PDA

View Full Version : Има ли възможност от труп да тече кръв?



molika
12-05-2008, 13:27
Това ме вълнува много.Питам защото имах спор с една приятелка и аз твърдях че не е възможно,но ми беше тя ми каза че съществува такава възможност.Тъй като аз не съм достатъчно запозната искам да помоля за отговор. :(

molika
12-05-2008, 17:08
А добре благодаря ами колко време след смърта на сърцето останалите органи биха могли да работят.(послесмъртно) :(

Luvcraft
12-05-2008, 23:47
Доколкото знам, човек е мъртъв когато сърцето му спре да бие, а съм чел, че мозъка продължава да функционира 8 секунди или нещо такова, но мисля, че това са глупости.
А за кървящите трупове, знам само, че кръвта се съсирва бързо след смъртта, тоест, не би трябвало да кървят.
Може да съм наговорил глупости, не ги разбирам много тези неща. :D

molika
12-06-2008, 10:22
По принцип не ми трябва за нищо просто започнахме спора и ми стана интересно. :)

sexy_baby_originale
12-06-2008, 12:55
Веднъж гледах един серял "От местопрестъплението" и лекаря, който разглежда трупове, разряза един труп и от него изтече кръв ии.. казаха, че теча на кръв след смърт било от повишаване на еритроцити в кръвта и наслояването им на гъсто..Абе някакви такива работи..

molika
12-06-2008, 13:24
Почвам да се чуствам тъпо вече май не съм била права. :( Както и да е.

thegmin
12-06-2008, 20:55
Според мен може да тече, но не може да шурти, защото няма налягане, след като не работи сърцето.

hyannis
12-06-2008, 21:31
Доколкото знам тялото изстрива за около 48 часа, смятам че около 4 или 5 часа се съсирва кръвта

pifiella
12-07-2008, 17:09
Веднъж гледах един серял "От местопрестъплението" и лекаря, който разглежда трупове, разряза един труп и от него изтече кръв ии.. казаха, че теча на кръв след смърт било от повишаване на еритроцити в кръвта и наслояването им на гъсто..Абе някакви такива работи.. искаш да кежеш че настъпва слепване на еритроцидите в кръвната плазма и затова е възможно да тече

fireheart777
12-08-2008, 20:02
Разбира се, че може, но зависи кога е умрял човекът. Ако го разрежеш веднага след смъртта, кръвта още ще циркулира, макар и все по-бавно и по-бавно. Някога имала ли си рана, от която е шуртяла кръв? След време тази кръв се съсирва и шуртенето спира. Същото става и при мъртъвците, само че по-бързо понеже сърцето им е спряло да работи и налягането е по-слабо.
Така че и двете сте прави, просто зависи от ситуацията. (:

raduna
12-08-2008, 21:25
Според мен също може,а и не виждам защо органите (особено пък мозъкът) да трябва да функционират, за да тече кръв....?!

Luvcraft
12-09-2008, 21:06
Според мен също може,а и не виждам защо органите (особено пък мозъкът) да трябва да функционират, за да тече кръв....?!

Ми замисли се, сърцето тупти и така създава налягане ако го няма кръвта не мърда.

raduna
12-09-2008, 22:02
Според мен също може,а и не виждам защо органите (особено пък мозъкът) да трябва да функционират, за да тече кръв....?!

Ми замисли се, сърцето тупти и така създава налягане ако го няма кръвта не мърда.
Първо: ставаше въпрос най-вече за мозъка, който няма никакво отношение към кръвното налягане.
Второ: както е посочено в мнението преди теб, кръвта изтича от тялото - преди да се е съсирила, при една голяма рана, нея няма какво да я задържи.

raduna
12-10-2008, 17:11
За изтласкването на кръвта?

Luvcraft
12-10-2008, 18:11
За изтласкването на кръвта?

Мда, мозъкьт регулира всичко - кръвно налягане, ритъма на сърцето т.н.

raduna
12-10-2008, 19:40
Аз все пак не мисля, че от мозъкът и мозъчната смърт зависи циркулацията на кръвта, ако сърцето бие. Утре ще питам и ще се появя с нови факти, ако съм в грешка, ще си призная. ;-)

molika
12-10-2008, 19:44
За изтласкването на кръвта?

Мда, мозъкьт регулира всичко - кръвно налягане, ритъма на сърцето т.н. Ахамм да и аз така мисля.Наистина мозъка има връзка с нервната система която се рего/улира от мозъка. :) И което ми напомня да питам за това може ли един труп да мръдне ако мозъка все още функционира.(съжалявам че досаждам с подобни теми но от 'google' и 'yahoo' не ми помагат изобщо :( )

Luvcraft
12-10-2008, 21:09
За изтласкването на кръвта?

Мда, мозъкьт регулира всичко - кръвно налягане, ритъма на сърцето т.н. Ахамм да и аз така мисля.Наистина мозъка има връзка с нервната система която се рего/улира от мозъка. :) И което ми напомня да питам за това може ли един труп да мръдне ако мозъка все още функционира.(съжалявам че досаждам с подобни теми но от 'google' и 'yahoo' не ми помагат изобщо :( )

Как така мозъка да функционира? Нали за да функционира мозъка трябва да се "зарежда" ( беден ми е речника ) с кислород чрез кръвта, а нея не я изтласква сърцето, тоест ако не може да функционира само мозъка. А иначе трупа може да получи нервни... спазми? и мускулите да се свиват. Пак казвам, че може да греша.

molika
12-11-2008, 18:29
Ох лелеее много се извинявам обърках се говорех за 'мозъчна кома' извинявам се още веднъж но ако не се лъжа след смъртта на сърцето мозъкът може да работи още (естествено) няколко секунди най много минутка две.

Kman
12-11-2008, 19:59
Има възможност ако сърцето спре да бачка,да му се възвърне тази функция....да се върне човека от отвъдното дето се казва,чрез адреналин и електрошок.не съм сигурен до колко време след прекратяването на сърдечната дейност е възможно тя да бъде върната обратно,но не е повече от някви мизерни минутки.А относно кръвта....в първите часове на смъртта кръвта наистина ще се отича при разрез,но минели повечко време тя ще се съсири и въобще нищо няма да тече.Състава на крърта влияе много малко,би могла да забави или забърза съсирването но не с кой знай колко много време...нещо от порядъка на час,два,три.

DimovB
12-11-2008, 20:29
А добре благодаря ами колко време след смърта на сърцето останалите органи биха могли да работят.(послесмъртно) :(
няколко часа

Pliok0019
12-11-2008, 20:45
Веднъж гледах един серял "От местопрестъплението" и лекаря, който разглежда трупове, разряза един труп и от него изтече кръв ии.. казаха, че теча на кръв след смърт било от повишаване на еритроцити в кръвта и наслояването им на гъсто..Абе някакви такива работи..
Аз веднтж гледах "От местопрестъплението" и като потече кръв от човека, разбраха, че всъщност е жив. :D

HardcoreSyndrome
12-11-2008, 20:46
Това не е кръв. Кръвта след смъртта започва да се разгражда и тази течност, която изтича се нарича "сукървица". Изтича ако трупа е държан на топло (лятото се случва често) или е претърпял човека някаква травма.

Luvcraft
12-11-2008, 20:54
А добре благодаря ами колко време след смърта на сърцето останалите органи биха могли да работят.(послесмъртно) :(
няколко часа

Е, как ще работят без кислород?

DimovB
12-11-2008, 20:55
А добре благодаря ами колко време след смърта на сърцето останалите органи биха могли да работят.(послесмъртно) :(
няколко часа

Е, как ще работят без кислород?
те не работят, но могат да се трансплантират

HardcoreSyndrome
12-11-2008, 21:01
Медицината приема, че смърт настъпва, когато мозъка загине. Обаче не е задължително мозъка да умре пръв, може да загине сърцето, а мозъка след него (след няколко минути). Изкуствено може да се поддържа сърцето... на сърце-бял дроб.

raduna
12-11-2008, 21:20
Добре, да вземем за пример следната ситуация:
на мен ми отрязват главата, аз съм труп (дано се съгласите :) ), но кръвта ми определено ще продължи да шурти и според мен няма да е сукървица.... а при отрязана глава сърцето няма да има връзка с главния...

П.С. защо премести темата тихо-мълком?+мойта...аз съм наблюдателна....

HardcoreSyndrome
12-11-2008, 21:28
Добре, да вземем за пример следната ситуация:
на мен ми отрязват главата, аз съм труп (дано се съгласите :) ), но кръвта ми определено ще продължи да шурти и според мен няма да е сукървица.... а при отрязана глава сърцето няма да има връзка с главния...

П.С. защо премести темата тихо-мълком?+мойта...аз съм наблюдателна....
В момента да, но не разбрах авторката какво има в предвид. Дали става въпрос за човек, който е умрял преди някво определено време или за туко-що убит човек?
А, относно това с отрязаната глава, нали се сещаш, че когато ти отрежат главата се засяга гръбначния стълб ;) и умираш на секундата, както и сърцето ти.

raduna
12-11-2008, 21:32
:D и на мен ми се струва, че тотално се объркахме...аз вече не знам за какво споря, с кого и изобщо спорим ли?
Едно обаче стана ясно : МОЖЕ да тече кръв от труп :)

HardcoreSyndrome
12-11-2008, 21:35
:D и на мен ми се струва, че тотално се объркахме...аз вече не знам за какво споря, с кого и изобщо спорим ли?
Едно обаче стана ясно : МОЖЕ да тече кръв от труп :)
Просто казано, да :) При единия вариант си е кръв, а при другия (този, който споменах) не е точно кръв :) просто червеникава слузеста течност...Авторката я няма, да оточни какво пита :)

raduna
12-11-2008, 22:01
така направи, да - хвърли ни в музиката и изчезна 8-)

HardcoreSyndrome
12-11-2008, 22:02
така направи, да - хвърли ни в музиката и изчезна 8-)
Поне изяснихме въпроса. И двете възможности са коментирани ;)

Rofl4e
12-11-2008, 22:40
Ест ,че може

molika
12-12-2008, 17:04
така направи, да - хвърли ни в музиката и изчезна 8-) Както вече споменах всичко започна от един спор.Много се извинявам в действителност в самия спор между мен и моята съученичка не беше уточнено точно за колко време след смъртта става дума.Но по принцип идеята ми беше за около 24 часа след настъпване смъртта.Аз ви обърках за което съжалявам но ако ми позволите това да ми бъде последен въпрос от съдебна медицина.При какви възможности може да тече кръв на при настъпила смърт преди около 24 часа. :oops:

HardcoreSyndrome
12-12-2008, 17:07
така направи, да - хвърли ни в музиката и изчезна 8-) Както вече споменах всичко започна от един спор.Много се извинявам в действителност в самия спор между мен и моята съученичка не беше уточнено точно за колко време след смъртта става дума.Но по принцип идеята ми беше за около 24 часа след настъпване смъртта.Аз ви обърках за което съжалявам но ако ми позволите това да ми бъде последен въпрос от съдебна медицина.При какви възможности може да тече кръв на при настъпила смърт преди около 24 часа. :oops:
Обясних го няколко пъти. След 24часа това, което изтича не е кръв! А червеникава слузеста течност (сукървица).

5StaR
12-12-2008, 17:13
а при джадаите как е ? Те нали все пак притежават 'силата'?

LadyDy
12-12-2008, 17:24
ПОНЯКОГА тече от нос, уши, отвсякъде...

AFT
12-12-2008, 19:17
Питах господина по биология днес ( ;д ) и той каза, че за всеки човек е различно и няма точно време, за което кръвта се съсирва, но става за г/д 10 минути след като сърцето спре, но все пак зависи от какво е умрял човека. А ако ти отрежат главата (както някой даде за пример), до 15 минути ще се съсири и няма да тече. Тоест след 24часа кръв няма как да тече.

HardcoreSyndrome
12-12-2008, 19:23
Питах господина по биология днес ( ;д ) и той каза, че за всеки човек е различно и няма точно време, за което кръвта се съсирва, но става за г/д 10 минути след като сърцето спре, но все пак зависи от какво е умрял човека. А ако ти отрежат главата (както някой даде за пример), до 15 минути ще се съсири и няма да тече. Тоест след 24часа кръв няма как да тече.
Ами аз обясних какво е възможно да потече, но никой не отчете... 8-)

AFT
12-12-2008, 19:27
Питах господина по биология днес ( ;д ) и той каза, че за всеки човек е различно и няма точно време, за което кръвта се съсирва, но става за г/д 10 минути след като сърцето спре, но все пак зависи от какво е умрял човека. А ако ти отрежат главата (както някой даде за пример), до 15 минути ще се съсири и няма да тече. Тоест след 24часа кръв няма как да тече.
Ами аз обясних какво е възможно да потече, но никой не отчете... 8-)

Ааа, аз го видях, ама да си кажа и аз моето, че да не стане само дето съм тормозила господина. 8-)

HardcoreSyndrome
12-12-2008, 19:28
Питах господина по биология днес ( ;д ) и той каза, че за всеки човек е различно и няма точно време, за което кръвта се съсирва, но става за г/д 10 минути след като сърцето спре, но все пак зависи от какво е умрял човека. А ако ти отрежат главата (както някой даде за пример), до 15 минути ще се съсири и няма да тече. Тоест след 24часа кръв няма как да тече.
Ами аз обясних какво е възможно да потече, но никой не отчете... 8-)

Ааа, аз го видях, ама да си кажа и аз моето, че да не стане само дето съм тормозила господина. 8-)
В това няма лошо, просто след дългите обяснения авторката още питаше :D

xbLaHx
12-12-2008, 20:27
може :-o

LP_GirL
12-13-2008, 14:55
До няколко часа след смъртта- може.
+1 това е истината ... само няколко часа, след това няма начин .....

Zaharinka
12-13-2008, 16:13
И в крайна сметка изводът е,че от труп може да потече кръв взависимост от времетраенето на смъртта 8-)

HardcoreSyndrome
12-13-2008, 17:36
И в крайна сметка изводът е,че от труп може да потече кръв взависимост от времетраенето на смъртта 8-)
В единия вариант е кръв, а в другия няма общо с кръв... :lol:

Nitroglycerin
12-20-2008, 22:14
Ми зависи от температура на помещението и от наклона на тялото.Може и да потече при по специални условия,но не може да тече както при обикновенно порязване или да започне да шурти като бъде отрязан крайник.