PDA

View Full Version : Спешен въпрос за бременност



vanessa69
12-01-2008, 20:28
hora znam 4e ima ne edna takava tema no sega ne mi se tarsi .. ta vaporsa mi e sledniq : pri cikal i izprazvane vatre ima li veroqtnost pak da se zabremenee ???... :?



*Заглавие на кирилица!
Т.7. от Правила на форума. (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html)

Len4etyYyy
12-01-2008, 20:29
Malka,no q ima!

therichbitch
12-01-2008, 20:34
ima, da

macka_1912
12-01-2008, 20:44
xmmmmmm ima veroqtnost ama ima prezervativi be mila za kfo sa gi izmislili horata vmesto da treperish sys test za bremennost v rukata drugiq pyt kogato pravish sex pravi go s prepazni merki :-) aide uspehcheta :-) 8) :-) :-) :-) :-) :-)

angellove
12-01-2008, 20:56
Винаги има риск, макар и малък. Ако имаш нередовен цикъл е вероятно овулацията да съвпада дори с датата на цикъла ти. Рядко, но се случва.

maini4ka_sladka
12-02-2008, 06:27
hora znam 4e ima ne edna takava tema no sega ne mi se tarsi .. ta vaporsa mi e sledniq : pri cikal i izprazvane vatre ima li veroqtnost pak da se zabremenee ???... :?



*Заглавие на кирилица!
Т.7. от Правила на форума. (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html)
Ееее, то бахти гнусното, където ще е да го правиш без презерватив по време на цикъл! Едно, че е гнусно, друго-много инфекции могат да се получат. И да-има вероятност да се забременее. Внимавай!

darla
12-02-2008, 08:14
a vie s kakuv akul pravite sex BEZ prezervativ,o6te pove4e dokato ti si v cikul???Toq muhlio ne misli li za zdraveto si?

LadyDy
12-02-2008, 11:46
Цикъл, не цикъл -вероятността си я има - дори и 1% да е!

Rofl4e
12-02-2008, 13:22
минимиална е вероятноста! И мила дарла не обиждаи човека щото и ти си родила на 16/17 не съм мн сиг на колко си била но съм сиг че не си била завършила средно! Ти и мъжа ти що не мислихте а?!

DaniFilth
12-02-2008, 14:13
Може да се забременее, да. Такива неща ,като не е възможно ,в този случай няма.Презерватива за по - сигурно.

Alira
12-02-2008, 15:38
да, и то никак малка; защо все още има хора, незапознати, че цикълът не е контрацептив ... :D :D :D

vanessa69
12-02-2008, 15:58
a vie s kakuv akul pravite sex BEZ prezervativ,o6te pove4e dokato ti si v cikul???Toq muhlio ne misli li za zdraveto si? 4akai malko be momi4e .. za kva se vze da obijda6 .. izkaji si mnenieto po vaprosa ne za 4oveka .. nenen muhlio vika haha mn si zle 4esno :))

darla
12-02-2008, 18:43
samo Muhlio ili neuvajava6t zdraveto si 4ovek bi pravil sex bez prezervativ,dokato momi4eto e v cikul!!!!!!!!!!ti 6tom si na drugo mnenie....sujalqvam te

vanessa69
12-02-2008, 19:07
samo Muhlio ili neuvajava6t zdraveto si 4ovek bi pravil sex bez prezervativ,dokato momi4eto e v cikul!!!!!!!!!!ti 6tom si na drugo mnenie....sujalqvam te,a i 6to za moderator moje da e tolkova neorientiran! nqkade da vidq vapros ot roda na " kakav 4ovek spored vas e priqtelq mi " :d ... to4no i qsno sam zadala vaprosa .. mn vze da umuva6 kav 4ovek trqalo da e .. ami kato 6e e taka molq te ne pi6i pove4e po temta mi :)

darla
12-02-2008, 20:21
^ok,6te ti kaja i po temata:DA,moje da se zabremenee taka i DA,moje da lepne suma si gadosti!

InSoMniA_F
12-02-2008, 22:18
чела съм,че може ... :(

sexita
12-02-2008, 22:19
да

Schneeflocke
12-02-2008, 22:26
И един ден хората откриха презерватива. После умните се научиха да го ползват. А другите? Те откриха бутона "нова тема".

CanyH
12-02-2008, 23:50
Заплювам си да съм кръстник. Мислиш ли вече как ше се казва? Мамчето радва ли се, че ше става баба?

traka
12-03-2008, 05:23
ДА не е изключено, но е доста рядко срещано явление, за това по-добре на вън ... или късмета не е при всеки, не си играйте на руска ролетка

krem4et0
12-03-2008, 05:40
Вероятността да овулира другия ти яйчник, докато си в менструация, предизвикана от първия, е налице и не е за пренебрегване. Особено в ранна възраст и пообъркани хормони. Друг е въпросът, че да се прави секс БЕЗ презерватив, когато влагалището ти е една открита рана........е безотговорно и болестотворно.

krem4et0
12-03-2008, 06:42
Модератор и учител са две различни неща!!! За де се изпълни това трябва да имаме дипломирани-психолог, сексолог, педагог, лекар, информатик,детолог, козметик, музикант, актьор и прочие и те да заемат модераторския пост. Сам се сещаш, че малко хора с подобни професии могат и искат да са модератори. Аз лично съм дипломиран педагог и информатик, ама в раздел "Училище и приятели" и "Компютри....." почти няма да ми намериш мнение. Самата аз в момента работя като учител по информатика, ИТ и програмиране и обучавам хора като вас-между 15 и 18 години. Онзи ден, когато беше световният ден за борба със СПИН говорих с всички класове, в които преподавах на датата за СПИН. Получи се супер дискусия без да съм лекар или сексолог. Мнозина ми казаха, че това е бил най-полезният им час до сега в тяхното обучение. Аз играя възпитателна роля достатъчно в реалния живот. Тук искам да пиша за любов и секс, искам да съм компетентна по тези теми(или да получа такава компетентност), защото ми е писнало от говорене за компютри. Защото ми е писнало 6-7 часа да възпитавам разгонени пубери!!! Тук аз се разтоварвам с нещо, различно от работата ми!

Пак ви питам-правите ли разлика между компетентност по дадена тема и възможността за нейното модериране-съблюдаване на добрия тон, триене или редакция на постове, заключване, преместване и прочие. Това е чисто ТЕХНИЧЕСКА работа и зада я вършиш се изискват свободно време и изключително висок морал, за да пренебрегнеш личното и да мериш с един аршин.

traka
12-03-2008, 07:13
Така.
С две ръце те подкрепям за подхода ти към този сайт и въобще към младото поколение, аз лично съм на 22 години бъдеща майка в момента съм в 5 мес. имам много свободно време и с удоволствие бих помогнала на тинейджъри в "беда".

Не съм искала да те засегна просто предложих да отсеете интересите си в полза на тинейджърите, те имат нужда от форум, от който да извлекът информация, която родителите им не биха им дали (на пръсти се броят тези, които са готови да им помогнат в дадена ситуация, в повечето случаи се натъкват на безумно крещене и упреци).
Не е нужно да си учител или психолог, за да помогнеш на някой. Дори да му предложиш да се обърне към специалист, ако не си способен на компетентен отговор.

Наистина ти се възхищавам за това, че в твое лице дори и малка група от тийнове намират подкрепа и разбиране. Много ми се искаше и в моите тинейджърски години да имах учител, който да има кураж да разговаря с децата за секса и проблемите с които могат да се сблъскат.
За съжаление в България не се обръща внимание на децата независимо в каква възрастова група спадат, просто училището ще си остане мъчилище... без никаква подкрепа и хора, с които да споделяш и коментираш. В час на класа по мое време обсъждахме едва ли не политика вместо това да се научим да споделяме и да дискотираме теми които наистина вълнуват младото поколение.

krem4et0
12-03-2008, 07:35
Инициативата си е лично моя, защото аз съм на 23....не съм далеч от техните години и начин на мислене. Не се опитвам да земестя родител или приятел, защото в крайна сметка съм учител. Но когато трябва да съм строга-строга съм. Но педагогиката включва и възпитание...за жалост нещо, което малко от колегите ми засягат. И аз не ги упреквам-бумащина, бюрокрация, административни проблеми непрекъснато, трошене на нерви....това просто те просмуква време за част от тази чисто педагогическата дейност има изключително малко. А това наистина е жалко. Аз просто съм твърде млада и необременена в занаята. Но смятам, че добрият учител е този, който може да намали дистанцията между себе си и ученикът, но и да запази уважението към себе си и авторитета си. Трудно е, но за сега съм решила да го постигна. Времето ще покаже успяла ли съм. На младите учители наистина ни е трудно.
И понеже излязохме доста извън темата и трябва да се самонакажа, ако желаеш можем да продължим разговора си на ЛС, но следобед, защото сега отивам да уча на четмо и писмо.

vanessa69
12-03-2008, 16:32
Заплювам си да съм кръстник. Мислиш ли вече как ше се казва? Мамчето радва ли се, че ше става баба? ei mn zabaven :)) amii ddznm pomogni mi dai da izmislim imeto :P

neils
12-03-2008, 18:23
da ima!!!

CanyH
12-04-2008, 16:16
darla, а ако колегата е бил саркастичен? Не мога да коментирам дали е така или липса на компетентност. Не съм в главата му. И аз съм писала информация, която съм чула или чела "някъде" без да съм 100% сигурна. Но моля ви разделяйте модерирането от компетентността. Аз като модератор не съм длъжна да знам всичко по всички засягани във форума теми. Когато преди време имаше форум за наркотици, аз бях като в небрано лозе. Не съм и виждала наркотик, но си го модерирах......триех мнения, заключвах теми, давах предупреждение.....

По темата-вероятността да овулира другия ти яйчник, докато си в менструация, предизвикана от първия, е налице и не е за пренебрегване. Особено в ранна възраст и пообъркани хормони. Друг е въпросът, че да се прави секс БЕЗ презерватив, когато влагалището ти е една открита рана........е безотговорно и болестотворно.

ХахАха ти модератор ли си станала бе.... баси колко време мина от както ме баннаха преди 2 години.. хаха.. все същата си ::: само че с 10 000 коментара повече.