PDA

View Full Version : спагети??



mysterious93
12-01-2008, 20:45
нз къде да сложа темата..и тук не е мн подходящо но ...така прецених :-D та много ми се приядоха спагети :) някой ще ми помогне ли :P

1.Самите спагети как ги варите и колко?в смисъл колко вода слагате?1 литър?и веднага слагате сол или след като заври?а самите спагети кога ги поставяте?като заври водата или още от началото и тогава засичате?и 10 мин достатъчни ли са им?

2.за соса ...казаха ми колбас какъвто намеря да запържа и малко лук..и доматен сос..ама тва достатъчно ли е?и ако е..някой може ли да ми каже как точно да запържа салама :oops: в смисъл като сложа тенджерката и олиото веднага ли да сложа и салама или да поизчакам малко?и кога да разбера дали е запържено както трябва?в смисъл някой ако ми каже долу горе колко време..а и пречи ли да запържа лука и салама заедно а не по отделно?и след като ги запържа и добавя доматения сос долу горе пак колко време трябва :-D

сори за досадните въпроси ама искам утре да се пробвам и искам да стават за ядене(не само от кучето) :D :-)

mysterious93
12-01-2008, 21:18
aham 10 za spagetite :-) ами аз исках само да разбера за запържването щото там не ми е много ясно..трябва ли първо олито да заври..в смисъл да се понагрее малко и така да запържвам салама и лука :) или..иначе сега ми казаха че като добият малко златист цвят били готови и оставало да добавя само соса ама...самото запържване :D иначе то и аз горе долу на око ще ги правя нещата и се надявам да стане :D

aRGuMeNT
12-01-2008, 23:40
Настрана от варенето и пърженето има и още нещо, което се прави в ресторантите.

Веднага след като се извадят спагетите в чиния, в тях се завива 1 лъжица готварска сметана, 1 лъжица топено сирене и пак толкова маргарин. Оставя се така малко да постои - 2-3 минути - да се разтопи всичко. Полива се отгоре със запържения сос и се настъргва кашкавал отгоре.
Пробвайте, рецептата е на баща ми ;)

aRGuMeNT
12-02-2008, 03:29
Той ще се зарадва повече на излизане и по една биричка да пиете :D

darla
12-02-2008, 07:53
obojavam spageto Boloneze,kakto i sus zehtin i 4esun(zapurjeni),no ako sloja ZAHAR vutre,tova 6te stane nai-omraznoto ne6to na sveta!Domatite ne satolkova kiseli,4e da slaga6 zahar!

sladka__droga
12-02-2008, 17:01
Хахухьуа сега тамън ям спагети :D

и за да не е спам ще кажа ,, че си нямам и на представа как се правят 8-)

raichEbaichE
12-02-2008, 18:24
във водата за спагетите сложи и малко олио,така на око,че да не залепнат :)

mysterious93
12-02-2008, 18:33
10х :-) направих го по възможно най простя начин :P в соса не сложих захар..просто не искам да става сладко или ддз..ние просто не слагаме :) иначе всичко се омете още на първото ядене така че мисията изпълнена успешно :D но...докато спагетите станаха добре малко не успях с бисквитената торта..бисквитите останаха някак сухи..може би следващия път ще трябва да ги потопя в мляк ои така :-D :-)

hottie
12-02-2008, 21:36
10х :-) направих го по възможно най простя начин :P в соса не сложих захар..просто не искам да става сладко или ддз..ние просто не слагаме :) иначе всичко се омете още на първото ядене така че мисията изпълнена успешно :D но...докато спагетите станаха добре малко не успях с бисквитената торта..бисквитите останаха някак сухи..може би следващия път ще трябва да ги потопя в мляк ои така :-D :-)

След като я направиш бисквитената торта трябва да поседи няколко часа в хладилника, най-добре едно денонощие :)

CherryKisS
12-03-2008, 05:40
10х :-) направих го по възможно най простя начин :P в соса не сложих захар..просто не искам да става сладко или ддз..ние просто не слагаме :) иначе всичко се омете още на първото ядене така че мисията изпълнена успешно :D но...докато спагетите станаха добре малко не успях с бисквитената торта..бисквитите останаха някак сухи..може би следващия път ще трябва да ги потопя в мляк ои така :-D :-)

След като я направиш бисквитената торта трябва да поседи няколко часа в хладилника, най-добре едно денонощие :)
Да, и е хубаво да се направи с по-меки бисквите /за да попият по-хубаво/ Примерно Закуска. ;)