PDA

View Full Version : Unit 731



Luvcraft
11-30-2008, 01:00
Като за начало тази тема не е за хора със слаби нерви. гнусливи т.н.

Наскоро търсех страшни филми из замундата и попаднах на "Philosophy Of A Knife". 4 часа документален филм. Потърсих в youtube за трейлър. Отначало бяха най-вече факти, но след време започнаха...ммм доста жестоки(меко казано) сцени. Позаинтересовах се и разучих темата. Разбрах, че става въпрос за този Unit 731/Поделение 731, който е експериментирал върху хора през периода 1937-1945. Общо взето взимали военнопленници, войници, жени, стари хора, деца (отвличани заради ''подозрителни действия) и правили всякакви видове експерименти с тях и произвеждали биологични оръжия ( 300 кг чума, 600 кг антракс, 900 кг дизентерия, 1 тон холера/ден)

Матeриал:

http://www.youtube.com/watch?v=bAp8bSdE5MQ клип за въпросния unit

http://zamunda.net/details.php?id=138354 - филма

http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731 - списък сексперименти т.н.

Та, общо взето целта на тази тема е да разбера това истина ли е според вас, какво ви е мнението и евентуално да си обогатим знанията по история, защото това не е много известно като концентрационните лагери по това време, но не изостава по жестокост. (не превръщайте темата в спор за концлагерите, моля)

Справка: Пуснал съм темата тук, защото мисля, че това е история, а пък не върви да пусна такава тема в Музика и ТВ. Ако не е за тук,извинявам се.

pifiella
12-09-2008, 18:14
Пуснах да изгледам клипчето и като чух как пищят го спрях :shock:

raduna
12-12-2008, 16:32
Честно казано, мн искам да ги изгледам, но ме е страх, не понасям такива неща, когато знам, че са истински....чак толкова ли е зле?

Luvcraft
12-12-2008, 20:31
Честно казано, мн искам да ги изгледам, но ме е страх, не понасям такива неща, когато знам, че са истински....чак толкова ли е зле?

Естествено, че любопитството ще надделее, като ти стане много гадно го спри.

raduna
12-20-2008, 18:20
Изгледах клипа от ютуб, това 100% не са кадри от тези експерименти и от дейността на въпросния отряд.
Въпреки това аз мисля, че всичко това е истина, най-вече защото историята познава и други подобни експерименти, а и с гуугъл намерих доста статии и доста е изписано, членове на този отряд са били и официално съдени.
Отвратително е, нечовешко е, но не ме изненадва, не за първи път се вижда, че човешката жестокост няма равна на себе си.

За съжаление както казаха в началото на клипа "науката винаги е била най-добрия приятел на убиеца" и клкото и да е тъжно и неприятно съвременната медицина, особено знанията в областта на анатомията, е напреднала толкова много именно благодарение на опитите и издевателствата на нацистите върху пленниците в концлагерите.
Както става ясно пък Щатите са се възползвали от знанията на тези японски "доктори" в областта на бактериологията.

Kman
12-21-2008, 10:52
Тва за мене са нагласени неща....списъка с експериментите през втората световна война е същия.
Това са го правили онези хора които мразят науката и я мислят за нещо зло.Това са провокативни глупости и нями нищо вярно в тях.Дори и голяма част от експериментите на втората световна война са лъжи.Е вярно...имало е доста зверщини,но и има и много хора които са имали ползва от това да преувеличават истината.

Luvcraft
12-22-2008, 19:39
...


Мммм, аз четох интервю с един от касапите, така де, хирурзите, и казва, че първия път му е било нервно, но постепенно започнало да свиква, дори да му харесва.

И според мен е по-вероятно да са правени експерименти там отколкото в концлагерите. Ноо, не знам много за концлагерите, де, пък дори да прочета, откъде да знам на кое да вярвам?


Може точно това да е нагласено, но все някога и някъде трябва да са проведени такива експерименти, иначе откъде е всичката тази информация, за която е нужно да се правят именно такива опити?

Kman
12-23-2008, 09:18
Знаете ли колко е лесно на един човек да му се пробута една пачка със зелени гущери,да се адне едно "д-р" пред името му,при положение че ние не го знаем къв е що е и да се наемат актьори и да се налгасят ефекти.....аз ако имам малко кинти мога да нарпавя дори по ужасяващ филм за това как всички политици са серийни убийци,участват в такива експерименти и са част от групировка която цели да изтреби Българската нация.........

raduna
12-25-2008, 00:13
Естествено, че клипчето не е истинско, надали някой ще тръгне да си снима зверствата, особено ако са секретни.
Въпросът е, дали информацията е вярна.
А относно концлагерите - много опити са правени. Но не е нормално да изтезаваш хора, за да провериш и докажеш нещо...от друга страна медицината е нямало да напредне толкова без такива опити, а напредъкът и спасява хора....кръгът се затваря :-o

Luvcraft
12-25-2008, 02:15
Естествено, че клипчето не е истинско, надали някой ще тръгне да си снима зверствата, особено ако са секретни.
Въпросът е, дали информацията е вярна.
А относно концлагерите - много опити са правени. Но не е нормално да изтезаваш хора, за да провериш и докажеш нещо...от друга страна медицината е нямало да напредне толкова без такива опити, а напредъкът и спасява хора....кръгът се затваря :-o

Аз мисля, че експериментите ги има на видео, но не вярвам да ги намерим в youtube.com. Зависи дали този Unit 731 е съществувла, де, но сигурно няма нито заснетият материал да излезе на яве, нито ще се разбере дали това е истина.

Не съм сигурен, че повечето от експериментите са помогнали толкова на медицината, че да си струва да измъчваш хората така. Според мен експериментите са правени, за да се развие военната технология и т.н.

raduna
12-25-2008, 19:59
това за медицината беша за концентрационните лагери :wink:

Kman
12-25-2008, 20:09
от друга страна медицината е нямало да напредне толкова без такива опити, а напредъкът и спасява хора....кръгът се затваря
+1

Luvcraft
12-27-2008, 04:24
това за медицината беша за концентрационните лагери :wink:


И за концлагерите е така, според мен.

pifiella
01-10-2009, 17:50
А гледахте ли преди 6-7 месеца едно клипче за аутопсия..оу как вадеха червата беше ужасно.........мисля че в vbox го имаше,но после го изтриха?

raduna
01-10-2009, 19:55
Аутопсия на живи хора?

CeLyVka
01-11-2009, 17:53
гледах въпросните 2 части на филма и останах потресена