PDA

View Full Version : силен шум



tochi
12-01-2008, 14:16
Проблемът е следният - компютърът ми е от 1-2 години. От месец насам,когато го включвам започва да шуми много гадно, все едно излита някакъв самолет. Според вас вентилаторът ли е за сменяне или може проблемът да е друг?

m3talmania
12-01-2008, 15:07
Отвори кутията и виж (ама внимавай :D ) Дали ще е вентилатора или не, ще разбереш като видиш. :)


Edit: Само един ли ти е вентилатора?

Juicy_Lucy
12-01-2008, 18:59
нз ама може да трябва само да се смаже вентилаторът, да не се налага да купуваш нов.

MakeMeLaugh
12-01-2008, 21:00
И да го смаже, ефекта ще е мааксимум за 3 месеца.

Занеси го на сервиз и да кажи да ти сменят САМО перките (самото вентилаторче без радиатори и т.н.). Ще ти струва 10-тина лева, ама после ще ти е добре.

Също си почисти кутията вътре от прах. Той също замърсява вентилаторите.

TheFirstline
12-01-2008, 21:46
че то мнооого трудно да се смени вентилаторчето,купуваш си вентилаторчето там един преходник ли е кво е и го слагаш за отрицателно време :) от сервиза ше измислят някаква космическа сума...

tochi
12-04-2008, 22:09
ше се взима вентилатор..днес чистих из компютъра,но след това нямаше рeзултат..шумът си е доста :x

MakeMeLaugh
12-04-2008, 22:41
Чистенето на прах нямаше да намалее шума.
Като го чистиш периодично няма да позволяваш да се запрашават вентилаторите и радиаторите, а от там се намаля шума и температурата на компа както трябва да е.

Вземи си и си го смени сама, ако можеш, ако не ще дадеш още 10-ина лева. :)

VHack
12-05-2008, 05:33
Значи 99,99% сигурен съм че е от вентилаторът, просто като работят мн време и се "разбиват" тряя си го смениш. А и си сложи компютъра на земята защото като е на бюро или нещо подобно и от самите вибраций шума се усилва.

tochi
12-05-2008, 17:35
^ да, той си е на земята (:

Мерси на всички, които ми отговориха :-D

DarkAngelOfHope
12-05-2008, 18:46
Пробвай просто да смажеш вентилаторчето. Аз имах такъв проблем с един от мойте и като го смазах се оправи
За да го смажеш : вентилаторчето има една лепенка като е поразлепиш ще видиш малко капаче, махни го (може да ти потрябва игла или шило) и капни няколко капки машинно масло вътре :) после затваряш, лепиш лепенката и .... дано да не брамчи :)

MakeMeLaugh
12-05-2008, 19:39
Моите ги смазах и то с качествено силиконово масло (каквото е препоръчителни да бъде).
Ефекта беше много малък, и аз кратко.
Просто те вече са се разцентровали и тракат..