PDA

View Full Version : Някои мои изпълнения )))



machoka
12-01-2008, 20:07
Скучаейки на работното място /нали българинът бил мързелив/, по случайност се върнах в годините назад преди що-годе една петилетка и чух някои стари мои 'записи' (правени са с детско микрофонче за 2.50лв от пазара на фалшив инструмент със Sound Recorder-а вграден с win). Въпреки това нещо се чува (ама усилете малко, че са тихички), та ако някои някоя друга минутка за губене може да чуе няколко неща.

1. Фрагмент от Дилмано Дилберо вариации за пиано на Ал. Владигеров /син на Панчо Владигеров/ - голям джазмен, голям човек. Това е една от бавните вариации в типично джазов стил, а иначе цялата пиеса е много луда и мнооого дълга:
http://machoka.data.bg/My%20Music/Dilmano%20Dilbero%20Fragment.wav

2. Шопен - Революционен етюд /големият/, оп. 25 но. 11, голяма зарибявка беше на времето, печелил съм конкурс с него като част от репертоарната програма:
http://machoka.data.bg/My%20Music/Chopin%20-%20Revolution%20Etude.wav

Минаваме към по-интересното, а именно собствено творчество ХАхАХ

3. 'Микс' - започва с моя хрумка и в последствие съм внедрил няколко известни мотиви, да видим дали ще се сетите от къде са)
http://machoka.data.bg/My%20Music/mix.wav

Последно 4 - годините са някъде около 7 клас, някакво момиче ми беше влязло в акъла до толкова /естествено несподелено/ и от мъка вместо да си прережа вените - седнах на пианото и това беше първото, което ми хрумна - чиста импровизация, но изпълнена с много тийн емоционална болка хихи )
http://machoka.data.bg/My%20Music/Imp.wav

Та.. това е)

Vincitore
12-01-2008, 20:27
WooW Много добре свириш!!! Бравоо! А за Шопен трябва много добра техника -която ти имаш!!! За Ал.Владигеров няма какво да се говори а в микса мисля че е включена "Хубава си моя горо"-поне така си мисля !!! Последното също е много добро !!!

machoka
12-01-2008, 20:49
Правилно, един от мотивите е на хубаво си моя горо)

Blab
12-02-2008, 01:21
1-ва реакция: Фукльо:Д
2-ра -||-: ехх...http://www.kolobok.us/smiles/light_skin/girl_sigh.gif
3-та : слуша "Микс" за 2-ри път... Пуска си "Чакам те сутрин рано".
Спомня си скандала покрай "Лорейн" на Евровизия'06:Д
Връща се назад - "Хиляди слънца"... и някой стар български филм... Стига до "Лодка в реката" и потъва...


ПП:И колко красива е любовта, дори несподелената такава.)

machoka
12-02-2008, 01:26
Значи това 'Микс' след 1.35м са врътните, до тогава е моя приумица, която беше замислена като концерт за чело и симф оркестър двоен състав (слушали ли сте музика за виолончело? способно е да ти разплаче душата с мекия си човешки тембър), и някога когато имам време ще се реализира като такава.

Любовта е красива, винаги ( Детският акъл също...
ЕдиТ: и нещо друго, слушайки 'Имп' в момента чак осъзнавам нещо.. направил съм го в мажорна тоналност, което значи че алогично за възрастта, дори в несподелените чувства съм намерил нещо оптимистично и наистина красиво, а не мелодраматично, трагично и сърцераздирателно каквото щеше да прозвучи в минор. Това сякаш е някакъв процес на съзерцание..

Сега вече разбрахте ли за аватара )) Ето - за това е такъв, за това и никога няма да го сменя.

LINKNOT
12-02-2008, 02:28
Имам чувството,че ако си ги пусна пак,ще заспя. Не за друго,ами защото съм уморена,а мелодиите са релаксиращи. Не,че разбирам,но сякаш добре се справяш с пианото.

hahavteen
12-02-2008, 04:13
Щеше да ми бъде наистина интересно да ги чуя... Сигурно свириш хубаво.. :)

machoka
12-02-2008, 04:49
Ами ако кажеш как, бих ти ги пратил, по пощата няма да стане че са по над 10 мб.. май (

jghgh
12-02-2008, 07:50
1-ва реакция: Фукльо:Д
2-ра -||-: ехх...http://www.kolobok.us/smiles/light_skin/girl_sigh.gif

Добре свириш. Още занимаваш ли се с това?

lsd43
12-02-2008, 08:28
Жалко ,че се отказах от пианото,иначе сериозно , добър si,пробвай да миксираш,нещо на Рахманинов.

sh3_1s_7h3_0n3
12-02-2008, 08:55
machoka в "Искрено и лично". :-o :-D Най-после да повдигне булото на мистерията около себе си и аватара си, а не само да се прави на безчувствен и строг. ^^ :-D

Иначе най-много ми харесва микса и "Imp".
Винаги съм се възхищава на хората, които могат да изразят чувствата и емоциите си чрез музика. Toва е единственото изкуство, което може да ме докосне и да го почувствам за разлика от лириката, която ми е крайно непозната и далечна. :)

WILD__BOY
12-02-2008, 09:41
трябва да миксираш нещо с Doncho

Vincitore
12-02-2008, 10:24
Занимавал ли си се професионално с пиано??? Няма как да си постигнал такава техника само в някое читалище примерно !?

DisturbinThePeace
12-02-2008, 10:37
последно най-ми хареса :)

виж това -> http://vbox7.com/play:a5e945c4 , кажи си мнението :)

machoka
12-02-2008, 12:21
ъ, не съм се занимавал в читалище, а съм завърил Националното музикално училище в София от предучилищна възраст и в момента съм едновремено 3-та година студент като пианист изпълнител + педагог и втора година като диригент и композитор в Музикалната Академия, или на кратко - Консерваторията.

Радвам се, че ви харесва. По принцип имам само един професионален запис до момента в първо студио на Националното Радио, но така и не можах да изк0пам копие от тонрежиьора, нали авторските права са на БНР и е забранено изнасянето.. Въпросният е пак в тоя диапазон - някъде 10 клас беше.
Рахманинов трудно се 'миксира'. Последният фрагмент от 'микс' е главната тема на един от етюдите на Шопен, леко така модифициран от мен за нуждите на хармонията )

machoka
12-02-2008, 12:37
последно най-ми хареса :)

виж това -> http://vbox7.com/play:a5e945c4 , кажи си мнението :)

Аранжиментът не е нищо специално, може и по-добре да стане.

Момчето е музикално, с чувство за ритъм. Постановката му е за типичен руски 'романтизъм' - сложи го от Рахмнанинов и Скрябин та насам. Но ДОРИ и за тях е твърде груб, а техниката куца и ако трябва да свири наистина един от тези двама композитори, ще издъхне на втората страница и ще си съсипе ръката. Но в крайна сметка винаги съм бил на мнение, че техниката се постига, а това което е важното мисля, че го има - музикалност, усет за фраза и ритъм.

Bianca
12-02-2008, 12:50
Уау, хора като теб ме мотивират да продължа да се занимавам с музика. (:

SummeRLove08
12-02-2008, 14:40
Браво Мачока! Супер се справяш! Искаш ли да ми акомпанираш? :D Междудругото можеш ли да изнамериш някои партитури онлайн?

Vincitore
12-02-2008, 16:57
При кой си учил в НМУ ?

Decu
12-02-2008, 17:16
Харесвам. :)
На мен по принцип си ми допада много свиренето на пиано де..

machoka
12-02-2008, 19:10
интересно ми е , machok,
дали слушаш чалга?
99% съм сигурна, че не ама..........казвай хохохо

btw добър си брат4е , не мога да го отрека


Честно да ти кажа по купони или в дискотека съм пръв на пилоните при танцьорките 8) А да си призная, от време на време ДАЖЕ и в колата дъня на най-новите чалгии.. ретро...рок... слушам и мога да се забавлявам на абсолютно всичко когато сляза от сцена )

hahavteen
12-02-2008, 19:18
интересно ми е , machok,
дали слушаш чалга?
99% съм сигурна, че не ама..........казвай хохохо

btw добър си брат4е , не мога да го отрека


Честно да ти кажа по купони или в дискотека съм пръв на пилоните при танцьорките 8) А да си призная, от време на време ДАЖЕ и в колата дъня на най-новите чалгии.. ретро...рок... слушам и мога да се забавлявам на абсолютно всичко когато сляза от сцена )

Защо пък да не слуша?! Какво общо има това? :?
Майка ми е цигуларка и също си слуша чалга от време на време (само че предпочита наистина ЧАЛГА а не поп фолк :D )

Мачок мога скайп да ти дам или просто да ги качиш някъде където и аз ще мога да ги чуя :oops:

machoka
12-02-2008, 19:18
При кой си учил в НМУ ?

какво, пиано? Светла Славчева?

LizZz
12-02-2008, 19:18
Да, един си на сцената, друг в живота. Браво!

hottie
12-02-2008, 21:24
ПРЕКРАСЕН СИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Мога да те слушам цяла вечер ! Съвсем сериозно!

Blab
12-02-2008, 21:26
ПРЕКРАСЕН СИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Мога да те слушам цяла вечер ! Съвсем сериозно!
Аз го слушах цяла вечер.
После цял ден.:Д
8-)
Като засвири и разни любими неща, всеки ден ще си го въртя:Д

machoka
12-02-2008, 21:40
Поклон пред вас!

Елфче, какво слушаш? )

Blab
12-02-2008, 21:58
Е, казах ти, бъдещият ми съпруг ги надсвирва всички.:Д
И колко хубаво е, когато 2 любими неща звучат с една и съща мелодия.(Амели и Хъшове *туп-туп*)

поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=i0zFBEuC5Ts
и усмивка)

machoka
12-02-2008, 22:08
Между впрочем, 'в наши дни', вече морално извисен в стилистично отношение ХхХАхА ми хрумна страхотна идея, веднага на един колега заръчах да ми напише текст на английски и работя по една поп балада, която ще е точно в стил сър Елтън Джон, мой голям любимец. 4-8 такта инструментал въведение в негов стил при което влиза мъжки вокал. Или соло пиано с вокал или със стандартна група. Готови са първият куплет с припева, получава се доста добре според мен. Стискайте палци някой ден да го завърша, че в момента нямам време да си кажа името.

MakeMeLaugh
12-02-2008, 22:16
Викам доста влюбен си бил 8-)
Все пак впечатли ли я с изпълнението?

Третото се е получило яко микс последните 30 секунди :>

Seducti0n
12-02-2008, 22:20
Между впрочем, 'в наши дни', вече морално извисен в стилистично отношение ХхХАхА ми хрумна страхотна идея, веднага на един колега заръчах да ми напише текст на английски и работя по една поп балада, която ще е точно в стил сър Елтън Джон, мой голям любимец. 4-8 такта инструментал въведение в негов стил при което влиза мъжки вокал. Или соло пиано с вокал или със стандартна група. Готови са първият куплет с припева, получава се доста добре според мен. Стискайте палци някой ден да го завърша, че в момента нямам време да си кажа името.

:) Стискаме и като проекта се реализира, очакваме да го представиш :P

Blab
12-02-2008, 22:26
Понеже преди да стана принцеса, планувам да поставям пиеса, гледай да си навлязъл надълбоко в композирането, че ще те наемам*.:Д

*в името на изкуството))
ПП:Елтън, Елтън, ама много са ви наперени певците у Академията... спирам:Д

machoka
12-02-2008, 22:33
Понеже преди да стана принцеса, планувам да поставям пиеса, гледай да си навлязъл надълбоко в композирането, че ще те наемам*.:Д

*в името на изкуството))
ПП:Елтън, Елтън, ама много са ви наперени певците у Академията... спирам:Д

^^ значи така си мислиш щото не дойде на този концерт за който бях афиширал в специално създадена тема в раздела, да видиш поп и джаз факултета как се представят - забиват като пичове и пичАнки, ама всички приличат на 'емота' което е странното.. и са едни такива шемети.

Иначе музика за постановка вече съм писал, беше за един куклен театър в Красна поляна, тоя път в 11 клас ако се не лъжа. Имаше си змей, разглезена принцеса, крал който се отричаше от нея и я хвърляше на едно дребно и мистериозно джудже. Абе бая фантазия си беше, влизаш във филма дето се вика щото основната задача беше да облека в звучни дрешки въпросните герои и фона на самото действие.. ама да се таковам, и от там забравих да си взема запис..а иначе доста добре се получи финално, че голям зор докато осъществим технически записа, че беше за пиано чело и Сигулка.. абе ако почна да разправям няма спирка, та по-добре не.

MakeMeLaugh
тя така и не разбра..аз пък вече не помня коя точно беше (смятай...) :?

SWASTICA
12-02-2008, 22:39
Ще ти давам по 600 лв на месец да ми свириш всяка вечер и да ми готвиш : )

Blab
12-02-2008, 22:40
Слушам те, слушам те (в отговор на Белослава:Д)
Така де, разкажи, това си е твоята тема.)

ПП:Трябва да открия точно този театър, преди 19-ти:Д
ППП:Няма да е куклена, приказна, ама с човеци.)

machoka
12-02-2008, 22:40
Ще ти давам по 600 лв на месец да ми свириш всяка вечер и да ми готвиш : )

На тебе много ти знае устата, ама така като ти гледам профила в импулсчИто май празна не остава :-)

machoka
12-02-2008, 22:43
Слушам те, слушам те (в отговор на Белослава:Д)
Така де, разкажи, това си е твоята тема.)

ПП:Трябва да открия точно този театър, преди 19-ти:Д
ППП:Няма да е куклена, приказна, ама с човеци.)

A не не, връщаш ме в стари спомени хаХАха, ко ше дириш в Ателието пък ти )))

Blab
12-02-2008, 22:46
Ще ставам свидетел на чудо.
Ще си пълня торбичката с магия.
Такива работи:Д

ПП:Сънински(ким)

SWASTICA
12-02-2008, 22:48
Ще ти давам по 600 лв на месец да ми свириш всяка вечер и да ми готвиш : )

На тебе много ти знае устата, ама така като ти гледам профила в импулсчИто май празна не остава :-)
ахахахахаха, за моята уста не бери грижа. :lol:

machoka
12-02-2008, 22:48
Вземи ме със себе си да поема малко от магията у себе си, че на театър не съм ходил откак правихме постановката в Столичения куклен на Валери Петров.
Упс, Цветито (Seduction) ме води наскоро, ама той не се брои, тя да обясни защо хАхХА

Seducti0n
12-02-2008, 22:51
Вземи ме със себе си да поема малко от магията у себе си, че на театър не съм ходил откак правихме постановката в Столичения куклен на Валери Петров.
Упс, Цветито ме води веднъж, ама той не се брои, тя да обясни защо хАхХА

Хаха за Амарантос ли става въпрос...
Доста абстрактно беше, аз се скъсах да се хиля... 8-)

Blab
12-02-2008, 22:52
Ако можеш да го намериш тоз' трафопост, взет си.:Д
Няма писмено да заявявам любовта си и към г-н Петров, че темата ти е музикална:Д

machoka
12-02-2008, 22:52
Абстрактно - абстрактно, ама да родиш на сцената си е живо плагиатстване от концерта на Азис на Националния стадион :?


Ако можеш да го намериш тоз' трафопост, взет си.:Д
Няма писмено да заявявам любовта си и към г-н Петров, че темата ти е музикална:Д
Е как да не го намеря бе, нали на премиерата ходих, за записите също.

Валери Петров.. порееедната дълга тема, хубави спомени, лош край... Мир за мадам Сивинова, толкова можеща актрица (

Blab
12-02-2008, 22:54
*цивиловано повръща*
Коментарът й за "Амарантос" е в нейната си тема:Д

Seducti0n
12-02-2008, 22:55
:D смешно ми е

Blab
12-02-2008, 22:59
Това да не е общият ни чат, (бивши) колеги?:Д
Цвети, 'айде на театър, 19-ти, там(не преди 100 лета, по-скоро - там, зад ъгъла)! Знам, че ще е хубаво, знам, че ще е много хубаво! Адският режисьор, нереално добрият актьор, Бекет...

оттегля поканата си(или по-скоро променя), не може да чете дати.

machoka
12-02-2008, 23:00
На онова нещо Цвети не и споменвай за театър, че ще се овлажни и ще и блеснат очичките с един по-особен пламък :-o

Seducti0n
12-02-2008, 23:01
:) Васко ще идва ли с нас....
Аз съм навита(=

Seducti0n
12-02-2008, 23:02
На онова нещо Цвети не и споменвай за театър, че ще се овлажни и ще и блеснат очичките с един по-особен пламък :-o

8-) моля?

Blab
12-02-2008, 23:04
а-ла Принцесата в/у граховото зърно, а.k.a Теди:Д

“Това е една мечта, описана с думи… и с гуми”.

Да, най-обикновени велосипедни гуми, които обаче могат да се превръщат в най-необикновени неща - от грахови зърна до пламтящи от любов сърца.

С тях, под тях, около тях, над тях Пътуващия актьор вае своята много смешна и малко тъжна приказка – мечта".


Кой си е харесала?:Д

Seducti0n
12-02-2008, 23:08
Всички ви обичам!
Хаха,много си наблюдателен! 8-)

FelisDirus
12-03-2008, 01:59
global, мога да се закълна, че това беше най-голяма тъпотия, казвана някога!
*bow*
Сигурно едно време на мегданите гюбеци са се въртели и виели, а не хора.
Така наречената 'чалга' представлява крадени ГРЪЦКИ и СРЪБСКИ песни. Усети ли намека? Чалгата е дошла от сърбия, пиле, и няма нищо общо с българската народна музика.
Нищо.

Абсолютно нищо.

Нищо.

Що все търсите проблема в България и българското? Изнасяйте се като имате проблеми бе, никой не е длъжен да ви ги решава. На крив ку.р космите му виновни... тц, тц.

Мачко, извини ме, не се сдържах.

LizZz
12-03-2008, 06:27
Супер са, мачок!!! Сега ги чух, че вчера нямах възможност..
№4 момичето чуло ли я е някога? Прекрасна е!
Накрая чух една неподходяща нота, точно преди финалния акорд, нооооо е върха! Много ми хареса! Както и останалите! : )

А глобал верно пак се изцепи с тъпотията си.. :lol:

miloto_girl_4e
12-04-2008, 10:27
Браво, много ми хареса :) :) :) :-) :-) :-)

machoka
12-04-2008, 11:44
Глобале, ти си болен човек.. ти автентичен фолклор слушал ли си, или когато е трябвало да го правиш си си бъркал в дупето с предмет от вибриращ характер?!

hahavteen
12-04-2008, 11:55
"Микс" е невероятно... Не мога да спра да го слушам :smt020 :smt007
И "Имп" много ми харесва :smt003

hahavteen
12-04-2008, 18:19
"Микс" е невероятно... Не мога да спра да го слушам :smt020 :smt007
Предполагам, че имаш превид MIX-а от подписа ми :D

Яяя....си гледай работата и не се обаждай като не те питат. Тва което съм искала да кажа съм го казала. :?

machoka
12-04-2008, 20:43
Глобале, качи се на Пирина, или на Родопата, па поседни малко на някой камик, па си отвори едно бурканче прясно местно заквасено мляко, па се заслушай в овчарите гайдари и кавалджии или в младите невести с кръшни гласове и характерната за региона орнаментика, накрая Удари едно БЪЛГАРСКО хоро и вечерта отиди на гозби в къщата... това всичко е магия бе човек, ти никога не си го изживявал, недей говори за чалгии тука, нищо общо няма.. объркал си се заради повечето певачки, дето се правят че пеят 'народно'.. ама само се правят.

Bianca
12-05-2008, 11:02
Манталитет? КУЛТУРА?! Или по-скоро е въпрос на липсата им при теб?!

ScionOfStorm
12-05-2008, 11:19
хахахха, тоя същия дето иска да сменя флага и името на Родината в същото време не слуша фолклорна музика и я смята за боклук...

абе, ти си ненормален бе, пич. търси някаква помощ, сериозно..