PDA

View Full Version : Коледа и неверниците



Uptown_soldier
11-30-2008, 09:08
наближава Коледа и имайки предвид колко мн неверници има във форума искам да попитам Празнувате ли Коледа и ако да защо (това е християнски празник за раждането на Христа) надявам се да се получи хубава и възпитана дискусия.

Аз самия смятам, че не би трябвало да чествате Коледа ако отричате Бог. а не мисля че това се случва на практика.

Burzumul
11-30-2008, 10:30
Е как, празнуват разбира се. Тряа да се приберат парички за ДрЕШКииИ и ОчИлццАаА и ГриМчетЪъ. Иначе са ГОЛЕМИТЕ АТЕИСТИ, отричащи всичко :lol:

jghgh
11-30-2008, 10:46
^ ми да пък.
Аз викам подаръци да има, дядо Коледа, събиране с роднини, украса и лампички.
Не ме еня за раждането на Христа.
Е, на Бъдни вечер ми е наистина неудобно и сконфузно и все едно не е празник. Но пак постя де.
Айде не ни нареждайте само. На атеистите им е наистина много трудно по празниците... поне на мен ми е... :?

Christ
11-30-2008, 12:54
Кажи на родителите си, че не си вяврваща и не желаеш да участваш в езическите им ритуали. :)

Исус не е роден на 25ти Декември, роден е през пролетта.

Uptown_soldier
11-30-2008, 17:36
не искам да изпадам в дебати за езическите ритуали в християнската религия. горе-долу съм запознат с много от тях. факт е, че от векове Рожедество Христово се празнува от много нации през декември. и това е прието за християнски празник.

ScionOfStorm
11-30-2008, 18:52
Ям, брате, защото е изключително разообразна и вкусна кухнята. Ако съм в християнско настроение - даже може и да празнувам :р

Luvcraft
12-01-2008, 10:08
Не, не празнувам, най-много да отида да ям, щото съм гладен 8-)

AdmiralJohn
12-01-2008, 16:18
Празнувам, защото родителите ми са християни и аз уважавам това, макар да мисля, че е тъпо.Казвал съм им , че не съм вярващ...и какво от това?Това си е моя работа!Пък и ще се наям здраво и ще взема да получа някое подаръче :P

Jumbie483
12-02-2008, 16:51
Както каза jghgh лампички, украса и събиране с роднини да има :)
Аз лично празнувам на Коледа, въпреки че не съм вярваща. Може би не вярвам, че има бог, но вярвам че има някаква небесна сила, която не мога да опиша... И определено вярвам, че на Коледа се случват чудеса, колкото и голямо клише да е това :oops: :oops:

Kman
12-02-2008, 17:18
Чествам празника от уважение към родителите ми,въпреки че съм празнико-мразец.Но не ме разбирайте погрешно....не постя,не се моля,не се кръстя,само присъствам като украса и консуматор(егати кво гадно прозвуча :lol: ),не взимам участие в четенето на молитва и тем подобните.

Uptown_soldier
12-02-2008, 18:25
Чествам празника от уважение към родителите ми,въпреки че съм празнико-мразец.Но не ме разбирайте погрешно....не постя,не се моля,не се кръстя,само присъствам като украса и консуматор(егати кво гадно прозвуча :lol: ),не взимам участие в четенето на молитва и тем подобните.
и не влизаш в църкви. какво ще правиш там.

cMon
12-02-2008, 18:41
еми... атеистите не празнуват коледа.... те са само сапричастни към раждането на човек променил света на полвината Земя. Примерно 11 септември (падението на двата небостъргача) , целия този ужас се е състоял на хиляди километри от домовете Ви , и пак сте готови да запалите по една свещ или да отроните по някоя и друга сълза за загиналите.

Хах това е лично мое мнение , може атеистичните колективи тук да не са на това мнение. Аз лично бих празнувал всеки празник на всяка една вяра , ако това накара хората да се чувстват по-добре.

"Обичай Бога и прави каквото ти се иска. "
СВЕТИ АВГУСТИН

jghgh
12-02-2008, 18:49
еми... атеистите не празнуват коледа.... те са само сапричастни към раждането на човек променил света на полвината Земя. Примерно 11 септември (падението на двата небостъргача) , целия този ужас се е състоял на хиляди километри от домовете Ви , и пак сте готови да запалите по една свещ или да отроните по някоя и друга сълза за загиналите.

Хах това е лично мое мнение , може атеистичните колективи тук да не са на това мнение. Аз лично бих празнувал всеки празник на всяка една вяра , ако това накара хората да се чувстват по-добре.

"Обичай Бога и прави каквото ти се иска. "
СВЕТИ АВГУСТИН

Не рева за 11 септември и не паля свещи.
Калпав атеист съм, казвала съм го милион пъти.
Съпричастна съм не към Човека, променил света, ами към подаръците и лампичките. По-просто е.
Мисля че и с другите атеисти е така, но по-добре те да си кажат.

cMon
12-02-2008, 18:54
еми... атеистите не празнуват коледа.... те са само сапричастни към раждането на човек променил света на полвината Земя. Примерно 11 септември (падението на двата небостъргача) , целия този ужас се е състоял на хиляди километри от домовете Ви , и пак сте готови да запалите по една свещ или да отроните по някоя и друга сълза за загиналите.

Хах това е лично мое мнение , може атеистичните колективи тук да не са на това мнение. Аз лично бих празнувал всеки празник на всяка една вяра , ако това накара хората да се чувстват по-добре.

"Обичай Бога и прави каквото ти се иска. "
СВЕТИ АВГУСТИН

Не рева за 11 септември и не паля свещи.
Калпав атеист съм, казвала съм го милион пъти.
Съпричастна съм не към Човека, променил света, ами към подаръците и лампичките. По-просто е.
Мисля че и с другите атеисти е така, но по-добре те да си кажат.


Ам не знам дали е така , но от това което казваш разбирам , че ти не си съпричастна към нищо , ами си материалистка , която не се интересува от чуждите съдби/животи/вярвания. Надявам се поне , че намираш красотата не живота в малките китайски лампички, една по една гаснещи в навечерието на Новата година.
:)

Jumbie483
12-02-2008, 20:21
cMon Хората не се делят само на вярващи и невярващи в Бога :) Никой не е казал, че щом не вярваш не трябва да празнуваш. Аз лично разбирам мнението ти, така..поправи ме ако греша, моля те :( Спомена за китайските лампички.
Празникът не е само лампички и подаръци. Аз лично като невярваща празнувам Коледа, защото за мен това е празникът на който се събираме цялото семейство + всички роднини. Това е една вечер в която всички са весели и обичта на роднините запълва пространството. Това е празникът на който всички хора са усмихнати с червени шапки и снежни човеци на всеки ъгъл. Самият празник ме кара да празнувам, а не християнството и т.н. :) Надявам се разбра какво искам да ти кажа ;)

Christ
12-02-2008, 20:25
cMon Хората не се делят само на вярващи и невярващи в Бога :) Никой не е казал, че щом не вярваш не трябва да празнуваш. Аз лично разбирам мнението ти, така..поправи ме ако греша, моля те :( Спомена за китайските лампички.
Празникът не е само лампички и подаръци. Аз лично като невярваща празнувам Коледа, защото за мен това е празникът на който се събираме цялото семейство + всички роднини. Това е една вечер в която всички са весели и обичта на роднините запълва пространството. Това е празникът на който всички хора са усмихнати с червени шапки и снежни човеци на всеки ъгъл. Самият празник ме кара да празнувам, а не християнството и т.н. :) Надявам се разбра какво искам да ти кажа ;)

Да, самият празник, който се празнува в името на главната фигура в Християнството.

Jumbie483
12-02-2008, 20:32
cMon Хората не се делят само на вярващи и невярващи в Бога :) Никой не е казал, че щом не вярваш не трябва да празнуваш. Аз лично разбирам мнението ти, така..поправи ме ако греша, моля те :( Спомена за китайските лампички.
Празникът не е само лампички и подаръци. Аз лично като невярваща празнувам Коледа, защото за мен това е празникът на който се събираме цялото семейство + всички роднини. Това е една вечер в която всички са весели и обичта на роднините запълва пространството. Това е празникът на който всички хора са усмихнати с червени шапки и снежни човеци на всеки ъгъл. Самият празник ме кара да празнувам, а не християнството и т.н. :) Надявам се разбра какво искам да ти кажа ;)

Да, самият празник, който се празнува в името на главната фигура в Християнството.

Може би ако отидеш на улицата и попиташ случайни хора защо празнуват Коледа, повечето няма да могат да ти отговорят..или поне не веднага. Което за мен е знак, че повечето от населението празнува без да знае защо, въпреки че всички се пишат за християни.

LittlePrincess
12-02-2008, 20:53
Обичам този празник,носи ми пркрасно настроение.Не съм от най-вярващите,но ми е хубаво да си мисля,че някъде има някой,при който всичко е хубаво ^^ Иначе - подаръци,дядо Коледа,лампички - йеййй

jghgh
12-02-2008, 21:09
еми... атеистите не празнуват коледа.... те са само сапричастни към раждането на човек променил света на полвината Земя. Примерно 11 септември (падението на двата небостъргача) , целия този ужас се е състоял на хиляди километри от домовете Ви , и пак сте готови да запалите по една свещ или да отроните по някоя и друга сълза за загиналите.

Хах това е лично мое мнение , може атеистичните колективи тук да не са на това мнение. Аз лично бих празнувал всеки празник на всяка една вяра , ако това накара хората да се чувстват по-добре.

"Обичай Бога и прави каквото ти се иска. "
СВЕТИ АВГУСТИН

Не рева за 11 септември и не паля свещи.
Калпав атеист съм, казвала съм го милион пъти.
Съпричастна съм не към Човека, променил света, ами към подаръците и лампичките. По-просто е.
Мисля че и с другите атеисти е така, но по-добре те да си кажат.


Ам не знам дали е така , но от това което казваш разбирам , че ти не си съпричастна към нищо , ами си материалистка , която не се интересува от чуждите съдби/животи/вярвания. Надявам се поне , че намираш красотата не живота в малките китайски лампички, една по една гаснещи в навечерието на Новата година.
:)

Е, след това твое мнение ми стана наистина гадно. :/
Но винаги ми трябва доста време преди да почна да съжалявам по загиналите хора на 11 септември. Обикновено подминавам деня.
Мерси за критиката, но все пак не си прави прибързани заключения. Далеч съм от материализма.
И не казах че само едните лампички ме радват - не прочете ли за семейната среда, събирането с роднините...

Както и да е, наистина ме затапи и чак се позамислих. Но не ме изкарвай по-черна от дявола.

InitialD
12-03-2008, 01:29
Всички атеисти радетели на новият ислямски център в малинова долина!!! :x

Ако не си Християнин ставаш по-лесна жертва на друговерците!

sexita
12-03-2008, 03:20
Аз не съм кръстена от майка ми и баща ми...
Кво???
Като ме карат да ходя на църква си заключвам пръстите на ръцете като съм вътре да не ме хващат уроки :D

rubi
12-03-2008, 05:24
аз също мога да кажа че съм атеистка....
Коледа не я свързвам с Рождеството,свързвам я с толкова известния Дядо Коледа,с неговото Хо Хо....с много песни ,весели събирания на семейството,украсяване на къщата,тръпката да видиш дли под елхата има нещо....все детски чувства....
Не съм кръстена...на почти 20 години съм и не мога да кажа че има вяра която да бъде моята....във всяко едно религиозно учение има неща които ми харесват и такива които не....
вярвам че има висша сила...но определено не мога да я нарека Бог....

Zaharinka
12-03-2008, 07:15
Празнувам я.Понеже тогава се събираме семейството и някак си атмосферата се променя,всичките лампички украса придават изключително приятно чувство поне при мен.Радвам се на всичко като малко дете. 8-)

Kman
12-03-2008, 12:02
Ако не си Християнин ставаш по-лесна жертва на друговерците! :lol: 8-) :D 8-) :lol:

InitialD
12-03-2008, 12:36
Ако не си Християнин ставаш по-лесна жертва на друговерците! :lol: 8-) :D 8-) :lol:

Тихо резан ... не сери по темата!

Kman
12-03-2008, 12:42
Ако ти си "резан",аз не съм!

cMon
12-03-2008, 17:39
хах това с лампичките беше тънка ебавка... Ам тъй като с времето всичко преобръща своето значение , не виждам защо невярващи да популяризират Коледата , като я превърнат не в празник символизираш раждането Христово , ами традиция сплотяваща хората.

InitialD
12-03-2008, 23:43
Ако ти си "резан",аз не съм!

Резан си щото отричаш Бог!

ScOwL
12-04-2008, 00:02
Глупак,"рязаните" почитат Бог, дори много повече от т.нар. "православни".

InitialD
12-04-2008, 00:10
Глупак,"рязаните" почитат Бог, дори много повече от т.нар. "православни".

Ти пък откъде се пръкна бе рамбо!?!?

ScOwL
12-04-2008, 00:13
Стана ми интересна темата,на теб ли ще давам обяснения кой съм,какъв съм.Най-малкото виж кога съм регистриран и колко мнения имам -> сещай се дали съм от 12 годишните тъпанари,които пишат тук.Влизам само да се хиля на простотии по принцип,но случайно видях тази тема и ми стана интересно.Нещо против?

InitialD
12-04-2008, 00:21
Стана ми интересна темата,на теб ли ще давам обяснения кой съм,какъв съм.Най-малкото виж кога съм регистриран и колко мнения имам -> сещай се дали съм от 12 годишните тъпанари,които пишат тук.Влизам само да се хиля на простотии по принцип,но случайно видях тази тема и ми стана интересно.Нещо против?

Щом си тук само за да се хилиш на простотии значи не си за тоя раздел .. раздел секс е малко по-нагоре .. може по пътя да се отбиеш и до кофата! :lol:

ScOwL
12-04-2008, 00:24
От 4 часа съм на "Тийн интереси и проблеми" и вече ме боли корема от смях,та реших да проверя дали в този форум има и сериозни мнения и съм учуден и приятно изненедан,че не 100% са бездарници,търсещи поле за изява

InitialD
12-04-2008, 00:49
От 4 часа съм на "Тийн интереси и проблеми" и вече ме боли корема от смях,та реших да проверя дали в този форум има и сериозни мнения и съм учуден и приятно изненедан,че не 100% са бездарници,търсещи поле за изява

Да има и такива ...

Kman
12-04-2008, 05:36
Резан си щото отричаш Бог!
Тъп си като селска джапанка!

AutumnTears
12-07-2008, 15:26
oh ne mi kazvaite 4e vsi4ki koito "praznuvat" Koleda sa "vqrva6ti hristiqni"
:lol:

CeLyVka
12-09-2008, 12:41
oh ne mi kazvaite 4e vsi4ki koito "praznuvat" Koleda sa "vqrva6ti hristiqni"
:lol:

+1

mistake
12-09-2008, 12:52
oh ne mi kazvaite 4e vsi4ki koito "praznuvat" Koleda sa "vqrva6ti hristiqni"
:lol:

+1
Именно, не съм вярваща и не празнувам заради Христос , а просто заради самия ден- пиене ,ядене и веселба. Не ми пука кога ще празнувам , а защо да пропускам един ден , който мога да си прекарам перфектно.

HardcoreSyndrome
12-09-2008, 14:11
Не празнува коледа! Нито други празници...единственото нещо, което празнувам е рожденния ми ден и Нова година.

DimovB
12-13-2008, 23:15
наближава Коледа и имайки предвид колко мн неверници има във форума искам да попитам Празнувате ли Коледа и ако да защо (това е християнски празник за раждането на Христа) надявам се да се получи хубава и възпитана дискусия.

Аз самия смятам, че не би трябвало да чествате Коледа ако отричате Бог. а не мисля че това се случва на практика.
празнувам го, за да мога да се наям и напия с най-различни работи

PainMonopoly
12-14-2008, 10:28
Отричам бог и НЕ празнувам коледа. 8)

Kman
12-14-2008, 16:45
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=17449 <-"зчислиха точната дата на рождението на Исус Христос"

т.е. на тази традиционна декемврийска дата празнуваме едното голямо нищо.Е все пак се празнува нещо->празнуваме че на масата е претрупано с храна.

In_And_Out_of_Love
12-14-2008, 20:24
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=17449 <-"зчислиха точната дата на рождението на Исус Христос"

т.е. на тази традиционна декемврийска дата празнуваме едното голямо нищо.Е все пак се празнува нещо->празнуваме че на масата е претрупано с храна.

Не! Не.. Претрупано е защото празнуваме! Ако не беше празника нямаше да има храна. :) :D

Christ
12-15-2008, 06:32
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=17449 <-"зчислиха точната дата на рождението на Исус Христос"

т.е. на тази традиционна декемврийска дата празнуваме едното голямо нищо.Е все пак се празнува нещо->празнуваме че на масата е претрупано с храна.

Аз к'во разправям, че Исус не е роден на 25ти Дек?!

Kman
12-15-2008, 08:14
Аз к'во разправям, че Исус не е роден на 25ти Дек?!

Сега думите ти са пoтвърдени

ImmortalForever
12-17-2008, 19:27
Истинските атеисти, не си позволяват подаръци на Коледа. :?

BringYourOwnBeer
12-17-2008, 23:02
пффф празниците вече никой не ги празнува заради друго освен самия празник и => случай за събиране и тържества
И аз съм така и не ме е срам.
Вие кво и мислите, че който видитте по коледа ше ви каже - честито рождество христово - секи ше каже чеситтиа коледа
е има си и изключения, хора които наистина вярват и празнуват, но дано не съм ви обидил - това е моя гледна точка