PDA

View Full Version : искаш ли да се омъжиш/ожениш?



chrison
11-30-2008, 21:15
Все повече двойки не се женят. Живеят 'модерно'

Вие искате ли да се ожените един ден?
Да/не защо?

w0sh
11-30-2008, 21:17
пише се сваТба...

hooliganka89
11-30-2008, 21:18
Е,ще се омъжа няма как иначе,аз съм от по-старото поколение и така трябяа да е.

rubi
12-01-2008, 05:17
колкото и смешно да звучи,искам да се омъжа някой ден :)
в годините докато бях сервитьорка имах щастието да присъствам на над 100 сватби... :)
нямате представа колко щастие съм видяла,колко щастливи очи,колко ръце които не могат да спрат да се докосват :)
имали сме също и случаи на двойки живели с години заедно,с деца и правещи сватба на дърти години и знаете ли че и в техните очи имаше онова пламъче,което можехме да видим в очи на млади двойки,които може да се каже че не са преживели нищо.....
не знам.... :)
в момента в който двойката влезе от вратата и докато поднасям шампанското или питката толкова пъти ми се е искало в този момент аз да съм на тяхно място...да бъда щастлива.. :)
някои от вас ще кажат "какво толкова,един подпис на една хартия,много пари похарчени за дандания,няма смисъл ние и така сме си щастливи"
:)
определено чувството отстрани е хубаво,а представям си на тях какво им е... :)
ох малко дълго стана ма се надявам да зачетете за ко става дума.... :)
и все пак АЗ ЩЕ СЕ ОМЪЖА НЯКОЙ ДЕН ЗА ТОЧНИЯТ ЧОВЕК, В ТОЧНОТО ВРЕМЕ И НА ТОЧНОТО МЯСТО! :) :)

naze
12-01-2008, 05:27
мн ясно че искам .. мисля че всеки нормален мъж иска :) по простата причина че си харесвам фамилията и искам си продължа рода....... тва значи задължително тряа имам момче :)

cherinka
12-01-2008, 06:26
Е,ще се омъжа няма как иначе,аз съм от по-старото поколение и така трябяа да е.
Точно така.
А относно фамилията.. аз винаги мога да си я запазя същата. :)

MakeMeFeel
12-01-2008, 06:38
ЗА :grin: Мисля , че това е сериозна стъпка, която много внимателно трябва да се обмисли ... Но когато е с правилният човек :grin:

cherinka
12-01-2008, 06:41
ЗА :grin: Мисля , че това е сериозна стъпка, която много внимателно трябва да се обмисли ... Но когато е с правилният човек :grin: чесно казано съм ЗА сватбите, понеже не искам детето ми (живот и здраве като имам такова) да не е извънбрачно. :)

Демек малко съм и против сватбите, явно, тъй като аз и на един скромен граждански брак бих доволна.
От това следва, че съм за сватбите..
ама чакайте сега, за какво говорим ?! за брак или за самото празненство около сватбата, щото нормално повечето девойки да ги влече мисълта за красива булченска рокля и за голямо весело парти...

MakeMeFeel
12-01-2008, 06:48
ЗА :grin: Мисля , че това е сериозна стъпка, която много внимателно трябва да се обмисли ... Но когато е с правилният човек :grin: чесно казано съм ЗА сватбите, понеже не искам детето ми (живот и здраве като имам такова) да не е извънбрачно. :)

Демек малко съм и против сватбите, явно, тъй като аз и на един скромен граждански брак бих доволна.
От това следва, че съм за сватбите..
ама чакайте сега, за какво говорим ?! за брак или за самото празненство около сватбата, щото нормално повечето девойки да ги влече мисълта за красива булченска рокля и за голямо весело парти...

Мен ме влече мисълта да се отдам изцяло на един единствен човек , когото да обичам .. наистина завинаги .. Въпреки , че такова нещо може да се направи и без брак ... Не знам много е сложно за мислене толкова рано 8-)

cherinka
12-01-2008, 06:52
^ нищо не пречи да си помечтаеме.
Тук за сватби ми се говори, в друга тема пък за 70 хиляди лева..
днес ебати и мечтите го ударих... :booooomb:
и като добавим и една тема "не сте ли изпитвали някога някакво чувство на самота.. да имате нужда някой да ви прегърне, да имате нужда от ласка, закрила, милувка..."
мразим го тоя форум! :booooomb:

MakeMeFeel
12-01-2008, 06:54
^ нищо не пречи да си помечтаеме.
Тук за сватби ми се говори, в друга тема пък за 70 хиляди лева..
днес ебати и мечтите го ударих... :booooomb:
и като добавим и една тема "не сте ли изпитвали някога някакво чувство на самота.. да имате нужда някой да ви прегърне, да имате нужда от ласка, закрила, милувка..."
мразим го тоя форум! :booooomb:

Е то лошо няма 8-) И на нас ще ни дойде времето спокойно :D

huligankata
12-01-2008, 07:02
За сватбите съм. Искам някой ден и аз да се омъжа.

soul1199
12-01-2008, 08:15
malka sum da mislq,no poprincip sum za :)

darla
12-01-2008, 08:41
az podkrepqm sujitelstvoto na semeini na4ala(koeto sega e mn moderno i mn dvoiki go predpo4itat),no spored men jenitbata e edin hubav povod da priznaqt pred vsi4ki i pred Bog,4e se pbi4at i 4e se iskat zavinagi.jenitbata e edna prekrasna osnova za suzdavane na semeistvo.

slun4ice_90
12-01-2008, 08:51
Аз съм затова,хората да живеят,както им е най-добре...И аз съм за сватбата.Баба ми вчера започна да ми говори за сватба,бебета и т.н... :shock: Аз онемях...Все пак съм само на 18 нямам желание все още... :D

mynichka
12-01-2008, 09:19
аз съм за сватбите :P

S1lv3r
12-01-2008, 09:46
Аз съм твърдо ДА за брака и някой ден искам да се оженя за жената която обичам,да имаме деца.Искам да имам хубаво семейство а не като "модерните" който само живеят заедно а и трябва да продължа рода :P

hooliganka89
12-01-2008, 10:30
И аз сега живея на семейни начела,но иначе мисля,да се омъжа.
Не знам кога ще е,но мисля да го направя.
Просто сега живеем заедно без свадба,защото може да не се окажем един за друг ама дали ще е с него или с друг,мисля да правя свадба.

Bellatrix
12-01-2008, 11:03
За сватбата. Можем да се обичаме и със и без сватба, но със се поема вече отговорност. Така ще съм сигурна, че ако един ден нещата се провалят (разводи в БГ - бол) той няма просто да си излезе през вратата и да ме остави самотна майка без пари (например). Подписът дава сигурност, че при евентуален край на брака всеки ще поеме своят дял от отговорността.
ПП. А и самото преживяване сигурно е супер :)

krem4et0
12-01-2008, 11:57
Аз искам да се омъжа, но след като сме поживели заедно и сме изяли 1 торба сол......Иначе най-голямата ми мечта е да се врека в любов и вярност на половинката си. Просто искам да поживеем заедно известно време, за да видим как е. Обезателно ще се омъжа някой ден!

hahavteen
12-01-2008, 12:03
И аз искам да се омъжа...
Както каза Черинка - не искам децата ми да са извънбрачни...
Макар че и да нямам деца пак искам да се омъжа. :-)

darla
12-01-2008, 12:12
Готино е да направиш сватба заради купона и преживяването. Но не е добре да се жениш - по-добре е да живееш без брак. Според мен трябва да може да се правят сватби без подпис.
ubedena sum,4e edin den 6te si na suvsem drugo mnenie.4uvstvoto da jivee6 zaedno s priqtelq si e edno,no kogato naistina ste se obvurzali po tozi na4in i ste sklu4ili brak,vsi4ko e nqkak si po-razli4no,po-spokoino,po-tvoe.nz kak da go opi6a,no 4uvstvoto e neopisuemo,fakt e,4e edin den ako trqbva da se razdelite e mn po trudno ako ste sklu4ili brak,otkolkoto ediniq prosto da si subere bagaja,no ako pri4inata da izbqgva6 braka e trudnostite i uslojneniqta pri eventualna razdqla.....to togava ne si gotova za seriozna vruzka izob6to,a ne samo za brak!

chrison
12-01-2008, 17:14
добре, хора мерси за отговорите

аз като малка веднъж ми хрумна, че не искам да се омъжвам и си метох в краката..
като по-голяма не съм се замисляла мн мн
а сега на 17 не държа да се омъжвам, ако точната половинка иска няма да откажа

ImmortalForever
12-01-2008, 18:37
Жив и здрав да е този, който е измислил професията "сватбен агент"..Много му е харна професията!Ама самия процес за който се грижи ее някак SUX!!! :?

partychild
12-01-2008, 18:53
аз съм за .. :)

chrison
12-14-2008, 20:24
добре, благодаря за отговорите ви, ако може да гласуват още хора :)

Kostadin_682
12-14-2008, 20:25
ЗА :grin: Мисля , че това е сериозна стъпка, която много внимателно трябва да се обмисли ... Но когато е с правилният човек :grin: чесно казано съм ЗА сватбите, понеже не искам детето ми (живот и здраве като имам такова) да не е извънбрачно. :)

Демек малко съм и против сватбите, явно, тъй като аз и на един скромен граждански брак бих доволна.
От това следва, че съм за сватбите..
ама чакайте сега, за какво говорим ?! за брак или за самото празненство около сватбата, щото нормално повечето девойки да ги влече мисълта за красива булченска рокля и за голямо весело парти...

Мен ме влече мисълта да се отдам изцяло на един единствен човек , когото да обичам .. наистина завинаги .. Въпреки , че такова нещо може да се направи и без брак ... Не знам много е сложно за мислене толкова рано 8-)
+1

scoobydors
12-14-2008, 20:31
ако той/тя иска, иначе аз не държа

Virgin
12-14-2008, 21:10
Да :smt041 Пък и това ще е един вид свидетелство за нашата :smt007 .. А и искам да последвам примера на баба и дядо, които след няколко месеца правят златна сватба (50 години брак) :-({|=

nencuHka
12-14-2008, 21:26
Искам да отида да уча вече висше и да имам сериозен приятел, с който да живея..ама за сватба все още не съм мислила а и съм малка.. :?

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-14-2008, 21:34
гъъъх!! искам да се оженя разбира се :) не знам защо не знам как не мисля кога ще да е .. но искам!! :-)

sexita
12-14-2008, 22:33
Аз искам :-)

Wrathchild
12-15-2008, 06:24
Преди да срещна сегашният си приятел бях твърдо против брака. А сега толкова искам да се оженим...

dimitar_ak
12-15-2008, 06:47
Искам го с цялото си сърце. Знам и коя искам да е жената с която да остарея. Знам и как ще се казва първото ни дете ако съм с нея. Проблема е, че тя е доста истинала към мен

PerfectStrang3r
12-15-2008, 07:11
Предпочитам да се оженя, когато имам финансова стабилност и достатъчно акъл, за да го обмисля добре. Не смятам да чакам принцесата, както по филмите...

nVm
12-15-2008, 12:19
да искам :-P

GabisiTa
12-15-2008, 14:55
Да :grin:

hottie
12-15-2008, 16:44
предстои ми, значи да :) но определено не съм почитател на големите сватби, каненето на стринки, братовчеди, лели, етърви и пр.. 8-) майната им на далечните роднини

MoHuTo
12-15-2008, 18:55
Колкото и странно да звучи - да, искам. Искам да облека бялата рокля, да бъда булка, да кажа "ДА" на човека, с когото съм избрала да продължа живота си... :oops: :-)

hottie
12-15-2008, 20:08
Защо повечето казват "колкото и странно да звучи искам да се омъжа"?? Защо да е странно? Напротив това е нормално

BigFakeSmile
12-15-2008, 20:13
амии да..някъде кат стана на 28-30

SoAfraid
12-15-2008, 23:00
ЗА :grin: Мисля , че това е сериозна стъпка, която много внимателно трябва да се обмисли ... Но когато е с правилният човек :grin: чесно казано съм ЗА сватбите, понеже не искам детето ми (живот и здраве като имам такова) да не е извънбрачно. :)

Демек малко съм и против сватбите, явно, тъй като аз и на един скромен граждански брак бих доволна.
От това следва, че съм за сватбите..
ама чакайте сега, за какво говорим ?! за брак или за самото празненство около сватбата, щото нормално повечето девойки да ги влече мисълта за красива булченска рокля и за голямо весело парти...

Мен ме влече мисълта да се отдам изцяло на един единствен човек , когото да обичам .. наистина завинаги .. Въпреки , че такова нещо може да се направи и без брак ... Не знам много е сложно за мислене толкова рано 8-)

Ще се омъжиш ли за мен ? :-) :D

ANTIHUMAN
12-16-2008, 08:08
Не искам! Не искам никой до себе си цял живот (не, че ще живея дълго. Имам чуството, че ще ме убият или ще стане неква мизерия) в този ред на мисли не искам да оставам вдовица и сираче!
Сериозно не искам гадже и т.н. , сам ми е по-добре!
Аз съм като вълците . . . единак!

hooliganka89
12-16-2008, 08:15
Не искам! Не искам никой до себе си цял живот (не, че ще живея дълго. Имам чуството, че ще ме убият или ще стане неква мизерия) в този ред на мисли не искам да оставам вдовица и сираче!
Сериозно не искам гадже и т.н. , сам ми е по-добре!
Аз съм като вълците . . . единак!

Май си изтропал :razz:

ANTIHUMAN
12-16-2008, 08:41
(не, че ще живея дълго. Имам чуството, че ще ме убият или ще стане неква мизерия)





другото от поста ти е тъпотия малко щото никои не иска да е сам но това и аз си го мисля

Може не знам! Но няма смисъл да ти променям мнението, но сам ми е по-добре! :)

beb4yy
12-16-2008, 08:44
леле ние сме тийнове да сме ЖИВИ И ЗДРАВИ па тогава да му мислим :D

chrison
12-16-2008, 12:34
Не искам! Не искам никой до себе си цял живот (не, че ще живея дълго. Имам чуството, че ще ме убият или ще стане неква мизерия) в този ред на мисли не искам да оставам вдовица и сираче!
Сериозно не искам гадже и т.н. , сам ми е по-добре!
Аз съм като вълците . . . единак!

пич! гледай по-позитивно на живота!!!
иначе как така ти е по-добре без гадже? неразбирам

SunShinePearl
12-16-2008, 18:17
не ...

Rofl4e
12-16-2008, 18:24
Аз искам да се омъжа! :D Мисля ,че в днешно време не се женят защото нямат достатчно пари хората и предпочитат вместо да правят весело на другите..я да си купят апартамент или нови мебели...!Да ги инвестират в нещо..а не да пръснат 5000-6000 лв. на вятъра!

Kostadin_682
12-16-2008, 18:28
и аз искам и аз :grin: някой ден дай боже :) :grin: :razz: 8-)

chrison
12-16-2008, 19:33
а тия, които не иска - защо?

miloto_girl_4e
12-16-2008, 20:09
Да, искам да се омъжа..
Искам да си имам своя ден, искам да се видя в булченска рокля, искам връзката ни да е законна и да имаме и църковен брак ..

Lyubeto
12-16-2008, 22:13
Iskam estestveno .Pyrvonachalno kato malko po - malka kazvah che nqma da byrzam ala bala , pyk sega sqkash nqmam tyrpenie da doide denq v koito moeto momche shte mi predloji brak 8-)

MaMkaMy
12-16-2008, 23:31
Еми като искате омъжете се бре :) имате моята благословия :) Make children, no war! 8)

dimitar_ak
12-17-2008, 06:01
Колкото и странно да звучи - да, искам. Искам да облека бялата рокля, да бъда булка, да кажа "ДА" на човека, с когото съм избрала да продължа живота си... :oops: :-)

За едно момиче/жена има два повода да се почувства наистина красива като принцеса. Бала и сватбата й. Тези 2 дни тя е най-красивата и всички погледи са в нея. За мен самият брак вече малко губи стойност, но сватбата е нещото, което заслужава всяко момиче. А първият блус на младото семейство.......
Ех как исках на пролет и на мен да ми се случи http://www.kolobok.us/smiles/icq/cray.gif

agPeHaJluHka
12-17-2008, 06:07
за :)

glymo14
12-17-2008, 06:46
разбира се че искам да се оженя, стана ли на 23-24 ще се оженя.Няма по прекрасно чувство от това да създадеш живот, да имаш любим човек до себе си, с който да се подкрепяте в добро и лошо.Искам да имам и деца, да мога да ги отгледам и да ги даря с нужната любов.

Тези които не искат да се омъжат/оженат, според мен са още недорасли, гледат да са модерни, ама не осъзнават че от страни изглеждат глупаво.Съжалявам ги тези хора, защото те си нямат собствено мнение, ръководят се от това какво е модерно и какво не.Слезте малко на земята, осъзнаете истината, че света е едно прекрасно нещо и ние сме на този свят с целта да създадем живот, да продължи нашето съществуване.

LiloTa
12-17-2008, 13:01
искам да се омъжа,естествено...Но първо да вляза в унито,да съм сигурна че имам някво бъдеще... Но не искам църква,попове и дрън дрън..Глупости на търкалета..Не вярвам в това нещо "Бог" и няма смисъл да се омъжва в неговия "дом" :) Искам сватба на плажа...Това е мечтата ми,която се надявам да осъществя със сегашния си приятел :) (след няколко години живот и здраве)

dimitar_ak
12-17-2008, 13:41
искам да се омъжа,естествено...Но първо да вляза в унито,да съм сигурна че имам някво бъдеще... Но не искам църква,попове и дрън дрън..Глупости на търкалета..Не вярвам в това нещо "Бог" и няма смисъл да се омъжва в неговия "дом" :) Искам сватба на плажа...Това е мечтата ми,която се надявам да осъществя със сегашния си приятел :) (след няколко години живот и здраве)

И бате каубойко да ви венчае ако още е кмет :D

Jumbie483
12-17-2008, 14:43
някой ден и това ще стане... 8)

nicolepcd
12-21-2008, 16:41
Не умирам от желание да се омъжвам, но проблема е, че никой мъж няма да иска да живеем просто така :? Затова - ще има сватбааа :grin: :grin: :grin: 8-)

PLuScHeTo
12-21-2008, 19:54
ЗА :grin: Мисля , че това е сериозна стъпка, която много внимателно трябва да се обмисли ... Но когато е с правилният човек :grin:

varnen4e
12-21-2008, 20:05
Искам- да.

dark_angel3
12-21-2008, 20:21
За сватбите съм. Искам някой ден и аз да се омъжа. +1 :) :grin: :)

kalpazanka
12-22-2008, 05:41
Тези които не искат да се омъжат/оженат, според мен са още недорасли, гледат да са модерни, ама не осъзнават че от страни изглеждат глупаво.Съжалявам ги тези хора, защото те си нямат собствено мнение(да те питам ли това как го разбра?!), ръководят се от това какво е модерно и какво не.Слезте малко на земята, осъзнаете истината, че света е едно прекрасно нещо и ние сме на този свят с целта да създадем живот, да продължи нашето съществуване.
Добре, не сме дорасли, това ще го преглътна /макар че тук навлизаш вече в психиката на човека и не знаеш защо точно той не иска да сключи брак!/, ама моля те, обясни ми какво общо имат брака и създаването на живот?!?!?!?! Нали ги виждам вече дораслите как се женят, издули корема! :D :-D :D :D
А ако може и да пишеш грамотно, цена няма да имаш!

koalka
12-22-2008, 06:35
И аз искам да се омъжа, нищо, че сега е модерно да се живее само на семейни начела.Ако си открил правилния човек, защо не?

Phoenixheart1
12-22-2008, 10:17
Да, но след 5-6 години, мисля че е рано още.

hgfh
12-22-2008, 17:31
Аз съм за .Искам някой ден да се видя в бяла булченска рокля :) не че това е главната причина де ,но попринцип съм за ;)

In4iTu_
12-22-2008, 20:07
За сватбата съм. :grin:

Lysit0
12-22-2008, 20:13
Ще се омъжа естествено :)

Lady_AMG
12-22-2008, 20:23
Аз нямам търпение да ми дойде времето :grin:

MayKyTy
12-23-2008, 19:10
Аз съм против, спопред мен ако двама човека се обичат няма да имат нужда от свидетелства за тяхната любов. Сватбата е пилеене на пари, нерви и време. Пък и животът на семейни начела дава по-голяма свобода, веднъж оженил/омъжила се ако чувствата охладнеят ще има и разводи и чудеса, а без сватба просто ще се разделят и по живо, по здраво. Мое мнение :)

evelinka1122
12-23-2008, 20:15
мн ясно, че ДА... няма да остана стара мома! 8-)