PDA

View Full Version : Как може да се научи даден език извън училище



NaskoKaulitz
12-02-2008, 16:54
Сега съм 12 клас и смятам да запиша английска и немска филология, но проблема е че не ги знам перфектно.Как мога преди да вляза в университета, да науча ПЕРФЕКТНО тези 2 езика и после да ми е лесно вътре.Приемам всякакви предложения и моля без спам.Благодаря предварително

ReBeL
12-02-2008, 17:36
почваш частни уроци и учиш яко ..

plmn
12-02-2008, 18:20
Аз ако чакам да науча език в училище... 8-)

Започвай некфи уроци.

NaskoKaulitz
12-02-2008, 18:22
Именно че в училище език не може да се научи 8-) то по принцип нищо не може да се научи в училище 8-)

anSsito
12-02-2008, 18:47
Започваш частни уроци.. записваш се на курсове и така..

nIkEnCeTy_bE
12-02-2008, 18:48
Ами за Английски във Варна /ако си от Варна естествено/ има Училища Европа..малко е скъпо мисля че..ама кака ми учеше там през основното у-ще и много научи да ти кажа.. :-D /може и в другите градове да има Училища Европа..но аз лично незнам / за немски пак във Варна мога да ти препоръчам Goethe института.. /кака ми и там учеше..за Германия се подготви..миналата година завърши и го взема и ето че сега е там../ ..или частни уроци..Успех и дано се подготвиш и да завършиш.. :-)

NaskoKaulitz
12-02-2008, 18:49
Ами за Английски във Варна /ако си от Варна естествено/ има Училища Европа..малко е скъпо мисля че..ама кака ми учеше там през основното у-ще и много научи да ти кажа.. :-D /може и в другите градове да има Училища Европа..но аз лично незнам / за немски пак във Варна мога да ти препоръчам Goethe института.. /кака ми и там учеше..за Германия се подготви..миналата година завърши и го взема и ето че сега е там../ ..или частни уроци..Успех и дано се подготвиш и да завършиш.. :-) Благодаря ти много ама проблема е че съм от Пловдив :)

Il_cavaliere_del_male
12-02-2008, 18:54
Е как ще научите нещо в училище, като не учите в училище????
Един език може да си се научи особено в гимназия и то доста добре, имайки предвид, че имаш 5 години, за които се научава език, от който си нямал и най-малка представа, а ако си го учил и преди това да не говорим. Не можело да се научи нищо в училище... който има желание и сам се занимава...

nIkEnCeTy_bE
12-02-2008, 18:58
мм..ами тогава разпитай за уроци..или някакви училища или институции за да се подготвиш... :)

NaskoKaulitz
12-02-2008, 18:59
Е как ще научите нещо в училище, като не учите в училище????
Един език може да си се научи особено в гимназия и то доста добре, имайки предвид, че имаш 5 години, за които се научава език, от който си нямал и най-малка представа, а ако си го учил и преди това да не говорим. Не можело да се научи нищо в училище... който има желание и сам се занимава...Не става въпрос за това-повечето даскали (поне при нас е така) гледат как да минат 40 минути, нищо не правят, седят на бюрото си, дадат няква "задача" колкото да отбият номера.....с една дума пълна анархия

psychopath
12-02-2008, 19:13
труд му е макята

shadow4e
12-02-2008, 19:23
Освен баналните неща, гледай и немска телевизия.
Често казано в нета не съм срещала много добир онлайн неща, но пък от тях научих не малко.
rtl.now.de
e-televizor /тук има и програми на английски/

NaskoKaulitz
12-02-2008, 19:28
Освен баналните неща, гледай и немска телевизия.
Често казано в нета не съм срещала много добир онлайн неща, но пък от тях научих не малко.
rtl.now.de
e-televizor /тук има и програми на английски/Да затова също забравих да кажа-гледам предимно филми на английски и немски без субтитри....но проблема е че разбирам само отделни думи....а когато говоря с човек, който е пред мен, АБСОЛЮТНО всичко разбирам :(

Izabel
12-02-2008, 22:51
Език се учи сред хората, в среда където се говори езикът. Така минава през главата ти, през устата ти ... а вкъщи си наблягаш на граматиката ...демек, за да ти мине и през ръката, освен през другите две работи :)

Аз съм завършила езикова, ходила съм на курсове какви ли не, но мога да кажа, че най-много и най-бързо научих езика (колко само аз си знам де 8-) ) сред хората, в ежедневието, когато употребяваш езика.

Ако в БГ си решил да учиш чужд език, начинът е следният ... Сядаш си на Д-то вкъщи и почваш да ядеш всичко що имаш като граматика, упражнения, касетки (много хубав пример дадоха Съфорумци с Филми и ТВ) и записваш един Комуникационен курс, за да има с кого да бъбриш и премяташ езика ...
Ама всекидневно трябва да провокираш ума си, защото иначе се забравя.

Това е моят съвет. Учене му е майката :? и хората са казали, че език цял живот се учи.

teenca
12-07-2008, 21:08
po4vash da gledash filmi na angliiski parvo sas subtitri i posle bez i nau4aash angliiskiq a pak nemskiq i az sq po4vam da go u4a tei 4e ne znam kak da te posavetvam :D :)

Jumbie483
12-07-2008, 21:29
ще говоря само за немски... (аз по този начин съм учила езика..само дето преминах през всичко това по-долу)
Курсове, частни уроци, частни учители..
ако ти се занимава у дома:
учебник по български (ако нещо случайно не знаеш) немско-български и българско-немски речник, разговорник, самоучители (наистина помагат).. и една тетрадка да записваш всичко.. :P Гледаш филми изцяло на немски език..и нищо, че не разбираш, следиш всяка дума и гледаш за какво се отнася..
гледаш телевизия на немски..слушаш, следиш..и постепенно започваш да свързваш някои неща..които си учил или гледал във филма и знаеш тук за какво се отнася..
ако пък и искаш в Интернет да учиш..има сайт в който можеш да изтеглиш online уроци по немски...
не знам кой беше сайта, ако искаш уроците пиши ми :)

strong
12-11-2008, 15:20
Сега съм 12 клас и смятам да запиша английска и немска филология, но проблема е че не ги знам перфектно.Как мога преди да вляза в университета, да науча ПЕРФЕКТНО тези 2 езика и после да ми е лесно вътре.Приемам всякакви предложения и моля без спам.Благодаря предварително
Най-лесно се учи какъвто и да е език в съответната страна: англ. в САЩ/Канада/Великобритания/Австралия/Други ; несмки в Германия/Австрия/Швейцария/Други ... Така че наборке, заминавай в странство! :D

kotetokateto
12-11-2008, 16:19
частни уроци...мн зубкане и да знаеш,че немския е лесен език стига да научиш думмите,времената на глаголите и граматиката,след това ще го говориш мн лесно :-o

xbLaHx
12-12-2008, 16:32
частни уроци,речници,самоучители и т.н.