PDA

View Full Version : Български Хип Хоп!



n0va_s1m_tYk
11-30-2008, 12:59
Дайте яки български хип хоп песнички, може и по стари! :)

raduna
11-30-2008, 13:18
Ми на Ъпсурт почти всичко им е яко, но ето нещо по-старо:http://www.youtube.com/watch?v=fQCnEpWUEwo

Diam0nD
11-30-2008, 13:30
x team spens neznainite ... pff kvo da izbroqvam :D vlizai v temata za hip hop i 4eti :D

n0va_s1m_tYk
11-30-2008, 14:20
Ъпсурт всеки ги знае .. :D Мерси, ще се поразровя.

jghgh
11-30-2008, 14:23
Пиши лично ти метна нещо култово. Няма го в датата.

Jamalska
11-30-2008, 14:33
устата

TellMeYourName
11-30-2008, 14:35
устатаиграта и т.н. :lol:

Erica1
11-30-2008, 14:37
Respect. :grin:

6o6kotooo
11-30-2008, 14:40
устатаиграта и т.н. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: тфа е най-добрия рап баце :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BioX
11-30-2008, 14:46
устатаиграта и т.н. :lol: Жоро Рапа :D

woshata
11-30-2008, 15:33
бг рапа е баш най-тъпата музика :lol:

IdiOtKa
11-30-2008, 16:40
устата
и аз съм за устата с 2 ръце ..

Jamalska
11-30-2008, 17:03
...Слави Трифонов също има 1-2 рап...опс хип-хоп извинявам се...песни.Повече нз,не съм навътре в тия неща.

TellMeYourName
11-30-2008, 17:18
ооооопааа, братлеее къде забравихме и Генгста Генгста продакшън :razz:

mim4ety_sara
11-30-2008, 17:21
Jentaro i Nad Zakona :razz: :razz:

BioX
11-30-2008, 17:22
Цеко Сифоня и МС Фараона?
8-)

acdcfenka
11-30-2008, 18:54
Това българският Хип-Хоп е пълна помия. Нямат понятие от тази култура. Западняците, в точно число негрите, правят истински смислен Хип-Хоп.

Diam0nD
11-30-2008, 19:19
Това българският Хип-Хоп е пълна помия. Нямат понятие от тази култура. Западняците, в точно число негрите, правят истински смислен Хип-Хоп. понеже си много подготвена по темата ще те питам вини паз , сабак ред , иммортал техник , би риъл и още 1 куп къф цвят са и не правят ли най най смисления хоп ... в пъти повече от черните !?

acdcfenka
11-30-2008, 19:24
Това българският Хип-Хоп е пълна помия. Нямат понятие от тази култура. Западняците, в точно число негрите, правят истински смислен Хип-Хоп. понеже си много подготвена по темата ще те питам вини паз , сабак ред , иммортал техник , би риъл и още 1 куп къф цвят са и не правят ли най най смисления хоп ... в пъти повече от черните !?

Не ги знам тези, но Еминем е бял и пак прави добър хип-хоп. Аз имах предвид нашият хип-хоп, че той не може да се равнява на чуждият. А не ги деля на черни или бели, а на това че на запад са гетата и това че западняците имат за какво да се бунтуват. А нашите за какво има да се бунтуват, да не би да са израсли в гета и да са били онеправдани?

n0va_s1m_tYk
11-30-2008, 20:42
Цеко Сифоня и МС Фараона?
8-)
Ооо най-добрите!! Как не се сетих! :razz:

mareto_berk
12-01-2008, 13:17
Ам , никой не спомена MD Beddah; Sensei; DenYo; KingSize; Bate pe60, ... всички се сещат само за разниии чалгари.. Нямам нищо против де, но и тези, които аз изброих имат супер яки песни, които мн си заслужават. :P

Diam0nD
12-01-2008, 17:52
аз пък не знам 1 уважаващ себе си фен на тази музика да се радва на кингсайз О.о те тия нямат стойностна песен /освен 1 може би де .... /

dudumaster
12-01-2008, 21:08
Цеко Сифоня и МС Фараона?
8-)
+1
бг хип-хоп и там подобно няма, макс 1-2 песни слушам сичкото друго е боклук от филмирани гангстерчета :D

mareto_berk
12-02-2008, 15:24
аз пък не знам 1 уважаващ себе си фен на тази музика да се радва на кингсайз О.о те тия нямат стойностна песен /освен 1 може би де .... /
Ми човека иска хип хоп пък и всеки с вкусовете си. То ако става дума всеки изпълнител или група си има и добри и лоши песни така че.. :)

Jamalska
12-02-2008, 15:37
Чета мнения и в единия момент искам да се изгавря.в другия да нахлебя някого.Но Кингсайз за класика в жанра.Особено Митака е страхотен.

Diam0nD
12-02-2008, 17:40
ooo минали са покрай класиката :razz: :razz: класика били .... лелелеле хахахаха класика е спенс бе ... и това не тряя ти го казвам аз ... тряя сама да си разбрала ,че стойностните песни не са за тревата и купчинката бело .... :-x

Jamalska
12-03-2008, 14:43
За мен пък Спенс не е класика.Спенс е просто онова,което можеше да се слуша преди години,и единственото,което пускаха по ТВ.А ти изобщо превеждаш ли си онова,дето го слушаш?Кингсайз са играчи,ама с думите.Имат супер стойностни неща,а това,че ти не пушиш чадел тях надали ги бърка;)

ef4etyYy
01-16-2009, 20:30
ДиС- пансер :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Viche
01-16-2009, 21:36
Къде забравихте Wosh бе 8-)

Jamalska
01-17-2009, 08:58
Къде забравихте Wosh бе 8-)
умишлено

mmKamm
01-17-2009, 09:36
Ам , никой не спомена MD Beddah; Sensei; DenYo; KingSize; Bate pe60, ... всички се сещат само за разниии чалгари.. Нямам нищо против де, но и тези, които аз изброих имат супер яки песни, които мн си заслужават. :P
човек...айде аз ще те светна къде са забравили горе посочените убавци :lol: просто хората в момента се гаврят с темата... според теб устата, слави тр., жоро рапа, ггп... рап изпълнители ли са? не мисля :lol: :razz: :razz:

GbSy
01-17-2009, 10:16
Сенсей

Complicated
01-17-2009, 10:24
бг рапа е баш най-тъпата музика :lol:
:smt023 точно :lol:

MiRaCuLiX
01-17-2009, 16:08
Шамара,Дребен Джи,Килъра,Т-One,MIAMI,ShortyMC,Wosh MC, Double G,Alex P,Колумбиеца и М'глата,IGI&NASIO,Гамена,Тафо от Рап Нация,Амнистия(една от най-старите групи,заедно с Хамбургер М1,Рап Нация и Гумени Глави),Avi MC,

BioX
01-17-2009, 17:35
бг рапа е баш най-тъпата музика :lol:
:smt023 точно :lol:
еи ивс слушаи си нещастната аврил там и не се обаждаи :D

FucKtheSyStem
01-17-2009, 17:39
Denyo,Sensei,RaggaOne,Kingsize,DrS,Milioni,Nad Zakona,100 kila,Krisko,The Jamaican,Horata ot getoto,Elo,Soundtrack,Dreben G,Jentaro,Liceto,Respect,MD Beddah,Wosh :)

raichEbaichE
01-17-2009, 19:44
denYo кърти,тва е истината 8-) мн радва :)

dreme_mi_kopelle
01-22-2009, 03:03
Lil Fools feat Passion Kiss- Какво е Любовта

Diam0nD
01-22-2009, 07:28
Denyo,Sensei,RaggaOne,Kingsize,DrS,Milioni,Nad Zakona,100 kila,Krisko,The Jamaican,Horata ot getoto,Elo,Soundtrack,Dreben G,Jentaro,Liceto,Respect,MD Beddah,Wosh :) ami samo wosh i beddah vijdam det da sa dobri ot tuk stoqshtite ^^ spens ,x team , neznainite , 2 i jo, atila ,bate sasho,chosz,sistah, ka$ino ... 8)

malone
01-22-2009, 17:27
Къде забравихте Wosh бе 8-)
умишленоУмишлено в смисъл,че вече се изтърка или.....за мен неговите песни се делят на два типа зарибяващи и пълна боза.
Иначе по темата......X-Tеam,Logo5,Fars,Хората на изгрева,Ndoe......и така и така списъка може и да се продължи.

Hysteric_Bitch
01-22-2009, 17:41
Денѝо и Сенсеѝ- Ок

IrrieSkyline
01-22-2009, 19:38
Шамара,Дребен Джи,Килъра,Т-One,MIAMI,ShortyMC,Wosh MC, Double G,Alex P,Колумбиеца и М'глата,IGI&NASIO,Гамена,Тафо от Рап Нация,Амнистия(една от най-старите групи,заедно с Хамбургер М1,Рап Нация и Гумени Глави),Avi MC, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Бате Сашо (рапЕра) фийшърин Тина - Топлофикация... 8-)

Overpowered
01-22-2009, 19:51
...Слави Трифонов също има 1-2 рап...опс хип-хоп извинявам се...песни.Повече нз,не съм навътре в тия неща.
добре,ве може наистина да иска чуе нещо?
що веднага тряя се прайте на г*з?
ако му харесва устата и устата ще слуша,пф
ама нали сте тука големите рапЕри,как ще се занимавате с некви под нивото ви...
ахах


сори за офтопика

malone
01-23-2009, 16:19
Бате Сашо (рапЕра) фийшърин Тина - Топлофикация... 8-)
Хаха като видях тази песен и си мислих,че това няква шега амаааа :D
ех този Бати Сашоо...защо ме заблуди така и очаквах от тебе нещо качественно.

lams
01-26-2009, 06:02
бг рапа е баш най-тъпата музика :lol:
:smt023 точно :lol:

Злеее

DiS, това е истината ;)

Native
01-26-2009, 06:16
Това българският Хип-Хоп е пълна помия. Нямат понятие от тази култура. Западняците, в точно число негрите, правят истински смислен Хип-Хоп. понеже си много подготвена по темата ще те питам вини паз , сабак ред , иммортал техник , би риъл и още 1 куп къф цвят са и не правят ли най най смисления хоп ... в пъти повече от черните !?

Не ги знам тези, но Еминем е бял и пак прави добър хип-хоп. Аз имах предвид нашият хип-хоп, че той не може да се равнява на чуждият. А не ги деля на черни или бели, а на това че на запад са гетата и това че западняците имат за какво да се бунтуват. А нашите за какво има да се бунтуват, да не би да са израсли в гета и да са били онеправдани?
Я само ми кажи, ти доволна ли си от всичко случващо се в България? Никога ли не си се бунтувала? Кое не му е стойностното на рапа НИ? Ми да ви еба майката, слушайте си чалгиите и не влизайте в шибаната тема.

ef4etyYy
01-26-2009, 08:26
бг рапа е баш най-тъпата музика :lol:
:smt023 точно :lol:

Злеее

DiS, това е истината ;)ммммммммммда :smt023 :smt026

Diam0nD
01-26-2009, 08:43
SPENS :grin: :grin: mani gi tiq dis

iveetyy
01-26-2009, 16:40
Touch Down Records nachelo s Niks i 3-ko са върхаа !!!

disarm
01-26-2009, 22:29
извинявайте много ... ма всеки си има вкус ... какъв е смисъла да спорите кои е по велик Спенс или някой друг :/ пък и какви са тия сладури дет се правят на много интересни с това да спамят само в темата Оо
за Kingsize ще кажа,че имат доста добри песни и са адските пичове : )
от изброените аз видях малко,които аз слушам и някои пропуснати, като например VanSan ,Nowallz ,Silent City ... чуйте песните им и после ми говорете дали в България няма стойностен хип-хоп и стига гледали тея от другите страни гледайте българското : )

Native
01-27-2009, 05:11
Българското не е модерно, затва не го гледат/слушат.

disarm
01-27-2009, 19:31
за какво трябва нещо да е модерно,за да се слуша ... пък и не е вярно бг хип-хоп се слуша доста : ) това беше напълно излизен коментар

MiRaCuLiX
02-04-2009, 19:41
Хип хоп-а си е хип хоп.Това да отречеш тази музика могат само заклетите и доста заблудени чалгари.Защото това което слушат те е крадено и хипер глупаво,заразлика от нашия стил.Вярно има някои издънки които не стават за рапъри,а само за слушатели(фенове),но има хора които си блъскат главите за този стил.Хора като моя човек Шамара и Дребен Джи.Хора като Улична болка ,Гамена и Т-Оne,хора като Колумбиеца и М'глата и Shosho.А не такива като Спенс(ита),Слим ,Устата или др. които предадоха стила си или видяха ,че парите и славата в хип хоп-а спада.

Между другото Come in my new track Miraculix - Стрелям с рими

TellMeYourName
02-04-2009, 19:42
Logo5 :-P ;-)

Diam0nD
02-04-2009, 19:50
Хип хоп-а си е хип хоп.Това да отречеш тази музика могат само заклетите и доста заблудени чалгари.Защото това което слушат те е крадено и хипер глупаво,заразлика от нашия стил.Вярно има някои издънки които не стават за рапъри,а само за слушатели(фенове),но има хора които си блъскат главите за този стил.Хора като моя човек Шамара и Дребен Джи.Хора като Улична болка ,Гамена и Т-Оne,хора като Колумбиеца и М'глата и Shosho.А не такива като Спенс(ита),Слим ,Устата или др. които предадоха стила си или видяха ,че парите и славата в хип хоп-а спада.

Между другото Come in my new track Miraculix - Стрелям с римидобре че спенс си "продаде" стила ... ти въобще запознат/а/ ли си с творчеството му ??? Или на слим ? Само да вметна ,че спенс като мс е в пъти по-добър от Шамара . И флоуа по як го вади ,и лириките му са нива над тия на шамара ... не "не ми звънии ..." или "Дремеме ми на кура -как ? "... сещаш се ? Или "всички палавници хъ ..." Въобще не ми ги фръцкай ,че са по яки от спенса и екс тиим и другите ... евала на шамара че прави нещо ,но песните му от към лирика куцат здраво . Естествено куцат за хора които са с повечко IQ и са над 15 години де ,иначе си стават ^^

MiRaCuLiX
02-04-2009, 20:01
Къде отиде Спенс?нещо ново да има.Слим нещо ново да има?Какво е направил Спенс до сега?Ти знаеш ли че Спенсита си бачка за заплатата.Ся ще кажеш ,че Sniper Records е негов.Напротив Sniper Records е на DJ Станчо,а той просто е "голямата звезда" на лейбъла.Докато Шамара от дъното видя до къде стигна.RNB Records негово,парфюм Шамара негов,дрехи RNB Records негови.Сега RNB Shop негов,Frontline Hustle ent. негов.Клуб Шоколад - негов.Кой е бил и е правил в USA хип хоп(от бг изпълнителите) - ШАМАРА.Кой записа с протеже на DMX - Drag On - пак Шамара.Кой бачкаше до толкоз ,че да запише с бащите на модерният южняшки хип хоп Crucial Conflict и в клипа им да очаства братовчеда на K.West - Шамара.Кой ще записва с Twista - Шамара.Кой е най-известния Бг Хип Хоп изпълнител ? ШАМАРА.Всичко това което е направил той,Спенс не го е правил и няма да го направи.

Mooo6no
02-04-2009, 20:23
Бе има добър бг рап. Не е като да няма. Даже в последно време е по-развит от другите стилове... до някъде, защото е много по-лесно да се прави рап. + това всеки може сам за себе си, докато ако свириш рок и метъл трябва да сте 4-5-6 човека, а работният процес тогава е мн. по-труден.

Но си има качествените изпълнения... Denyo, Sensei, DiS, Бате Сашо, Над Закона, DJ Darkstep и нещата около него, Спенс, Ъпсурт, Мишо Шамара, Криско, новите неща на Ванко 1 (не говоря за тва какъв човек е), Бате Пешо, Wosh MC, Yoko, Ragga One, Румънеца и Енчев, X-Team, Dope Reach Squad, Амнистия, Хората от Гетото, AVI MC, Тинки-уинки, Обект, Черни Сърца, Братя Мангасариян, Гумени Глави, King Size, Династия Бигаз, Dead Side...

Това общо взето са изпълнителите, които имат нещо, което си струва да се чуе.

Jamalska
02-04-2009, 20:23
С годините се доказа,че хубав рап могат да правят точно хората,които изкарват парите си по друг начин,а ги влагат в музиката.Дори плащането за участия прееба музиката.
А че еди-кой-си отричал хип-хопа.Ми реално погледнато всичко,което се показва на масата и се нарича 'хип-хоп' е боклук,пълен шит,гадост,отврат и тн.Ако разчиташ на страста любов само от нещата по тв (или тоя форум хаха) без разравяне няа шанс.
например колко човека тук знаят какво е tru-undaground ?

Diam0nD
02-04-2009, 20:27
ghaahaha спенса има много нови неща ... ако беше отишъл/а/ на негов лайв да разбереш ,че той си се занимава с музика и за едни интервю в 50 стинки беше пуснато той си го каза : като издавам следващ албум ще искам да спечеля от него ... преди исках просто да видя името си до другите ,а сега искам и да спечеля нещо . Затова и не пуска никъде песните . Слимарата се пренасочи в това да докарва разни хора в България ... и със сигурност и той от време на време записва . Нека кажем че сарафа записа с хората на 2пак ,а не шамара ^^ /всички сме слушали песента за михо рапа бтв ... и тая на шамара .. е знаем и кой е по-добрия ... и на фрии е по як спенс ... а бе шамара е от по-прогресивните посредствени рапери . Няма да стигне скила на някой от бившите снайпери ^^/
Кой пее супер гадно на англииски - шамара
Кой не си държи на езика и лиже чуждестраните задници - шамара
еей това не ме кефи в шамара ,първо повърхностна лирика ,2ро пее на англииски ,точно когато тряя да е повечко патриот и да покаже ,че и на български може да се рапира ... земе се светне малко и ще стане по рапер от него ^^ Иначе е пич .

@Jamalska : ами аз не мисля ,че слушам така наречения трю ъндърграунд . Но мисля че и хората дето го правят са малко ... ^^

Jamalska
02-04-2009, 20:44
:D Аз ще почакам да видя още мнения за tru undaground.Макар че и ти не си достатъчно малък да не го знайш.
И да,всъщност Раптоп са много по-пробивни в това отношение от Шамара.Сарафа има и песен с Ноути бай нейчър.
А Слим...мен пък трещялките на Слимсайз ме кефят.


П.П. абе днес да не е вечер на гадната музика в това радио?Исках да видя какво се пуска,че предния път не бях очарована...ама не издържах повече от 5 песни.

Diam0nD
02-04-2009, 20:49
нз пуснаха се 2-3 песни на 2пак и ми хареса хахаха ама го спрях де ^^
иначе ако кажеш кво точно и кои точно са трю ъндър може да се окаже че съм чувал ,но просто да не знам за кво иде реч :D щот тука от 3 години слушам рап и съм прослушам към 50-60 гб и не помня всичко дет е минало през уинампа :D

Jamalska
02-05-2009, 07:53
Най-великия умря,ама не беше т*пак.Както обичам да казвам;)Мда,и аз попаднах на въпросните(поне една).Решила съм от дъжд на вятър да преслушвам,че да не излезе,че говоря неподготвена.Тая сутрин пак не съм доволна.

Е,и без това ми е ясно,че никой друг не знае.Та едно време тру-ъндагроунд беше сайтче с няколко тогава буквално никому неизвестни песни(към днешна дата вече всички знаят Артикул,ХнИ,ЛАК...) с типично слабо качество,обаче голямата мания:)Ахм и колко форуми се смениха от тогава... *носталгично*

BioX
02-05-2009, 08:15
Докато Шамара от дъното видя до къде стигна.RNB Records негово,парфюм Шамара негов,дрехи RNB Records негови.Сега RNB Shop негов,Frontline Hustle ent. негов.Клуб Шоколад - негов..просто успя да си намери добри спонсори и да изплува това е всичко.....а и че седи наи-отпред като по известен не значи че тея неща са лично негови....точно за новия му клуб шоколад мога да поспоря доста....цяла варна вече знае от къде са парите за него ;)

111111111
02-07-2009, 18:33
Oooo най-великите са GGP :D :D :D :D :D :grin: Gangsta gangsta foreverrrrrr :D:D:D:D:D:D:D:D:D или GP Жоро от Почивка :D :D :D :D :D :D