PDA

View Full Version : Боли ме вдясно от пъпа



Alabala16
11-30-2008, 11:21
За пръв път ми се случва
малко по на горе от пъпчето от дясно
има нещо което ужасно много ме боли........ като го натисна..
преди малко се боричкахме с моя приятел и тои без да иска натисна там
и много ме заболя...нещо като топче е..
може ли някои да ми каже какво е това,и както има там

shadow4e
По-описателни заглавия

Schneeflocke
11-30-2008, 13:46
По принцип, там имаш мускули и черва. В такива случаи се отива на лекар, защото нито ти можеш да го опишеш добре, нито аз мога да видя какво е. Марш в болницата, момиче!!!

UFOs
11-30-2008, 14:15
Може да е някакво раково или тумурно образувание,но да не те плаша,както казаха по-горе отиди на лекар.

Synthetic__
12-02-2008, 08:23
По обясненията ти мисля че говориш за черния дроб...и на мен ми се е случвало там да ме удрят.По принцип това е едно от най - уязвимите места.Ако не ти мине скоро отиди на лекар.

Schneeflocke
12-02-2008, 14:12
]По обясненията ти мисля че говориш за черния дроб...и на мен ми се е случвало там да ме удрят.По принцип това е едно от най - уязвимите места.Ако не ти мине скоро отиди на лекар.

Черният дроб е под ребрата и малко под sternum-a, в смисъл, вътре в гръдния кош. Меката част са черва и мускули. Понеже нещо не се изразявам като хората:
http://i.data.bg/08/12/02/1274710_orig.jpg

n3ri7ka
12-02-2008, 15:32
и аз като натисна там и много ме боли :( :-o но мен винаги ме боли когато го натискам но нзм на кво се дължи.Но наистина ако продължи да те боли много,отиди на лекар

anna_
05-14-2012, 06:33
Темата е стара, но имам същият проблем. Би ли писал дали си посетил лекар и каква дигноза ти поставиха.
При мен се появи болка в дясно от пъпа. Усещам я като се навеждам и като натисна местото. Реших , че е от колана. Престанах да нося колан и мисля, че отшумя, но от два дни отново се появи без да се сещам какво може да я провокира.
Надвам се всичко при теб да е наред и ще очаквам да ми отговориш.

DisappointedDreamer
05-14-2012, 06:40
Темата е от 2008. От преди 4 години. Мислиш ли че авторката е все още активна в сайта?

Посети лекар.

anna_
05-14-2012, 07:12
Най - вероято ще отида на лекар, но няма лошо да разбереш как се е разрешил проблема на други хора, сходен с твоя. Една от функциите на форумите е да споделяме .
Надявам се автора на темата да влиза в сайта.
Успех на всички.

randi
05-14-2012, 07:17
при мен беше така, ходих на лекар и ми откриха някакъв вид апендисит.. оперираха ме ан следващияя ден

anna_
05-14-2012, 07:53
От всичко, което прочетох до момента в нета, най-вероятно е апендицит. Имам всички други симптоми като болки в дясната бедрена кост. Предпочитам да отида на преглед директно при добър хирург ( в Пловдив) вместо при джипито, но не знам при кой.
Когато науча нещо повече, ще пиша, за информация на хората със сходен проблем.

SweetySmallDevil
05-15-2012, 17:38
най-вероятно е апендисит .... отиди на лекар и после кажи как е минало, успех :)

anna_
05-16-2012, 08:51
Здравейте, бях вече на лекар, при джипито. Направи ми кръвна картина и пусна изследване на урина. Показателите в кръвната картина са в нормата, но в урината имам левкоцити и бактерии. На следващия ден занесох стерилна урина за микробиологично изследване, но резултът ще бъде готов към петък. Между другото най-вероятно е хроничен апендицит. Има доста информация в нета за него. Веднъж изявил се, можеш да очакваш да се повтори, потрети и т.н., но отшумява сравнително бързо. Сетих се, че преди време имах същите симтоми, но реших, че е от токата на колана. Махнах колана и болката си замина, аз забравих, докато не се появи този път малко по-силно. Аз от вчера съм по-добре, не усещам болка като натисна в дясно от пъпа, нямам усещане за повишена температура и главоболие каквито имах.Ще пиша след резултатите от микробиологията.
Хубав ден на всички!