PDA

View Full Version : Има ли такова нещо като лично пространство???



pandelka
11-30-2008, 10:44
Случи ми се нещо ,което много мразя да прави един мъж :@ - Ровенето в компютъра ми и телефона ми.Конкретният пример е със компютъра.Намери снимки ,които аз неисках да вижда и естествено се скарахме. Как задържате това лично пространство?Има ли въобще такова в една връзка?

MakeMeFeel
11-30-2008, 10:46
Естественно че има лично пространство . Нали затова е ЛИЧНО , за да не може никой друг да има достъп до него ... :?

pandelka
11-30-2008, 10:47
Да ..аз също бях на това мнение ..преди да се случи случката.Просто незнам защо понякога хората се бъркат в неща,в които изобщо работата им не влиза! 8-)

varnen4e
11-30-2008, 10:47
Ако е истинска любов за такива повърхностни неща не би трябвало да има "лично пространство". Не е удачно да криеш нещо от приятеля си.
Личното пространство в по- сериозните връзки се изразява в това да имаш време да останеш със себе си, да положиш някоч друга грижа за външния си вид на спокойствие, да поклюкарстваш с приятелки и такива неща, а не да имаш друг живот, за който приятелят ти не трябва да знае, ако ме разбираш. Хубаво е да споделяте всичко.
Но е тъпо той да те проверява...

pandelka
11-30-2008, 10:49
Ако е истинска любов за такива повърхностни неща не би трябвало да има "лично пространство". Не е удачно да криеш нещо от приятеля си.
Личното пространство в по- сериозните връзки се изразява в това да имаш време да останеш със себе си, да положиш някоч друга грижа за външния си вид на спокойствие, да поклюкарстваш с приятелки и такива неща, а не да имаш друг живот, за който приятелят ти не трябва да знае, ако ме разбираш. Хубаво е да споделяте всичко.
Но е тъпо той да те проверява...


Аз попринцип нямам тайни от него .. Но това беше нещо което трябваше да види в последствие .. Аз го бях предупредила и сякаш напук на мен го направи .... :? .

insanity_666
11-30-2008, 10:52
естествено, че трябва да има лично пространство и това че сте двойка не прави всичко общо, нито пък ви отнема правото на тайни и личен живот (както се опитваше да ми обясни един бивш :-x ). това е някакъв абсолютен абсурд!
но това как да успееш да си го задържиш това право, ако половинката ти е на друго мнение .. ами няма начин просто :? говорите, обясняваш му, че дори да нямаш какво да криеш, пак има неща, които предпочиташ да останат лични ... и се надяваш да се съгласи и да започне да се съобразява. ако тръгне да спори и да ти обяснява че не си права, тогава просто късаш с него и това е.

MakeMeFeel
11-30-2008, 10:54
Ако е истинска любов за такива повърхностни неща не би трябвало да има "лично пространство". Не е удачно да криеш нещо от приятеля си.
Личното пространство в по- сериозните връзки се изразява в това да имаш време да останеш със себе си, да положиш някоч друга грижа за външния си вид на спокойствие, да поклюкарстваш с приятелки и такива неща, а не да имаш друг живот, за който приятелят ти не трябва да знае, ако ме разбираш. Хубаво е да споделяте всичко.
Но е тъпо той да те проверява...

Абе айде сега, всеки си има някакви снимки , клипчета, тайни и т.н. които има право да си запази само за себе си ... Наистина е тъпо да те проверява . Явно просто е от ревнивите ли не знам ... :?

scoobydors
11-30-2008, 10:56
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.

hooliganka89
11-30-2008, 11:07
Ако е истинска любов за такива повърхностни неща не би трябвало да има "лично пространство". Не е удачно да криеш нещо от приятеля си.
Личното пространство в по- сериозните връзки се изразява в това да имаш време да останеш със себе си, да положиш някоч друга грижа за външния си вид на спокойствие, да поклюкарстваш с приятелки и такива неща, а не да имаш друг живот, за който приятелят ти не трябва да знае, ако ме разбираш. Хубаво е да споделяте всичко.
Но е тъпо той да те проверява...

Съгласна съм с това мнение.

mynichka
11-30-2008, 11:12
има лично пространство :P

Whyniser
11-30-2008, 11:14
Един вид те е срам за нещо.Няма нужда да се впрягаш толко.Пък какви са тея снимки чак да се скарате. :-o

Copycat
11-30-2008, 11:18
Ровенето в компа и телефона без разрешение е липса на доверие :? :?

mulgore
11-30-2008, 11:20
няма вече лично пространство...

освен,че гаджетата ти се ровят в телефоните,компютрите и прочие сега е ред и на властите.вчерта на лекциите за това си говорихме..

Kostadin_682
11-30-2008, 11:35
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




ЗА ЦЕЛТА СЛАГАЙТЕ ПАРОЛИ НА ПАПКИТЕ СИ, ИЛИ НАПРАВО НА КОМПА 8-)

varnen4e
11-30-2008, 11:40
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




ЗА ЦЕЛТА СЛАГАЙТЕ ПАРОЛИ НА ПАПКИТЕ СИ, ИЛИ НАПРАВО НА КОМПА 8-)

Тогава пак може да се получи някакъв скандал, започнат под предтекст: какво крием, че сме сложили пароли...

Kostadin_682
11-30-2008, 11:44
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




ЗА ЦЕЛТА СЛАГАЙТЕ ПАРОЛИ НА ПАПКИТЕ СИ, ИЛИ НАПРАВО НА КОМПА 8-)

Тогава пак може да се получи някакъв скандал, започнат под предтекст: какво крием, че сме сложили пароли...
Добре тогава направи невидими папки :) ако не знаеш как става попитай ще ти кажа :D

varnen4e
11-30-2008, 11:47
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




ЗА ЦЕЛТА СЛАГАЙТЕ ПАРОЛИ НА ПАПКИТЕ СИ, ИЛИ НАПРАВО НА КОМПА 8-)

Тогава пак може да се получи някакъв скандал, започнат под предтекст: какво крием, че сме сложили пароли...
Добре тогава направи невидими папки :) ако не знаеш как става попитай ще ти кажа :D

Не знам как става... :P :D

varnen4e
11-30-2008, 11:47
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




ЗА ЦЕЛТА СЛАГАЙТЕ ПАРОЛИ НА ПАПКИТЕ СИ, ИЛИ НАПРАВО НА КОМПА 8-)

Тогава пак може да се получи някакъв скандал, започнат под предтекст: какво крием, че сме сложили пароли...
Добре тогава направи невидими папки :) ако не знаеш как става попитай ще ти кажа :D

Не знам как става... :P :D

Kostadin_682
11-30-2008, 12:00
еми ето ти едно уроче... http://vbox7.com/play:4821f8f4 дано да помогне всички ви
П.С Са ше започнат да пишат момчетата и да ми се заканват, че уча гаджетата им на лоши работи 8-)

varnen4e
11-30-2008, 12:06
Хах... верно стана.. много е яко.

scoobydors
11-30-2008, 14:35
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




ЗА ЦЕЛТА СЛАГАЙТЕ ПАРОЛИ НА ПАПКИТЕ СИ, ИЛИ НАПРАВО НА КОМПА 8-)

Не това имах впредвид. 8-)

Става въпрос да му стане ясно на човека, че аз си имам лично пространство. Ако той не е доволен.. да се спасява по единично! :)

TheBest
11-30-2008, 14:42
..

nejnaDROGA
11-30-2008, 15:00
Аз поне се радвам на личното си пространство :) Приятелят ми НИКОГА не ми рови из телефона,notеbook-a или компютъра :) :-) Има ми прекалено голямо доверие и знам,че никога няма да се изкуши да погледне някъде :) А и при условие,че notebook-a и телефона ми са постоянно в чантата ми или на масата (ако сме в заведение) и все още дори не е поискал да разгледа ... значи няма да и да поиска :)

П.П.Е в крайна сметка ако поиска да навлезе в личното ми пространство ще му позволя,но само ако преди това ме е попитал,а не да ми дръпне телефона от ръцете (примерно) и да започне да се рови из папките :?

BaiToq
11-30-2008, 15:57
Случи ми се нещо ,което много мразя да прави един мъж :@ - Ровенето в компютъра ми и телефона ми.Конкретният пример е със компютъра.Намери снимки ,които аз неисках да вижда и естествено се скарахме. Как задържате това лично пространство?Има ли въобще такова в една връзка?
С парола. 8-)

curka87
11-30-2008, 16:31
Всеки има нужда от такова лично пространство. Това са личните му неща. Ясно е, че ако сте двойка не би трябвало да имате тайни и е редно да можете да си кажете всичко да си имате доверие. ОБАЧЕ понякога това ЛИЧНО простанство е "мястото" където можем да избягаме за миг от реалността. Дори в някой случаи то включва неща от миналото ни, които не влизат в работата на половинката ни.
За това трябва да ИМА лично пространство.
Друг е вече въпроса дали ще успеем да го опазим.Тук идеята с паролите върши много добра работа.

nicolepcd
11-30-2008, 16:38
И аз на негово място бих ровила в компютър, телефон и каквото още се сетиш, ако ми кажат да не ровя там!!! :grin: 8-)

MoHuTo
11-30-2008, 18:27
Дам и аз много мразя да ми се ровят в Скайп, GSM или компютъра, затова съм си взела предпазни мерки. Пък и ако във връзката има доверие не би трябвало да има такива "проверки" :)

hahavteen
11-30-2008, 18:34
Ако има нещо което не трябва да се вижда просто го трия...

beb4yy
11-30-2008, 18:40
ДоЙде и МОя ред да пиша по твоя тема :-D та значи ест че има скайп за мене си е лично пространство тела също ако има доверие няма да го прави да рови къде ли не

Jumbie483
11-30-2008, 18:49
Аз на моя му позволявам да рови където си иска..забранено му е само да ми чете хронологиите в скайпа 8-)
Иначе на компа, телефона или където и да било няма нищо, което искам да скрия от него :oops:

LovelyGirl
11-30-2008, 19:18
Хах... верно стана.. много е яко.

Ти едно каза преди малко,а сеги почна да си криеш папките,а :D
Иначе съм съгласна с 1вото ти мнение :)

При дълга и сериозна връзка,не виждам какво пречи да ти гледа компа,телефона(не съм го правила)..НО НЕ като проверка,а просто като интерес,не знам точно как да го обясня.
Аз съм дала пълен достъп до всичко и не бих скрила и не крия абсолютно нищо,защото за мен това си е пълно отдаване.
За мен личното пространство включва други аспекти. И разбирам да си криеш нещата от майка,баща,брат,сестра,но от приятеля/приятелката :-o

Това си е мое мнение! :)

SunShinePearl
11-30-2008, 19:51
Ако е истинска любов за такива повърхностни неща не би трябвало да има "лично пространство". Не е удачно да криеш нещо от приятеля си.
Личното пространство в по- сериозните връзки се изразява в това да имаш време да останеш със себе си, да положиш някоч друга грижа за външния си вид на спокойствие, да поклюкарстваш с приятелки и такива неща, а не да имаш друг живот, за който приятелят ти не трябва да знае, ако ме разбираш. Хубаво е да споделяте всичко.
Но е тъпо той да те проверява...
апък ако нямаш сериозен приятел а само ей така някой ...ИМА лично пространство..както и като нямаш гадже някакво пак ИМА

sweet4esf
11-30-2008, 20:59
Да ..аз също бях на това мнение ..преди да се случи случката.Просто незнам защо понякога хората се бъркат в неща,в които изобщо работата им не влиза! 8-)

1vo zashtoto se pak ti e GADJE..kato neiskash da ti se burkat si stoi SAMA !

a i ako nqma kakvo da kriesh ot nego ili da go lujesh za neshto kakvo tolkova te pritesnqva a qvvno si imash dosta taini ot nego koeto NQMA DA TI DOIDE DOBRE NA VRUZKATA :wink:


i 2o nikoi ne e kazala che nqmash pravo na lichno prostranstvo SEKI IMA no do nqkoq stepen ...

za vsichko SI IMA GRANICI tova e !

slun4ice_90
12-01-2008, 08:28
Да ..аз също бях на това мнение ..преди да се случи случката.Просто незнам защо понякога хората се бъркат в неща,в които изобщо работата им не влиза! 8-) Интресува се от теб и е нормално...полюбопитствал е.... 8-)

varnen4e
12-02-2008, 06:27
Хах... верно стана.. много е яко.

Ти едно каза преди малко,а сеги почна да си криеш папките,а :D
Иначе съм съгласна с 1вото ти мнение :)

При дълга и сериозна връзка,не виждам какво пречи да ти гледа компа,телефона(не съм го правила)..НО НЕ като проверка,а просто като интерес,не знам точно как да го обясня.
Аз съм дала пълен достъп до всичко и не бих скрила и не крия абсолютно нищо,защото за мен това си е пълно отдаване.
За мен личното пространство включва други аспекти. И разбирам да си криеш нещата от майка,баща,брат,сестра,но от приятеля/приятелката :-o

Това си е мое мнение! :)

Не, просто пробвах...

А иначе да.. и аз съм на същото мнение.

Barbie
12-02-2008, 08:14
Зависи от връзката. До едно време е нормално някои неща да са съвсем лични. Но в една наистина сериозна връзка, в която партньорите обсъждат бъдеще заедно, "личното пространство" става ненужно. На този етап би трябвало вече да знаете що годе всичко един за друг. Аз лично нямам никакъв проблем приятелят ми да разглежда каквото си пожелае - няма нищо, което да трябва да крия от него. А от както намерих едни неприятни и-мейли в пощата му, изобщо не зачитам неговото лично пространство. И съм му го казала. Имаше един период, когато не пипвах нищо такова - нито телефона му, нито компютъра - но той е злоупотребил с доверието, което му имах. И сега не може да очаква да уважавам личното му пространство.

Iv4eTy
12-02-2008, 09:23
Всеки има право на лично пространство и никой няма право да навлиза в него без ти да му разрешиш. Как да го запазиш хмм най - добре си скривай нещата, които са ти лични, има достатъчно програми за заключване на папки, скриване и т.н. Друг начин няма, защото са много малко хората уважаващи личното пространство.
Но не разбирам защо имаш тайни от приятеля си?! Нали все пак сте заедно, разбирам да е от родители, братя и сестри но от гаджето... нз :?

SINDEL
12-02-2008, 10:22
Аз не крия нищо и съм казала на мъж ми, 4е е свободен да си рови където си иска - хронологии, пощи, телефони, вси4ко.. Но той не го прави, или ако го интересува нещо, пръво пита дали имам против.
Аз съм по същия на4ин - имам му паролите за навсякъде, но не му пипам из нещата без разрешение. Просто ми е неудобно, без изри4но да ми е позволил.

krem4et0
12-02-2008, 12:43
Ако е истинска любов за такива повърхностни неща не би трябвало да има "лично пространство". Не е удачно да криеш нещо от приятеля си.
Личното пространство в по- сериозните връзки се изразява в това да имаш време да останеш със себе си, да положиш някоч друга грижа за външния си вид на спокойствие, да поклюкарстваш с приятелки и такива неща, а не да имаш друг живот, за който приятелят ти не трябва да знае, ако ме разбираш. Хубаво е да споделяте всичко.
Но е тъпо той да те проверява...

Не съм съгласна!!! Телефонът си е мой, компютърът си е мой, пощата и скайпът са си мои!!! Същото важи и за неговите. Не защото крия нещо. Просто защото това си е моето лично пространство. Не, че ще е проблем да разгледа където иска.....просто знам, че няма да поиска. И мен не ме вълнува. А това някой да рови из телефона на гаджето си е направо брутално. Това си е ЧУЖДА вещ.Това, че ходим от години не значи, че трябва да ми чете смс-ите, мейлите и прочие... Аз как не чета на сестра ми? С нея се познаваме от 23 години!!!! И вак й се обаждам по телефона, ако искам да пипам нещо нейно......където няма информация. На компютъра ми има 2 папки с нейни неща. няма парола, няма нищо. НИКОГА не съм ги отваряла и разглеждала. Пише ли нейното име, значи е забранена територия за мен!!!

scoobydors
12-02-2008, 20:20
Аз как не чета на сестра ми? С нея се познаваме от 23 години!!!!

Само се познавате ? :D

kuklichka_bg
12-02-2008, 20:23
Случи ми се нещо ,което много мразя да прави един мъж :@ - Ровенето в компютъра ми и телефона ми.Конкретният пример е със компютъра.Намери снимки ,които аз неисках да вижда и естествено се скарахме. Как задържате това лично пространство?Има ли въобще такова в една връзка?

8-) Само като ти гледам снимката и..... :? За ко си си глатнала корема по слаба няма да станеш ккакто и да е
По темата ми всеки има лично пространствооо

kuklichka_bg
12-02-2008, 20:26
Лично пространство ИМА ! ... стига да успееш да го запазиш.




+1
+1 :-P

ImmortalForever
12-03-2008, 07:46
Просто скъсайте!