PDA

View Full Version : Проблем с пениса



iceboy3
11-29-2008, 17:36
Имам значи 1 проблем с пениса немога да си оголя главичката така да се каже:smt102 .Мисля че кожата ми е зараснала от както се помня е така .
Моля помогнете ми :(

PiruBloodz
11-29-2008, 17:51
как пикаеш?

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=122598

iceboy3
11-29-2008, 18:07
Ами има малък отвор но немога да я оголя нацяло и се притеснявам ся как да кажа на наще че трябва се прави операция :shock:

Boyd
11-29-2008, 18:10
Другарю, фимоза имаш!

Най-добре действай докато му е време, че после може да има нужда и от обрязване. Говори с баща ти и да те води при някой чичко да ти помогне. Ако не е в много напреднала фаза може и без резане.

4apaai
12-11-2008, 06:44
и аз имах подобен проблем.Четох малко за това,питах тук-там и разбрах,че трябва да дърпам като загорял рибар-шаран.Та отидох си аз в банята и си я оголих-малко боли,в това няма спор,но по-добре сам,отколкото да си даваш пениса на доктор с ножица!Пробвай постепенно да си я уголиш. ;)

dimitar_ak
12-11-2008, 06:58
Ако не можеш сам лекарите помагат. Рутинна работа е.

SugarFan
12-11-2008, 10:05
и аз имах подобен проблем.Четох малко за това,питах тук-там и разбрах,че трябва да дърпам като загорял рибар-шаран.Та отидох си аз в банята и си я оголих-малко боли,в това няма спор,но по-добре сам,отколкото да си даваш пениса на доктор с ножица!Пробвай постепенно да си я уголиш. ;)
Ножица :o стига глупости ... като бях малък го имах този проблем .. просто отидохме на лекар, който предписа 1 мазил ...гентамицин ако не се лъжа се казваше .. и от там за 1 седмица сичко е окай ... просто мн късно си се сетил е пич ... говори с ваще, нищо срамно няма в това :) Успех от мен :X

barzhyi
12-11-2008, 10:49
Е това е резачка. :idea:

mirmark
12-11-2008, 12:54
При уролог - лека опирацийка. С местна упойка и след 10 мин си готов

teenems
12-11-2008, 12:58
един мой приятел имаше такъв проблем и му правиха операция

CaraMeleNa
12-11-2008, 13:31
Другарю, фимоза имаш!

Най-добре действай докато му е време, че после може да има нужда и от обрязване. Говори с баща ти и да те води при някой чичко да ти помогне. Ако не е в много напреднала фаза може и без резане.


+1 :-)

pezataa
12-11-2008, 14:01
как пикаеш?

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=122598

Ти не си виждала пишка ама говориш..

mettalium
12-11-2008, 14:07
Обрежи го и ще стане най-красивия член :D :D :D :D :D

R0ck3r
12-11-2008, 14:44
махай, го.. не ти трябва..
п.п всички сте ми тъпи прости..

slash_91
12-11-2008, 15:11
махай, го.. не ти трябва..
п.п всички сте ми тъпи прости..


НЗ те дали са тъпи но ти със сигурност си. Това си е голям проблем и не е за подценяване. А ако на теб пенисат ти не ти трябва махни си го !!!

приятел ако си до 10-12 години в банята си упъвай кожата но мн вниматално но ако си по-голям по-добре утиди на лекар наистина не е срамно !!!

R0ck3r
12-11-2008, 15:34
махай, го.. не ти трябва..
п.п всички сте ми тъпи прости..


НЗ те дали са тъпи но ти със сигурност си. Това си е голям проблем и не е за подценяване. А ако на теб пенисат ти не ти трябва махни си го !!!

приятел ако си до 10-12 години в банята си упъвай кожата но мн вниматално но ако си по-голям по-добре утиди на лекар наистина не е срамно !!!

мълчи глупак че сте ми всички глупави не му казвате да отиде на лекаря каде има по-голяма възможност да му кажат кво му има той може да има и рак на тестисите и да не го осъзнава..

slash_91
12-11-2008, 15:42
Ти пък му кажи, че ще умре за да му стане добре :booooomb:

тва че техните не са правили тва което трябва не значи най-лошото 8)

но ако не си ми прочел докрай отговора не ми викай глупак :-x

R0ck3r
12-11-2008, 16:43
Ти пък му кажи, че ще умре за да му стане добре :booooomb:

тва че техните не са правили тва което трябва не значи най-лошото 8)

но ако не си ми прочел докрай отговора не ми викай глупак :-x

абе много малумни хора имало.. няма срам няма не срам отива преглед всичко вместо да си прави неволни експерименти и да направи някоя беля която ще съжалява.. и ще ви пцува такива като вас дето си правите неволни докторски предсказания..

savoy
12-11-2008, 17:17
Ами пробвай както ти дадоха съвет... леко по леко я заголвай и тя ще се отпусне. Не си болен от кой знае какво... и при лекар да се наложи не е страшно..

sapa91
12-11-2008, 17:52
еми отиди на лекар ;) сигорно ще ти я махнат обрязване

natedog
12-11-2008, 18:38
ФИМОЗА

Фимозата е състояние, при което отворът на препуциума /кожичката покриваща главиката/ е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката. Фимозата най-често е вродена, но може да бъде и придобита.

sapa91
12-11-2008, 19:46
ето ти повече инфо за фимозата

1.ФИМОЗА

Фимозата е състояние, при което отворът на препуциума /кожичката покриваща главиката/ е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката. Фимозата най-често е вродена, но може да бъде и придобита.

ВРОДЕНА ФИМОЗА

Това е много често срещан проблем при момчетата. При разпадналото се училищно здравеопазване и отслабените връзки на доверие в семейството, проблема добива все по-голяма острота.

Нормално през първата година след раждането при повечето момчета главичката не пениса НЕ може да се оголва. Това се дължи на епителното срастване между вътрешният лист на кожичката и лигавицата на главичката. Това е НОРМАЛНО за този период от живота и се нарича "физиологична фимоза". Постепено с израстването тази физиологична фимоза би трябвало да отшуми сама плюс малко помощ от родителите. Когато това не се случи е налице истинска фимоза. Дължи се на дълъг препуциум /кожичка/ и циркулярно стеснение на неговия връх. Фимозата може да бъде различно изразена по степен, като в най-тежката си форма затруднява уринирането, урината излиза на тънка струя, като понякога в момента на уриниране членът се издува като мехур. Средните по тежест и леките форми на фимоза се изразяват по многообразен начин. Най-често порастналото вече момче отчита, че при ерекция не може нормално да открие, заголи, забели изцяло и напълно главичката на члена си поради наличието на по-тесен от обема на главичката кожен пръстен намиращ се в преуциума. Или опитите за такова откриване са свързани с чувство на болка, стягане и напрежение.Анатомически нормално при ереция кожичката трябва да може свободно и без напрежение да оголва главичката до зад нейният ръб, венец, корона. Когато това е невъзможно, най-често това са симптоми на фимоза. Фимозата може да бъде хипертрофична форма - при дълъг препуциум /при който трябва да издърпате част от кожичката назад за да уринирате/ това е най-често при вродената фимоза, и атрофична фимоза - при къс препуциум, най-често при придобита фимоза.

ПРИДОБИТА ФИМОЗА

Дължи се на заболявания или травми на половия член, препуциума или някои системни заболявания.

При деца е възможно физиологичната фимоза да се усложни с баланопостит и възпалителният процес предизвиква разрастване на съединителната тъкан, която прави отвора на кожичката плътен и тесен.

При порастнали момчета лошата хигиена може да доведе до остър или хроничен баланопостит и до същия резултат.

Травми химически и физически:
-популярните по тиин форуми "рецепти" за химическо изгаряне на "бели пъпчици по пениса" с какви ли не вещества от течен азот, през ацетон до пасти за зъби - водят до заместване на нормалната тъкан с фиброзна и до фимоза. Идиотските съвети, че при късо гемче то "трябва да се скъса с як напън при секс" водят до същото - формира се неразтеглива съединителна тъкан и вследствие фимоза.

Дългогодишният некомпенсиран диабет води до фимоза.

ЛЕЧЕНИЕ

ВСИЧКИ форми на фимоза се лекуват ЕДИНСТВЕНО хирургично! Няма НИКАКЪВ начин вие сами да решите проблем с фимоза! Прави се малка операция за отстраняване на "тясното място". Оперативната интервенция може да се извърши по много и различни методики и с различни техники това ще прецени хирурга на който сте се доверили. Операцията се нарича циркумцизия и дали ще бъде обрязване или надрязване, дали след като всичко приключи главичката ви ще е изцяло оголена в покой или частично ще е покрита с кожичка - зависи от конкретния проблем при вас. Това решава хирурга, но е мн ВАЖНО да разберете, че той е длъжен подробно да ви обясни какво ще се прави, като вашето мнение и желание са решаващи при обсъждането!

Често задавани въпроси за обрязването:

-"боли ли?" - не, не боли! операцията може да се извърши под местна или под обща упойка. По време на манипулацията няма да усещате болка.

- "колко време трае операцията?" - различно. зависи от конкретният случай, но е въпрос на минути.

-"ако ме обрежат няма ли да стана турчин?" - не, няма. Smile ще станете нормално младо момче ползващо свободно члена си по предназначение. Обрязването е изключително стара човешка практика, практикувало се е хиляди години преди да се появи Исляма или турците. Исляма само заема тази полезна за времето си практика, никъде в Корана няма изискване за обрязване за да бъдеш мюсулманин. Нещо повече - сам Господ Иисус Христос е обрязан на осмия ден след раждането Си, каквато е традицията тогава, така че няма никакъв проблем християнин да се обреже щом сам Христос е обрязан. Вижте е някой православен Църковен календар какво празнуваме на 1 януари всяка година - "Обрезание Господне". Smile

-"след операцията ще ме боли ли?" - както при всяка рана и след тази манипулация ще има период на възстановяване. В наше време фармацията е стигнала много далеч в борбата с болката и е престъпно тези възможности да не се ползват, но все още има такива "келеши-хирурзи". Лекуващият ви хирург би следвало да ви предпише системни аналгетици и локални /местни/ такива, така че възстановителния период да премине без сътресения. Настоявайте за това! Ако той все пак пропусне - попитайте тук, ще помогнем Smile

-"как да се справя с болезнените нощни ерекции?" - лесно Smile има си фармакологични средства, които хирургът трябва да ви предпише за началния период. Ако забрави - подсетето го с нетърпящ възражение тон на Пациент Smile

-"след колко време ще мога да правя секс?" - различно, но не чак толкова много колкото ще ви се струва в началото. Ще започнете да мастурбирате съвсем скоро след операцията, а да правите истински секс ще ви възпира само "естетиката" на органа, която в началото ще смятате за отчайваща.Smile Но ви уверявам, че когато вс отшуми ще се гордеете с новия имидж на пишока си Smile

-"може ли да се смали члена ми след обрязване?" - тц! Smile не може! напротив, когато цялата главичка бъде свободно оголвана ще изглежда доста по внушителен защото ще се вижда най-широката му част - ръбчето, венеца, короната на главичката Smile

-"ще ми останат ли белези по пишката?" - не! в течение на времето всички видими белези ще изчезнат, накрая ще имате само леко по-тъмен пръстен на мястото на среза, но той ще е на нивото на съседната кожа и изобщо нищо няма да личи.


ЕДИН СЪВЕТ

Ако имате фимозен пишок и отивате на операция - настоятелно ви препоръчвам да снимате пишока си ПРЕДИ операцията с камера gsm, фотоапарат или каквото и да е във фаза на покой и фаза на на ерекция поне в две плоскости - отгоре и отдолу, а след операцията да правите снимки от същия ракурс поне през седмица. Така един ден когато/ако се наложи децата ви да преминaват същата процедура за корекция - няма да изпитват този ужас, през който вие минавате.

КАКВО ЩЕ СТАНЕ АКО НЕ СЕ ОПЕРИРАМ

Хмм..ще се случват различни неща, и никое от тях няма да е приятно:

- създават се условия за баланопостит: смегмата, потта, секрета на мастните жлезички, попадналата урина и сперма са идеална хранителна среда за патогенни микроорганизми. възпалението може да протича остро или хронично и да има много, ама много тежки последици за сексуалните ви възможности

- пълноценният полов живот е силно затруднен, а често и невъзможен

- при продължителна фимоза съчетана с хроничен баланопостит и задръжка на смегма риска от развитие на рак е стотици хиляди пъти повишен

Zqpkov
02-22-2009, 16:45
един фр като малкък разказваше че бил така ,, и доктора му го оправил :?

AlokiNn
02-22-2009, 17:02
Ако ти се експериментира с бебешко олио си намажи пениса и всеки ден леко дърпай ако те боли страшно много доктор

ChezZ
02-22-2009, 17:09
Мен ако ме питаш няма за какво да се занимаваш сам... По-добре отиди на лекар за 10мин да те оправи вместо да седиш и сам да се мъчиш... Не е срамно да отидеш на лекар... те са професионалисти и си разбират от работата :)

pam1
02-22-2009, 18:27
Мен ако ме питаш няма за какво да се занимаваш сам... По-добре отиди на лекар за 10мин да те оправи вместо да седиш и сам да се мъчиш... Не е срамно да отидеш на лекар... те са професионалисти и си разбират от работата :)

+1 ;-) на място казано

DiabolicalSoul
02-22-2009, 19:21
Ами има малък отвор но немога да я оголя нацяло и се притеснявам ся как да кажа на наще че трябва се прави операция :shock:брат минал съм от там и мога да ти дам съвет.
лекар. това беше съвета. сериозно говоря за около 10 дни ще си като нов. и не отлагай защото знам, че освен вс друго и самата мисъл е доста травмираща, ако се ошашкаш качествено. а за разговора с родителите... еми гадно е, ама пък те са напълно в час за какво става въпрос - тоя проблем е изключително често срещан.

BoBa4eWeR
02-22-2009, 20:11
kypi se po 4esto ;)

loonbg
02-22-2009, 20:16
kypi se po 4esto ;)

стига глупости ..

п.п. както ти казаха хората , отиди на лекар .. не се ослушваи , щом е за здравето превъзмогни страхъ си и въри докат е време

AlokiNn
02-22-2009, 21:26
kypi se po 4esto ;) :-o Това беше тъпо

john95
02-23-2009, 13:22
махай, го.. не ти трябва..
п.п всички сте ми тъпи прости..


НЗ те дали са тъпи но ти със сигурност си. Това си е голям проблем и не е за подценяване. А ако на теб пенисат ти не ти трябва махни си го !!!

приятел ако си до 10-12 години в банята си упъвай кожата но мн вниматално но ако си по-голям по-добре утиди на лекар наистина не е срамно !!!
И на 13,14 да си ако още не си навлязъл в пубертета и не ти е пораснала оная работа можеш да се справиш сам в банята..
Аз преди 2 месеца реших че това не е нормално и започнах малко по малко колкото ми позволява да го оголвам и след 1 месец вече го заголвах нормално - зад главичката.(ПП, На 13 съм)