PDA

View Full Version : Концлагерите



Bellatrix
12-04-2008, 11:36
Наскоро по история взехме урокът за Фашизма и главно за Хитлер. И неусетно се вглъбихме в темата за концлагерите. Всеки знае, че там за измъчвали по нечовешки начини хиляди евреи и са ги умъртвявали в газовите камери. Но също се твърди, че някои от експериментите, извършвани с евреите (като например тези на Доктор Менгеле) са допринесли за развитието на медицината. Същевременно опитите му са наистина жестоки и нечовешки... Вие за или против тези експерименти сте? Мислите ли, че по някакъв начин всичко си е струвало и е от полза сега?
ПП. Аз лично съм на мнение , че не си заслужава и че много от експериментите са били с цел някои извратен садист да си начеше крастата и да си играе с въпроса "А какво ли би му станало на човек, ако..." Но ми е интересно какво е вашето мнение?
ПП2. Възможно е да има и друга такава тема някъде, но не ми се рови, а и по всяка вероятност е стара и ми се ще да я обновя... :)

hahavteen
12-04-2008, 11:49
Всичко е въпрос на етиката на тогавашното време според мен...
Не са го смятали за нещо извратено и ужасно защото не са смятали евреите за хора.. Знаеш ли какви ужасни експеримнти се правят с животни? В психологията също има ужасни експерименти (примерно Little Albert experiment) които обаче са допринесли много за развитието на науката и въпреки че сега вече има закони чрез които подобни опити се забраняват за тогава са си били ок...
Колкото до това дали експериментите извършени в концлагерите са си заслужавали.. Ами според мен - да. Не че подкрепям всичко извършено от тези лекари но като цяло са помогнали много на днешната медицина което всъщност е нещо добро... :-o

Alabalaportokala
12-04-2008, 11:49
Пет пари не давам, мразя евреите повече от циганите...

miloto_girl_4e
12-04-2008, 12:14
Аз си мисля, че тези открития за медицината са станали на съвсем случаен принцип..
По-скоро им е било кеф да ги измъчват и ей така междудругото са открили и полезни неща ..
Като цяло съм чела доста неща за Хитлер и ми е доста интересн, но не смея да говоря повече по тази тема, за да не възникват спорове и т.н
Но като цяло е нечовешко да се измъчват хора, било то и евреи, просто, за да си докажеш колко си "велик"..

kristo
12-04-2008, 12:51
Вие само за концлагерите в Нацистка Германия ли сте чували?! А да знаете, че комунистите са първите, които започнаха да строят концлагери (Ленин), в които избиха повече хора, отколкото Хитлер? Защото ако Хитлер е избил около 6 милиона евреи и още 6 милиона от други народности в концлагерите в Германия, то в СССР в архипелага ГУЛАГ са избити най-малко 30 милиона души и то не по-малко жестоко и садистично от нацистите! Четете историята, ама така, както ви я изсипват наготово от комунистическите учебници без да четете нищо странично по въпросите и без да се замисляте върху тези неща...

ПП. Общо жертвите на червения терор в СССР плюс тези в концлагерите са около 60 милиона!! Иначе изобщо нямам намерение да омаловажавам жертвите на единия режим за сметка на другия, дали едните са избили 12 милиона, а другите 60 милиона, жертвите са еднакво тежки, защото човешкият живот е еднакво ценен независмо дали става дума за евреи, германци, руснаци, сърби, финландци и не на последно място българи!

А в България жертвите на комунистическия терор се изчислява на около 222 000!!

mitternacht
12-04-2008, 13:54
Всъщност най-първите конц-лагери са били английски.
И да, руснаците са избили доказано МНОГО МНОГО МНОГО повече отколкото (недоказано) избитите от немците.
Дори има интересни факти показващи невъзможността да бъдат избити 6млн евреи.Ама нали сред всичката тая пропагандна пумия чичко Хитлер е лош и е убил много-много добри жидове.
И, мамка му, младежтта въобще и на идея си няма за всъщност ползата донесена на България през 40-41-42.

MostHated
12-04-2008, 14:33
Всъщност най-първите конц-лагери са били английски.
И да, руснаците са избили доказано МНОГО МНОГО МНОГО повече отколкото (недоказано) избитите от немците.
Дори има интересни факти показващи невъзможността да бъдат избити 6млн евреи.Ама нали сред всичката тая пропагандна пумия чичко Хитлер е лош и е убил много-много добри жидове.
И, мамка му, младежтта въобще и на идея си няма за всъщност ползата донесена на България през 40-41-42.
абе немците загубиха... това е... никой още не е понеждавал Русия... и голяма полза е донесена на България... да бе все ми е на акъла... живота сега е много хубав... ехх още такива войни че да има ползи... тъпак си

mitternacht
12-04-2008, 15:34
Всъщност най-първите конц-лагери са били английски.
И да, руснаците са избили доказано МНОГО МНОГО МНОГО повече отколкото (недоказано) избитите от немците.
Дори има интересни факти показващи невъзможността да бъдат избити 6млн евреи.Ама нали сред всичката тая пропагандна пумия чичко Хитлер е лош и е убил много-много добри жидове.
И, мамка му, младежтта въобще и на идея си няма за всъщност ползата донесена на България през 40-41-42.
абе немците загубиха... това е... никой още не е понеждавал Русия... и голяма полза е донесена на България... да бе все ми е на акъла... живота сега е много хубав... ехх още такива войни че да има ползи... тъпак си

Чадо незаинтересовано, я виж картата ни от тогава, бе, умник!
И затова ли в бившите соц страни са се появили толкова национал-социалистически настроени младежи.
Спокойно, и без войни сме прее*ани и продължават да ни е*ат.

iPurple
12-04-2008, 15:48
честно казано ми е все едно

Abigoria
12-04-2008, 20:11
честно казано ми е все едно
Аха... Не харесвам евреи

zloto
12-04-2008, 21:07
Честно казано не ме е*е за постиженията му в науката (които сигурно са незначителни), но никой човек (или дете в този случай) не заслужава да бъде измъчван по такъв начин (освен изрудите като него, за тях трябва да създадат конлагери, да ги убиват с електрически столове и да ги заразяват с неизлечими болести).
Пък и действително този ''човек'' не е направил почти нищо:

След редица опити дошъл до извода, че най добрият способ за ограничаване на раждаемостта на нисшите раси е кастрацията и направил няколко стотици операции, за да разработи най-ефективната и бърза методика. За потвърждаване на хипотезата за възможността за изменение на цвета на очите на евреите той въвеждал различни химически оцветители в очните ябълки на затворниците и направил заключение, че да се направи ариец от евреин е невъзможно.
Еврика! Велико! А от циганин дали може да се направи българин? :lol:

mitternacht
12-04-2008, 22:00
Честно казано не ме е*е за постиженията му в науката (които сигурно са незначителни), но никой човек (или дете в този случай) не заслужава да бъде измъчван по такъв начин (освен изрудите като него, за тях трябва да създадат конлагери, да ги убиват с електрически столове и да ги заразяват с неизлечими болести).
Пък и действително този ''човек'' не е направил почти нищо:

След редица опити дошъл до извода, че най добрият способ за ограничаване на раждаемостта на нисшите раси е кастрацията и направил няколко стотици операции, за да разработи най-ефективната и бърза методика. За потвърждаване на хипотезата за възможността за изменение на цвета на очите на евреите той въвеждал различни химически оцветители в очните ябълки на затворниците и направил заключение, че да се направи ариец от евреин е невъзможно.
Еврика! Велико! А от циганин дали може да се направи българин? :lol:

В момента се сещам за едно откритие.Даваха го дори по американски документален филм (ще рече пропаганден).Ставаше на въпрос за поставянето на пирони (мисля... не съм запознат...) в костта при лошо счупване.Лекували са дори съюзнически пилоти катапултирали.В последствие, като намират техните с такива пирони в костта ония са си мислели, че е някакъв нов метод за мъчение, а просто е било революционен способ за лечение.
Убеден съм, че доста от съвременните открития са направени тогава.Сега науката е в застой.
Аа.... имаме Колайдер.Ако не му бъркам името.

Luvcraft
12-04-2008, 22:06
С риск да ми се скарат, ще кажа, че имам подобна тема във Наука "Unit 731", което има много общо със темата:
Одобрявате ли постижение в дадена област, когато са постигнати с нехуманни методи?

MartyParty
12-05-2008, 09:05
М,и аз смятам евреите за кофти хора.Имам сънения и,че учителката ми по немски е еврейка,щото веднъж се изцепих за Хитлер и тя само където не се разплака. :-o Най-гадните зъболекари и хирурзи,които познавам за евреи.На какви мисли ни навежда това-те искат да измъчват други хора и са го избрали за свое призвание в живота.Що за същества са това?
Друг въпрос е,че те не са от най-сплотените социални общности.За да постигнат толкова много в областта на медицината,в древността са се измъчвали по доста по нехуманни начини,и то един друг.Науката и изкуството са свързани-и двете очевидно изискват жертви.

bulgarche
12-05-2008, 09:12
Това е бил начина да напредне медицината. Направени са много открития по това време, но тогавашните методи сега за нас са садистични. Преди да се открият различните видове кръвни групи се е преливала просто нечия кръв и оцеляваш като на руска ролетка.
Въпроса не е до Нацистка Германия и измъчвания, не смесвай двете неща. Учебниците по исторрия трябва да се пренапишат, защото се учат същите неща, като тези преди '89.

BulgariaZaBulgarite
12-05-2008, 13:37
Хитлер не обичаше българите, той просто ни уважаваше. Фюрера обичаше само и единствено немците. Германците си научиха урока от Първата световна война и разбраха, че е трудно да се бият срещу всички. Вермахтът се нуждаеше от помощ без значение от къде. Ето защо хървати, унгарци, финландци, румънци, българи и др. бяха в германската армия.

EarthShaker
12-05-2008, 20:19
Хитлер не обичаше българите, той просто ни уважаваше. Фюрера обичаше само и единствено немците. Германците си научиха урока от Първата световна война и разбраха, че е трудно да се бият срещу всички. Вермахтът се нуждаеше от помощ без значение от къде. Ето защо хървати, унгарци, финландци, румънци, българи и др. бяха в германската армия.

промит мозък :lol:

MartyParty
12-05-2008, 21:03
Хитлер не обичаше българите, той просто ни уважаваше. Фюрера обичаше само и единствено немците. Германците си научиха урока от Първата световна война и разбраха, че е трудно да се бият срещу всички. Вермахтът се нуждаеше от помощ без значение от къде. Ето защо хървати, унгарци, финландци, румънци, българи и др. бяха в германската армия.
О,просветени!Вярвам ,че си бил там и си видял с очите си и Втората,и Първата световна,та даже и в Балканската си се сражавал.