PDA

View Full Version : На кому е нужно?



visok
11-29-2008, 19:28
Здравейте,
Вие в раздел политика сте по-ерудирани на тема история, политика и т.н. Просто искам да попитам на кому е нужно да променя историята ни?

Diam0nD
11-29-2008, 19:46
човек не знаещ къде идва ,не знае и къде ходи ! Най-лесно се управлява глупавият човек ! Ето защо и в америка нямат желанието да научат всички и затова 2/3 си мислят ,че австралия=ирак и сякакви такива :lol: До написването на история славенобългарска нима не сме били овце ? Благодарение на това че ни е дадена история започва и желанието за свобода и мисълта ,че някога и ние сме били хора ! Това е моето мнение . Историята искат да я променят власт имащите .. така е било до сега - 20 години и така ще бъде занапред ,ако няма хора мислещи не за джоба си ,а за РОДИНАТА !

11-30-2008, 00:49
Просто искам да попитам на кому е нужно да променя историята ни?На Гърците най-вече!

mitternacht
11-30-2008, 08:48
На власт-имащите.
Най-лесно се управляват идиоти.Ако знаем каквото и да било, няма да им е лесно.Дори и нашата история.
Дадоха пример с Америка.
Щом за народа има риалити, алкохол и чалга, друго няма да го интересува.Всичко е пряко свързано.

Diam0nD
11-30-2008, 09:52
дай на народа хляб и зрелище !

BulgariaZaBulgarite
11-30-2008, 10:34
Просто искам да попитам на кому е нужно да променя историята ни?На Гърците най-вече!

Гърците много ни мразят. Бил съм в Гърция и отношението на болшинството местни спрямо българите е ужасно. Може би това се дължи на факта, че на са успяли да се наложат над нас в исторически план.
Да ми ядат кура мръсните цигани от Еритрея.

kristo
12-01-2008, 11:45
На комунистите най-вече... И по-специално на определена част от комунистите, които продължават да твърдят, че българите сме "славяни" и като такива сме "длъжни" да бъдем верни на някакво си никога несъществувало "славянско братство", от което нищо хубаво не сме видяли и то никога. Освен това за да сме подчинени на Русия и руския империализъм, защото както се изразяват някои от тях "ако не била Русия, България нямало да я има", макар определено да не е така, ама да не навлизам в обяснение сега. Общо взето на тези, които са верни на някакъв интернационализъм, на тях им е нужно да променят българската история и по-специално да я омаловажават, като издигат ролята на някоя чужда държава, на която сме "дължали съществуването си" и на която вечно трябва да бъдем подчинени...

Diam0nD
12-01-2008, 19:11
аа кристо не си прав бе ... комунисти ... сякаш от ндсв не искат да не знаем историята ,сякаш от дпс не искат ,сякаш от дсб не искат .... всички които са минали през властта засега са искали именно това - народът да е прост и да го управлява лесно .

12-01-2008, 21:02
Просто искам да попитам на кому е нужно да променя историята ни?На Гърците най-вече!

Гърците много ни мразят. Бил съм в Гърция и отношението на болшинството местни спрямо българите е ужасно. Може би това се дължи на факта, че на са успяли да се наложат над нас в исторически план.
Да ми ядат "мъжкия полов орган" мръсните цигани от Еритрея.Именно.. много мръсни християни са тия путкулизци.

Националист
12-02-2008, 12:00
Хаха сега чифути викаш ,иначе ме обижда когато пуснах темата за евреите. :razz:

Националист
12-02-2008, 16:12
Като цяло отношението ми към еврейството е негативно заради умението им винаги да се превръщат в опорен стълб за световната икономика в периоди на криза(и не само). Няма как да подкрепям и геноцида, извършван над палестинците в продължение на години и тяхното убеждение, че са призвани да спасят света, но това не ме прави сляп поддръжник на антисемитизма.

:D Ей най-накрая да сме на едно мнение.Да има и добри и лоши евреи така е. Никога не съм твърдял обратното.

Schneeflocke
12-06-2008, 19:20
Тази тема повдига въпроса "на кому" е нужно образование. Авторът, преди да почнеш да бистриш такива въпроси, научи български. Кратка граматична справка:
В българския език все още съществуват падежни форми: кого, кому, никого, никому. Те се "превеждат", както следва:
кого=на кой(въпрос за пряко допълнение)
кому=на кого(непряко допълнение)
Следователно "на кому" е неправилна форма. Моля да се коригира.

kristo, прааааав си. Сигурно и без Руско-турската война(защо ли изобщо я наричат "Освободителна") щяхме да се освободим. Никой не те кара да се "подчиняваш", но не мислиш ли, че те заслужават уважение и благодарност? Дори и след повече от 100 години.

merediana, какво лошо има в това, че евреите подпират световната икономика? За комунизма не ми се спори и с теб. Ще кажа само: на вас все той ви е виновен...

SiegHeil
12-06-2008, 19:44
merediana, какво лошо има в това, че евреите подпират световната икономика?

омг.. :-o

pipilona
12-29-2008, 21:59
...

SiegHeil
12-29-2008, 22:13
A бе,ей,ако не е била Русия сега да си нищо,да си американец без абсолютно,ама абсолютно никва история и култура,бе еййй

Откога Русия=Комунизъм ?

BulgariaZaBulgarite
12-29-2008, 22:24
Не знам защо толкова хора бъркат СССР = Русия, като Русия най-много си изпати...

kristo
12-29-2008, 22:26
Пали се, пали, и аз много обичам такива русофили като теб, който смятат, че едва ли не съществуването на България било благодарение на Русия... колко патриотично и въздигащо българския патриотичен дух звучи само... Сега чакам да почнеш да ме убеждаваш, че Сталин ни спасил от Хитлер, който е искал да ни изтрепе и ще те призная отвсякъде :lol: :lol: :lol:
А това, че съм щял да бъда американец, е с това вече ме пукна от смях, много интересно как ще стана американец, след като от първите си съзнателни години съм с българско самосъзнание и винаги съм се гордял, че съм българин, интересно как ще дойде някой и ще ми каже, че съм американец и аз ще взема да се самоопределям като такъв :razz: :razz: :razz:
Всъщност, основната заслуга за Освобождението ни си имаме ние Българите! Ако не искаш да го признаеш и отчетеш, толкова по-зле за теб. Да не ти разправям още назад във времето по време на Първото Българско царство колко много е дала България на прехвалената ти "велика" Русия, която е била една дива и безкултурна страна, че ние сме им дали азбула и писменост, култура, език... Че благодарение на нас са се цивилизовали и са станали някакъв народ. Че дори и след падането на България под турско иго, редица бележити български просветни дейци са избягали в Русия и са й дали някаква култура, каквато тя сама очевидно е нямала да може да си създаде.
Иначе съм благодарен на Русия за Освобождението ни, но на първо място трябва да се спомене, че Русия е нямало да дойде да ни освобождава ако преди това не е дошла с целта една освободена България да й бъде верен сателит и по-точно верно нейно протеже... Тоест, защитавала си е на първо място имперските интереси и не е дошла да ни освобождава заради черните ни очи или заради някакво си несъщестуващо "славянско братство", след като и едните, и другите не сме славяни. Така че иди се ограмоти и едва тогава ела да спориш с мен.
И да завърша, че със сигурност ама 100 процентова, България щеше и сама да се освободи от турско иго, разбира се затова трябваше да почака още около 40 години, тоест времето след Първата световна война, когато неминуемо разпада на Османската империя щеше да доведе и до нашето освобождение.
А явно според теб да си русофил е по-добре от това да си американофил, защото за мен е все същото. Дали сте русофили американофоби или американофили русофоби, все ми е едно, и в единия и в другия случай сте чуждопоклонници! Защото българския патриот трябва да бъде само български патриот, а не някаква руска или американска подлога, ясно ли ти е момиченце?! Защото русофилията ти определено не те прави по-голяма българска патриотка, а точно обратното.

Diam0nD
12-30-2008, 12:24
големите винаги си гледат интереса .... русия е искала ние да сме и сателит да .. и австрия освобождава сърбия ,но сърбия и е дълго време под нейно влияние ! Гледат си интереса- да ,освободили са ни -да . После на тяхна страна ли сме - не ! Множеството от народа е на руска ,но така сформираната аристокрация не е :-D Пък и да не забравяме действията им при сръбско-българската .. И каквото и да говорим + и - винаги има ,но са направили повече за нас ,от колкото шибаните западно европейци дето сега им ближем задните части ! Точно те ,които четяха във вестниците за зверствата на турците в България , си кършеха ръцете и си гледаха интереса - турция да е зависима от тях ! :-x :-x :-x Сега е момента да сме на руска страна-когато европа е заплашвана от спиране на газта и нефта ! Сега да сме с Русия и да теглим и ние дивиденти от цялата работа ... не се да сме изиграните !

smeshnik
12-30-2008, 13:49
Diamond 100% е това за Австрия и Сърбия по абсолютно същия начин както Русия България ;) Кой подтиква сърбите да ни обявят война? Кой спасява сърбите, за да не ги прегазим в същата тази война? Всеки със свойте интереси ;)

kristo
12-30-2008, 14:49
Diamond 100% е това за Австрия и Сърбия по абсолютно същия начин както Русия България ;) Кой подтиква сърбите да ни обявят война? Кой спасява сърбите, за да не ги прегазим в същата тази война? Всеки със свойте интереси ;)
И не само това, Междусъюзническата война и по-точно антибългарската Балканска коалиция (Сърбия, Гърция, Турция и Румъния) е инсцинирана и подкрепена от Русия. Също така Първата световна война Русия заяви, че няма да дава никакви територии на България в Македония ако България се включи във войната на страната на Антантата (Русия, Франция и Англия) защото тези земи "били сръбски" и съответно и съвсем логично станахме част от Тройния съюз. Примери още доста могат да се дадат, но разбира се, по никакъв начин не омаловажаваме Освобождението на България, извършено основно с помощта на Русия. Но трябва да бъдем обективни- с изключение на Освобождението ни и обявяването на Българската Независимост през 1908 г., когато Русия ни подкрепи, няма други случаи, в които да ни е подкрепила и да сме видели нещо добро от нея. Това е истината, това са фактите, всеки да си ги тълкува както иска, аз смятам, че съм сравнително обективен и нито изцяло критикувам Русия, нито я хваля.

Diam0nD
12-30-2008, 17:43
kristo нека се сетим кой е и царя по време на 1вата световна :grin: :grin: най-готиния от всички след Освобождението :grin: :grin: майка му немска педалска :-x :-x

kristo
12-30-2008, 22:35
Даймънд, не мисля, че в произхода на цар Фердинанд и особено това, че е германец има нещо лошо, разбира се, не е добре каквито и да било небългари да управляват България, но тогава е било наложително, след като българската владетелска традиция е била прекъсната по време на 5 века турско иго. Та въпроса е, че не произхода на Фердинанд е в основата на лошите българо-руски отношения, а проблема е в това, че Русия както обикновено е искала да ни се налага, да ни контролира и чест му прави на Фердинанд, че сравнително добре е пазел суверенитета на България спрямо нея. Иначе е като цяло слаб цар, спор няма, но не и изцяло, например не може да не му се признае заслугата за обявяването на Независимостта на България в 1908 г., но пък негова е вината за загубена на дипломатическото поле Първа Балканска война, когато май се оказваме по-скоро победен победител, след като на бойното поле на практика сами разгромяваме Турция, но поради глупава дипломация подаряваме Македония на Гърция и Сърбия...
Иначе Германия е от малкото страни, от които не сме видели почти нищо лошо, за мен 100% факт, казвам го без да се декларирам като германофил или нещо подобно, тъй като не ме интересуват особено. Но са ни подкрепяли и са ни помагали почти винаги, когато могат.

Schneeflocke
12-30-2008, 22:44
Даймънд, не мисля, че в произхода на цар Фердинанд и особено това, че е германец има нещо лошо

Фердинанд е австриец...

Jo_Ni_To
12-30-2008, 22:51
Просто искам да попитам на кому е нужно да променя историята ни?На Гърците най-вече!

Съглесна...Тея Гърци са адски големи лъжци..това,че някога са имали велика Имприя..НЕ значи че сега целия свят трябва да им са кланя..!
И България някога е достигала до 3 морета и е била велика...но някога... :? :x

Diam0nD
12-31-2008, 08:42
имах предвид че един немски човек , няма как да е на руска страна като за начало ... после той прави такива политически гафове дето водят до 2 национални катастрофи .....

kristo
12-31-2008, 13:04
имах предвид че един немски човек , няма как да е на руска страна като за начало ... после той прави такива политически гафове дето водят до 2 национални катастрофи .....
Съгласен съм за гафовете му, но не и затова, че един германец или австриец (макарче австрийците са си германци) нямало как да бъде на руска страна. Само ще спомена, че огромна част от управляващия елит на Царска Русия се е състоял от етнически германци, много от царете и цариците на Русия също са били от немски произход- Петър Велики, Екатерина Велика и много други. Тъй че не е съвсем варно твърдението за русофобията на германците и германофобията на руснаците, поне не във всички случаи.