PDA

View Full Version : каква е разликата между Бог и свръхестествени сили



Uptown_soldier
12-02-2008, 19:23
следа като пуснах темите: смятате ли се за вярващ/-а и Коледа и неверниците в мен се появи следния въпрос: каква е разликата между Бог и свръхестествени сили? :-o какво е това не вярвам в Бог ама вярвам че има някаква сила. или вярвам в чудеса ама не в Бог.

Christ
12-02-2008, 19:28
Бог - персонален, съзнателен, описан в 66те книги на Библията. Всемогъщ и всезнаещ.

Свръхестествена сила, бог - Неперсонална, несъзнателна. Вече зависи коя 'религия' следваш.

Jumbie483
12-02-2008, 20:29
следа като пуснах темите: смятате ли се за вярващ/-а и Коледа и неверниците в мен се появи следния въпрос: каква е разликата между Бог и свръхестествени сили? :-o какво е това не вярвам в Бог ама вярвам че има някаква сила. или вярвам в чудеса ама не в Бог.

това с червеното е мое изказване :oops:
ами аз лично вярвам в това, че ако наистина искаш нещо с цялото си сърце и душа (както се казва) то рано или късно ще стане.. вярвам, че има някаква сила, която помага..но никога не бих казала, че тази сила е БОГ...
Разликата е голяма между Бог и Тази сила... поне за мен. Има хора, които просто се нуждаят да повярват в нещо, но твърдо отхвърлят идеята за Бог.. Невярващите в Бог, вярват в други неща. Има някои, които не вярват в нищо, което не виждат.
Тези сили в които аз вярвам са като гравитацията. Всички са сигурни, че я има, но никой не може да я види :)

Kman
12-03-2008, 12:12
разликата е в името

molika
12-12-2008, 17:26
Този въпрос зависи от това от това вярваш или не в Бог.Но аз ще отговоря на този въпрос тук.Аз вярвам че така наречената сила е именно Бог който няма облик защото той е в съцето ти. :) Това е моето мнение по въпроса.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:04
Разликите са две:Бог e удошевен предмет, а свръхестествени сили не са. Бог не съществува, а свръхестествени сили са факт и ние всики ден се сблъскваме с тях.

DimovB
02-01-2009, 14:46
бог няма
всичко е естествено

DimovB
02-01-2009, 14:55
кои са заблудените оФци

Nam3less3
02-01-2009, 15:03
^ бог, че нЕма - нЕма.
Че има заблудени оФцИ - имаНито акъл имаш, нито си достатъчно голям, че да разсъждаваш по такива теми. Аман, тийнейджърите все си мислят че разбират от всичко и че са прави.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:16
^ бог, че нЕма - нЕма.
Че има заблудени оФцИ - имаНито акъл имаш, нито си достатъчно голям, че да разсъждаваш по такива теми. Аман, тийнейджърите все си мислят че разбират от всичко и че са прави.

Еее, не с лошо де. Все пак, по този начин си усъваршенстват начина на мислене и натрупват знания. :)

Nam3less3
02-01-2009, 15:19
^ бог, че нЕма - нЕма.
Че има заблудени оФцИ - имаНито акъл имаш, нито си достатъчно голям, че да разсъждаваш по такива теми. Аман, тийнейджърите все си мислят че разбират от всичко и че са прави.

Еее, не с лошо де. Все пак, по този начин си усъваршенстват начина на мислене и натрупват знания. :)Просто такива глупави изказвания от типа на има бог няма бог са безсмислени и целят да ядосват другите :-x

Nam3less3
02-01-2009, 15:38
кои са заблудените оФциВерващите у дедуту


^ бог, че нЕма - нЕма.
Че има заблудени оФцИ - имаНито акъл имаш, нито си достатъчно голям, че да разсъждаваш по такива теми. Аман, тийнейджърите все си мислят че разбират от всичко и че са прави.xD
Запомни едно - "мъжки полов орган" и мозък не растат с възрастта! Може си и на 50г. не ми пука на колко си, но нито можеш да докажеш съществуването на това за което говориш нито нищо. Ходи се моли за по-малко от такива като мен!
Ае \\//Думата доказателства не участва в подобни теми.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:43
Хора, погледнете реално на нещата. Няма смисъл от конфликти.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:50
Не можеш да втълпиш на някого нещо, при положение, че той не иска да погледне мъдро на нещата.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:56
Да ама ако не сме ние жените...

SolusChristus
02-01-2009, 15:58
Да ама ако не сме ние жените...

Все още щяхме да сме в Едемската градина. :-o :-D

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:01
Да ама ако не сме ние жените...

Все още щяхме да сме в Едемската градина. :-o :-D

Предпочитате да сте голи ли? :-D Ами събличайте се де, никой не ви е сложил вериги...

SolusChristus
02-01-2009, 16:09
Да ама ако не сме ние жените...

Все още щяхме да сме в Едемската градина. :-o :-D

Предпочитате да сте голи ли? :-D Ами събличайте се де, никой не ви е сложил вериги...

Не, нямаше да се противопоставим на Бог и изобщо нямаше да ни трябва да сме облечени.

DimovB
02-01-2009, 16:16
господ като философия или господ като създател дискутираме

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:18
може би и двете...

DimovB
02-01-2009, 16:29
богът като първосъздател е човешка измислица

богът като житейска философия е съвсем друго нещо. това е по-скоро вяра в собствените възможности.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:32
богът като първосъздател е човешка измислица

богът като житейска философия е съвсем друго нещо. това е по-скоро вяра в собствените възможности.
Съгласна съм, това е вяра превърната в илюзия.

DimovB
02-01-2009, 16:37
и от тази гледна точка всеки е бог сам за себе си

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:41
и от тази гледна точка всеки е бог сам за себе си

Да.. :)

Nam3less3
02-01-2009, 16:56
Мъдро? Жената е създадена от реброто на Адам, това ли е най-мъдрото от християнството ? :shock:Доста си невеж по тия теми, това ти личи и от другите ти постове.
Поради липсата ти на знания и на мъдрост, ти си заблудения.
Изобщо в целия раздел само 2-3ма души съм видял, с които мога да говоря на "един език", с останалите само безсмислени спорове.

ThunderGoddess
02-02-2009, 16:51
Интересен въпрос наистина. Както видях от предишните постове, много зависи от това как човек разбира идеята за бог. Аз не мога да приема идея, в която Бог е добър, белобрад старец, пълен абсолют и създател на всичко (за седем дни, пст). Това е глупаво, невероятно, недоказуемо. Приемам идеята за наличието на различен вид енергия, която винаги реагира по абсолютно един и същ начин, когато ние, като част от Вселената и като тела отдаваме някаква енергия ... независимо дали е чувство, действие и т.н. Свръхестествени сили няма, както каза някой, всичко е естествено, щом съществува. Има много видове енергия, които човек не може да види с очите си ... примерно инфрачервени лъчи, радиационни лъчи, но те съществуват и са доказани от науката. Затова идеята някои хора да наричат енергията около нас Бог ... е окей, но тя си остава енергия.