PDA

View Full Version : Проблеми с уринирането и болки в гърба



donquixotesco
12-03-2008, 16:42
Здравейте.
Моля, ако има някой на който му се е случвало или знае за какво иде реч- да каже. Благодаря Ви предварително.
От 4-5 години имам един малко нетипично мъжки навик- ходя до тоалетна с кърпичка. Избърсвам се след уриниране.
Преди време обаче (2- 3 години) започна да ми се случва по 1-2 капки урина да се отделят до 2-3 до 15-20 минути след като съм излязъл от тоялетната.
Първоначално не обръщах внимание на това, защото го мислех за нормално. Постепенно обаче това започва да се случва след всяко уриниране, по няколко пъти- но отново в същото количество- 3-4 капки.
С цел да не си съсипвам бельото, почнах даходя с кърпичка в гащите. Страшно некомфортно.
От друга страна преди година преживях една много тежка депресия, по време на която (след едно вдигане на тежести в пристъпи на гняв) получих болки в гкръста. Помислих, че просто е мускулна треска, но не отшумяха за 3-4 дни, а след една седмица при едно случайно навеждане и внезапно изправяне - направо извиках от болка и близо 3 часа не можех да мръдна от болка. Оправих се и този пристъп на болка не се повтори през последната една година.
Не занм дали двете неща имат връзка едно с друго. Болката в кръста остана, но много по- лека и си сменя мястото, а понякога изчезва напълно (много рядко).
Проблема с отделянето на капки в урината не знам дали е свързан и с друг проблем, който понякога се появява. Случва ми се да не уринирам по 5-6 часа и повече, без даже да усещам това. Даже се е случвало да заспивам когато много ми се пикае и на следващата сутрин...нищо не усещам. Не съм се напикавал (може би освен в най- ранна бебешка възраст) и не съм имал проблеми с бъбреците...
но това досадно отделяне на супермалки количествма урина почти по всяко време на деня.. не знам какво да правя. Вероятно трябва да отида на нефролог или уролог.

Благодаря за помощта!

UFOs
12-03-2008, 18:03
Според мен имаш проблем с бъбреците.На скоро аз имах такива проблеми.Изведнъж ме заболя гърба и така няколко дни.Отидох на преглед и ми казаха,че имам 3 мм. камъни.Като отидох на уролог,той каза,че нищо не съм имал,само някакви песъчинки.Изписа ми някакви лекарства и се оправих.
Сега по твоя проблем.
Отиди до личния лекар за направление за иследвания на :
първата сутрешна урина
кръвна картина
ехограф
От там ще те насочат дали да отидеш на уролог :)
Оправяй се бързо!

donquixotesco
12-03-2008, 18:12
Според мен имаш проблем с бъбреците.На скоро аз имах такива проблеми.Изведнъж ме заболя гърба и така няколко дни.Отидох на преглед и ми казаха,че имам 3 мм. камъни.Като отидох на уролог,той каза,че нищо не съм имал,само някакви песъчинки.Изписа ми някакви лекарства и се оправих.
Сега по твоя проблем.
Отиди до личния лекар за направление за иследвания на :
първата сутрешна урина
кръвна картина
ехограф
От там ще те насочат дали да отидеш на уролог :)
Оправяй се бързо!

Благодаря, но не мога да използвам личния лекар(не ме питайте за причините). Препоръчайте ми някакъв уролог в София или частен мед. център. Мерси!