PDA

View Full Version : Eсе за утре - 2.12 до вечерта



KissTheSky
12-01-2008, 19:44
И така имаме избор на 2 теми, чиято аргументация трябва да е възоснова на произведение. Попринцип имам 2 за избор, но нямам никаква представа какво да напиша.... :?

ПЪРВА ТЕМА:
(Мита за Атридите)
"Вина и спасение"

ВТОРА ТЕМА:
(Мита за Едип (НЕ СТАВА ДУМА ЗА ДРАМАТА "ЕДИП ЦАР", НО ПЪК Е СЪЩИЯТ ЕДИП =] )
"Бягство от съдбата - слабост, но човешка"

Оооооо умолявам ви нещичко да дадете
формата трябва да е около 1 стр - 1стр и 1/2 :)

KissTheSky
12-02-2008, 16:26
много ама наистина много ви моля.....някой, който и да е, нещичко някаква теза или идея която да развия :-# :cry: #-o

fear4o
11-23-2009, 13:19
На мен също ми трябват материали върху "бягство от съдбата-слабост,но човешка" по възможност до довечера :).Ако някои намери нещо и го постне ще го обичам до края на живота си или докато не го забравя :D :D :D

Reb0rn
11-23-2009, 14:27
На мен също ми трябват материали върху "бягство от съдбата-слабост,но човешка" по възможност до довечера :).Ако някои намери нещо и го постне ще го обичам до края на живота си или докато не го забравя :D :D :D
Върху тази тема есе ли трябва да разработиш или темата която е трябвала на "KissTheSky" ,(Мита за Едип)
"Бягство от съдбата - слабост, но човешка",защото ако е есе може помогна ;]

diana199406
12-07-2009, 21:22
Хора и на мен ми трябва есе на същата тема : ''Бягство от съдбата-слабост,но човешка''.
Някой ако може да помогне да пише... :)

karpa4a
11-22-2011, 16:27
Бягство от съдбата - слабост, но човешка



Животът на хората е труден, изпълнен е с отговорности и проблеми. Мисля, че това да си най-съвършеното същество на Земята, носи със себе си много трудности. Защо? Животните също са съвършени същества, но не толкова интелигентни като нас. Животът им може би е много по-лесен от нашия, но и те понякога вършат неща, които са непосилни за нас.
Ако се опитваме да избягаме от живота, който водим, проблемите и отговорностите, които ни следват, това означава, че не сме достойни и искаме да напуснем света, в който живеем. Човешките грешки са неизбежна част от ежедневието, но желанието за бягство от съдбата е просто слабост, която няма как да променим в даден момент. Всеки човек сам гради своята съдба и своето бъдеще от дните, които са минали до настоящето си положение. Всичко, което направим, носи със себе си някакви последствия - понякога добри, друг път лоши. Това, което всеки направи на околните и на самия себе си, допринася за това, каква съдба го очаква, дали ще е щастлив или не, дали ще е сам, или с хора, които го обичат и мислят за него. Все повече се убеждавам в това, че всяко действие, което предприема, изисква също така да нося отговорността си за него.
Доказано е, че всеки човек получава това, което е дал. Ако правим добро за другите, на нас ще ни се върне същото. Едно добро дело от миналото може да ни даде много щастие в бъдещето. Когато лоша постъпка, направена от нас, бъде запомнена, то тя ще ни се върне по някакъв начин и в този момент ще ни се иска да върнем времето назад и да поправим грешката си, да запълним дупката, която сами сме отворили, за да не потънем в нея.
Често пъти искаме да избягаме от съдбата, която ни е отредена, според това, което сме извършили. Желанието за бягство от съдбата е слабост, но човешка и няма човек, който в даден момент от живота си да не е поне за миг да промени това, което му се случва и това, което знае, че го очаква в бъдещето.