PDA

View Full Version : Има ли бъдеще ветеринарната медицина в България?



LINKNOT
12-03-2008, 12:00
От малка съм се насочила към тази специалност. В процеса на обучение с годините останових,че зоологията ми е любимия клон от биологията. Искам да се занимавам с животни с една дума.
По ваши наблюдения ветеринарната медицина има ли стряха на развитие тук? Може да дадете примери с ваши познати. Да следвам ли целите си или да се ориентирам другояче..?

ScionOfStorm
12-03-2008, 12:11
Един много близък приятел и той е натам ориентиран, и каза, че със сигурност има бъдеще. Напоследък забелязвам, че зоо магазините претърпяват бум, което със сигурност ще повлияе и на ветеринарната медицина.. :)

За мен има.

LINKNOT
12-03-2008, 12:11
Учителят ми каза,че ветеринарният лекар не се гледал с голям престиж (то си е така де),но според него отглеждането на домашни и селскостопански животни се ограничава все повече.
Личната ми лекарка пък твърдеше "То като влезем в ЕС чужденци и бизнесмени ще накупуват ферми и ще има работа."
Противоречивите мнения ме объркват. :-o

Lucho
12-03-2008, 12:58
НЕ !
То няма бъдеще държавата,ти... :?

Pliok0019
12-03-2008, 13:01
Според мен има.

ScionOfStorm
12-03-2008, 13:11
НЕ !
То няма бъдеще държавата,ти... :?

и да лягаме под ножа всичките, защото няма нищо вече?

аман бе!

UFOs
12-03-2008, 13:22
Скоро според мен ще бъде в разцвета си,тъй като сигурно ще има закони хората да водят домашните си любимци на лекар,а пък може и да има полиция за животни,както в повечето страни.Според мен може да се реализираш в тази насока.

Swinkenhoffer
12-03-2008, 13:29
Според мен това е една от най-яките професии.. да помагаш на животни, какво по-хубаво? 8-)
Има бъдеще, хич не се колебай.
Искрено ти желая успех.

shadow4e
12-03-2008, 14:54
Аз имам чъученик, който сега е първи курс ветеринарна в ЛТУ. :)

И според мен има бъдеще, а и си се изкарват пари, но се изисква време да се развиеш. Там, където аз водя моето куче има постояннен поток и даже опашка от 5-8.

Професията е много хубава и евала, че би издържала на такова напрежение, аз бих се измъчваал, че някоя животинка е починала, а аз не съм успяла да направя нищо.

Violenza
12-03-2008, 14:56
И според мен има бъдеще.
Това е една страхотна професия.

И аз от малка много искам да се занимавам с нещо свързано с животните и по-специално с кучетата, но се насочих другаде - занимавам се с дресура.

12-03-2008, 16:10
То няма бъдеще държавата,ти... :?Ти нямаш бъдеще!

Защо да няма? :-o

TellMeYourName
12-03-2008, 16:14
НЕ !
То няма бъдеще държавата,ти... :?ако всички са като тебе, да казват, че няма бъдеще, значи няма...пикам на такива!

и аз смятам, че има :)

уЦпех ! :)

babity
12-03-2008, 17:01
Естествено, че има бъдеще! Ако не друг, то аз ще съм бъдещето. (в кръга на много тъпия хумор) Сега сериозно. И аз съм се ориентирала натам. Искам да ти кажа, че добре подготвените ветеринарни лекари са вече дефицит и всеки отбира и не ходи при "случайни" хора. Според мен това става все по - доходна работа, между другото. Като че ли българина започва да се очовечва и все повече и повече да му правят впечатление някои неща, да не говорим, че и домашните любимци се увеличават като бройка. Ако положиш усилия и можеш да си докарваш мнооого добри парички. Но освен финансовата част се предоставя и база, на която ти можеш да се развиваш, защото на всички ни е ясно, че медицината се развива непрестанно. Организират се адски много семинари, на които се показват нови техники за лекуване на разни болести, внасят се нова апаратура и те така. Ако те интересува нещо конкретно можеш да попиташ хората, които се занимават с това. Има си ветеринарен форум...

EarthShaker
12-03-2008, 17:08
има бъдеще, супер професия...

и колкото и да си кривя душата по-кофти би ми било при смъртта на човек, отколкото на куче... и 2рото е ужасно гадно.. не искам да принизявам животните, но просто съм искрен и казвам, че бих понесъл по-лесно тази смърт.. иначе си има и много приятни моменти :)

babity
12-03-2008, 17:12
има бъдеще, супер професия...

и колкото и да си кривя душата по-кофти би ми било при смъртта на човек, отколкото на куче... и 2рото е ужасно гадно.. не искам да принизявам животните, но просто съм искрен и казвам, че бих понесъл по-лесно тази смърт.. иначе си има и много приятни моменти :)

Е, т'ва си е нормална човешка реакция. Всеки си има право на мнение (защото поста ти изглежда като някакво извинение :D ), т'ва си е твоето (и на повечето нормални хора) и няма нищо лошо в него. Аз, като ненормална, не бих искала да лекувам хората, защото са долни егоисти и не заслужават, пък ще ми е по - гадно да ровя из човешки трупове, отколкото из животински. :D :D :D

Boot
12-03-2008, 17:19
АБе хората са такива гадни лайна, за 90% процента изобщо няма да ми пука дали дишат или не...

Ама за животинките ще умра, ако трябва да ги гледам болнички :/

LINKNOT
12-03-2008, 17:27
не бих искала да лекувам хората, защото са долни егоисти и не заслужават, пък ще ми е по - гадно да ровя из човешки трупове, отколкото из животински. :D :D :D
Тоя момент и аз го имам. 8-) Другото което - хора по света бол,но малко ли са изчезналите или застрашени видове? Тази грешка трябва да се поправи. Само българската нация да се увеличава, другите нека измират.. 8) :-|

babity
12-03-2008, 19:25
Сега се сетих да те питам, авторке, къде си си харесала да кандидатстваш?

LINKNOT
12-03-2008, 19:54
Още от 7-ми клас ми се е набил в главата университета в Стара Загора,но не съм огледала много добре всичко. Има време,може да си променя и решението до тогава. Може и да бъдем съученички,знаеш ли. 8-)

babity
12-03-2008, 20:07
Стига да сме един набор. 8-) Иначе до колкото знам, то има такова в Стара Загора, София и Разград (?), като най - добрите ми отзиви са за Стара Загора, а и е най - близко.... 8-)

LINKNOT
12-03-2008, 20:10
За ветеринарна медицина съм сигурна,че има в Стара Загора. Всъщност тя г-жата като ги изброяваше,запомних само този университет и затова така .. 8-) '92-ра съм иначе.

babity
12-03-2008, 20:21
Е, не се знае и аз кога и дали ще влезна. В крайна сметка може и да станем колежки. 8-)

psychopath
12-03-2008, 20:27
няма.