PDA

View Full Version : Красота, добри сърца, идеали, грозна истина.



jghgh
12-02-2008, 19:45
"Няма идеали... всички в живота сме гадни гнусни твари..." - описанието ми на скайп по повод ето това (http://stone.blog.bg/viewpost.php?id=254657).
Прочетете го и коментирайте.
Един приятел ме попита да му обясня за гнусните твари и идеалите, и какво да му кажа...*
По същество - прочетох тази публикация, ровейки се из блоговете на разни хора и останах очернена, впечатлена и дори малко вдъхновена. Прочетох я набързо и веднага се сетих какви ще са коментарите (нали редовно ровя форуми и такива места...) - как мъжете искали и любов, как някои мразели кукличките и как имало изключения. А мамка му, какво има за оборване тука?! Замислих се че изкуството създава идеали - поезия, изобразително изкуство, музика и т.н. Всичко е красиво, а ние сме свикнали да има идеали, да вярваме в тях, уж да се стремим към тях. Винаги (да) има надежда. НО! каквото и да пишем като коментари в някакви блогове, истината си остава същата - пишем нещо тъпо за да я има надеждата, а в живота сме някви гадни твари, които наистина гледат външния вид и са им ебали майката на идеалите, за които плямпат.
Що всичко трябва да е красиво, добро, слънчево? Света трябва да е добро място за живеене. Ха.
Е, ако си грозен ще ти е трудно. Факт. Винаги съм го мислела, макар че себе си възприемам като добре изглеждащо момиче. Но това че външния вид е изключително съществен си е факт. Няма нищо за оборване. И на мен не ми харесва въпреки всичко, но..
За какво трябва да се пишат някакви глупости, както между другото и в този форум се прави. Идеали, нали? Някакви си неща там, дето стават я в романите, я във филмите. Красиви са, искаме ги, те са като храна - но се получава "лапаш нещо, гълташ нищо" - като гризки.
Не пиша темата, защото се чувствам лично обидена - всъщност даже съм съгласна с автора. Но за миг ме хвана някаква ужасна омраза към цялата постройка на света...и дори хората.
Е, прочетох коментарите - точно тва което очаквах. Ама такова, ама онакова. Защо по дяволите? Всички знаем че не е красиво, не е красиво нищо! Че тея идеали са красота, но недостижима. Към която междувпрочем още древните са се стремяли - да достигнат до боговете, да-не-знам-си-кво, да-не-знам-си-що (древногръцка митология, вкарвам малко знания от учебния материал тая година :D). Всъщност сме грозни, малки, гадни и елементарни. Но не си го признаваме.


*[10:19:41 PM] каза: да.
[10:19:52 PM] каза: прочетох онова от блога на стоун и
[10:19:58 PM] каза: се замислих как ще наскачат
[10:19:58 PM] каза: някви
[10:20:03 PM] каза: предимно жени да казват
[10:20:18 PM] каза: "ама те не обичат куклите, ама то има изключения"
[10:20:24 PM] каза: и всякви замазваници на положението
[10:20:28 PM] каза: за да изглежда красиво
[10:20:34 PM] каза: каквото изкуството го е създало..
[10:20:55 PM] каза: замислих се че изкуството ни предлага идеали
[10:20:56 PM] каза: то е красиво, чисто
[10:21:05 PM] каза: поезия, рисуване, квото и да е...
[10:21:19 PM] каза: тоя идеал е като някаква надежда
[10:21:37 PM] каза: но човека го няма тоя идеал.. харесва му, представя си нещата красиви и вярва че ги има
[10:21:42 PM] каза: но всъщност положението си е такова
[10:21:45 PM] каза: в конкретния случай
[10:21:55 PM] каза: да си грозен е проклятие и е факт че на красивичките им е по-лесно.
[10:21:57 PM] каза: :)
[10:22:06 PM] каза: но винаги се обаждат философи дето да оборват
[10:22:08 PM] каза: кво има за оборване?!
[10:22:16 PM] каза: не знам.. може да греша




EDIT: ПОНЕЖЕ НИКОЙ НЕ БЕШЕ ЗАХАПАЛ ТЕМАТА (ВЕРОЯТНО ЗАРАДИ МЕН, НЕ ЗНАМ...) ЕТО ВИ РЕЗЮМЕ! ЕТО ВИ И ПУБЛИКАЦИЯТА - http://stone.blog.bg/viewpost.php?id=254657


"Няма идеали... всички в живота сме гадни гнусни твари..." - прозряната истина, с която СЕ съгласявам, на която НЕ противореча и срещу която НЯМАМ нищо против.
...прочетох тази публикация, ровейки се из блоговете на разни хора и веднага се сетих какви ще са коментарите (нали редовно ровя форуми и такива места...) - как мъжете искали и любов, как някои мразели кукличките и как имало изключения. Точно срещу тва написах проклетата тема, но всички си помислиха че аз съм поредното грозно изчадие, което писка срещу истината. НЕ! Аз се дразня на малоумната сган, дето плямпа едно и също, ония шибани фрази за изключенията и за хипопотамите с ангелска душа, НА ТЯХ СЕ ИЗДРАЗНИХ! На това че говорят за нещата дето ги има в изкуството (идеалите), а нито си ги спазва, нито нищо. Също е една долна гадна и гнусна сган. Но продължава да говори предвидимо, за хипопотами с ангелски души, след като е прочел нещо болезнено истинско...
Изкуството създава идеали - поезия, изобразително изкуство, музика и т.н. Всичко е красиво там, в изкуството (по-честите случаи), а ние сме свикнали да има идеали не е ли така?!, да вярваме в тях, уж да се стремим към тях.
НО! каквото и да пишем като коментари в някакви блогове, истината си остава същата - пишем нещо тъпо за да я има надеждата, а в живота сме някви гадни твари крием го, не го признаваме, съпротивляваме се срещу истината! Пример - жените писали след тази публикация - веднага се хванаха за малоумните изключения.. защото не им харесва че живота е горчив, истината лоша... те ме изнервиха, не истината, заради тях писах темата!
За какво трябва да се пишат някакви глупости, както между другото и в този форум се прави. основния въпрос!
Не пиша темата, защото се чувствам лично обидена - всъщност даже съм съгласна с автора. Но за миг ме хвана някаква ужасна омраза към цялата постройка на света...и дори хората.
Е, прочетох коментарите - точно тва което очаквах. Ама такова, ама онакова. Защо по дяволите? ОСНОВЕН ВЪПРОС и недогувание!
Всички знаем че не е красиво, не е красиво нищо! Да, света за мен е грозен и тъп, мисля че всички го осъзнават но продължават да плямпат за слоновете с яката душа..
Всъщност сме грозни, малки, гадни и елементарни. Но не си го признаваме.

[10:20:24 PM] каза: ...замазваници на положението
[10:20:28 PM] каза: за да изглежда красиво...

FelisDirus
12-02-2008, 19:52
Ахахах, Стоун ли? Той е пич - много прозорлив човек и казва много истини. И в 99% от случаите мнението ми препокрива неговото. :)
А там и с коментари съм се отбелязала. :)

Rebellion_Angel
12-02-2008, 19:59
Така е. Няма значение какво имаш отвътре.

jghgh
12-02-2008, 20:02
^ОМГ. Не казах това. Нито авторът го е казал.
Хайде де, някой няма ли да негодува с мен.. =]

Pliok0019
12-02-2008, 20:09
Нормално е. В природата ни е да сме повърхностни. Някои се превземат и твърдо го отричат.

Ти би ли излизала с един ужасен на вид човек, но талантлив, мил, внимателен, нежен? Би ли имала връзка с някой такъв?

Blab
12-02-2008, 20:10
Напук на всички тъф гърлс/гайс!
Вие не плачете ли?

Аз пък съм красива, истинска, това ме прави щастлива.
Живееш в свят, в който самият ти твориш, дете!
Да приемаш нещо за константа, примирявайки се с фактите, колкото и грозни да са те... Тъпо е! Не говори добре за теб.
Да търсиш оправдание в "така е, всички така правят, това не може да се промени, факт, природа..." ... колко лесно е.)
Идеалите съществуват, ние ги правим реални.

Deadlock
12-02-2008, 20:14
Ти би ли излизала с един ужасен на вид човек, но талантлив, мил, внимателен, нежен? Би ли имала връзка с някой такъв?
Да, да, да..
Да не говорим, че след като разбера, че е талантлив, мил, внимателен, нежен (е, не тези точно..), външният му вид ще ми изглежда съвсем различен. Отношението много променя..
Тия идеали за някои са лицемерен стремеж, за други - истински стремеж, за трети - реалност.. Малко са истински тъпите. =)

FelisDirus
12-02-2008, 20:14
ще си позволя да се самоцитирам, за да не пиша пак, че ме мързи:

Визията си е определяща. И това е съвсем естествено, тъй като, ако даден човек (независимо мъж или жена) не те впечатли с външността си, реално ти няма да изпиташ потребност да го опознаеш и да вникнеш в личността му. Не е ли така?
Трудно някой би ме убедил, че би се занимавал с пъпчив дебел очилатко, защото е добър човек. Нека не бъдем такива оптимисти. :)

Пък и ако визията не е от значение, защо тогава ние, жените най-вече, хвърляме луди пари за дрехи, козметика, фризьори и т.н. Нима, за да се харесваме в огледалото? Всичко е с цел да бъдем забелязани и харесани от другите.
Просто не можеш да очакваш от един мъж да губи време да вниква в същността ти, ако е отблъснат от начина, по който изглеждаш.

И ние оглеждаме мъжа като стока.
При нас е същото, просто критериите за оценка са различни (стоун ги изброи вече).
Коя уважаваща себе си жена би се занимавала с някой мухльо, който не е постигнал нищо? Ама той мухльото, видиш ли, е много добър човек и отзивчив приятел. Е и? Мен какво ме грее, при положение че за мъж не става? :)
Така е и с мъжете, когато обектът не отговаря на критериите им. Не виждам нищо странно или повърхностно.

12-02-2008, 20:15
Не разбрах изобщо какво искате да кажете, че хората гледаме външния вид а не трябва ?! пьапьап тъп съм!

FelisDirus
12-02-2008, 20:18
На един мъж не му трябва да е красив. Достатъчно е да е alpha-male. Притежава ли качествата, които го правят такъв, той е Мъж. :)

Purritania
12-02-2008, 20:19
Нормално е. В природата ни е да сме повърхностни. Някои се превземат и твърдо го отричат.

Ти би ли излизала с един ужасен на вид човек, но талантлив, мил, внимателен, нежен? Би ли имала връзка с някой такъв?

Да.. :) Красотата е преходна, простотията вечна 8-)

jghgh
12-02-2008, 20:20
Защо хората сме задници и предаваме идеалите си? Защо действителността се различава от това..., което е представено в книги, филми и други творения, които представят един идеален, но фиктивен свят?

...към което уж се стремим?

Да, за нещо такова говоря.


Blab, бъди красива и истинска, но не мисля че в темата говорих за това.


Да търсиш оправдание в "така е, всички така правят, това не може да се промени, факт, природа..." ... колко лесно е.
Не търся оправдание. Не мисля и да се оправдавам. Просто се дразня на противореченето на простата малка и брутална истина. И то едно противоречене наизуст. След като дори тези, които плямпат за идеалите всъщност си знаят че мизерните им изключения са едно на сто милиона и така нататък. :?
Аз имам идеали, големи при това. Но суровата действителност просто си казва думата. На думи нали всеки е богат. И на мисли също...
"О, разбирам те, ти си добър, ти правилно живееш/мислиш/процедираш, хубави са ти идеалите", но нещо не се получава по красивата формула, а? В реалността нещата седят по съвсем различен начин. Няма хипопотам с ангелска душа, нито има любов на студено, любов преди всичко и любов без граници между двама клошари... Говоря само по принцип, моля не говорете за изключения. Темата ми е точно против тея изтъквания на изключения...

Идеалите съществуват, ние ги правим реални.
Съществуват разбира се, но спазваме ли ги, така да се каже?

babity
12-02-2008, 20:23
Аз, от позицията на грозните и пренебрегнатите, мога да кажа, че едно много дълго време съм си вярвала в тези идеали и може би до някаква степен продължавам да вярвам. Маса време умишлено съм се обграждала с разни хора, които като външност са ми противни едва ли не за да имам възможността да въдя красивото отвътре и бла бла бла... И адски много време упорствах, че аз на всяка цена ше си намеря човека с вътрешната му красота. Накрая реших да си призня пред себе си, че съм точно толкова повърхностна колкото и останалите хора и си позволих да подбирам малко хората (момчетата), с които излизам. И от едната крайност изпаднах в другата. Реших да "наричам нещата с истинските им имена" и да се водя от тази велика истина, само че този път излизах с непривлекателни за мен момчета под предтекста, че аз не съм достатъчно добре изглеждаща и не заслужавам нещо по - добро. Излиза, че явно трябва да има някакъв баланс между реалността и идеалите, поне за себе си го отчитам така.

Deadlock
12-02-2008, 20:25
Коя уважаваща себе си жена би се занимавала с някой мухльо, който не е постигнал нищо? Ама той мухльото, видиш ли, е много добър човек и отзивчив приятел. Е и? Мен какво ме грее, при положение че за мъж не става? :)

Мухльо? За постигане на какво става въпрос?

Blab
12-02-2008, 20:28
Коя уважаваща себе си жена би се занимавала с някой мухльо, който не е постигнал нищо? Ама той мухльото, видиш ли, е много добър човек и отзивчив приятел. Е и? Мен какво ме грее, при положение че за мъж не става? :)

Мухльо? За постигане на какво става въпрос?
А, де?
На какво викаме "мухльо"?
Когато обичаш някого, обичаш го заради същността му, а не според това, което е постигнал.

Ха, няма да спра да се чудя на хората.
Поне и те да се чудят на себе си:Д

Pliok0019
12-02-2008, 20:28
FelisDirus, напълно съм съгласна.

В крайна сметка първото нещо, което забелязваме в един човек е външния вид. Всичко останало идва после.

Гледах по телевизията преди години една теория, защо харесваме красиви хора. Беше нещо свързано с това, че по този начин разбираме, че ще имаме здрави деца от тях. :D

Аз лично, разбира се се заглеждам по красиви хора. Жени, мъже - няма значение. :D Никога не бих ходила с някой, който е красив, но нямаме общи теми/интереси. Държа на някакво средно положение.

Обликът на Мазния чичко с прекрасно държание ме отвращава.

jghgh
12-02-2008, 20:31
Ти би ли излизала с един ужасен на вид човек, но талантлив, мил, внимателен, нежен? Би ли имала връзка с някой такъв?

Предполагам не, въпреки че съм ходила с не особено красиви момчета.
Както и да е. Защо ми зададе въпроса?
Темата е точно за това. За гадната истина. Няма да тръгна да говоря как ще обичам господина с наднорменото тегло, грозната прическа и т.н. в името на съчиненията му по литература и добрите обноски, добрата душа...

EarthShaker
12-02-2008, 20:32
ааа видях линка... сега ще чета...

аз не го виждам

Deadlock
12-02-2008, 20:33
Когато обичаш някого, обичаш го заради същността му, а не според това, което е постигнал.

(:


Няма да тръгна да говоря как ще обичам господина с наднорменото тегло, грозната прическа и т.н. в името на съчиненията му по литература и добрите обноски, добрата душа...
и ми се струва, че не говорите за грозни хора, ами за..дебели, очилати и с кофти прическа? :-o

Blab
12-02-2008, 20:36
Защо в "Красавицата и звяра", звяра е омагьосан принц, а не е гърбав обущар-алкохолик с изпадали зъби?
Вие с Къдли хич не ги разбирате правилно приказките.
Звярът е звяр, обиквайки го, той е вече принц.
Добър пример, но не в контекста, който ти предлагаш.

babity
12-02-2008, 20:47
Добре, не бива да правим компромиси със себе си и с критериите, които сме си създали по един или друг начин, но няма ли някаква граница в крайна сметка между това непрестанно да пренебрегваш себе си, защото вярваш, че нещо ти куца и не заслужаваш човек, който в очите ти е красив (повече от теб) и това непрестанно да отхвърляш всеки следващ, само защото не отговря на един единствен критерий? Не е ли прекалено малка вероятността да намериш човек, който удовлетворява всичките ти нужди във втория случай? И ако все пак има такава граница къде точно трябва да е тя?

jghgh
12-02-2008, 20:47
Няма да тръгна да говоря как ще обичам господина с наднорменото тегло, грозната прическа и т.н. в името на съчиненията му по литература и добрите обноски, добрата душа...
и ми се струва, че не говорите за грозни хора, ами за..дебели, очилати и с кофти прическа? :-o

ЧЕ ТОВА СИ Е ГРОЗНО!

Raybeez, мисля че знам какво е. Тъпо е да си шкапан идеалист.

На babity коментара най- ми хареса сякаш.

Хм, а кой няма да се съгласи с мнението на Felis, което резюмирано =

В крайна сметка първото нещо, което забелязваме в един човек е външния вид. Всичко останало идва после.
Никой тук не омаловажава другите качества. Ценим ги. Аз ги ценя. Мога да обичам. Не гледам само външния вид, просто е важен мамка му. Просто се изнервих на тъпото население. Намира си винаги "изключения", все нещо оборва, а говори пълни глупости.


Красотата е преходна, простотията вечна 8-)
Никой не говори за тотален превес на едното за сметка на другото.

Мисля че тези които трябваше разбраха темата, малко пипкава история е. Издразних се на населението, на това че видях точно тва което очаквах, на непрекъснатите засукани истории и на простата истина, с която всички са съгласни но роптаят. :shock:


Дискутирайте си, аз сутринта ще гледам и на по-пресен мозък ще се включа. Сега вече прегрях и не мога да изсмуча нищо, а знам че потенциала го имам. 8-)

Blab
12-02-2008, 20:50
Не, това е подтик да обичаме, когото сърцето ни казва, превръщайки го в своя принц.

Ако не е визуална, каква да е? И какво, като е така? Мозъкът да не подрежда хората по красота?:Д
И аз не помня имена, но асоциирам ухание, допир, тембър...

Blab
12-02-2008, 20:55
истината е, че човек никога не може да е сигурен, но трябва да опитва. Или поне това е моето мнение...
:)

Blab
12-02-2008, 21:03
Децата наричат красивото - добро, а грозното - лошо.
Те са до болка наивни, затова в приказките и филмчетата нещата са представени по този начин.
Нещата не са толкова буквални, това е магията.
Тя открива в Звяра своя Принц. Не такъв с царство, многобройни имоти, купища пари в трезора... , а просто Него, Принца, чиято душа е толкова красива, че не може да се крие вечно, Принца, който й дарява щастие, като просто е.

Blab
12-02-2008, 21:11
Ти кажи, де!

Blab
12-02-2008, 21:16
За мен не е. Друга истина не ми трябва.)
Усмихвай се!;

machoka
12-02-2008, 21:31
Имал съм случаи, в които не външността е била определяща за това дали ще продължа да опознавам един човек. Когато някой ми хареса примерно как пише, как се изразява и как мисли - всичко което е важно, тогава ми става интересен и на този етап няма значение колко е висок, с какъв цвят на косата и всякакви такива. Имал съм такива 'връзки' с месеци наред, когато нарочно да речем не си пращаме снимки, но самото очакване на човека да се появи вечерно време и да си говорите така приятно е важното. Когато се случиха нещата със снимките, те ВЕЧЕ бяха останали на заден план..

не всичко е грим и пудра.

SWASTICA
12-02-2008, 22:04
Гледам 3 страници ми се правите на философи и разсъждавате като баби клюкарки.
Чакайте малко, бе! Тя авторката пише като бастун! Няма логика, но ги тръшка изреченията, все едно стар поп.
Харесвали красивите, не харесвали грозните? Че къде е проблема? Ако ти предложат трабант за 1000 лв и за същите мари Бмв последен модел, какво ще избереш?
"Ако бил мил щял да изглежда различно" << Ми той, ако е грозен дебил с тлъста мутра, ако ще и от Бенедикт да е по-мил си остава тлъста грозна мутра и това е факт. Не се променя, няма и да се промени. Дори мозъка ти не може да го приема различно, защото мозъка ти има функция да визуализира това, което вижда, останалото се нарича шизофрения и умопомрачение. Дали като му правиш фелацио ще го правиш на характера му? Дали като се чукате ще се чукате с характера му?
Грозен, дебел, къпал се 4 пъти в живота, вонящ на тор, адски мил и грижовен... Тази, която го засмуче с език и го хване за гадже ще бъде момичето спечелило лична награда от мен - 1000 лв.
Не се шегувам, но искам дълга връзка! Жалки сте, чувствате ли се?
Знаете ли що цигани има мили и грижовни и добри? Ми отивайте, вижте, запознайте се, пък ги хванете за гаджета.
Който се е родил красив има късмет, който се е родил грозен....
Bad Luck, dude ;)

FelisDirus
12-02-2008, 22:05
Коя уважаваща себе си жена би се занимавала с някой мухльо, който не е постигнал нищо? Ама той мухльото, видиш ли, е много добър човек и отзивчив приятел. Е и? Мен какво ме грее, при положение че за мъж не става? :)

Мухльо? За постигане на какво става въпрос?
А, де?
На какво викаме "мухльо"?
Когато обичаш някого, обичаш го заради същността му, а не според това, което е постигнал.

Ха, няма да спра да се чудя на хората.
Поне и те да се чудят на себе си:Д


Не можеш да обичаш пухльото (путьо + мухльо), защото той е пухльо! Простичко е.
Мен не ме ебе за доброто му сърце или благия нрав, щото той е смешко. А и няма как да разбера дали е добър, щото дори няма да искам да го опозная, камо ли да изпитам чувства.

Ще си позволя отново да цитирам Каменчо (stone):
"Човешкият род е това, което е, защото пра-пра-бабите ни са спали предимно с достойни мъжкари, които са можели да заченат силно потомство, да го изхранят, и да го опазят живо докато порасне. Не може за всеки лузър да има секс. Сори, но ако си гол и бос, слаб или грозен физически, глупав, и въобще непривлекателен, твоите гени нямат място сред тези, които ще се предадат на потомството. Да, знам че сексът в наши дни се практикува повече за удоволствие, отколкото за възпроизводство. Но механизмите на привличането са подсъзнателни (справка: научна формула за любовта има ли?) и са се оформили за милиони години, когато сексът е имал за главна функция именно продължението на рода."

"Измежду бозайниците май няма моногамни. По Discovery и Animal Planet съм гледал лъвове, бизони, вълци, тюлени, или най-близките ни роднини шимпанзетата - във всяка група има по един доминиращ мъжкар (т.нар. alpha-male) а останалите са бета. Алфа-мъжкарят командва групата, бие другите мъжкари, и чука 90% от женските. С останалите най-непривлекателни 10% трябва да се задоволят всички бета-мъжкари.

Както се сещате, бетите не са много щастливи с това положение, затова постоянно се опитват да изместят алфата. Надеждата за всички бети е в това, че никой не се е родил алфа, а е станал такъв с усилия, борба, и съперничество. А сила за всички тези усилия и борби им дава само инстинкта да продължат рода и да предадат гените си на поколението.
Женските, разбира се, пускат само на алфата - на тях им се иска да родят силно и здраво потомство, което ще доминира подобните си. Те бягат от бета-мъжкарите - никой иска да е с партньор, който си подвива опашката. Е, понякога алфата е уморен от чукането на целия си останал харем, и не обръща внимание на някоя по-невзрачна женска - тогава и на бетите им се усмихва късметът :)

Да направя и паралел с хората, където обществото е доста по-сложно устроено. Жените винаги се привличат към алфа-мъжете. Докато са по-млади и неразумни, често виждат алфа-черти в т.нар. "лоши момчета". Само че... по-късно в живота става ясно, че при хората алфа е не този, който най-силно се тупа в гърдите (като при горилите) или има най-остри зъби (като при вълците), а този, който има ум, пари, сила, и уважение от обществото, което идва с тези неща."

А ето ти нещо и за "Красавицата и Звяра" от моя блог - майната им на бръснатите принцове :) - http://felis.blog.bg/viewpost.php?id=250766 .


Това е - ние обичаме успелите мъже, които притежават качествата на алфата - ум, сила, хитрост, амбиция, тези, които вдъхват респект, а не льольовците с вътрешна красота, които ни разрешават да им се качим на главите и да се друсаме отгоре.
Майната им да добрите, силните оцеляват. :)

FelisDirus
12-02-2008, 22:11
Забравих - за визията - казаното от Стоун е общовалидна истина. Когато някой е грозен, дебел, отблъскващ и т.н., когато той няма атрактивна визия, с която да впечатли, вероятността друг от противоположния пол да поиска да вникне в същността му и да го опознае се свежда до нула някъде. Идеята е, че едното води до другото. Ти може за него в началото да си била чисфт цици и г.ъз в съчетание с приятно лице, но след като това го е грабнало, той ще иска да те опознае и ще оцени и другите ти достойнства. Щом след това той е останал с тези "чифт цици и гъ.з", явно е намерил нещо повече, което го е грабнало. Защото вън се разхождат още много задници, никой не е незаменим.
А може и да сте прави, може и аз да греша. Предполагам в такъв случай вие се занимавате с льольовци и нещастници, които обаче са много стойностни и добри, защото в крайна сметка визията не е от значение. Вие не сте толкова повърхностни, че да й обръщате внимание, райт?

Аз съм сигурна, че този е много добър... кой ще излезе с него?

http://dfw01.umicache.com/p/purevolume.com/big/-226-1111954595-ugly_man.jpg

zloto
12-03-2008, 09:27
Тук всички изпадате в някакви крайности. То е ясно, едва ли някой си пада по 200 килограмови с очила 20ти диоптер (ако има такъв изобщо).
Работата е такава, че повечето следват и подражават на някакви измислени идеали за красота (гигански цици, изрусена коса, 100 кила грим). Или пък малки 13-14 годишни пикли, които биха зарязали гаджето си, което не си обезкосмява краката и не си скубе веждите примерно.
Знаете как е - циците увисват, дълго изрусяваната коса започва да пада, лицето се сбръчква, и тогава е време да започне да се търси нещо повече от обвивка. Не говоря за старческа възраст, а за нормални зрели хора. И нямам предвид крайностите, ами просто нормални хора, които не приличат на излезли от някое модно списание.

ScionOfStorm
12-03-2008, 10:22
Колкото и да си говорим- външността е определяща за това дали ще продължиш да опознаваш един човек или ще го подминеш...

Ахм, зациклил съм ужасно и това мога само да цитирам и да сумаризирам, че си еало майката...след това идват субективните фактори като пухеста покривка, кльощава щайга, руса коса, черна коса и прочие, които са проявления на красотата за всеки различни.

Е го, един мой приятел си харесва няк'ви мацки на външен вид и може да каже за тях "красиви са", докато за мен не са. И обратното. Т.е. от някаква гледна точка НЕУНИВЕРСАЛНО грозното става красиво в дадени случаи.

Виж, универсално грозното...е ужасно е да си такъв и всичко живо да те отритва, освен подобните ти по външност.

заспиам..

FelisDirus
12-03-2008, 10:41
Авторката пише като бастун щото съм те нареждала, нали =]
Когато кажеш нещо умно аз не бих те обиждала само заради предишни свади, но ти си знаеш.

Темата не я пуснах за да се оплаквам как да си грозен е проклятие. Пуснах я защото съм съгласна с публикацията на Стоун (чете ли я?!) и защото се изнервих на простата брутална истина, която всички замазват с красиви приказки за ангелски души, изключения и нам си кво... о.О
Мисля че поне някои схванаха срещу кво негодувам, но както и да е.

И ние всички се съгласихме колко всъщност е прав Каменчо.

Не смяташ ли, че е тъпо да негодуваш срещу общовалидни истини, утвърдили се с векове. Красотата винаги се е ценяла. После идва и останалото. Тя не е най-важна, но е определяща дотолкова, че да искаме да опознаем някого.
Така е устроен светът, не разбирам кое не ви харесва.

Disrespect
12-03-2008, 10:43
две кила ракия и ще изляза с всяка!

ScionOfStorm
12-03-2008, 10:46
Авторката пише като бастун щото съм те нареждала, нали =]
Когато кажеш нещо умно аз не бих те обиждала само заради предишни свади, но ти си знаеш.

Темата не я пуснах за да се оплаквам как да си грозен е проклятие. Пуснах я защото съм съгласна с публикацията на Стоун (чете ли я?!) и защото се изнервих на простата брутална истина, която всички замазват с красиви приказки за ангелски души, изключения и нам си кво... о.О
Мисля че поне някои схванаха срещу кво негодувам, но както и да е.

И ние всички се съгласихме колко всъщност е прав Каменчо.

Не смяташ ли, че е тъпо да негодуваш срещу общовалидни истини, утвърдили се с векове. Красотата винаги се е ценяла. После идва и останалото. Тя не е най-важна, но е определяща дотолкова, че да искаме да опознаем някого.
Така е устроен светът, не разбирам кое не ви харесва.

Самият свят? ^^

Като възможен отговор :) Не че някой и да иска да направи нещо ще промени вековно натрупаните разбирания, отношения и прочие..

hardball
12-03-2008, 11:26
И значи заключенията дотук в темата са тип грозните да мрат, който не издига в култ външния вид е грозен или лицемер, втф?!

Никой нищо не каза за приятелите и познатите си, всички говорят кого биха чукали и как не чукат интелигентността на някой. Еми, браво на вас...
Много ясно, че всеки подбира хората край себе си по това как се чувства край тях, но това не значи само външен вид, а излъчване, държание, интелект и т.н.. Всичките ви приятели ли са като манекени не ми е ясно?
Не само това, външният вид и подобни реакции на обществото будят вътрешни промени у хората. Да оставим на страна множащите се хранителни разтройства, които мъчат милиони хора на света, ами и по- простички неща като несигурност, ниско самочувствие и озлобяване. Те не са продукт на единия външен вид, ами на "реакцията" м/у него + отношението на обществото.
Имам един пример от стария ми клас в БГ, една съученичка, да кажем П. (като "произволно") никога не е била от красавиците, в стария й клас дори беше отнасяла сума подигравки за носа си, очилата, косата и луфта м/у краката. Все едно, постъпила в гимназия се среща следното момиче с цифра по- интелигентни хора, които не се държат лошо с нея, дори напротив, намира момичета, на които започва да подражава.
Момичетата по стечение на обстоятелствата пък са две приятелки, дето до ден днешен седят на един чин и са много точни момичета, започват да я окуражават да не им подражава а да има смелостта да е себе си и т.н.- създават добро приятелство.
Година по- късно П. вече има самочувствие, приятел, всички я приемат радушно, защото по някакъв начин тя носи нещо уникално и приятно с присъствието си... после обаче къса с приятеля си, който си пада по друго момиче и годините от прогимназията стисват отново душичката й, тя решава, че е недооценена и всички й се подиграват и започва да се държи кофти и надменно с всички. Те я търпят до един момент, след който тя потъва в забрава, бидейки изолирана от класа. Единствената й приятелка, ИЗНЕНАДА е една много красива, но адски тъпа нейна съученичка, изолирана още от първата година в гимназията заради липсата на каквото и да е разсъждение.
Сложих го като цитат, така че който го мързи да го прескочи лесно, главният извод е: Нито красотата, нито отблъскващата външност казват последната дума, човек сам се изгражда като личност и това го постава в позицията харесван или не. Въпросът е дали ще допуснеш красотата/грозотата да ти повлияе докато се изграждаш и как.

Така мисля аз де :Р

hardball
12-03-2008, 11:38
Еми не, съвсем истински случай си е, не е кой знае колко красива, но когато се чувстваше приета се държеше нормално и естествено и с това печелеше още приятели, намери си гадже и т.н. , но когато се почувства отново отхвърлена се завърна към комплексите си.
И другото момиче, което е хубаво, но тъпо, както казваш "като филия" и пак е отхвърлена заради това.

Не целя да е интересно, просто е истина и подкрепя мнението ми- това как те приемат зависи предимно от това как ти се приемаш. Грозен- негрозен пак може да е пич.

Идеалите си ги има, само дето е трудно да се каже кое е по- важно и бла- бла. Идеалите и преди и сега не обхващат само едната част, ами някакво съотношение м/у външен вид и характер.
Принцесите са красиви и добри.
Мащехата на Снежанка и Снежната кралица са само красиви и накрая не прокопсват. Шанс :Р

Bianca
12-03-2008, 11:41
Външният вид не е сред основните неща принципно, но при първа среща определено е най-важен. От него зависи дали въобще ще искаш да имаш по-нататъшен контакт с човека отсреща. Е, хубаво, ако е някой/я красавец/а, ама в последствие се окаже куха пръчка – прекъсваш контакти с него/нея и толкова. А ако човекът е невзрачен или направо грозен, лично на мен нищо не ми пречи да го опозная, за да разбера що за човек е. Но работата е там, че не всички мислят като мен. ^^
А в някои случаи си е и въпрос на среда, обстановка. Примерно, отивам на първия учебен ден в новия си клас, и що да видя – мнооого дебело момиче. Почвам да си мисля, че няма да му е лесно да оцелее сред другарите си-хищници, но пък какво се оказва – момичето е много печено, обградено е от много приятели в момента. Обратното стана пък с хора, за които първия път, като ги видях, си помислих, че са симпатични. Просто средата в някои случаи ни притиска да опознаем дадения човек, дори и да не искаме.

П.П. Глупости писах, абсолютно неадекватна съм.

Kman
12-03-2008, 12:44
Ако един човек има външна "красота",това веднага води до извода че няма вътрешна "красота".Тези две красоти немогат да бъдат заедно на макс,най-добрия вариант е да имаш и от двете по малко,от колкото само едното да преобладава.
Критериите които определят един човек като "красив" и външно и вътрешно са:Лице,тяло,характер и знания.Ако в тези едното в повече,то в едно от останалите или може и във всички останали ще е доста зле човек.

Pliok0019
12-03-2008, 12:53
Ако един човек има външна "красота",това веднага води до извода че няма вътрешна "красота".Тези две красоти немогат да бъдат заедно на макс,най-добрия вариант е да имаш и от двете по малко,от колкото само едното да преобладава.
Критериите които определят един човек като "красив" и външно и вътрешно са:Лице,тяло,характер и знания.Ако в тези едното в повече,то в едно от останалите или може и във всички останали ще е доста зле човек.
Глупости.

GbSy
12-03-2008, 13:49
Външността е важна. Никой не може да ми каже, че не е важна, при положение, че самия той стои пред огледалото всяка сутрин и се "докарва". ;)
Но вътрешното също е важно. Естествено, че ако си "грозен" /макар че за мен грозни хора няма/, никой няма да иска да те опознае, както каза Фелис. Обаче ако си красив, а вътре няма нищо? Ако нямаш капка мозък, интелигентност, обща култура... каквото и да е? Не е ли същото? Да, на външен вид може и да те харесат, но кой ще иска да бъде с теб, при положение, че единствения разговор, който ще проведете, ще бъде от елементарно естество?...
Не знам, мисля си, че наистина преценяваме първо по външния вид, това ни е природа. И все пак си държа, че и характера е от голямо значение.
:-o

Deadlock
12-03-2008, 19:27
jghgh, не може ли да допуснеш за момент, че 'малоумната сган' може и да твърди това, което действително мисли и усеща? За миг да излезеш от идеята за скапания свят и за лицемерните копелета, които не искат да признаят колко е скапан*? Да погледнеш малко от друг ъгъл? Изкуството се създава от хората не само за да си въплътяват неизпълними идеали...
Твоя работа де, само предлагам. (:

Външният вид е важен, защото е елемент от цялостната представа за човек (а тая представа се състои от много елементи), красотата е плюс. Ама не е определяща дори при самото запознанство за мен, нито определя желанието ми да продължа да общувам с даден човек. Важното е как го усещам, симпатичен ли ми е...Сигурно всички знаете кво е един човек просто да ви харесва, преди да сте натрупали кои знае какви впечатления за него, и съответно да не ви харесва.. С течение на опознаването му и разкриването на характера, качествата, недостатъците и прочие тия неща се променят, докато не достигнат едно що-годе стабилно състояние и отношение. И ако везните са наклонили в посока Кефи ме и някой елемент не е наред, той никак не разваля картинката, а даже почвам да гледам на него в друга светлина..

*Светът е много скапан обаче!

MakeMeLaugh
12-03-2008, 21:20
Точка 2 и 9 от Правила на форума. (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html)
Редакция на MakeMeLaugh


Чистка по желание на авторката :)

MoMoXiXi
12-08-2008, 18:24
Не прочетох абсолютно всичко, но да си кажа мнението...
За мен няма красиви хора, няма и грозни хора, няма нещо идеално съвършено, няма нещо и абсолютно несъвършено, няма правилни постъпки, няма и грешни постъпки, няма нищо най-.. вярно, че гледам външността, но то е защото е неизбежно. А и красивото/грозното, както вече почти всички казаха е доста размито понятие. Един крив нос или криви зъби правят ли човека грозен, изглеждащ неправоспособен?! А едни големи устни или хубава коса правят ли жената красива? За мен лично - всичко, което е "съвършено" ме отвръщава и ме дразни. Дразни ме защото другите го смятат за такова, и го казват "Да, такова е!" без да се замислят, че всъщност може да се окаже нещо далеч от това, за което си мислят и въобще не осъзнават това... За това съм се научила да гледам нещата не само от една гледна точка - "Ъъъ, тоя има криви и жълти зъби, мани го!" или "Баси тая вижте и ушите как стърчат, ха-ха", вместо това си казвам "Е, добре, не са обичайни ушите и" или "Е, не всички имат хубави зъби" и спирам да мисля за тва и го приемам като нещо съвсем нормално.. И дори ми е чудно как много от хората живеят в приказките..

HardcoreSyndrome
12-08-2008, 18:51
Много философия в тая тема...
Обаче съм сигурна, че повечето, които казвате, че няма значение външния вид, говорите просто така, защото ви е страх от остра критика. Признайте си, че няма и да обърнете внимание на някой по нелицеприятен човек. Изкарахте се ебати моралистите.

hardball
12-08-2008, 19:03
Напротив, повечето тук казват, че който е грозен "просто кофти шанс" и т.н.
Истината пак е в "златната среда" някъде :Р

Briseis
12-08-2008, 20:11
Не обичам хора, които твърдят, че пренебрегват външния вид.
Та той е толкова важен и определяш за по-нататъчните взаимоотношения. След дълги разговори с моя приятел стигнах до извода, че без прилична външност никой няма да се заинтересува от моята душевност.
И фактите са си такива. Вярно някои търсят лесен секс, но има хора, които с времето забелязват и оценяват и вътрешната красота.
Което ме води до следващия въпрос: трябва ли да се възхищаваме на хората, които правят компромис със себе си и се отдават не некрасиви хора? Коите се отдават на откровено грозни хора?
Защото има хора, които наистина ги уважават точно заради този факт.
Е аз не съм от тях. Първо е съм аз, а след мен всички останали с техните нужди.
Да, променяла съм се невъобразимо много, за да привлека нечие внимане, за да се почувствам по-добре и прочие. И промяната на дрехите, маниерите, излъчването ме доосъвършенства.
Имам още много работа по себе си и по идеалите си.Окей, ще си я свърша.
Работата е там, че изкуството винаги отъждествева красотата с добротата, а грозното с лошото. Не е така в живота, често се разочароваме, но пак вярваме, че красивите хора са и мили, и добри, и отзивчиви.

^^ Глупости изложих само май. Объркана съм. Продължавам да търся себе си в този изкуствен свят на пошли идеали.
Нужно ли е да съм красавица, за да имам до себе си чаровния принц? Или бих могла да се задоволя с жабока-цар?

MoMoXiXi
12-09-2008, 12:10
Окей, ами ако е просто грозен- гадни зъби, крив нос, смешни уши и т.н.?

Просто е грозен, тогава ще гледш ли на него нормално? Отговори на въпроса за себе си, не е нужно във форума.. ;)

Ако е така, но все пак има умствен багаж или имам някаква обща тема за разговор, кое ми пречи да гледам на него нормално? Ще ме срами пред другите на улицата ли? Има си хора за разговори, има си хора за любов, има си хора за секс, има си просто приятели, има хора с които изтъпяваш.. и това не се определя САМО от външността, а според мен по-важното е отношението му към света (защото ако е грозен - с криви зъби, големи уши, крив нос, и на всичкото отгоре мълчи като риба и няма характер - то тогава е по-зле за него, защото го приемат хората като пълен айтсайдер; а ако сложим същия човек, който е отворен към хората и света, изявява се, то тогава какъв е проблема?) Всички говорят как външността била едно от най-важните неща, е вие само красиви хора ли познавате, а и пак да кажа за едни може да е красиво, за други не.
Имам ужасно красиваа приятелка, която е и ужасно несериозна - никой не я взима насериозно.
Имам една приятелка, което е нещо средно на външност, но е и твърде затворена, приятеснителна и мълчалива - е, всички я смятат за тъпа и постоянно и се ебават.
Имам и хубава приятелка, която не съм я чувала да говори даже не помня от кога - пак всички и се ебават.
Познавам и момиче нито красиво, но в никакъв случай грозно.. просто.. средна работа, но е ужасна по характер - на нея никой не и казва нищо, защото тя веднага ще почне да реве както става винаги
Познавам и момче, ниско, твъртлесно, но ужасно интелигентно, и не просто да има добир обноски етц. , а е отворен към света и винаги има какво да си каже с останалите и какво да обсъжда, прави...
Е, тогава излиза, че външността не играя почти никаква съществена роля, освен при първото впечатление.... или поне за мен е така. Всъщност на мен въобще не ми пука как някой се облича, как говори, как изглежда, дали се оригва или стои постоянно на нокти, стреснаат някакъв.. всеки да прави каквото иска, но за мен външността НЕ е най-важна. :)

Still1ME1Still1HERE
12-09-2008, 13:32
Гледам 3 страници ми се правите на философи и разсъждавате като баби клюкарки.
Чакайте малко, бе! Тя авторката пише като бастун! Няма логика, но ги тръшка изреченията, все едно стар поп.
Харесвали красивите, не харесвали грозните? Че къде е проблема? Ако ти предложат трабант за 1000 лв и за същите мари Бмв последен модел, какво ще избереш?
"Ако бил мил щял да изглежда различно" << Ми той, ако е грозен дебил с тлъста мутра, ако ще и от Бенедикт да е по-мил си остава тлъста грозна мутра и това е факт. Не се променя, няма и да се промени. Дори мозъка ти не може да го приема различно, защото мозъка ти има функция да визуализира това, което вижда, останалото се нарича шизофрения и умопомрачение. Дали като му правиш фелацио ще го правиш на характера му? Дали като се чукате ще се чукате с характера му?
Грозен, дебел, къпал се 4 пъти в живота, вонящ на тор, адски мил и грижовен... Тази, която го засмуче с език и го хване за гадже ще бъде момичето спечелило лична награда от мен - 1000 лв.
Не се шегувам, но искам дълга връзка! Жалки сте, чувствате ли се?
Знаете ли що цигани има мили и грижовни и добри? Ми отивайте, вижте, запознайте се, пък ги хванете за гаджета.
Който се е родил красив има късмет, който се е родил грозен....
Bad Luck, dude ;)Ебаси глупостите :D Ти говориш не за грозен човек,а за горзен идиот.Тъп човек с красви характер няма.И говоря за тъп човек,а не за необразован,защото и най-необразованият би подарил цвете на момиче или би направил нещо мило.Ти Говориш за ъпота и грознота едновременно.Никой е би харесал Мунчо идиота,ако ще и да е най-красивия.Не знаеш дали няма да ти се изпикае на главата и да го намери за смешно.Тва за некъпането може да се промени,както и тъпата прическа и някви такива глупости.Виж,ако е дебел човека - не всички могат да жертват самочуствието си.Всичко си е до нагласа.Някои хора си избират да ходят с принцове и принцеси,с които могат само да си мълчат,защото нямат обща тема за разговор.Въпрос на идеали.Да кажем един нормално умен човек не би харесал някой по-глупав от него,защото са му такива идеалите,но затова пък друг,който е глупав,колкото човека,който първият не е харесал,може да се харесат и да си говорят по цял ден за гримчета,спорт или квото друго си искат,което не е свързано(В повечето случаи) с много мислене и ще са супер щастливи.Човек в крайна сметка иска да е щастлив с човека до себе си,нали?Не на всеки му е нужно ходещо бижу.Предпочитам да съм щастлив и
с не кой знае коко красив човек и да мога да си говоря с него,и да се смеем и т.н.По дрехите посрещат,ама по ума изпращат.Приемам хората такива каквито са,ако не ми харесват не комуникирам с тях,както и ако те не ме харесват могат да си одят дома.И все пак,както следва от по-горе написаното,товса са моите идеали.