PDA

View Full Version : гинеколог



blqqh
12-05-2008, 06:12
Досега не съм ходила не гинеколог.Въпросът ми е какво точно представлява този преглед и колко струва горе долу такъв преглед. И личната ми лекарка дали може да ми даде направление или не ? Искам да отида,нямам оплаквания,просто искам да си направя профилактичен преглед./ На 17 съм,ако има някакво значение.

kalpazanka
12-05-2008, 08:15
Личната може да ти даде направление, даже и потребителска такса не бива да плащаш, след като нямаш 18. Лично аз се преглеждам на частно /40 лв. ми е прегледът/, защото от прегледи към каса нищо хубаво не е излязло. Имам чувството, че специалистите не са мотивирани да ти обърнат внимание, като знаят, че преводът на средства им е сигурен.
Не е зле да си водиш календарче, да следиш продължителността на цикъла и менструацията/и болезнеността й/, да се наблюдаваш за нетипично окосмяване, упорито акне, наддаване на килограми.... Ако си девствена, ще те попита от какво се оплакваш, ще те прегледа на ехограф /ще ти сложи контактна паста на корема/. Може малко да понатисне, но е търпимо. Ако е необходимо, ще те прати на изследвания и евентуално ще предпише лекарства. Това е :) Нищо страшно не е :)

UFOs
12-05-2008, 14:08
Срам ли те е да питаш мама?

sssladuranka
12-05-2008, 14:38
Срам ли те е да питаш мама?
иска да научи при различните хора какво е станало при различните лекари какво лошо има :? :? :?