PDA

View Full Version : Преживявания Близки До Смъртта (NDE)



elsy
12-05-2008, 16:51
Здравейте! ;]

Мисля, че това е най-подходящият раздел, тъй като проблема засяга голяма част от тийнейджърите.
Интереса ми към тази тема бе породен от една дискусия в учебника по психология… :)

Наркотиците са вече болна тема в нашето модерно общество… Защо се стига до употребата им!? Дали заради модата, заради лабилна психика и т.н. – не знам… Но факт е, че това е един от най-лесните начини да си ‘направиш кефа’… Да, ама тоя кеф в повечето случаи ти излиза през носа… Особено, ако се прекали… Предозирането не е довело един или двама до изпадане в клинична смърт… Клиничната смърт може да бъде причинена от катастрофа или друг по-жесток инцидент… И тук е мястото да засегна темата…

ПБС или иначе казано Преживявания Близки до Смъртта… (NDE – Near-Death Experiences)

Преживяванията близки до смъртта представляват психологически преживявания със свръхестествени елементи, случващи се на хора със сериозна опасност за живота. Значителна част от тези хора, изпаднали в клинична смърт (но не всички) твърдят, че минават през няколко етапа, които биха се сторили нелепи за здравомислещия човек. Доста разкази изчетох и във всички откривах едно и също… Всички твърдят, че усещат как духа им се отделя от тялото… те продължават да наблюдават всичко, което се случва около тях. Едно от доказателствата е, че след като отново са в съзнание и разкажат за това, което са изпитали и което са видели могат подробно да опишат с какви инструменти и какви процедури са предприели докторите по време на операцията, а това не би могло да се знае просто от обща култура или пък по случайност. Характерно е изостряне на сетивата, повишаване на възприятията и емоциите… Интересното е, че дори слепите хора по рождение, когато напуснат тялото си, са способни да виждат, а след като отново се завърнат и възстановят – всичко е, както е било преди…
Отначало е нормално да са изплашени, но всъщност след това те чувстват спокойствие и дори удоволствие... за тях тялото вече е като захвърлена дреха и малко от тях искат да се върнат обратно, но просто нямат друг избор…
ПБС е характерно и със срещите с починали близки, които съобщават истини за човека изпаднал в такова състояние. Има доказателства и за това… Например някои научавали, че са осиновени и след като се събудят след разговор с уж родителите им, се оказва, че те наистина не са им родни. В други разкази бях прочела, че ‘някакво същество’ им разкрива бъдещето, но им казва, че след като се събудят – ще го забравят, защото за всяко нещо си имало време.
И това, което ми направи най-голямо впечатление… във всеки един от разказите присъстваше този елемент на ПБС като основен… ‘лентата на живота’ . На разстояние 2-3м. пред ‘преживяващия’ се ‘прожектира’ живота му в най-малките подробности като се започне от времето преди да се роди. Разбира защо е избрал тези родители за свои и изобщо научава мотивите за всичките си постъпки. Това дава шанс и да разбере как са се чувствали другите предвид неговите решения.
Малко са хората горди със своите постъпки спрямо другите. От проучванията е установено, че няма човек преживял ПБС, който да желае да посегне на живота си или пък да преживее отново това. В повечето случаи мирогледа му се променя напълно. Поне 98% от запитаните хора преживели ПБС вярват в прераждането. Те се страхуват да споделят с останалите предвид реакциите, които биха имали и по този начин обществото ги игнорира, защото не им вярва…

Та целта на темата ми е да разбера дали Вие имате познати, преживели такова нещо или пък сте чували разкази? А също и дали вярвате, че изобщо съществува такова нещо като ‘отделяне на духа от тялото’ и всичките му етапи…?
:)

cappy123
12-05-2008, 17:07
Евала за яката тема !!! :P

Ами много хора са ми казвали как по време на ореция са виждали бяла светлина или светлина в края на тунела.. И от много хора съм чувала как виждат живота си на лента !!!

Riot
12-05-2008, 17:10
веднъж гълтах сливи
гледах да глътна колкото се може по голяма
и една ми се заглави в гърлото
беше брутално
бях на косъм от смъртта 8-)

cappy123
12-05-2008, 17:16
веднъж гълтах сливи
гледах да глътна колкото се може по голяма
и една ми се заглави в гърлото
беше брутално
бях на косъм от смъртта 8-)


Аааааа луд си !!! :shock:

Byyyy
12-05-2008, 17:42
Евала за яката тема !!! :P

Ами много хора са ми казвали как по време на ореция са виждали бяла светлина или светлина в края на тунела.. И от много хора съм чувала как виждат живота си на лента !!!

Аз съм! Спука ми се апандисита. Казаха ми, че операцията е била 4 часа, аа помня само че видях тва дето ти казваш за него - бяла светлина и гласовете на лекарите (някак заглушено?).. И няколко години след тва разбрах, че съм била на косъм, не са ми казали явно понеже съм била малка :) ЛАААЛ Господ наистина ме мрази, трябвало е да ме остави да пукна :D :D

elsy
12-05-2008, 17:46
Евала за яката тема !!! :P

Ами много хора са ми казвали как по време на ореция са виждали бяла светлина или светлина в края на тунела.. И от много хора съм чувала как виждат живота си на лента !!!

Аз съм! Спука ми се апандисита. Казаха ми, че операцията е била 4 часа, аа помня само че видях тва дето ти казваш за него - бяла светлина и гласовете на лекарите (някак заглушено?).. И няколко години след тва разбрах, че съм била на косъм, не са ми казали явно понеже съм била малка :) ЛАААЛ Господ наистина ме мрази, трябвало е да ме остави да пукна :D :D
Леле, сигурно е било ужасно шокиращо за малко дете да изпита подобно нещо :shock:

nicolepcd
12-05-2008, 17:48
ЛАААЛ Господ наистина ме мрази, трябвало е да ме остави да пукна :D :D
Не е хубаво да говориш така :?
По Темата: Не ми се е случвало, но иначе и аз съм чувала за много такива истории :)

hardball
12-05-2008, 17:48
Аз пък като малка два пъти съм спирала дишане и сърдечна дейност за по минута, ама съм била бая малка, нямам спомени, ддз.
Иначе темата е много интересна, ама такива преживявания, които да се помнят имат 1 на 1000 :/ Едва ли някой ще се появи да разправя :/

elsy
12-05-2008, 17:55
Аз пък като малка два пъти съм спирала дишане и сърдечна дейност за по минута, ама съм била бая малка, нямам спомени, ддз.
Иначе темата е много интересна, ама такива преживявания, които да се помнят имат 1 на 1000 :/ Едва ли някой ще се появи да разправя :/
:shock: :shock:

Иначе си права, но имах нужда да споделя интереса си и ако все пак някой има някаква информация - да сподели...


Не помня точно къде намерих информация, че според проучване (не знам коя година) е установено в Америка, че близо 25 милиона души са изпитали ПБС => с днешна дата са се увеличи многократно :? За кво говорим...

hardball
12-05-2008, 17:59
Епа Америка малка ли е , годишно умират 1 милион жени от анорексия ако е за въпрос, 6000 дневно от липса на вода, цифрите са големи, ама процентно са нетолкова шашкащи.

Иначе аз съм ЗА темата, то е интересно, просто никой май няма да сподели нещо интересно, Канис ще цитира Боби Турбото и 3-4 спамери след нещо ще пуснат " :razz: " емотиконки, нищо необичайно :D

Иначе ти как се зариби да четеш разни неща по темата, мене не ми е минавало през акъла 0.о

mitternacht
12-05-2008, 18:01
Би трябвало все нещо да става след този живот.Иначе би било прекалено скучно и загуба на материя, физически, както и на мисловни усилия да се живее :)

Byyyy
12-05-2008, 18:05
еле, сигурно е било ужасно шокиращо за малко дете да изпита подобно нещо :shock:
ми точно понеже бях малка и не разбирах много, не бях в шок :D само дето доста време мъчихме една моя съученичка да ми носи раницата до училище и ме беше страх да се къпя :D

elsy
12-05-2008, 18:07
mitternacht, съгласна съм! :)
Към hardball: Еми, материала в учебника не ми беше достатъчен да добия представа, пък мен са ми много интересни такива теми за смъртта и си викам да питам 'всезнайния' 8-) И така намерих много интересни разкази на хора и се зарибих 8-)

hardball
12-05-2008, 18:09
Ти си адски тъп. Ако беше така хората да си пукясват нямаше да уча първа помощ в даскало най- малкото, замисли се малко, преди да говориш глупости. Става дума за преживявания близо до смъртта, а не за възкръснали хора. Просто не си даде дори труда да прочетеш темата и побърза да напишеш нещо остроумно.
Това за Канис :Р

nicolepcd
12-05-2008, 18:11
Иначе аз съм ЗА темата, то е интересно, просто никой май няма да сподели нещо интересно, Канис ще цитира Боби Турбото и 3-4 спамери след нещо ще пуснат " :razz: " емотиконки, нищо необичайно :D


Темата е адски тъпа. "Пациента е леко/ малко мъртъв" - няма такъв филм.

Живота започва със зачеването и завършва със смъртта. Дали душата е безсмъртна - питайте Гогол, или гледайте 22 грама, Дел Торо е адски в тоя филм.
Бе тя темата не е тъпа, но аз се чудя защо винаги трябва да нагрубявате хората и да се правите на интересни? Ех... :?

hardball
12-05-2008, 18:12
Аз уча разни медицински тралала, ама предимно как работи и как да не умре, пък такива работи са много интересни :D

elsy
12-05-2008, 18:15
Аз уча разни медицински тралала, ама предимно как работи и как да не умре, пък такива работи са много интересни :D
Хубаво си се ориентирала :) Браво :)
Жалко, че на мен нещо не ми се отдават тия неща 8-)

hardball
12-05-2008, 18:17
И на мен, ама досега никого не съм имала възможността да убия, така че :grin:

hardball
12-05-2008, 18:20
И пак ти казвам, прочети първия пост, защото говориш бля-бля, дразнещо е .
Понякога ми писва от вечната ти опозиция, на теб не ти ли доскучава да пишеш кажи- речи едно и също... ебати шаблона.

Riot
12-05-2008, 18:23
трайте утрепки
аз се задавих със слива
и видях великия дух !!! 8-)

elsy
12-05-2008, 18:26
Канис, май не си прочел темата... Ти светлината няма да я видиш на една крачка от колата! Хората изпитват ПБС, единствено когато са изпаднали в тежко физическо състояние или клинична смърт! И то не при всички случаи!

Нямам намерение да ти се обяснявам дали има живот след смъртта, всеки си има своя представа за това, което го очаква...

Riot
12-05-2008, 18:27
Канис, май не си прочел темата... Ти светлината няма да я видиш на една крачка от колата! Хората изпитват ПБС, единствено когато са изпаднали в тежко физическо състояния или клинична смърт! И то не при всички случаи!

Нямам намерение да ти се обяснявам дали има живот след смъртта, всеки си има своя представа за това, което го очаква...
sadface

hardball
12-05-2008, 18:29
Няма какво да му обясняваш, не е въпросът да изкаже компетентно мнение ами да е контра :x
Райът, моите искрени съболезнования за инцидента със сливите. Мама на това му вика ГГЗ. Гъз Глава Затрива.

Riot
12-05-2008, 18:31
подигравай се
ама да беше ти на мое място
със слива в гърлото :-x

elsy
12-05-2008, 18:33
подигравай се
ама да беше ти на мое място
със слива в гърлото :-x
Нали си го преживял, радвай се на живота! 8-)

nicolepcd
12-05-2008, 18:36
Ще ви се да ви изядат червеите 8-) Не мисля, че всичко свършва под земята :) Вече все повече хора започват да вярват в "прераждането" на душата, следователно хората имат достатъчно причини, за да твърдят това. Когато човек е под хипноза може да си спомнии част от миналия живот и дори има случаи при които започва да говори на езици, които никога не е чувал даже... Също така е и установено, че например, ако в миналия си живот съм живяла в Германия и езика ще ми се отдава в сегашния... Бе гледала съм толкова филмчета и предавания... Недейте да говорите просто ей така, без да влагате капка мисъл в думите :?

hardball
12-05-2008, 18:36
Канисе, ти по- голямо дърво от това едва ли ще станеш, ениуей. Просто е тъпо като се правиш на компетентен по тема, КОЯТО ДОРИ НЕ ПРОЧЕТЕ.
Никой не е казал "ИМА ЖИВОТ СЛЕД СМЪРТТА, ИМА ПРЕРАЖДАНЕ" просто обсъждаме въпроса, може би щеше да си забавен ако не беше абсолютно тъп.


Аз от сливи като малка само съм се посирала и мене мама тогава това ми каза. Въобще сливите са мн кофти ралта. А ти за какви сливи говориш, джанки ли?

Riot
12-05-2008, 18:39
ама стабилно ли се посра ? ;D

сини слиВВВи
СОЧНИ сини сливи

elsy
12-05-2008, 18:41
^Точно тях много ги обичам! 8-)

elsy
12-05-2008, 18:42
Канисе, ти по- голямо дърво от това едва ли ще станеш, ениуей. Просто е тъпо като се правиш на компетентен по тема, КОЯТО ДОРИ НЕ ПРОЧЕТЕ.
Никой не е казал "ИМА ЖИВОТ СЛЕД СМЪРТТА, ИМА ПРЕРАЖДАНЕ" просто обсъждаме въпроса, може би щеше да си забавен ако не беше абсолютно тъп.


Зарежи, ясно е, че той е решил да е вечна опозиция 8-)

hardball
12-05-2008, 18:45
Най- много хора са гласували, че не гледат телевизия в твоята тема, това отговаря ли на реалността? Въобще не знам какво правиш в тая тема, не те интересува за да я прочетеш, мнението ти е отрицателно, всички разбрахме колко по- умен и забавен си от всички. Бий си една чикия и се успокой.


@Riot- не помня дали е било стабилно бая малка бях на вилата, спомням си как само седнах до оградата на съседите и всичко дето беше изпопадало го ... почистих :D
Ти сини сливи цели ли ги гълташ?

@elsy аз пък предпочитам джанки :Р Ке си полегнеш на клона, кеф ти ядене, кеф ти спане, прохладно и удобно, кеееф^^

Riot
12-05-2008, 18:48
значи бая стабилно е било

мерх ги с линия
и си водех отчет колко по голяма ще глътна
хехе... от малък съм си гений 8-)

elsy
12-05-2008, 18:48
Това всичко дето написАх, звездите ми го говорят! Резултатите от анкетата сочат, че 10 персони (към момента) вярват в прераждането (или живота след смъртта). Явно си мислят, че са толкова неповторими и гениални, че "великата сила във вселената" ще ги извика на бис.
Или просто мислят, че не всичко свършва с материята?

Според мен света е създаден прекалено съвършен, не просто, за да изчезне някога във времето...

elsy
12-05-2008, 18:51
@elsy аз пък предпочитам джанки :Р Ке си полегнеш на клона, кеф ти ядене, кеф ти спане, прохладно и удобно, кеееф^^
Единствено признавам джанките на село от дървото в градината! Леле, няма толко яки джанки просто! 8-) И са едни голееееми :lol:

Riot
12-05-2008, 18:53
по-големи джанки от вас двете има ли ? 8-)

hardball
12-05-2008, 18:53
Аз ни джанки ни сливи не съм яла от години, ддз какво стана :/

Riot
12-05-2008, 18:56
Аз ни джанки ни сливи не съм яла от години, ддз какво стана :/
дай ше одиме у село да береме

hardball
12-05-2008, 18:59
Аз ни джанки ни сливи не съм яла от години, ддз какво стана :/
дай ше одиме у село да береме
На ваш'то село имате ли по това време на годината?
В наш'то растат само банани и мандарини :Р

Riot
12-05-2008, 19:06
Аз ни джанки ни сливи не съм яла от години, ддз какво стана :/
дай ше одиме у село да береме
На ваш'то село имате ли по това време на годината?
В наш'то растат само банани и мандарини :Р
у нашто село сливи -целогодишно (кеф ти сини, кеф ти червени, кеф ти черен металик)
може да гълтаме да видим кой е по добър 8-)

hardball
12-05-2008, 19:07
Да не се задавиш само :D

Riot
12-05-2008, 19:08
чел съм книга по темата... в голяма част от разказите на хора,намиращи се на съвсем различни места по света и преживели таква случка,присъстват доста еднакви елементи,което ме кара да мисля,че е истина и действително има НЯКАКВА ФОРМА НА ЖИВОТ (разбира се,много по-различен от този тук) след смъртта... освен това в повечето разкази присъства странен "човек от светлината",който им говори и веднага след разговора с него се "връщат" в нашата реалност,един вид "рано им е за там"... другото,което присъства при повечето такива случаи е,че попадналите в това положение усещат топлина и им е много хубаво,като нямат желание да се върнат... изведнъж "като фуния" ги изсмуква "живота" обратно... :)
все едно си вкарват хероИНдъВейнс 8-)

elsy
12-05-2008, 19:10
чел съм книга по темата... в голяма част от разказите на хора,намиращи се на съвсем различни места по света и преживели таква случка,присъстват доста еднакви елементи,което ме кара да мисля,че е истина и действително има НЯКАКВА ФОРМА НА ЖИВОТ (разбира се,много по-различен от този тук) след смъртта... освен това в повечето разкази присъства странен "човек от светлината",който им говори и веднага след разговора с него се "връщат" в нашата реалност,един вид "рано им е за там"... другото,което присъства при повечето такива случаи е,че попадналите в това положение усещат топлина и им е много хубаво,като нямат желание да се върнат... изведнъж "като фуния" ги изсмуква "живота" обратно... :)
А как се казва книгата? :)

Riot
12-05-2008, 19:14
Да не се задавиш само :D
ти гледай ти да не се задавиш
че не бих предприел мерки 8-) даже ще ти правя клип 8-)

hardball
12-05-2008, 19:17
Съвсем приятелско изкарване. Бегай в темата "какво ще правите преди коледа и пиши "надяждане с цели сливи с благородна цел". :D

elsy
12-05-2008, 19:19
И двамата заслужавате по едно кило от големите джанки на село! :lol: :lol:

hardball
12-05-2008, 19:22
Йеееееееееее ^^
ДЖАНКИИИИ :grin:

elsy
12-05-2008, 19:23
Обаче мисля, че Riot ще има големи проблеми с преглъщането, както ги обича цели! :lol: :lol:

woshata
12-05-2008, 19:23
в момента чета точно за това в нета .. смис темата ме подсети ..отдавна се канех да потърся нещо..натъкнах се на част от книга там на нз си кой психолог ..и мисля че има нещо от сорта като живот след смъртта.. но твърдо не е ад или рай .. просто някакво друго място..поне от четеното до сега това схващам .. :lol:
http://www.lifeafterdeath.hit.bg/ ето ако някой има желание да го прочете :D предупреждавам дългичко е :D

Riot
12-05-2008, 19:25
имайте малко възпитание
тук се води ужесточен спор
от който зависи бъдещето и живота ви !
вие за джанки ми ЛАФИТЕ

hardball
12-05-2008, 19:27
До да беше за живота само, ми и за смъртта! И ЖИВОТЪТ след СМЪРТТА!
Срама нямате... :x

elsy
12-05-2008, 19:33
в момента чета точно за това в нета .. смис темата ме подсети ..отдавна се канех да потърся нещо..натъкнах се на част от книга там на нз си кой психолог ..и мисля че има нещо от сорта като живот след смъртта.. но твърдо не е ад или рай .. просто някакво друго място..поне от четеното до сега това схващам .. :lol:
http://www.lifeafterdeath.hit.bg/ ето ако някой има желание да го прочете :D предупреждавам дългичко е :D
Мерси много :)

AFT
12-05-2008, 19:57
На мен ми е интересно защо Хардбал хем се кара на Канис да не говори извън темата, хем спами заедно с Райът. ;ддд


Иначе темата също е интересна. И според мен след смъртта става нещо с душата ти, щото тялото е ясно каква съдба има. ;д Ама колкото и да ме вълнува тоя въпрос, не изгарям от желание да разбера скоро със сигурност какво има 'там'.

hardball
12-05-2008, 19:59
Аз не му се карам, че говори извън темата, а че говори глупости :Р
Това е защото намалиха цените в МаКдоналдс, днешните младежи си мислят, че всичко им е позволено :?

Riot
12-05-2008, 20:03
няма спам тук
аз бях на косъм от смъртта :-x
друг е въпроса
че хардбал се ебава с нещастието на другите ;Д

hardball
12-05-2008, 20:05
Аз не се ебавам, съчувствам ти искрено.
Той се ебава с искрените ми чувства, ТОЙ Е ВИНОВЕН! :( :smt022

Riot
12-05-2008, 20:07
невинен съм !
заклевам се
бан хардбал - псува ме на майка на ЛС ! ;Д

hardball
12-05-2008, 20:10
невинен съм !
заклевам се
бан хардбал - псува ме на майка на ЛС ! ;Д
бан за райът- предлага ми секс за пари по телефона!

elsy
12-05-2008, 20:13
невинен съм !
заклевам се
бан хардбал - псува ме на майка на ЛС ! ;Д
бан за райът- предлага ми секс за пари по телефона!
Да виждате звездички под ника ми? 8-)


SofiaRegularCunt, все пак благодаря за информацията :)

Riot
12-05-2008, 20:16
въпроси без отговори
отговори които никога няма да научим
има ли живот след смъртта ?
толкова е интересно
че ме подтиква към суисайд :Д

хардбал, не ме замесвай в перверзийте си
аз съм чист като пролетна роса 8-)

hardball
12-05-2008, 20:17
Не, затова те обичаме 8-)

@Райът, чист си като гнила слива :-P

elsy
12-05-2008, 20:24
Тая тема стана на манджа със СЛИВИ! 8-)

hardball
12-05-2008, 20:33
Грях ли е :P

elsy
12-05-2008, 20:37
Не 8-)
Да живее спам-а
8-)

hardball
12-05-2008, 20:39
АЛИЛУЯ!
Ти си новият пророк в моята религия!

elsy
12-05-2008, 20:44
Радвам се! 8-)
От сега нататък ще слушаш единствено мен! 8-)

HeartOfRaven
12-05-2008, 20:47
SofiaRegularCunt, ама те как знаят че това не е бог, след като не са го виждали преди :-o и никой не знае как изглежда (ако има) - може да е нещо съсвем различно, което обкновеният човек да не може да си представи или да е само някаква сила.

А иначе е интересна темата и наистина искам да има нещо след смъртта. В книжката на Пратчет "Морт" има нещо подобно и е забавно.

Тези американски бози много са повлияли на хората - за светлината в тунела и гледането на тялото от духа :? ...много изкуствено ми изглежда...

hardball
12-05-2008, 20:49
Ти ше кажеш. :o
Дай му пръст , то ще ти изяде сливите!

elsy
12-05-2008, 20:54
Аз пък в разказите четох, че им се явява нещо като ангел, както каза SofiaRegularCunt, но те усещали, че това е Бог...



hardball, ще се разминеш май с килото сливи!! :x :lol: :lol: 8-)

hardball
12-05-2008, 20:57
Е нали бяха 2 ? :D

elsy
12-05-2008, 21:02
Ааа, да де 8-) ОбъркАх се 8-)

hardball
12-05-2008, 21:02
Простено ти е, чадо :-)

elsy
12-05-2008, 21:05
Вече ми е леко на душата 8)

hardball
12-05-2008, 21:06
Ся ше спиш като преродена :D

elsy
12-05-2008, 21:08
Ако изобщо спа тая вечер 8-)

UnaBletoLoVeU
12-06-2008, 10:39
В 9 клас аз и една приятелка правихме презентация на тема "Неумиращата легенда за Рая" и една голяма част от доклада беше точно за NDE. Клипчето също беше станало изключително сполучиливо, но за жалост не съм сигурна дали ги пазя. Ако да, и ако някой има интерес ще ги постна тук.

elsy
12-06-2008, 16:04
UnaBletoLoVeU, ще се радвам, ако все още ги пазиш и ги постнеш тук! :)

BallFace, благодаря много за книгите! :)



Аз ще дам линкове с разкази на хора, които са преживели това, което описах в началото, ако някой се интересува :)

Относно 'прегледа на живота' (http://nde-bg.net/life-review/)
ПБС на българка (http://nde-bg.net/blog/bulgarian-woman/)
Още разкази (http://nde-bg.net/blog/category/famous/page/3/)
Деца, преживели ПБС (http://nde-bg.net/blog/children-ndes/)



И едно видео, което ме впечатли... (http://www.youtube.com/watch?v=zcxSigXdDBw)

miminia
12-06-2008, 16:10
Г-жата ми по физика сподели с нас ... след тежка операция
и трудно излизане от упойка , алергична към нея
е можела да се гътне! Та за тези неща дали виждаш светлина
или почваш да си спомняш нещо .. тя каза ,че чувството било цветно ;д
в смисъл такъв цветово го усещаш ... иди го разбери (:

elsy
12-06-2008, 16:33
Уау, много са интересни!Карат ме да се замислям...
Не спирам да ги чета.Браво, мерси... :)
За нищо... мен също ме карат да се замислям и честно казано промениха доста мнението ми за някои неща... :)

Bianca
12-06-2008, 16:36
Май не съм преживявала подобно нещо. :-D

Verszerzodes
12-06-2008, 23:44
ХИТЛЕР ЗА ВАС МАЛОЛЕТНИ ОТРЕПКИ!! И ВСИЧКИ НА КАФЕВО!!

Abbie_Broken
12-07-2008, 08:33
Да, вярвам. Чувала съм много такива истории, но не вярвах преди да ми се случи нещо такова на мен.

TheGirlNextDoor
12-07-2008, 09:36
..като малка се бях натровила с хапчета (то друг ми ги даде..абе случката беше доста нелепа) и аз си спомням как ми слагаха системите и лекарката помняи някакъв разговор.И като пораснах малко мама ми беше казвала,че до 3-тата система,която са ми сложили лекарите на са давали надежда,че ще оцелея :shock: ..и като казвам на мама,татко и другите,че помня как са ми слагали система те ми казват,че е невъзможно :shock: :shock:
..объркващо е :?

Verszerzodes
12-07-2008, 11:50
ХИТЛЕР ЗА ВАС МАЛОЛЕТНИ ОТРЕПКИ!! И ВСИЧКИ НА КАФЕВО!!Ех, тея лафове...класика.От някой батко ли си ги чул... :) Пумярче миналата година те скъсвхаа от гаври, НА тебе може да съм ти баща!!БОЛФЕЙС НА КАЛЕ!! МАЛЪК ШИБАН МУСТАК КОЛУМБИЕЦ!!

ScionOfStorm
12-07-2008, 12:12
ХИТЛЕР ЗА ВАС МАЛОЛЕТНИ ОТРЕПКИ!! И ВСИЧКИ НА КАФЕВО!!Ех, тея лафове...класика.От някой батко ли си ги чул... :) Пумярче миналата година те скъсвхаа от гаври, НА тебе може да съм ти баща!!БОЛФЕЙС НА КАЛЕ!! МАЛЪК ШИБАН МУСТАК КОЛУМБИЕЦ!!

от друга страна никой не може да има мустак като бате Милко 8)

UnaBletoLoVeU
12-07-2008, 12:13
..като малка се бях натровила с хапчета (то друг ми ги даде..абе случката беше доста нелепа) и аз си спомням как ми слагаха системите и лекарката помняи някакъв разговор.И като пораснах малко мама ми беше казвала,че до 3-тата система,която са ми сложили лекарите на са давали надежда,че ще оцелея :shock: ..и като казвам на мама,татко и другите,че помня как са ми слагали система те ми казват,че е невъзможно :shock: :shock:
..объркващо е :?

Олеле това ме подсети, че като бях на 3 се бях натровила със син камък. И имам някакви спомени за една тръба как докторът я иска от сестрата, как му я подава, как докторът ми я слага...никога не съм се замисляла, че може да съм преживяла нещо такова, но всъщност със сигурност е невъзможно да съм го видяла лежейки, защото всъщност дори не бях в съзнание :shock:

ПП. За клипчето-намерих го и сега го качвам, но нещо много се влачи...

TheGirlNextDoor
12-07-2008, 12:44
..като малка се бях натровила с хапчета (то друг ми ги даде..абе случката беше доста нелепа) и аз си спомням как ми слагаха системите и лекарката помняи някакъв разговор.И като пораснах малко мама ми беше казвала,че до 3-тата система,която са ми сложили лекарите на са давали надежда,че ще оцелея :shock: ..и като казвам на мама,татко и другите,че помня как са ми слагали система те ми казват,че е невъзможно :shock: :shock:
..объркващо е :?

Олеле това ме подсети, че като бях на 3 се бях натровила със син камък. И имам някакви спомени за една тръба как доктора я иска от сестрата, как му я подава, как докторът ми я слага...никога не съм се замисляла, че може да съм преживяла нещо такова, но всъщност със сигурност е невъзможно да съм го видяла лежейки, защото всъщност дори не бях в съзнание :shock:

ПП. За клипчето-намерих го и сега го качвам, но нещо много се влачи...

и аз помня тръба и как наливат вода(или нещо др) ..и като почна да разказвам и всички почват 'невъзможно ти не беше в съзнание' :shock:

LovEsIckk
12-07-2008, 17:59
Миналото лято бях на море с приятели в Слънчев бряг.. Та влязох в морето с една приятелка като се отцепихме от мястото където имаше хора,намирахме се там където нямаше нито един човек във водата,само един кей отстрани и аз понеже имам страх от дълбоко и викам да излизаме ама тя до като ме разбере водата ме завлече на 2-3 метра дълбочина,при които единствените ми спомени бяха че крещях под водата,тя се мъчеше да ме изкара и последното което видях беше пясъка отдолу и си казах до тук съм умирам няма смисъл повече да крещя..От там нататък спомените в близките 10 минути ми се губят,чувах само гласове не знаех къде се намирам,не виждах..просто не знам какво ставаше.Спасителя ме беше изкарал на плажа и след малко време започнах да идвам на себе си.Спасителя и приятелката ми бяха до мене и тя плачеше,бе беше доста кофти случка,завинаги ще ми остане..И между другото се случи точно на петък 13 :/

breathless
12-07-2008, 18:58
Преди 2,3 години се разхождах на село с майка ми и брат ми ..
И няк'ва немска овчарка тичаше към мен,
аз си мислех, че идва да ми се радва и тн. пък тя взе че скочи върху мен и почна да ме хапе по врата.
Та .. ако ме беше захапала маалко по силно .. ня'аше да съм жива..
Ся си седя с белезите, а кучто го обиха :? , понеже не беше нападало хора за пръв път ..

AFT
12-07-2008, 19:05
^ А нямаше ли светлина, животът ти на лента или нещо подобно??

Колкото повече чета истории за NDE, толкова по-съмнително ми се струва всичко. По-скоро хората си ги съчиняват или си въобразяват, че това им се е случило, за да не се страхуват толкова много от смъртта ( и те, и останалите, които им вярват ). Всичко, което казват, го има по филми, книги и не знам какво още, та има от къде да черпят вдъхновение за 'случилото' им се. Ама няма и лошо де. Хубаво е човек да вярва, че след смъртта има нещо красиво там и т.н. Самата аз не вярвам, че след като умреш просто заспиваш завинаги. Може би отиваш на Марс. ;д

UnaBletoLoVeU
12-07-2008, 19:18
Според мен има разлика от "на крачка от смъртта" до "на крачка от смъртта". Това, че за секунда си се разминал с бясно движеща се кола и, че това, че куче те е захапало на милиметър от жизнено-важна артерия се различава с това, че за секунда са те спасили в някаква тежка операция, примерно :) Правете тази разлика, моля. В единия случай си се разминал с бедата за малко, а в другия се бориш с нея и си на крачка от смъртта и това е много по-реално от "Ох, ако бях избързала секунда..." (което според мен е равно на "Ох, ако нямаше гравитация...")

Rebellion_Angel
12-07-2008, 20:07
На мен ми се случи нещо подобно веднъж, ама нямаше бяла светлина и нищо подобно.

Беше лято и бяхме с съученици на хотел с минерален басейн. Цяла сутрин бях киснала в басейна, а водата беше страшно топла и менерална на всичкото отгоре. После отидох да се изкъпя, а една приятелка си седеше в стаята. Докато бях в банята се почувствах много зле, почна да ми причернява и да залитам. И друг път ми се беше случивало и си казах че ще отмине. После ми се губят моменти, но помня кръв. Изпуснах душа, за да осъзная от къде е тая кръв, а се движех толкова бавно. Имах чувството, че водата течеше толкова бързо, а аз като си протегнах ръката, сякаш я протягах години. И всичко беше размазано. После помня силна болка в задната част на главата и всичко стана черно. Тука наистина не помня какво стана, но помня само, че много ме болеше. Болеше ме главата, тялото, ръцете, краката и всичко ми тежеше, и как тежеше само. Крайниците ми се бяха вдървили, и тежаха като олово и всичко се размазваше все повече и ставаше черно. После си казах, че не мога да остана там и тогава наистина не помня. Затворих с очи и след това болката спря и всичо беше много меко. Даже се чувстваш добре. Ама след това видях че съм в сиво море, езеро? не зная, ама над мене имаше сиво небе, и плувах в сиво море и потъвах надолу и там ставаше черно. А най-интересното е, че бях напълно спокойна и се чувствах добре. После изведнъж се чу писък и някой ми викаше името. Сепнах се и се изправих. Бях на леглото, увита с хавлия и мигах на парцали, а една приятелка беше вече в някакъв шок и говореше несвързано. В момента в който си отворих очите , всичко почна пак да ме боли. Приятелка ми каза, че съм излезнала сама от банята, вече съм била увита в хавлия, кракът ми е кървял, извикала съм за помощ и после съм припаднала на леглото. После извикаха медицинската сестра, това го помня. Измери ми пулса и каза че е много слаб и си говореха, ама не следях за какво става дума, защото плекалено много ме болеше тялото и главата най вече. Паднала съм по гръб. После ми казаха, че съм киснала в банята вече два часа, ама не им се сторило подозрително, защото аз по принцип си кисна в банята по много време. После дойде лекар и каза, че кръвното ми паднало 60 на 90 и съм си ударила главата лошо, ама всичко е наред. От тогава насам ми се вие свят много често и понякога имам чувството че пак припадам.
Не мога да си го обясня случилото се. Още повече, че нищо не си спомням от това как съм излезвала от банята. Помня, че като потъвах във водата и нищо не ме болеше, а като се сепнах от писъка болката пак започна.

elsy
12-08-2008, 16:59
Според мен има разлика от "на крачка от смъртта" до "на крачка от смъртта". Това, че за секунда си се разминал с бясно движеща се кола и, че това, че куче те е захапало на милиметър от жизнено-важна артерия се различава с това, че за секунда са те спасили в някаква тежка операция, примерно :) Правете тази разлика, моля. В единия случай си се разминал с бедата за малко, а в другия се бориш с нея и си на крачка от смъртта и това е много по-реално от "Ох, ако бях избързала секунда..." (което според мен е равно на "Ох, ако нямаше гравитация...")
Мда, така е, но все пак и те принадлежат към ПБС, просто не са толкова как да го кажа... 'сериозни', може би... въпреки, че не е точната дума... та затова някои са достигнали едва до 1-2-3 етап от преживяването...

Все пак е интересно всеки да сподели :)


А за историята на Rebellion_Angel ... :shock: :shock: ... ужас...

chelsea
12-08-2008, 18:22
майка ми е била в клинична смърт доста време , 6-7 минути, не знам точно, и лекарите кажи-речи и я отписали вече от света на живите. разправяше ми ебати чудесиите :shock:

ReBeL
12-08-2008, 18:33
аз имах подобна случка в 8ми клас .. отидохме с една съученичка на посещение на едно момиче, което го оперираха от апендисит .. и след часовете седяхме при нея, приказвахме си обаче аз усетих, че ми става много зле и им казвам,че отивам да пийна малко вода и станах. В този момент ми причерня и имах чувството,че главата ми е като отсечена, много болеше и съм припаднала .. свестих се на едно легло в болницата и около мен имаше много лекари и сестри и всички викаха, тичаха напред - назад и ми правеха нещо .. но нито разбирах какво казват, нито пък усещах какво ми правят , погледнах си ръката и видях ,че е много бяла почти синя и тогава чух една лекарка да крещи "Сърцето й спира" и затворих очи... Не знам колко дълго време съм седяла така, нищо не усещах, сякаш не бях част от вселената, сякаш нямах тяло , сякаш бях едно нищо... не съм виждала никви бели светлини и т.н. Събудих се и видях до леглото ми да седи съученичката ми и тя плачеше. Попитах я защо плаче, а тя каза,че сърцето ми е било спряло за 5-6мин и съм била в нещо като клинична смърт ... Минаха толкова години, но като се сетя за това преживяване и ми е много странно и малко страшно ... :(

5StaR
12-08-2008, 19:15
Toва е възможно, но всички тука се изкарахте такива хора..
1во. Това, че сте били с упойка - не значи, че душата ви е излезнала от тялото, а просто сте бълнували( действието на упойката )
2ро. 3/4 от историите нямат нищо общо.. И аз съм падал и съм имал сътресения, ама "душата" си ми е стояла в тялото... също и вашата
3то. Може да сте били в шок. Иначе казано мозъка блокира, остава само инстинкта ... действаш, но не осъзнаваш какво става...

gabi_94
12-08-2008, 20:04
ами 2ри клас ходех на уроци по плуване и басейна беше много дълбок. Госпожата си спомням че ме остави замалко сама и каза че отива до тоалетната, остави едно момиче(по-голямо) да ме пази. Момичето си говореше с нейни приятелки и не ме гледаше мн мн. Аз се държах за стените на басейна понеже нямах дъно и се изпуснах явно. Усетих че потъвам и не можех да поема въздух, не можех да изплувам, не чувах нищо освен туптенето на сърцето ми и пред очите ми минаха картини от живота ми, никой не ми помагаше, щото в басейна беше пълен хаос, каката, която ме пазеше явно бе зачезнала, по едно време усетих някаква остра болка в дробовете и нещо си мислех, но не знам какво, нещо гледах ама пак не помня какво , после вече не помня. Осъзнах се чак когато бях на скамейката на басейна и над главата ми се бяха струпали толкова много деца. Ръцете на госпожата бяха на дробовте ми и ме гледаше уплашено. Изплюх вода, но пак ме боляха дробовете и цялата бях посиняла и ми беше адски студено. После ми казаха че някакво друго момиче, което се връщало да си вземе джапанките и била с дрехи даже скочила и ме извадила. Аз я видях де, благодарих и, не изглеждаше на повече от 13,14г. Добре че беше тя. Направо не моха да осъзная кво точно стана - споменът обаче ми изплува в съзнанието и чак настръхвам като си спомня. Оттогава ме е страх да ходя на дълбоко - в басейн или на море, вече мога да плувам доста добре, но ме е страх, не мога да го преодолея.

Бяла светлина не видях, но съм сигурна че видях нещо странно и не мога да се сетя какво, просто ми изчезна от паметта, картини от живота ми обаче наистина видях, майка ми, бащ ми, неродената ми още сестра, в корема на мама. Изобщо много странно изживяване беше.

DimovB
12-08-2008, 20:39
Живот след смъртта има, само че не за този който е умрял.

elsy
12-13-2008, 07:46
^Точно и аз я четох темата преди 2-3 дни и ми направи впечатление това...

После явно заспах...обаче виждах и усещах сичко,и чувах всички...се едно аз бях лампата някак си отгоре виждах сичко....А това е защото съм припаднала от загубата на кръв и защото упойката ме е хванала мн малко...И видях как пъхаше в мен предметите усещах сичко усетих как изстърга матката ми с онзи предмет дет нз точно как се казва...кюртажа усетих....После виждах кфи ли не неща се едно съм мъртва..мислех си за някфи нереални неща за които никога не съм си мислела виждах и чувах някфи ужасни неща и бях в една количка такава висока в коридора пантофите ми бяха върху мен...като някой парцал...И исках да се помръдна да стана...говорех си сама...казвах някфи наща от сорта "с какво го заслужих това,какво толкова направих" и виках "мама" щото майка ми беше на 1 етаж...,а аз мислех,че умирам и исках да я видя за последно ей така...