PDA

View Full Version : Филмите Zeitgeist и Zeitgeist Addendum



Alabalaportokala
12-02-2008, 18:01
На скоро в интернет пространството се появиха тези 2 филма. Доста силни филми които ти показват какъв роб е нормалния човек, но без да се усеща. Сякаш всичко се повтаря когато хората са били роби(насилствено) но по начин по който не ни прави впечатление. Този път ние сме доброволци. Дали е така ? Всъщност филмите не показват нещо ново. Хората с висока обща култура и хората занимаващи се с икономика и финанси знаят повечето от показаните факти. Въпроса е прави ли се нещо по въпроса ? Отговор : не. Защо ? Егоизъм. Няма човек който да не си е казвал : какво ме интересуват другите нали на мене ми е добре...Няма и да има...Или както се казва във филма : "единствения начин да разрушиш 1 държава е тя да се саморазруши". Умно го е казал другаря Цезар : "Разделяй, владей". А егоизма е качество присъстващо във всеки човек, символ на разделението.

Чудел съм се кога ли ще ми се сбъдне мечатата да се съберем поне 1 000 000 души и да изгорим Народното събрание, Министерствата и всички останали политически лайна :D :grin: :-P

Ехх мечти мечти. Конуса ми е готов и отивам с удоволствие да го изсаскам молейки се да се осъществи другата ми мечта. Тия отгоре да подшушнат на нашите политици че е време махорката да бъде легализирана 8-) :D

ехх мечти мечти :D

Поздрави ! :P

Decu
12-02-2008, 18:15
Така и не го изгледах тоя Zeitgeist. :-o

TellMeYourName
12-02-2008, 18:29
Така и не го изгледах тоя Zeitgeist. :-o по-добре недей, бате по-добре недей :lol:

kPuCkA
12-02-2008, 18:34
Втората част ми се стори доста глупава.

aHeJlua
12-02-2008, 19:04
Така и не го изгледах тоя Zeitgeist. :-o по-добре недей, бате по-добре недей :lol:

мда .. аз като го изгледах имаше едно яко филмиране .. абе по хубаво да не ги знаеш тия работи.. макар че има и интересни факти :)

Bianca
12-02-2008, 19:09
Така и не го изгледах тоя Zeitgeist. :-o по-добре недей, бате по-добре недей :lol:

мда .. аз като го изгледах имаше едно яко филмиране .. абе по хубаво да не ги знаеш тия работи.. макар че има и интересни факти :)
Ignorance is strenght! :-o
StrengTH! ;)
Иначеее, за какво се разказва в тези филми?! Тук само някакви общи неща прочетох. 8-)

jghgh
12-02-2008, 19:22
Има някои силни части, но като цяло - филмиран филмиращ филм, манипулативен, представя една гледна точка и се повтаря "truth truth truth" на фона на няква психо музика.
Гласувах с "Не", въпреки че теорията за банките, оная работа с манипулацията и тъпите американци ми хареса.
Обаче е и малко преувеличена. (поне това за манипулацията как всички искали да се чувстваме слаби и немощни - религия и телевизия; окей, вярно е, но не съвсем)

Филма ми въздейства само за 1 минута след като го изгледах. Мисля че истински добрите филми, които наистина ти казват НЕЩО, отварят ти очите за неща коит не знаеш, и изобщо те карат да осъзнаеш нещо, което преди не си осъзнавал би трябвало да ти влияят доста повече време след като си ги изгледал...



Гледала съм само 1вия филм, но не съм чувала добри отзиви за другите части.

Christ
12-02-2008, 19:37
Простотия.

Първата част може да ми яде патката.

babity
12-02-2008, 19:53
Всяки следващ отзив за филма/ите ми карат да съм все по - сигурна, че нищо не съм загубила като не съм го/ги гледала.

OtherDimension
12-02-2008, 20:05
спирай тревата докато е време!

"другаря Цезар"...

MakeMeLaugh
12-02-2008, 21:46
Всяко нещо поглднато от другия ъгъл на нещата изглежда като конспирация.

По какъвто начин се говори за онспирации, по такъ може да се докаже, че и филма е конспирация на конспирациите.

Луда работа. :)

jghgh
12-02-2008, 22:21
хората са направили филм и са ви показали истината в очите,но вие сте толкова заслепени,изманипулирани и социално-програмирани,че пак не я виждате... и ще си умрете в неведение,без да сте живяли като свободни хора и 1 ден,вечно в Системата. :)
и ти, хич да не е, си филмиран :)

Alabalaportokala
12-03-2008, 08:38
хората са направили филм и са ви показали истината в очите,но вие сте толкова заслепени,изманипулирани и социално-програмирани,че пак не я виждате... и ще си умрете в неведение,без да сте живяли като свободни хора и 1 ден,вечно в Системата. :)

Браво, браво много добре формулирано. Определено ми хареса това изказване, най вече в удебелените букви.

въпреки че теорията за банките

Само леко да уточня че това не е теория за банките, това е действителноста за банките. Хората ти показват на какъв принцип бачкат и както споменах в началото всеки с висока обща култура или познания по икономика знае това. Дори в уики ако напишеш monetary system ще ти излезе инфо.


Филма ми въздейства само за 1 минута след като го изгледах. Мисля че истински добрите филми, които наистина ти казват НЕЩО, отварят ти очите за неща коит не знаеш, и изобщо те карат да осъзнаеш нещо, което преди не си осъзнавал би трябвало да ти влияят доста повече време след като си ги изгледал...

Можеш ли да изброиш 5 такива филма ? Това определено не е конспирация на конспирациите, даже не виждам къде разкриват голяма конспирация след като повечето от фактите се знаят за съжаление от тесен кръг хора. Даже мисля са позакъснели особено с това за 9.11 . Ясно е че търговскят център е взривен не от самолетите камикадзета. Въпроса е колко хора се замислят за такива неща... и са ги забелязали

Харесва ми филма. Доста по различен е от пропагандните теории на Дейвид Айк в които също има известна доза истина. Определено живеем в извратен свят :-D .

democratos
12-03-2008, 09:04
Филма става за приспиване.
По-тъпо направена манипулативна комунистическа пропаганда не бях виждал скоро.
Авторите му ни имат за някакви шарани...

Въпрос: Защо "световния елит" не се опита да забрани филма? :razz:

Alabalaportokala
12-03-2008, 09:16
Въпрос: Защо "световния елит" не се опита да забрани филма?

Все 1 да попиташ защо политическия елит не премахне Шоуто на Слави което ги нарича крадци и ги иронизира всеки ден, защо ДПС не забранят предаванията по Скат които ги наричат престъпници и мафиоти и респективно не запуши устата на Волен Сидеров етцетера етцетера :). Отговора е много прост - файдица. Ако световния елит тръгне да забранява и преследва такива филми означава да признае говореното в тях. Файда никаква. Какво го интересува ? Имат си пари да те купят и продадат безброй пъти, дърпат си бялото, карат си яхтите. Няма и причина да се занимават с това защото филми като тези могат да ти отворят очите по дадени въпроси, но нищо не могат да променят....

На тебе пука ли ти какво ти говорят зад гърба в публичност ? Не вярвам...

jghgh
12-03-2008, 10:30
Започнат ли хора да ми говорят за истини, ми е ясно, че ме лъжат...
TRUE!


SofiaRegularCunt, не съм програмирана до безобразие и не вярвам на системата, и т.н. Просто и филма не ми допадна. Кво толкова? Също е манипулативен!

Bianca
12-03-2008, 12:49
хората са направили филм и са ви показали истината в очите,но вие сте толкова заслепени,изманипулирани и социално-програмирани,че пак не я виждате... и ще си умрете в неведение,без да сте живяли като свободни хора и 1 ден,вечно в Системата. :)
Здраве да е, щом разчитате на "истината", предоставена от някакъв си филм. Филм със сценарий, написан от гледната точка на режисьорите. Да, защото на нас ни трябва някой да ни казва какво е положението, да мислим от НЕГОВАТА гледна точка, да прозряваме жестоката истина с помощта на някакъв си манипулативен филм.

1n5ub0rd1na73
12-03-2008, 13:06
Мисля че истински добрите филми, които наистина ти казват НЕЩО, отварят ти очите за неща коит не знаеш, и изобщо те карат да осъзнаеш нещо, което преди не си осъзнавал би трябвало да ти влияят доста повече време след като си ги изгледал...

Я сподели с нас, вярващите, кои са тези филми, които отварят очите, барем и ние ги гледаме...

Kman
12-03-2008, 13:23
Кефари мъ

Christ
12-03-2008, 13:32
Мисля че истински добрите филми, които наистина ти казват НЕЩО, отварят ти очите за неща коит не знаеш, и изобщо те карат да осъзнаеш нещо, което преди не си осъзнавал би трябвало да ти влияят доста повече време след като си ги изгледал...

Я сподели с нас, вярващите, кои са тези филми, които отварят очите, барем и ние ги гледаме... :-D

jghgh
12-03-2008, 19:30
Мисля че истински добрите филми, които наистина ти казват НЕЩО, отварят ти очите за неща коит не знаеш, и изобщо те карат да осъзнаеш нещо, което преди не си осъзнавал би трябвало да ти влияят доста повече време след като си ги изгледал...

Я сподели с нас, вярващите, кои са тези филми, които отварят очите, барем и ние ги гледаме... :-D

О, Christ, не очаквах това от теб.

За съжаление не съм гледала такива филми, но съм убедена че има. Сигурна съм че има и доста по-влиятелни.
Zeitgeist не ти оставя поле за размисли... Или понеже съм добра - СПОРЕД МЕН. ;) Мен ме държа около минута, после забравих за всичките предупреждения и цялата "truth truth truth", повтаряща се на психиращ фон.
Zeitgeist за мен е слабичък. И тва е.


Но, виж мога да се сетя за силно влиятелен филм - Земляни - всичките части, но зависи дали имаш и душа де.
Верно че ръфам мръвка, но поне месеци напред не бях близвала след като го бях изгледала... Само като погледнех месце се замислях за съдбата на животното, ставаше ми гадно и се чувствах гузна.


Няма да се отменя от коментара ми. Навярно има филми, които те разтърсват и достатъчно трайно променят вижданията ти, дават ти просветление за нещо...* Zeitgeist не е един от тях. Не е един от тях според мен.


*да не говорим за книги =]

Christ
12-03-2008, 19:34
Какво не си очаквала от мен? Зайтгайст е пълна простотия.

jghgh
12-03-2008, 19:47
^съгласна съм напълно



Не очаквах спамваща емотиконка, един вид все едно ми се присмиваш, което ме изнервя, въпреки че тва е само един форум.. : D
Но общо взето изказах си мнението относно филма и малкото му добри моменти.

Christ
12-03-2008, 21:04
^съгласна съм напълно



Не очаквах спамваща емотиконка, един вид все едно ми се присмиваш, което ме изнервя, въпреки че тва е само един форум.. : D
Но общо взето изказах си мнението относно филма и малкото му добри моменти.

Милата. :P

Alabalaportokala
12-04-2008, 11:40
Това за масоните е от теориите на Дейвид Айк, но както и да е вярно е.

jghgh имам 4 части за теориите на Дейвид Айк за масоните и илюминатите. Много ми се ще да ги изгледаш. Не знам дали ще ти окажат някакво влияение и въздействие, но човека си говори си толкова увлекателно и един вид доказва голяма част от думите че единственото което ще почувстваш е каква нищожна частица си, а не човешко същество. А и аз самия съм си доказвал много от неговите твърдения. ТОВА Е ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ. Какво въздействие очакваш върху хората? Очакваш всеки който го изгледа да се вдигне на бунт и да каже не на парите и монетарната система, не на банките, не на политиците. Ами не става...Ти като гледаш някой документален филм по анимал планет, нашънала или дисковъри кво правиш ? Гледаш, вникваш, премисляш и напред. Като искаш въздействие гледай някой тъп романтичен филм и си плачи на харабия....

biancа ти хем не си гледала филмите хем въртиш обороти. Говориш някакви тъпи наизустени клишета и си мислиш че си открила топлата вода. Филмите са пълни с истини и интересни факти спор няма. Гледай ги първо моля ти се....

Bianca
12-04-2008, 15:19
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.

mulgore
12-04-2008, 15:32
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.
те всички филми са направени от гледната точка на създателите им,ама ги гледаш нали?

иначе ми се ще да го гледам,ама все нямам време.. 8-)

Bianca
12-04-2008, 16:10
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.
те всички филми са направени от гледната точка на създателите им,ама ги гледаш нали?

иначе ми се ще да го гледам,ама все нямам време.. 8-)
Работата е там, че в не всички филми създателите се опитват да представят някаква "истина". Някои филми са направени просто за забавление, такива и гледам.

mulgore
12-04-2008, 17:43
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.
те всички филми са направени от гледната точка на създателите им,ама ги гледаш нали?

иначе ми се ще да го гледам,ама все нямам време.. 8-)
Работата е там, че в не всички филми създателите се опитват да представят някаква "истина". Някои филми са направени просто за забавление, такива и гледам.
да,добре.
разбрах - предпочиташ да си живееш в заблуда и да си гледаш филмчетата за забавление. :)

Bianca
12-04-2008, 19:36
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.
те всички филми са направени от гледната точка на създателите им,ама ги гледаш нали?

иначе ми се ще да го гледам,ама все нямам време.. 8-)
Работата е там, че в не всички филми създателите се опитват да представят някаква "истина". Някои филми са направени просто за забавление, такива и гледам.
да,добре.
разбрах - предпочиташ да си живееш в заблуда и да си гледаш филмчетата за забавление. :)
Извинявай, ама не държа на това, някакъв си филм да ме "светва" относно каквито и да било истини. ;) Това е за хора, които не могат да направят реална оценка на заобикалящите ги неща сами. ^^

Bianca
12-04-2008, 20:01
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.
те всички филми са направени от гледната точка на създателите им,ама ги гледаш нали?

иначе ми се ще да го гледам,ама все нямам време.. 8-)
Работата е там, че в не всички филми създателите се опитват да представят някаква "истина". Някои филми са направени просто за забавление, такива и гледам.
да,добре.
разбрах - предпочиташ да си живееш в заблуда и да си гледаш филмчетата за забавление. :)
Извинявай, ама не държа на това, някакъв си филм да ме "светва" относно каквито и да било истини. ;) Това е за хора, които не могат да направят реална оценка на заобикалящите ги неща сами. ^^


а ти можеш ли бе,мърло?!

ти живееш в такава заблуда,че си немаш на идея... немаш си и на идея отстрани колко си смешна...
Аз ли? Напротив, имам си. Ама си имам и представа ТИ самият колко си смешен отстрани. Кое ми е заблуденото?! Да, всеки живее в някаква заблуда, но това, че не съм на същото мнение като теб, не означава, че съм ебати заблудената, ок?!
Внимавай с приказките.

SiegHeil
12-04-2008, 20:25
Не, няма да го кажа, но все пак избягвам да гледам такива филми, защото са супер манипулиращи. Просто това е един филм, направен по гледната точка на създателите му.
те всички филми са направени от гледната точка на създателите им,ама ги гледаш нали?

иначе ми се ще да го гледам,ама все нямам време.. 8-)
Работата е там, че в не всички филми създателите се опитват да представят някаква "истина". Някои филми са направени просто за забавление, такива и гледам.

О, Боже.....

Alabalaportokala
12-05-2008, 00:47
bianca, а ти след като САМА можеш да направиш оценка на заобикалящите те неща направи я. Дай да чуем, изрази мнение. Твоето е обща приказка, наизустено, клиширано което в никакъв случай не означава че е грешно, но човек който борави само с такива изрази надали може да направи оценка на такава тематика. Не се ли усещаш колко си субективна в мненията си? Не си гледала филмите и пак лаеш. Ами не става така. Гледай ги ! Никой не ти казва че трябва да се съгласяваш с предоставените в тях факти и идеи. Темата е точно затова за да ги коментираме. А ти като не си ги гледала какво правиш тук ? Отговор : чешеш си крастата и се заяждаш.

Поздрави!

kPuCkA
12-05-2008, 07:30
^ Или ви гледа сеира, защото сте единствените, които се палите от нейните приказки.

Относно филма, Zeitgeist, ми харесаха изключително много частите за Господ и атентата на 11-ти септември. Просто ме накараха да се замисля възможно ли е наистина да се случи това и сега постепенно намирам огромни прилики между християнството и исляма...еднакви религии, различни имена.

jghgh
12-05-2008, 09:58
^ Или ви гледа сеира, защото сте единствените, които се палите от нейните приказки.

Относно филма, Zeitgeist, ми харесаха изключително много частите за Господ и атентата на 11-ти септември. Просто ме накараха да се замисля възможно ли е наистина да се случи това и сега постепенно намирам огромни прилики между християнството и исляма...еднакви религии, различни имена.
Ти си се заловила баш за най-тъпата част (за Християнството). Мда, за 11 септември и аз се позамислих, но частта с Християнството имах чувството че от пръстите са си измуквали някакви прилики, доказателства и факти. Мда, тъй като ме гледат хората съвсем не съм религиозна, но ако трябва да съм обективна това което го дават във филма е адска простотия (относно Християнството)
Между другото Исляма е възникнал след Християнството. Ако има някой мюсюлманин във форума, би трябвало да потвърди че летоброенето е по друг начин - така да се каже, в Турция е 1000 и някоя си там година, докато ние сме 2008ма. Мохамед е роден около 500 и някоя година (не ме карайте да ровя за точна година в учебника по история, карам го на спомени) - след Християнството.
Ислямът е изкопирал дооооста, ама доооста от християнската религия. В Корана има почти същите неща като в Библията - като нравоучение и ценности всичко е Ок, с малки изключения. Всеки знае (предполагам?) че в Корана има някои мааааалко странни и екстремни нещица... 8-) Например това че истинския мюсюлманин трябва да се бие за религията си, да участва в свещена война (джихад), например това че жените са едно стъпало по-низши от мъжете... например това че Мохамед е учил че мюсюлманина има право на 4 жени (нищо че самия Мохамед е имал доста повече - имал огромна любов към жените)
... все такива странни неща 8-)
Християнство > Мюсюлманство

За Zeitgeist вече казах колко "достоверни" ми се виждат тия истории с хороскопите, числото 12, пък не знам си кво, пък не знам си що. Все едно са смукали "факти" и са си измисляли доказателства отнякъде... Но нвм, просто исках да кажа.. :>

В интерес на истината за филма има повече негативни отколкото положителни отзиви, хм. :? В Интернет са доста. И не мисля че това е защото сме "филмирани" - всички знаем че някой върти целия свят, това с банките наистина е интересно и те провокира да се замислиш (па дори и за кратко), но някои неща са просто странни и неточни...

Alabalaportokala
12-05-2008, 11:24
Във втория филм през почти цялото време хората обясняват точно това което ти си написал. Че 90% от парите по света се намират в 2% от населението на Земята.

jghgh, чадо толкова си гледала внимателно и съсредоточено филма. Не си вникнала достатъчно. Но нека ти го обясня. Хората предоставят факти съвпадения за християнството и отделно го сравняват с другите религии.Странно че си приличат по много неща. Целта им е да ти покажат че религията от край време се използва за социално обществена манипулация и контрол над хората, че е комерсиализрана и пак има вид печалба в нея. Проучи будизма да видиш за какво иде реч. Чаткаш ли сега ?!? Фактите които предоставят са сухи факти и както казваш са изсмукани...Какви са тия бумащини християнство > мюсюлманство ? Чела ли си Библията, чела ли си Корана ? И двете книги съм чел и не мога да направя такова заключение като твоето. Колкото си приличат двете книги, толкова и се различават.

Филма ми харесва защото самите американци се самокритикуват и признават империализма си, признават колко смотана е системата и колко много пробойни има и второ защото филма пропагандира да не се правят оръжия за масово унищожение, а "оръжия" за масово създаване. Манипулация или не, моето мнение че трябва така да бъде, защото при 1 трета световна война (което никога няма да стане за щастие) при наличието на такива военни технологии Земята си заминава. Изказани са идеи за създаване нов вид система в която няма пари или парите не са най - важното. Което е доста смело. Негативните отзиви са нормални защото живеем в свят в който трудно можеш да повярваш дори на истината. Във филма се говори за промяна в глобален мащаб което си е доста амбициозно и плашещо.

Kman
12-07-2008, 11:26
Едно нещо е ясно...религията като институции замира и забелязах нещо във втория филм зайтгайст....религиозните митове за това ще хората в бъдещето ще бъдат контролирани чрез мирочип всъщност защитават монетарната система,която не иска да се променя и да отстъпвя мястото си на технологичнияпрогрес.
Лично според мен трета световна война няма да има защото това ще означава огромно изтребление на почти всички хора по тази земя,от които хора се правят парите.Без тези хора няма работна ръка и следователно няма пари.Онези които ни манипулират не са глупави хора и няма да допсуант да се стигне до ядрена световна война.От което следва че технологичния прогрес е неизбежен.А до колко ще сме манипулирани и контролирани е малко спорно,но все пак....ние винаги сме били зависими от нещо...както във филма се казва-от кисловода,от растенията и свободата като понятие е много раздвижено нещо....но ако имаш свободата да се храниш с колкото си искаш храна,ако имаш свобода да ходишп където си искаш по планетата земя ще си найстина доста по свободен от колкото сме сега.....сравнение с това бъдещето което за мен си е неизбежно и наистина тка ще се случи,сега сме шибани роби.Не можем да пътуваме по планетата земя,което всъщност е изконно човешко и природно право на всеки индивид....