PDA

View Full Version : Моята гениална идея



Pliok0019
12-01-2008, 12:02
Тя е следната: да взема 11ти и 12ти клас за една година, като се явявам на изпити. :D

Възможно ли е за училище със специални предмети (икономика и счетоводство)? :D

machoka
12-01-2008, 12:05
Винаги е възможно, въпроса е заслужава ли си да губиш една година в обучение по специалността си.

Pliok0019
12-01-2008, 12:09
Явно не съм го описала добре. Имам в предвид дали мога да си уча в къщи матерала за 2 години (и да се явя на изпит за това) в рамките на една учебна година, като се имат в предвид специалните предмети и обучението на "учебно тренировъчни фирми" в 11ти клас.

Sensuality
12-01-2008, 12:24
Нещо като частна ученичка ли ?

Pliok0019
12-01-2008, 12:25
И за къв чеп ти е? :-o
Причините са доста. Една от тях е, че у дома, с желание може да науча много повече. Смятам, че е по силите ми да взема изпитите.


Нещо като частна ученичка ли ?
Да. Частна ученичка, но 2 години в една.

Disrespect
12-01-2008, 13:57
възможно е за частно, ама за държавно не съм сигурен..

MoMoXiXi
12-01-2008, 14:20
Всъщност и аз съм на мнение, че е хубава идея. Причините са няколко: 1) 12 клас материала мисля, че е по-малко от колкото да кажем 10 и 11 клас (в смисъл нали е нещо като преговор, а и самата уч. година не е до края на юни, като сложим че някои предмети , примерно история, се учи за България, което мисля, че е по-лесно от колкото за Англия, Франция и т.н.); друго - може би 1/4 от часовете в училище се губят - или някакви тъпи преговори, или свободни часове, безмислени упражнения; друго, което може би повечето от вас подценяват е това, че е много по-гадно да се учи рано сутрин, сутрешен стрес, недоспал, незакусил, и постоянно някой да те разсейва/ядосва. Може да има и друго, но за това се сетих сега... и аз съм си мислела това, макар че съм в държавно училище, но на когото и да кажа - дори и на нашите - "Че от к'ъв зор?!" + това може да искаш тетрадки/стари контролни от съучениците си... аз просто съм такъв характер, че залагам на сигурното и нямам волята и подкрепата да си троша нервите от всеки твори дето ме гледа като извънземно...

UFOs
12-01-2008, 14:22
И какво ще правиш с абитурентската бе..? :(

Pliok0019
12-01-2008, 14:26
И какво ще правиш с абитурентската бе..? :(
Ще отида 1 година по-късно на абитуренска, заедно с класа ми. :D

Не, всъщност се отказах от идеята. Следват матури и кандидат-студентски, така че подготовката ще бъде трудна. :) Така по-добре.

Escarina
12-01-2008, 15:03
А в кое даскало си? Иначе е възможно. Ама сама си решила да се откажеш, няма и аз да те навивам :D

Pliok0019
12-01-2008, 15:16
А в кое даскало си? Иначе е възможно. Ама сама си решила да се откажеш, няма и аз да те навивам :D
Национална финансово-стопанска гимназия.

Не съм се отказала напълно. Ще уча малко повечко тази години пък да видим какво ще стане. :)

24white24
12-01-2008, 15:43
За къде бързаш толкова ? Всяко нещо с времето си :)

cherinka
12-01-2008, 16:23
Всъщност както и да го погледнеш всячески е възможно.
И аз щях да го правя, ама просто даскалите и въобще всичко живо ми повтаряше, че няма да се справя, а аз имах огромно желание и голям хъс...
ама добре, че ме отказаха, сега ще си поживея 2 години повече в училище 8-) (демек 14, който не ме е разбрал :D ).

Иначе добре, че и ти си се отказал.
Лошо няма да си си с набора в един клас както си му е реда:)
Живей си, кефи си се на школото, пък после ше му се мислиииии:)

cherinka
12-01-2008, 16:24
А в кое даскало си? Иначе е възможно. Ама сама си решила да се откажеш, няма и аз да те навивам :D
Национална финансово-стопанска гимназия.

Не съм се отказала напълно. Ще уча малко повечко тази години пък да видим какво ще стане. :)оооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооооо
щом се колебаеш въобще недей да започваш.......

ScionOfStorm
12-01-2008, 16:33
Лина, не си е работа, ще пищисаш за нула време.. :)

Escarina
12-01-2008, 16:35
Коя специалност си там? Аз съм в тбг. Преди време се бях замислила за този вариан, но просто няма смисъл. Най-малкото едно е да учиш сама, друго е да ти се обясни, особено по специалните. А и във фсг е фън. Ние кво да кажем :D

Seducti0n
12-01-2008, 17:21
:) И аз това съм го обмисляла, и то не веднъж или два пъти.
Да, яко е, но няма за къде да бързам, не ми се пораства преждевременно.
Щом вярваш в себе си, няма какво да те спре.
Желая ти успех ииии дано знаеш какво правиш.(:

Pliok0019
12-01-2008, 17:58
Коя специалност си там? Аз съм в тбг. Преди време се бях замислила за този вариан, но просто няма смисъл. Най-малкото едно е да учиш сама, друго е да ти се обясни, особено по специалните. А и във фсг е фън. Ние кво да кажем :D
Икономика и менджмънт с немски.

Лошото е, че изпускал проекти в Германия, Австрия, а учебно-тренировъчните фирми и проектите свъзрани с предприятия/банки са доста интересни.

Има време, ще реша през пролетта. :)

Счетоводството ми е най-големия проблем. Също и това, че приятелите ми са супер...Ще видим :)

Romance
12-01-2008, 18:33
Това е суперр якоо.Нямам търпение да изкарам 2те години, които ми остават възможно най - бързо.Но просто нямам необходимия хъс, а и мързела ми етолкова голям, че няма на къде..кофти.Ще си чакам 2те години явно.

Briseis
12-01-2008, 19:20
е че на вас само счетоводство и УТФ ли са ви специалните предмети?

иначе си права много от нещата в 11 се продължават в 12 клас, а материала не е чак толкова труден

но как ще се справиш в БЕЛ и математика? спомена и немски...

Pliok0019
12-01-2008, 19:22
е че на вас само счетоводство и УТФ ли са ви специалните предмети?

иначе си права много от нещата в 11 се продължават в 12 клас, а материала не е чак толкова труден

но как ще се справиш в БЕЛ и математика? спомена и немски...
Българския - имам добра начална подготовка и получавам високи оценки дори без старание. По математика - на уроци. По немски положението е по деликатно. Ще ходя на курсове (и по английски). Проблемът е счетоводството, което попринцип не разбирам.

Briseis
12-01-2008, 19:36
ти какво счетоводство имаш? на предприятието ли? или отс?

Pliok0019
12-01-2008, 19:38
ти какво счетоводство имаш? на предприятието ли? или отс?
В момента на предприятието. И икономика на предприятието също.

За другата годна не знам.


А, идеята е от мен и моята тема за задължителното училище.
Идеята си е моя.

Briseis
12-01-2008, 20:04
е те предполагам са горе-долу обвързани предметите....

аз тази година никаква икономика нямам, но пък не намирам нищо трудно в счетоводството.

и все пак по-добре не си давай допълнителен зор като вземаш 2 години за 1.

в крайна сметка имаш цял един живот пред теб

shadow4e
12-01-2008, 20:07
Според мен би могла да се справиш, не е толкова непосилно, но е важно да се замислиш какво точон и къде ще кандидатстваш после и да си следиш тези предмети доста стриктно.

И аз уча в момента горе-долу същите неща, само че в университет вече.

Pliok0019
12-01-2008, 20:08
Икономиката е много приятна. Лесно се учи и е интересна. При счетоводството...заради преподавателя, заради самия предмет, нестаранието ми...не знам, но не се получава.

Riot
12-01-2008, 20:08
лол, ГЕНИАЛНА^^

babity
12-01-2008, 20:32
Идеята е гениална, ама аз си я наидеих първа преди два месеца когато си пра'их ташак с приятелката ми! :P :P :P

_donna_
12-01-2008, 21:42
Като ти гледам правописните и граматически грешки май не е по силите ти да се справяш сам/а вкъщи... :-o

Pliok0019
12-02-2008, 03:20
От там идва проблемът. :D Не, че ме мързи, но ме е страх от провал.