PDA

View Full Version : Колко от вас биха го направили?



TheCookie
11-29-2008, 18:51
Здравейте! :) Днес бях с родителите си в мола, а после ходихме до един магазин за да си напазаруваме за вечеря.На път за вкъщи баща ми се отби да плати интернета и докато стоях с майка ми и сестра ми в колата се оказа, че gsm-а й го няма.Казахме на татко ми, и аз започнах да звъня на телефона, но даваше свободно.Върнахме се в мола,не открихме нищо.Майка ми не спря да повтаря, че някой го е намерил и дори да го е взел няма да го върне, ще го задържи и така.Аз не вярвах на това, защото знам че когато крадат телефон веднага изкарват картата-както и да е.Стигнахме до паркинга на хранителния магазин, с баща ми излязохме-татко попита къде бяхме спряли,казах му и само го видях как се навежда и го взима.Как никой не го е видял..не знам..защото телефона е хубав имам предвид-всички екстри, нов модел и така.та въпроса ми е ако сте намерили телефон с екстри бихте ли го задържали за себе си или щяхте да го предадете на охрана ако е в някоя сграда, или полицията?

Byyyy
11-29-2008, 19:09
:D Аз моя не си използвам, пък ше взема чужд :D Лошото е, че като се замисля май няма да ида да го дам на охраната :D

11-29-2008, 19:11
Сигурно бих го взел, не, че ще ми трябва но просто не бих го дал на друг освен на собственика му, но едва ли това ще е охраната ... нямам вяра на никого!

TellMeYourName
11-29-2008, 19:16
голям късмет, че си го намерила :)

в случея, ако видя, че няма никой на около и го видя просто е така да си стои, ще се почудя...но все пак съвестта мисля, че ще надделее 8-)

иначе ако видя да изпада нещо от някой му го връщам...

Gasser
11-29-2008, 19:17
Вземете телефона и после в 3то РПУ.Мислите ли, че наще ченгета не могат 1 IMEI на телефон да намерят?

Bianca
11-29-2008, 19:17
каквото си намеря - мое си е. :)
А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?

TheGirlNextDoor
11-29-2008, 19:17
аз съм намирала и казах на баща ми...разпитахме и намерихме собственика и го дадохме :) :)

Pliok0019
11-29-2008, 19:27
В момента бих го взела, ако е хубав. Моментния м телефон е такъв, че еднствената му функция е възможност за замеряне.


Иначе предишния ми съм го губила 3 пъти. 2 пъти ми го върнаха, а 3тия седя 3 часа на една пейка на центъра под дъжда...и си го намерих там. :D Проработи, но сега има проблем със зарядното и се нямам време или пари да го поправя.

TERRORMACHINE
11-29-2008, 19:28
каквото си намеря - мое си е. :)
А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?Логично е, да му е криво! Но какво съм виновен, че има овци на тоя свят, които не се грижат за личните си вещи!?!?!?

BulgariaZaBulgarite
11-29-2008, 19:36
Ако няма никой около мен ще си го взема ;)

SuNsEt
11-29-2008, 19:39
Първо-харесвам си телефона...
Второ-да взема намерен телефон си е чиста кражба.

Тази година на морето бях с майка ми и още едни наши приятели.Един следобед си лежим ние на плажа.На мен ми беше лошо.Гледаме някакви шведки,слушат музика на мп3 си...На възраст 20-30 години.Бяха три.Когато вече си тръгваха от плажа,майка ми забеляза,че едната си е забравила мп3-то на шезлонга.Тогава идваха и други хора насам и тя побърза да ми каже,че онази си е забравила...Беше ми много гадно и ме мързеще страхотно,но взех мп3 точно преди другите да се настанят на местата.Майка ми каза да ги настигна да им я дам...Тичах като луда.След което сега се сещам,че английският ми беше лош,когато реших да кажа на едната,че си е забравила мп3...Но както и да е.Догоних ги и им я дадох.
Можеше да си я взема за мен,защото така или иначе няма да ги видя повече...беше хубав модел и т.н.НО както казах,това за мен си е чиста кражба,пък и...едвам си дигнах задника да стана... :-D

AFT
11-29-2008, 19:39
Два пъти съм намирала и два пъти съм връщала, а телефоните си бяха новички. Просто съвестта ми надделя. (:

LINKNOT
11-29-2008, 19:42
Щом собственикът му го е изгубил,значи така е трябвало да бъде.
Щом аз съм го намерила,значи така е трябвало да бъде.
8)

ScionOfStorm
11-29-2008, 19:47
специално ако е джиесем ще го върна без никакво замисляне.

иначе..може и да си помисля ако е друго :oops:

TheCookie
11-29-2008, 19:49
каквото си намеря - мое си е. :)
А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?Логично е, да му е криво! Но какво съм виновен, че има овци на тоя свят, които не се грижат за личните си вещи!?!?!?

Не винаги е така...майка ми например не от невнимание го е изпуснала, а просто е изпаднал от джоба.Не ми се е случвало да намирам телефон и не знам това което казвам дали бих го направила, но не бих запазила нещо, което не е мое.Щях да съобщя в полицията, макар че там изобщо не ги интересува.

Преди около година една циганка ми открадна телефона...беше пред очите ми, но погледа ми не беше насочен натам.Отидох в полицията за да разследват уж слуая.Накараха ме да кажа на колко години е била циганката(аз почти не й помнех физиономията..пък годините й да кажа)...предоставиха ми около 300 снимки и да кажа коя била тя... :D :D :D :D :D :D как да стане по дяволите...може би друг начин няма, ама колко човека са отговаряли вярно 8-)

TheCookie
11-29-2008, 19:55
Ако намеря телефон,ще се замисля сериозно дали да го върна.То всъщност ще зависи от това в какво настроение съм и дали имам нужда от пари. 8-)

Доста голям късмет сте изкарали,че сте го намерили.

наистина голям :) не можех да повярвам..

LINKNOT
11-29-2008, 19:56
наистина голям :) не можех да повярвам..
Само представи си го .. на открито място - никой не го е набарал. Звъни и пак никой не го е набарал. 8-)

Swinkenhoffer
11-29-2008, 20:15
каквото си намеря - мое си е. :)
А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?

ебати детския отговор...

а не помня някой да ми е връщал некога нещо :)
Факт.

Е, ако някъв смотан телефон - ще го върна най-вероятно, ама ако е хубав... няма начин. 8-)

cherinka
11-29-2008, 20:15
Кви кражби, кви глупости ви гонят?!
Като си намерите 5 лева на улицата и ги вземете тва кражба ли е ?!

Преди време и аз мислех като SofiaRegularCunt, но чесно казано вече не знам какво бих направила.
1вия път ми върнаха телефона, втория - не.
За това ще му мисля като се случи и ако се случи.

Иначе баща ми винаги когато е намирал телефони не ги е връщал, а просто си е правел далаверата човека.
И не ми е криво от факта.
Просто някой без да иска ми е дал една топла вечеря и обувки. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

voodoodoll1
11-29-2008, 20:39
Ако намеря телефон сигурно ще го взема и когато собственика позвъни за да го търси,ще му го върна

MartyParty
11-29-2008, 20:45
Пари ако си намеря,ще се огледам и ако не видя някой наблизо да се взира в земята,ще си ги прибера.Телефон бих върнала-няма за какво да го взимам.

LiRRRa
11-29-2008, 20:58
Миналото лято с баща ми пътувахме от един черноморски град до друг.По тътя качихме две момчета на авто-стоп.След като слязоха и ние си тръгнахме (бяхме просто на море) и бяхме пред хотела вече - аз се обръщам и виждам, че единия си е забравил телефона.Не беше много хубав, не беше и много калпаф - не съм го разглеждала.Нямаше начин да им съобщим, че gsm-a му е в нас и за това просто изчакахме да се обадят като се усетят.Вечерта се обадиха и помолиха баща ми да го върне (очакваха, че това няма да стане) и той се съгласи, разбира се, и каза че ще бъдем на центъра към еди колко си часа в еди кое си заведение.И те дойдоха и си го взеха и даже останаха при нас вечерта и си изкарахме мн яко.
Така че аз бих върнала изгубена вещ като мп3/4, gsm и т.н.. Но ако си намеря пари на улицата, поогледам се и няма никой, на когото да ги дам или от когото потенциално са паднали...си ги взимам.Няма смисъл да обикалям и да питам "парите ваши ли са ?" като знам, че така и така още първия човек ще ги вземе :-D Намирала съм си и 170 лв на куп така...Просто бяха паднали в снега, а около мен нямаше жива душа. :)

InnchetO
11-29-2008, 21:00
М телефон специално не съм намирала .. намирала съм дамска чанта с телефони , пари , документи и тн .. :D и се обадих на полицията :) Все пак .. да беше нещо друго .. да си бях помислила да го взема .. ама тва е чанта .. най малкото което е има документи .. :?

ПП. полицаят като я отвори пред очите ми .. о.О в тва протмоне имаше сигурно 923509358 стотачки .. О.о

Lucho
11-29-2008, 21:02
Най-вероятно ще го запазя за мене си,особено в това време... :)

babity
11-29-2008, 21:02
Ами не знам, може и да го върна, може и да не го... Аз обикновено се спъвам в разни такива неща и пак не ги виждам, та к'во остава да си намеря.

crazy_style
11-29-2008, 21:11
ami az postoqnno gubq ne6to... Posledniq put mi padna tela ot edna terasa (trqa6e da se kriem tam , dulga istoriq) i nemojah da slezna vednaga da go vzema, sleznah sled 10 min, i nqkoi go be6e vzel... Ama padna ot 4-tiq etaj edva li e ojivql , iskam telefona da ne staa za ni6ty, pone da ne me e qd... Ako az namerq , i zvunnat da si go tursqt 6te go vurna, za6toto i na men edin put mi go vurnaha (ama togava be6e mn brican) , ako ne se obadqt nqa az da gi tursq.. D:

TheCookie
11-29-2008, 21:14
Пари..едва ли бих търсила собственика...аз който и да питам естествено, че ще каже-да мои са...пари кой отказва? :D

но за телефон...бих върнала със сигурност :)

partychild
11-29-2008, 21:15
ще го върна :) имам голяма съвест ..

vivteen
11-29-2008, 22:34
Намирала съм телефон върнах го.Изгубих си телефона ...не го открих повече и беше адси тъпо...Върнах тела понеже се пак струва пари и някой се е бъхтил за тях и изведнъж хоп и аз го намирам и вземам...не е честно... :)

Deadlock
11-29-2008, 22:34
каквото си намеря - мое си е. :)
А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?

ебати детския отговор...

"Всичко, което трябва да знаем, сме го научили в детската градина"
8-)

Boot
11-29-2008, 22:43
кйуър за телфоните


8-) 8-)

Sensuality
11-29-2008, 23:01
Бих се огледала наоколо дали някой не си го търси,ако не бих си го взела,кво :D

Spider4eto
11-29-2008, 23:06
Може би първо бих го взела, ама после съвестта ми ще надделее и ще оставя картата, за да могат да звъннат.

mArMaLaDkA
11-30-2008, 00:00
каквото си намеря - мое си е. :)
А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?

ебати детския отговор...

"Всичко, което трябва да знаем, сме го научили в детската градина"
8-)

Мъдро. 8-)

neocide
11-30-2008, 00:00

aHeJlua
11-30-2008, 21:03
ами аз ще го върна защото знам какво е да изгубиш телефон и да не ти го върнат .. беше ми гадно нищо че не беш хубав.. по принцип ти е кофти ако загубош някаква по ценна вещ

bulgarche
11-30-2008, 21:20
Сестра ми намери телефон за 1200 лева и го върна. Едно благодаря щеше да е достатъчно от собственика, вместо смешните 5 лева.
На майка и татко са им изчезвали телефони и на бащата беше за 800 лева, никой не го върна.

Sasha2k8
11-30-2008, 21:45
Аз пък ако намеря телефон ще погледна последния набиран номер, ще се обадя и ще кажа да дойдат да си вземат телефона. Не бих го задържала.. не ми трябва нещо което вече си имам..!

RAWRRR
11-30-2008, 21:45
90% не бих го върнала,защото съм на мнение,че повечето хора биха извършили престъпление/неморално действие,ако са сигурни,че няма да ги хванат (както е в случая).Това поне важи за мен.

+5 % защото дори да го предам на някого да го върне,полиция или охрана,няма как да не съм сигурна че ще попадне в собственика си,а няма да остане за тях.В такъв случай,предпочитам телефона да е в моите ръце,вместо в тяхните.

Така че по-скоро няма да го върна и ще го дам на баща ми,защото той си кара с някаква раздрънкана нокиа,за да може да купи на мен и майка по-хубави модели.

kuklichka_bg
11-30-2008, 22:23
Vednaj namerih gsm mn qkkk kato malka o6te nqmah no go varnah e to ne be6e i Bg no vse pak
Vajnite ne6ta gi vrashtam
Primerno lqtoto bqhme namerili edno porotomone ama imashe li4na karta i go varnahme samo deto imashe 20lv i si gi vzehme ama sig ima i hora koito biha hvarlili portomoneto vednaga ili da vzemat parite i da go hvarlqt
Taka 4ee Nikoga ne bih vzela ne6to osven pari ako namerq Si4ko drugo vrashtam

rubi
12-01-2008, 05:40
ами зависи какво ще намеря...
ако намеря телефон ще се разровя в телефоните и предполагам се ще изровя нещо от сорта на мама,тати,бате,милото,слънц ето,лове,бебе......ще се обадя да питам дали познават човека с този номер и дали случайно не си е загубил телефона......
ако намеря пари---естествено са си за мене...
документи бих занесла в полицията
а злато ако е бих го продала,освен ако няма надпис на магазин,евентуално собственик 8-)

PiruBloodz
12-01-2008, 06:07
^Ще намериш телефон и ще питаш дали случайно собственика не го е изгубил?

24white24
12-01-2008, 06:21
2 пъти ми изчезват мои телефони, точно за това вече квото намеря не връщам освен ако не е на познат ;)

SINDEL
12-01-2008, 08:37
Каквото си намеря, за мен си остава :)

Rowdy
12-01-2008, 09:59
вчера намерих сони ериксон К770 и се свъзахме със собственика, който обаче и едно благодаря не каза, доста грозно впечатление ми направи това..

иначе телефони съм губил 2 пъти..

dudumaster
12-01-2008, 22:15
честно да ти кажа го взимам и ако не ми харесва модела смис щоим е яко екстри ще го продам и ще си зема нещо дет ми трябва

MakeMeLaugh
12-01-2008, 23:25
Зависи от телефона.
И контактите и смс-ите на хората.


Щото може да улучите на служител на магазин към някой мобилен оператор и ще се получи глупаво.

(Подсмихвам се доволно 8) ) :P

InitialD
12-03-2008, 01:02
Вземете телефона и после в 3то РПУ.Мислите ли, че наще ченгета не могат 1 IMEI на телефон да намерят?

Верваш ли си !?!? Точно в 3то кат му гепиха на един френд телефона отидохме с имей-а и кур вече минаха 3 години!!!

А иначе ние така лятото един познат си беше забравил Нокиа N95 8GB на пейката.. това си говориме на место където минават яко джагали!Ама му го намерихме ние .. и се чудим как да му го върнем по-скоро а той чак на следващият ден .. ебаси незаинтересоваността!!! :?

Luvcraft
12-03-2008, 10:32
Вземете телефона и после в 3то РПУ.Мислите ли, че наще ченгета не могат 1 IMEI на телефон да намерят?

Хахахаха, заблуден си, един приятел го набиха и му взеха телефона обърна се към полицията. След 3-4 месеца казаха, че са го намерилии ще отидат да го вземат и дотам. Нито дума повече от тях.

Kman
12-03-2008, 13:54
Ако намеря хубав телефон го взимам и после продавам....това си е като да намериш 20 или 50 левова банкнота на улицата и да тръгнеш да й търсиш собственика.

Ами ако някой атентатор е оставил някакъв мн хубав гсм на пейката нарочно да бъде намерен от някой случаен човек и с натискането на зеленото копче или с отварянето на капачето се задейства някоя бомба на 50 метра от вас.....е тва ще е голям екшън.

UFOs
12-03-2008, 14:23
Ще изпадна в дилема.. :-D

shadow4e
12-03-2008, 15:47
Аз съм връщала, не точно аз, де, пирятелят ми се занимаваше с това. Телефонът не беше с екстри, беше в училище и после бащата на момичето беше писал писма до всички от ръководството, до класните и до родителите. :)

psychopath
12-03-2008, 21:32
ами телефон си имам.