PDA

View Full Version : Глупавите недоразумения м/у мен и учителите...



TheNewReligion
12-04-2008, 11:42
Здравейте! Пиша тази тема за да споделя това, което се случи в последните два дена в училище.

Преди време госпожата по български ни беше предлагала да си купим едно помагало, но каза, че не било задължително. Някои ученици си го купиха, но аз реших, че няма да си го купя. Беше ми неудобно да искам от мама пари (10 лева), защото в последните дни ми беше хвърлила доста пари за мен. Онзи ден имахме час по български ЗИП и учителката беше заръчала на тези, които имат това помагало да го носят за да работят по него, но само двама от десет си го носеха. И като разбра даскалката започна да вика на целия клас. Реши, че няма да имаме ЗИП, а обикновен български. Никой не си беше написал домашното по страндартния предмет, включително и аз. Госпожата ме пита защо и аз и обясних, че съм мислела, че ще класа ще работи по помагалото...Тя не ме изслуша и реши, че исках да кажа, че щом момичето, което сложи до мен го има няма нужда да си го купувам. А аз нямах предвид това. Щях да кажа, че съм мислела, че тя ще пише на дъската за тези, които го нямат. Така учителката ме изкара, че използвам момичето до мен...само за да гледам от помагалото и. На съученичката си обясних какво съм имала предвид и тя каза, че ме е разбрала и да не се тревожа, но тези, които са слушали вероятно са си помислили колко съм глупава, макар че съм в добри отношения с всички в класа. Както и да е. Това го преглътнах, но се почувствах неловко, макар че се опитах да довърша мисълта си пред учителката.


Втория такъв случай беше днес. Класната ни ръководителка ни каза, че иска да ни води на дискотека по случай празниците. Почти всички се съгласиха, включително и аз. Тя ни предупреди, че ако сме били с раници охраната на входа щял да ги пребърква, за да не сме внасяли алкохол и/ или цигари. Аз вдигнах ръка и я попитах защо не е така във всички дискотеки. Тя каза, че ако сме били под 18, било задължително да се провери. Аз се задоволих с отговора и, макар, че не беше точен. Някои от съученичките ми на шега ме попитаха за това какви намерения съм имала, че съм разпитвала. Аз се пошегувах, че смятам да си сложа в чантата една бутилка водка. Засмяхме се и казах, че ако става дума за внасяне на алкохол и в дамска чанта може да се побере едно патронче ракия. Пак се засмяхме, а учителката сърдито ми каза, да не съм се правела на философка и, че я интересувало само това дисциплината в класа ни да е добра. Аз се опитах да и обясня, но тя не ме изслуша. Стана ми много неудобно.
През междучасието едно от момчетата, с което уж се пишем за приятели дойде и ме попита как съм се била почувствала, след като учителката ме била НАГРУБИЛА? :shock: Отговорих му, че ми е станало гадно, а той се усмихна иронично.

От тези на пръв поглед дребни недоразумения, наистина ми става неловко и си мисля, че съучениците ми ме смятат за глупава и ми се смеят зад гърба. Принципно съм от хората, които се интересуват от хорското мнение...прекалено много. Винаги ми става неудобно, когато си помисля, че някой има лошо мнение за мен. Това не ми дава спокойствие и започвам все повече да се затварям в себе си. Не искам да е така, а тези дребнички недоразумения са често срещани в ежедневието ми. Не знам дали грешката не е в мен...дали пък не задавам много въпроси или пък му мисля прекалено много? Според вас как е? :-o Моля ви да ми дадете съвет как да не се сдухвам в такива ситуации и да ми помогнете да открия грешката си. Благодаря предварително, на хората решили да прочетат това километрично, на пръв поглед безсмислено словоизлияние. :)

LiLGrizzly
12-04-2008, 14:53
еми трябва да се доизказваш ! кат по4не да сере по тебе веднага отговаряш 4е си имало др във предвид или ако нямаш възможност да им кажеж във 4ас след края на 4еса им кажи ! ина4е те слагат във 4ерния списък и ста лошо :D

Magichkaa_
12-04-2008, 16:03
И на мен така понякога се опитват да не ме изслушват и да говорят през мен,но почвам да им крещя и всичко се оправя :D Тая по Математика ми е вдигнала мерника,ама не се спичам толкова и не ме интересува шибаното мнение на госпожа ,която не уважавам и не одобрявам това,че даже и викат госпожа,защото е некъдърна Шматка !
Има определени хора,чието мнение ме интересува..
Та моят съвет е да си определиш хората,чието мнение ти е важно ,а не да се спичаш за някакви си госпожи и съученици.Може би за теб тяхното мнение е важно,но ако ти пука за мнението на всички тогава какво правим :shock:

BrokenInnocence
12-04-2008, 16:09
Твърде навътре го вземаш. Със сигурност съучениците ти изобщо не са обърнали чак такова внимание на случките, колкото си мислиш. А колкото до учителките, следващия път докато говориш и някоя не те остави да довършиш просто недей да й мълчиш, казваш си "Не е възпитано да ме прекъсвате докато говоря, нали знаете?" и продължаваш... Какво като са учителки, да не са Господ в края на краищата...

UnaBletoLoVeU
12-04-2008, 16:34
Ти кой клас си?
Първо това с недовършване..ти не можеш ли да я надвикаш. Знам, че звучи грубо, обаче като имаш право, защо да оставиш госпожата да не изкарва използвачка и каква ли не. А това за алкохола, освен ако не сте до 7ми клас е тъпо да ви забраняват. В това отношение класният ни е супер(минутка за реклама) 8-) Щяхме да ходим на вила за Коледа(за жалост няма да успеем) и класният каза, че можем да вземем толкова алкохол, колкото искаме и въобще да не си мислим, че той е там, за да ни гледа. "Аз съм там, за да си правя кефа, а ако все пак някой успее да умре, тогава ще му мисля" :lol: Супер пич е.

FlipY
12-04-2008, 16:43
ах колко сте ми тънкообидни.... :? През междучасието едно от момчетата, с което уж се пишем за приятели дойде и ме попита как съм се била почувствала, след като учителката ме била НАГРУБИЛА? Отговорих му, че ми е станало гадно, а той се усмихна иронично. ..
и след тва к'во умря ли......щом от това се обиждате...ако някои ви обиди наистина , к'во....Емо ли ше станеш.... :x лиглички...никои няма да ви гледка като принцеса мила млада госпожице...СВИКАЙ!!!!!!!!!!!!!!

tochica
12-04-2008, 18:14
Повечето учителите или си идват криви на работа, или на работа някой ги ядосва. На кого ли да си го изкарат? На мен не ми пука особено и не им обръщам внимание, стига да не се заяждат за оценки.

Reed
12-04-2008, 18:26
леле,ако тия дребни заяждания ти правят впечатления,че чак се й дразниш ... не знам по-натам кво ще прайш хахаха

Discard
12-04-2008, 19:01
Ако това са ти проблемите с учителите...Според мен не е нищо особено-просот си си го съчинила така да изглежда,че всички са срещу теб/смеят ти се зад гърба постоянно/опитват се да те набутат и какво ли още не.И на мен ми се е случвало преди,така че не се вкарвай във никви филми :D

taNcheto93
12-05-2008, 10:51
Твърде навътре го вземаш. Със сигурност съучениците ти изобщо не са обърнали чак такова внимание на случките, колкото си мислиш. А колкото до учителките, следващия път докато говориш и някоя не те остави да довършиш просто недей да й мълчиш, казваш си "Не е възпитано да ме прекъсвате докато говоря, нали знаете?" и продължаваш... Какво като са учителки, да не са Господ в края на краищата...

Bubbly
12-05-2008, 12:35
Стъпка първа- Дишай, издишай и забрави за тези глупости, нищо особено не е станало.
Стъпка втора- Започваш да се опитваш да не ти пука за чуждото мнение (особено за подобни дреболии). Няма друг начин. Опитваш, докато не се получи, защото ако се сдухваш за това, че някой те е погледнал накриво, чисто и просто няма да издържиш дълго на тая планета.
Стъпка трета- Станалото, станало. Взимаш си поука, ако е нещо важно, ако ли не, просто забравяш. Не се ровиш в миналото, не си правиш живота черен с несъществуващи проблеми.
Успех. :)

Lucho
12-05-2008, 13:18
Хич не им се впрягай на такива...както казваме в нашият клас
Брат,тури им една майна и да не ти пука така е при нас...изобщо да не им се впрягаш...те всички даскали са философи... :)

fire_cat
12-06-2008, 06:37
Мнението на учителите се изгражда постепенно и аз не мисля, че заради такова нещо те ще намразят, ще бъде забравено. Относно приятелите ти - не се влияй от чуждото мнение. Ако някой ти подметне някаква подигравка по тази тема за учителите, просто кажи на този човек "Ти си този, който има някакъв проблем, не аз!" защото може би този човек ти завижда, защото мнението на учителите за него е лошо. Ще се справиш някак! Успех! :)