PDA

View Full Version : За лудостта в днешно време



KiLLeR_InSTiNkT
12-02-2008, 15:39
Исках да обсъдим темата за лудостта.. Струва ми се, че срещам прекалено много хора, които за съжаление не са добре психически. Те са навсякъде, в курса имам едно момиче, предполагам страдащо от шизофрения, по градския транспорт ги има, по улицата, пред лекарския кабинет и т.н. и т.н. Това, което ме смущава е, че много млади хора страдат от някакви психически разстройства. Какво мислите вие? На какво се дължи според вас?

Seducti0n
12-02-2008, 16:29
До колкото съм запозната усложнения през бременността стават причини за анамомалии или да речем, ако майката се разболее от нещо по-опасно през тези 9 месеца.Друг вариант е, да речем ако родителине на детето са братовчеди или пък с още по-тясна роднинска връзка... :?

Reed
12-02-2008, 16:39
Има един ненормален от моя град само гони момичета,ужасно е..
като го видя и бягам възможно най-далече..
такива хора трябва да се прибират в домове или ако искат да си седят вкъщи,но да не излизат!

hardball
12-02-2008, 16:41
^ В Калофер ли живееш? :D

jghgh
12-02-2008, 16:42
По-скоро всички бързат да казват "ти си психично болен"...
За мен няма луди хора, честно казано, хехе.
В раздел любов бяха съветвали момиче да отиде на психолог или психиатър, само защото от 3 години харесвало някво момче.
Е, кво? И аз преодолявам разделите трудно - за година, година и половина съм готова, въпреки че пак е доста време.
И кво, аре да ходя на лекар, щото не мога да заебавам лесно нещата. Ти си казваш "не тряа ми пука", ама ти пука и тва е. И само времето лекува.. Осъзнаваш че времето е много, че се оливаш и че тряа някак си да превъзмогнеш всичко тва, ама сърцето си знае своята и насила нищо не става.. както и да е. Спирам с тези неща, защото малко поста ми прилича на гузен негонен бяга. /а ако трябва да съм честна, май съм малко гузна : D/

А аз луди хора отдавна не съм виждала... Ма е и вероятно да си общувам с адски странните хора, да се интересувам само от странни неща и нищо да не приемам като болест... Някво по-широкоскроено трябва да се гледа да нещата. Оная Михаела все още не мисля че е болна например, просто е .. първична някак си, много първична. Има няква страст в нея според мен и става за втори Азис, честно. /не съм й фенка, не ми харесват клиповете й, нито изявите й.. но има нещо вътре в нея, по-специално/
Не знам що го обърнах на Михаела, но на мен по-скоро ми се струва че всички съдят прибързано за разни болести, диагнози.. Чак ми става лошо.. всеки ти измисля нещо.. Липсва шибана емпатия..

lsd43
12-02-2008, 16:45
Ако майката се подложи на рискови фактори по време на бременност(цигари,болести ,алкохол,наркотици и др.),тогава рискът бебето да се роди с увреждания се увеличава с около 60%-70%.

Друг фактор е стресът в ежедневието,особено в доста "емоционалната" тиин възраст,прекомерното напрежение в училище,в семейството ,та дори и в интимните отношения,водят до колапс и на без това доста лабилната психика в тази възраст,при по-често стресиране,личноста може да изпадне в състояние на депресия,която може да се окаже ключ към други психични проблеми,като психоза и множество други.

Reed
12-02-2008, 16:46
^ В Калофер ли живееш? :D
Не!
А то да беше само един ненормален...
ама от тоя най ме страх

hardball
12-02-2008, 16:47
Аз не разбирам какъв е проблемът?

Reed
12-02-2008, 16:48
Тва за мен ли е? :D

hardball
12-02-2008, 16:51
А, не, като цяло. :D

KiLLeR_InSTiNkT
12-02-2008, 17:04
Проблемът е, че сега съм 2-ри курс - за въпросното момиче, за което споменах - миналата година беше съвсем нормално, тази година не е на себе си - все една има няколко различни човека в нея, като всеки един от тях се бори за надмощие. Знам, че звучи смешно, но ми е кофти, човек, с когото съм си говорила нормално допреди половин година, сега да се смее сам, да си говори сам, да не допуска никого до себе си и още неща, които не ми се изброяват сега. Не знам какво й е станало, но е нещо сериозно. И мисълта ми беше, че със сигурност не е само тя - по улиците виждам хора, в подобно на нейното положение, най-лошото е, че има и засегнати млади хора.

hardball
12-02-2008, 17:16
Не съм луда :smt019

KiLLeR_InSTiNkT
12-02-2008, 17:23
Естествено, че някой ще осере и без това тъпата тема... По-добре да я заключват вече.

Bianca
12-02-2008, 17:43
Кажете ми, моля, как да не полудеят хората в тази държавица?! То бива мизерия и недоимък, ама чак пък толкова.. Просто някои хора не успяват да надмогнат битовите си проблеми.

Swinkenhoffer
12-02-2008, 17:47
най-трудното в лечението на един луд е да го убедиш, че е луд. Hardball от сума време не може да проумее, че е луда да не яде мръвка.

Тя е луда.
Хах.. съвсем в ред си е. Оня ден ядохме свински пържоли заедно. 8-)

hardball
12-02-2008, 17:47
:shock:

Едит: Пооооооор!
С тебе свински карантии навсякъде, по всяко време ;)


Просто не мога да ти откажа :?

PiruBloodz
12-02-2008, 17:56
Не съм луда :smt019

От части си.. 8-)

hardball
12-02-2008, 17:57
аПсолютно НЕ. :x

PiruBloodz
12-02-2008, 17:59
Айде, айде..

ReBeL
12-02-2008, 18:02
Кажете ми, моля, как да не полудеят хората в тази държавица?! То бива мизерия и недоимък, ама чак пък толкова.. Просто някои хора не успяват да надмогнат битовите си проблеми.
напълно подкрепям

babity
12-02-2008, 19:03
Аз пък не приемам нещата толкова страшно. Може би защото съм се сблъсквала това вече много пъти, но не ми изглежда страшно. Напротив, когато дадения човек си приема лекарствата редовно си е един съвсем нормален човек като всички останали хора. Майка ми често изпада в разни кризи, има си някакъв проблем с нервите и като и избият балансите решава, че всички и се карат и я винят за всичко и започва да плаче. Като си изпие успокоителните си и минава и всичко и е наред. Брат ми явно го е наследил от нея и също има някакви негови си кризи, само че него го избива на караници и на боища, което е доста неприятно. И пак по същия начин като си глътне едно хапче мента глог и валериана и си заспива като пич и толкова. Предполагам, че някои хора ще се опитат да ми се подиграят, но аз не чувствам никакво притеснение когато говоря за това. Даже смятам, че е ненормален този страх и неудобството, което хората изпитват като се спомене психиатър. Майка ми е ходила, както и моя приятелка и то си се вижда, че след сеанса има огромна промяна и са много по - спокойни и направо стават други хора. И така... май попрекалих с обясненията.

jghgh
12-02-2008, 19:17
^това е говорене наизуст просто. Бианка си го знае и не ми се обижда че и аз го казвам.



:*

Seducti0n
12-02-2008, 21:06
Понякога нещата са просто очевидни, не е необходимо да си гладувал или въобще да си живял при крайно мизерни условия за да си дадеш сметка колко е страшно.

Deadlock
12-02-2008, 21:13
^И заради това има луди? :neutral:

hottie
12-02-2008, 21:16
Причините може да са толкова много... освен проблемите при бременност са и пречките в развитието на човека, травми, стрес, лабилна психика.. всичко това е свързано. И разбира се още много прични.

Не съм съгласна с мнението по-горе, че тези хора трябва да се тикнат по домове или да си седят вкъщи. Това са човешки същества с проблеми и им е нужно някакъв вид лечение, а да ги затвориш няма да им помогне.

machoka
12-02-2008, 21:37
Крайното себеотдаване в нещо води до лудост. СИЛНО ви препоръчвам филмът Shine !! Световен шедьовър.

http://arenabg.com/details.php?id=9322d6391f695c39c4ee43b4e1b42aef212 e9be7

SWASTICA
12-02-2008, 21:46
Защо си мислите, че лудостта обхваща всички форми на психични разтройства и отклонения?
80% от всички, които смятате за "луди" са нормални хора с различни разбирания за света. Това от части се дължи на родителите(начин на възпитание, обяснение за обкръжаващото ги и прочие), както и на личен избор. Света е такъв, какъвто го виждаш, не такъв какъвто искат всички останали. Ако 1000 човека смятат за правилно да се пие, а един смята, че е грешно, не го прави луд.
А, забравих да кажа. Шизофренията е болестно състояние, което се характеризира със фалшиви вярвания, които реално не съществуват в действителността. : )

Seducti0n
12-02-2008, 21:48
Защо си мислите, че лудостта обхваща всички форми на психични разтройства и отклонения?
80% от всички, които смятате за "луди" са нормални хора с различни разбирания за света. Това от части се дължи на родителите(начин на възпитание, обяснение за обкръжаващото ги и прочие), както и на личен избор. Света е такъв, какъвто го виждаш, не такъв какъвто искат всички останали. Ако 1000 човека смятат за правилно да се пие, а един смята, че е грешно, не го прави луд.
А, забравих да кажа. Шизофренията е болестно състояние, което се характеризира със фалшиви вярвания, които реално не съществуват в действителността. : )

:?Ъмм,не говорим за странност и абстрактни разбирания , а за лудоста като болест на ума....

SWASTICA
12-02-2008, 22:08
Защо си мислите, че лудостта обхваща всички форми на психични разтройства и отклонения?
80% от всички, които смятате за "луди" са нормални хора с различни разбирания за света. Това от части се дължи на родителите(начин на възпитание, обяснение за обкръжаващото ги и прочие), както и на личен избор. Света е такъв, какъвто го виждаш, не такъв какъвто искат всички останали. Ако 1000 човека смятат за правилно да се пие, а един смята, че е грешно, не го прави луд.
А, забравих да кажа. Шизофренията е болестно състояние, което се характеризира със фалшиви вярвания, които реално не съществуват в действителността. : )

:?Ъмм,не говорим за странност и абстрактни разбирания , а за лудоста като болест на ума....
Пич (маце)
Повярвай ми, не го казвай на място с много хора, ще създадеш "клоунски момент" - смях до дупка.
Такава болест не съществува.
ОМГ, това е наистина неграмотно.

Seducti0n
12-02-2008, 22:16
:) Момиче съм.(=
Айде слушам обосновка от един експерт.
Искам да ми кажеш, според теб от какво страдат хората в лудниците?

HardcoreSyndrome
12-02-2008, 22:19
Какво е лудост? Махнете ги засуканите определения по учебниците. Какви са тия обръщения "луд","ненормален"... нали знаете, че този, които отрича до дупка, че е "луд" е такъв ;). Съгласна съм със Свастика на 100%. Живея с луди (както ги наричат) от малка. Имам чичовци с тежка олигофрения и баба с алцхаймер. Олигофренията при тях е, заради кръвна несъвместимост. А при баба ми е, заради хипер голямо изтощение на организма и т.н. Мразя хората, които казват" вижте тоя е луд" абе, замислят/е ли се, че за секунди може да изпаднете в същото положение. Приемам тези хора за нормални. Израстнала съм с такива и в момента работя с тях!

machoka
12-02-2008, 22:21
Просто изгледайте филма, към който дадох линк - той е ТОЧНО това, за което си говорите и философствате.

SWASTICA
12-02-2008, 22:25
:) Момиче съм.(=
Айде слушам обосновка от един експерт.
Искам да ми кажеш, според теб от какво страдат хората в лудниците?
Тъпо е да ти развивам теми, скучно и гадно е.
Напиши в гугъл "лудост" и виж някъде пише ли за "болестта" :razz:

Seducti0n
12-02-2008, 22:26
Много смешно...
Учудваш ме.

SWASTICA
12-02-2008, 22:29
Много смешно...
Учудваш ме.
И ти мен!
Аз не ти казвам, че си момче, нали?

Seducti0n
12-02-2008, 22:31
не е лесно

SWASTICA
12-02-2008, 22:35
не е лесно
Винаги съм си мислел, че модераторите са умни хора : )

Riot
12-02-2008, 22:36
нормалните да го духат! 8)

Seducti0n
12-02-2008, 22:36
не е лесно
Винаги съм си мислел, че модераторите са умни хора : )

:) Всички до един.

SWASTICA
12-02-2008, 22:38
не е лесно
Винаги съм си мислел, че модераторите са умни хора : )

:) Всички до един.
С изключение на теб.

Seducti0n
12-02-2008, 22:42
Би могъл да завършиш Философия.
Реализацията ти след това/пък и по време на следването/ е гарантирана. :)

Няма как да не отчета природната ти интелигентност, определено те отвежда до правилните изводи. :)

Riot
12-02-2008, 22:43
не е лесно
Винаги съм си мислел, че модераторите са умни хора : )

:) Всички до един.
С изключение на теб.
га-га-га :D

SWASTICA
12-02-2008, 22:50
Би могъл да завършиш Философия.
Реализацията ти след това/пък и по време на следването/ е гарантирана. :)

Няма как да не отчета природната ти интелигентност, определено те отвежда до правилните изводи. :)
Без комплименти, това няма да те направи умна.
Мисли едно нещо по 3 различни начина, виж най-добрия и тогава го пиши.
При теб пръстите изпреварват мозъка. :)

Seducti0n
12-02-2008, 22:54
:) Не бяха комплименти, но щом ги възприемаш по този начин, написаното от теб, важи не само за мен...ляляля :P
Айде, че не ми е интересно вече...розоФки

thegmin
12-02-2008, 22:54
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.

hottie
12-03-2008, 08:04
Защо си мислите, че лудостта обхваща всички форми на психични разтройства и отклонения?
80% от всички, които смятате за "луди" са нормални хора с различни разбирания за света. Това от части се дължи на родителите(начин на възпитание, обяснение за обкръжаващото ги и прочие), както и на личен избор. Света е такъв, какъвто го виждаш, не такъв какъвто искат всички останали. Ако 1000 човека смятат за правилно да се пие, а един смята, че е грешно, не го прави луд.
А, забравих да кажа. Шизофренията е болестно състояние, което се характеризира със фалшиви вярвания, които реално не съществуват в действителността. : )

Което ми напомня за единственото смислено нещо, което Паоло Коелю е написал, а именно че няма луди ами хора, които си живеят в друг свят. Ние също сме луди за тях.
:)

cappy123
12-03-2008, 10:34
Днес сутринта бях на психолог...Понеже имам разстройство на настроенията !!!

ScionOfStorm
12-03-2008, 10:44
не е лесно
Винаги съм си мислел, че модераторите са умни хора : )

:) Всички до един.
С изключение на теб.

тихо ся майна
може да пише клиширано от време на време цветито, ама градира напоследък (май) ^^ поне в моите очи.

и аз доста неща съм си мислел за теб, ама не съм ги изказвал, нали така?:)

=>

Лудите са си щастливи в крайна сметка, единственият проблем е, че може да донесат нещастие на някой "нормален", ако са от по-буйните и опасни. Иначе ако не са...не мисля, че трябва да ги съжалявате или да чувствате угризения за тях - повярвайте ми, те са доста по-щастливи от нас, близките им по-скоро страдат. Особено майките, ако са нормални..

Bianca
12-03-2008, 11:12
Тук големи дискусии се завързали, гледам..
Наистина донякъде говоря наизуст, обаче можете ли да отречете, че и това, което споменах, има някакъв принос към "полудяването", така да се каже?!
За първи път да съм съгласна донякъде със Свастика.

LINKNOT
12-03-2008, 12:22
От 10 години съм в един клас с такова момиче. Имах шанса да я опозная така,както никой,тъй като винаги е била аутсайдер,търпящ подигравки. Фактически за мен тя не е луда. Мисленето й е много чисто. Животът през нейните очи е едно вечно детство,а семейството е нещото,на което най-много държи. Заможни хора са. Каквото поиска - има го. Липсва й само доброто отношение на обществото към нея. Може би това е причината да е озлобена на моменти. Спомням си как преди като се смеехме за нещо,тя все си мислеше,че на нея се смеем. В други случаи дори е проявявала насилие..
Въпреки това нейния свят е съвършен. Тя просто не живее в сивата действителност. :)

Kman
12-03-2008, 12:27
лудите имат няколко подразделения->Луд с мозък(в повечето случай това са екстремистите),луд без мозък(в редки случаи има екстермисти,тва са предимно камикадзета и идиоти) и луд по болест(тея са си вече хората дето са си заболница).

Christ
12-03-2008, 12:34
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.

tard