PDA

View Full Version : Мазна коса



uhu
12-04-2008, 10:20
hora,pomognete mi,kosata mi se omaznqva prekaleno byrzo.Kype se vska vecher,no na dr q den do obqd bretona mi veche ne prilicha na nishto.Ne sym ot onezi emota koito iskat bretona im da sedi iagi na 1 mqsto,moq si e normalen,no se onaznqvam mn byrzo.izpolzvam shampoan za byrzo omaznqvashta se kosa...no....Daite nqkakvi syveti..


*Заглавие на Кирилица!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Jaffs
12-04-2008, 12:25
Мазната коса или по-скоро мазния скалп си остава. Майка ми беше с такава коса и от години не можеше да се пребори с това. Какво ли не е ползвала. Ти още си в пубертета, затова може да е временно.
Не знам много за мазната коса, моята не е такава, но знам едно - НЕ използвай шампоан за мазна коса. Твърде са агресивни. Използвай шампоан за честа употреба. Знам и за катранения шампоан, че помага, но и по-трудно се намира (или поне при нас)

ChOcOlaTEsTar
12-04-2008, 13:46
Ами преди и аз го имах този проблем..всеки ден я миех.Сега си правя редовно домашни маски с хума/смесваш хумата с кисело мляко и мацаш яко,седи се 30 мин. някъде може и повече/и това ми помогна-сега я мия на 3-4 дена и става лъскава и по-здрава.Пробвай! :)

taNcheto93
12-04-2008, 14:19
От честото измиване косата се омазнява, но също и когато я пипаш постоянно. Използвай шампоан за честа употреба, а ако това не помага си вземи някаква маска :)

sladka__droga
12-04-2008, 18:49
^^ абсолютно съгласна с горното мнение! :)

shell
12-04-2008, 19:08
И моята коса е много мазна :smt087 Като я измия и на следващия ден вече не е много красива и я мия пак.И аз се чудя какво да направя,за да я мия по-рядко

zvezdichkaaa
12-04-2008, 19:18
И моята коса е много мазна :smt087 Като я измия и на следващия ден вече не е много красива и я мия пак.И аз се чудя какво да направя,за да я мия по-рядко


Същата работа съм и аз,даже сега съм болна от това постоянно миене на главата ): Незнам и аз какво може да помогне,освен някоя маска,пък и аз като трябва да издържа малко повече примерно 2 дни без да си мия главата си я правя с пресата на вафлички,за да придобие малко обем и да не стой като сплескана.

mynichka
12-05-2008, 08:44
вземи си някаква маска за по-малко омазняване на коса ..но не си я избирай сама ..а поговори с фризьор :P

akinom
12-05-2008, 08:58
Виж сега едни правила за твоя тип коса:
Значи.. 1-во омазняващата се коса се мие винаги, когато има нужда. ( обаче не прекалявай с подхранването)
2-ро НЕ бива да втриваш шампоана в кожата на главата, иначе мазните жлези започват да произвеждат още повече мазнина.
ии...
има една рецепта за мазна коса :КОПРИВА ЗА МАЗНА КОСА:
Шепа изсушени листа от коприва се заливат с 1/4 л. гореш ябълков оцет. Оставят се да киснат 15 мин., прецеждат се.
Водата се ползва за изплакване на косата. :)

sexa_na_kompleksa
12-05-2008, 12:55
Колкото по-често я миеш, толкова повече се омъзнява. Моята коса също се омазнява бързо и съм изпробвала най-различни неща. С маската с хума нямах особено подоборение, но ти можеш да пробваш - нищо не губиш. Преди няколко дни си купих един шампоан - Klorane. Струва 10.30 лв, но още с първото миене усетих разликата. Можеш да го намериш в аптеките. ; )

Sensuality
12-05-2008, 12:59
^Съгласна съм,косата не трябва да се мие всеки ден.Иначе ,ако използваш лак или пяна от тях косата по-бавно се омазнява (:

ILY
12-05-2008, 13:09
Водата, с която си миеш косата не трябва да е топла, защото топлото стимулира отедлянето на мастния секрет ... иначе пяната и лакът за коса забавят омазняването :)