за ядене, пране, чистене + всичко и училище... От уважение и благодарност аз съм се даржала така и съм станала това което съм... От уважение към родителите си... И мисля, че сега ако забременея ще успея и с това да се справя! Затова защитавам, отговорността на 18-19 год майки, защото знам, че може и да са добри родители?

krem4et0
12-04-2008, 14:03
Факт е, че никога не си напълно готов да си родител....Докато не ти се стовари на главата и няма мърдане, няма как да разбереш дали ще можеш да се справиш. А е факт, че в тази възраст мъжете в живота ни не са особено стабилни. Може и да е с теб сега, след 2-3-5 години, но рано или късно ще му се живее...особено ако сте набори или на близка възраст. Е, аз работя, висшистка съм и имам сериозна връзка. Готова съм да живея с него, но не и да му родя бебе. не, защото не искам, а защото знам, че няма да се справя все още....на 23 съм.

VeSna
12-04-2008, 14:28
Факт е, че никога не си напълно готов да си родител....Докато не ти се стовари на главата и няма мърдане, няма как да разбереш дали ще можеш да се справиш. А е факт, че в тази възраст мъжете в живота ни не са особено стабилни. Може и да е с теб сега, след 2-3-5 години, но рано или късно ще му се живее...особено ако сте набори или на близка възраст. Е, аз работя, висшистка съм и имам сериозна връзка. Готова съм да живея с него, но не и да му родя бебе. не, защото не искам, а защото знам, че няма да се справя все още....на 23 съм.

Съгласна съм на 100% ! Неказвам, че аз сега искам да родя, но просто ако се случи ще се справя. Немисля, че съм готова да съм родител - страх ме е да не объркам нещо, но забременея ли - аборт няма да направя, смао заради съмненията... Факт е и за мъжете - да, съгласна съм и много хора си мислят, че "пустиняците","курварите" и т.н. не са добри хора - напротив, те са се надивели, находили и по курви и о живот и 25 год са мислели само за себе си, после те мислят за детето си, за жена си и т.н. Повечето от наборите на родителите ми, като са ми разказвали за тях какви са били и като гледам какви са станали... Немога да си повчрвам на очите, че е възможно... Не казвам - ловете 1-я боклук, да не ме разберете криво - казвам, че когато един мъж се наживее, той е по-добър като съпруг и родител, НО никога неможеш да си сигурна, че се е находил и какво ще му е в главата след 2-3-5 год... Без значение дали е на 25 или на 35...

traka
12-04-2008, 15:11
Айде и аз да попиша, и моята майка(само с нея си имам) замина да работи в чужбина и ме остави на грижите на леля ми, с която за малко да се избием след 6 мес. и се съгласиха да ме оставят сама да живея, бях само на 14, а на 15 вече се грижех сама за себе си. И аз като Весна мога да кажа, че се отгледах добре, научих се на всичко най-вече на оцеляване... не съм се докосвала до наркотици, до сега имам точно 1 напиване( в цялата му красота), защото имам мярка, обичм хубавия алкохол, но като вкус, а не за наливане... И съм съгласна, че на 17 не съм била готова за дете, не защото нямаше да мога да се грижа за него, а защото все още не се бях погрижила за себе си. В момента не уча више, много късно след 3 години от както завърших, разбрах с какво искам да се занимавам, но реших че искам в момента да бъда майка, за учене винаги ще намеря време, но не искам да бъда баба на децата си (имам 35 години разлика с майка ми),никога не ми е било лесно да накарам майка ми да ме разбере, мисля че чак сега до някъде се разбираме... просто всеки си има своята цел...

Да бъдеш стойностен човек понякога не се дължи на това как си бил отгледан и възпитан, а как се възприемаш ти самия. Познавам пропаднали хора с прекрасни родители, познавам и хора без родители които не са по нагоре, но има и хора като нас, които обичат живота и имат място в него, защото са си извоювали правото. За себе си мисля, че и майка ми не би ме възпитала по-добре.

VeSna
12-04-2008, 15:22
Аз никога не съм казвала, че само аз съм успяла да го постигна и затова се радвам на такива хора като теб! Познавам още много (пълни сираци, полусираци и т.н.) които са много по-"хора" от децата на една моя позната (адвокатка, прокурор и т.н.). Големите и истински неща се крият в отговорите на простите въпроси - Коя съм аз? Какво искам? Какво търся? Добре ли съм? Защо искам това? Накъде отивам? и т.н. - това е моето мнеие :) (предполагам за някой ще е тъпо, но...аз да си го кажа...)

darla
12-04-2008, 15:24
suglasna sum.
Vsi4ko e tolkova otnositelno,ot 4ovek do 4ovek razlikata e ogromna,edin "bokluk"i v kletka da go zatvori6,da mu buta6 knigi za obrazovane,pak 6te si ostane su6tiq.Stoinosten 4ovek(za mladite govorq v slu4aq),uvajava6t sebe si,razbral pravilno svobodata,dadena ot roditelite,koito ne q prevru6ta v svobodiq,dori i da popadne v nepodhodq6ta kompaniq-na vreme se use6ta da se oturve ot tezi hora.Vuzpitanieto vku6ti igrae ogromna rolq za formiraneto na daden harakter,no ima i tolkova mnogo drugi faktori-sreda,u4ili6te-u4iteli(kolko u4iteli v dne6no vreme vsqvat respekt?),i vsi4kata informaciq,koqto bulvat televiziqta,muzikata,internet i t.n i t.n

krem4et0
12-04-2008, 15:31
VeSna, значи моят приятел няма да е добър баща и съпруг, защото съм му първа и единствена....... :( И това е относително според мен.

Браво на всички успели да се справят момичета(и не само). Аз лично не мисля, че без родителите си щях да съм това, което съм. Просто в тийн годините те са ми бели моралната спирачка......Понеже всеки в града ги знае, аз трябва да се съобразявам да не ги изложа... След 17-18 стана да не изложа себе си :D

VeSna
12-04-2008, 15:42
VeSna, значи моят приятел няма да е добър баща и съпруг, защото съм му първа и единствена....... :( И това е относително според мен.

Браво на всички успели да се справят момичета(и не само). Аз лично не мисля, че без родителите си щях да съм това, което съм. Просто в тийн годините те са ми бели моралната спирачка......Понеже всеки в града ги знае, аз трябва да се съобразявам да не ги изложа... След 17-18 стана да не изложа себе си :D

Да да съгласна съм, че винаги зависи от човека и начина му на мислене, не съм исала да обидя теб или приятеля ти - напротив от както съм във форума и чета мненията ти имам страшно уважение към теб като човек. Просто както казваш всичко е относително - Мислиш ли че няма да се получи ако и двамата родители мислят, че е нормално да има разнообразие, а в къщи и на улицата винаги са един до друг? Въпроса е и 2-та да мислят по един и същи начин и едно и също за тях да е важно, а какво т това - те сами решават...

ПС: Желая ти от все сърце всичко най-хубаво на теб и на връзката ти! Дано има повече хора като вас! :)

traka
12-04-2008, 16:00
Трябва да си отворим една тема да дискутираме наши си болежки, че като гледам 4 се събрахме с интереснички съдби и изживавания...

Il_cavaliere_del_male
12-05-2008, 19:14
Е аз може ли да ви прекъсна житейските излияния и да питам, тука някой изобщо подкрепя ли тоя феномен с циганките-майки на 13-14 години?

darla
12-05-2008, 19:45
mi ne gi podkrepqme,ama te za tva sa ciganki,darajdat na po 12-13,kvo drugo da pravqt kato u4at do 3ti klas?

hooliganka89
12-05-2008, 22:49
Аз пък до сега никъде не съм прочела,поне в форума,някое забременяло момиче на ранна възраст да иска да си задържи детето.
Всичките веднага искат аборт,без дори да се замислят.

Не ви ли минава през ум,че щом си забременяла може да има защо да е станало така?За мен всичко има смисъл и нищо не е случайно.

CanyH
12-05-2008, 23:23
Ти немаше ли да ходиш на изпит ?! Глей колко е часа.