PDA

View Full Version : моля за предложение...



The_HappY_GiRl
12-04-2008, 18:47
Здравейте,имам следния проблем-за домашна трябва да правя презентация,но си нямам ни най-малка предства за какво да е :smt102 .Та..молбата ми е да ми дадете предложения за някаква тема иии.. съответно от къде да си набавя материалите (кой сайт). мерси предварително :-)

LiLGrizzly
12-04-2008, 19:03
Еми за празници примерно коледа,може и за дядо коледа :D там нали има неква легенда от каде бил как разнасял и тка.. ! или за некъв проблем може.. там за децата от домовете нещо.. ! но незнам то4но каква тема ти трябва !

LiLGrizzly
12-04-2008, 19:05
А може и за някакво коледно 4удо дето е станало примерно.. ! пак от каде да търсиш... нали знаеш чичо google знае всичко !

Discard
12-04-2008, 19:06
Ако е на абсолютно свободна тема пиши за някой световен проблем-Глобалното затопляне,Световния глад или може нещо по случай коледа,нова година...

Schneeflocke
12-04-2008, 23:06
Ако е на абсолютно свободна тема пиши за някой световен проблем-Глобалното затопляне,Световния глад или може нещо по случай коледа,нова година...

Лоша, повтарям, лоша идея. Никой учител няма да се впечатли от това. Трябва да включиш класа по някакъв начин. И избери забавна тема, нещо, което да им е интересно, за да те слушат. Ако ги отегчиш, оценката ти ще пострада.

Миналата година и аз трябваше да правя презентация на свободна тема. Избрах си "Мит или истина". Подбрах 20 неща, част от тях - градски легенди, част от тях - истини. Пуснах на съучениците ми и на някои учители да попълнят анкета, дали тези "факти" отговарят на истината или не. И на презентацията показвах картинки на съответните неща със статистика в единия ъгъл. После показвах "истинска" картинка, давах кратко обяснение и "удрях" печат на картинката (примерно, ако е мит, а повечето са казали, че е вярно - "busted"). Учителката умря от кеф.

The_HappY_GiRl
12-05-2008, 18:02
Благодаря за предложенията :) Мисля да се спра на някоя коледна :)

Izabel
12-06-2008, 01:28
Ако си се спряла на Коледата ... можеш да вмъкнеш ... кой как празнува Коледа по света. Различната култура и религия придава различен облиг на Коледата.
Като дата, обичай, подаръци, вярвания в чудаците Дядо Коледа и Крампус и т.н.

Как да оцелееш по Коледните празници - полезни съвети :)

И да ... Schneeflocke е права, че трябва да е интересно, за да можеш да привлечеш внимание ... защото иначе ще е пълна сухарщина ... като всички останали. А ти не целиш това или греша ? 8-)