PDA

View Full Version : Въпрос към хората в 12 клас-схващате ли стериометрията



NaskoKaulitz
12-06-2008, 08:16
По математика разбирате ли задачите от стериометрия?Ние скоро имаме класна и няма човек в класа, който да може една задача да реши, и всички знаем че ще имаме двойки.Обаче на мен един приятел ми каза, че ще ми ги обясни и няма да имам 2, ама аз се съмнявам да схвана нещо....

tOniTyy
12-06-2008, 13:03
По математика разбирате ли задачите от стериометрия?Ние скоро имаме класна и няма човек в класа, който да може една задача да реши, и всички знаем че ще имаме двойки.Обаче на мен един приятел ми каза, че ще ми ги обясни и няма да имам 2, ама аз се съмнявам да схвана нещо....
Аз съм 12клас и мога да ти кажа, че и аз нищо не разбирам.И нашето класно ще е върху този материал.. и нз какво ще правя, преди седмица правихме контролно върху тези задачи и има само една 5 в класа, всичко друго 2 и 3 .. е аз имам едва 3 :( ...И мооя клас не ги чатка.. кофти задачки са си... :lol: :shock:

therichbitch
12-06-2008, 14:18
az puk sum 11 klas i q razbiram :D:D:D
e kva e taq tema samo da pita6 dali nqkoi razbira stereometriqta,pone zadai nqkuv ? ta da ne izkara6 pone 4ista zwei-ka

ProstoAz
12-06-2008, 15:47
Стереометрия ние учихме в 11 клас... :-o
Извади си формулите от учебника и се помъчи да решиш някоя задача. Призмите и пирамидите не са толкова сложни (щом и аз бях успяла да реша една задача на контролното).

Boyd
12-06-2008, 16:47
Най-напред се научи как се казва точно раздела! Пише се стереометрия!

След като сте толкова малоумни и не можете да заместите по 1 формула 4 числа и да ги сметнете, кой ви е виновен?! Не могли нищо да схванат - ми няма да можете докато не се опитате.

В моя клас има няколко петици само. Всички си решават задачите без грешки, без да учат и без да преписват! Елементарно е!

В условието са ти дадени всички необходими неща, само се замества! Това, което се учи в училище не е висша математика, за да трябва да се мисли толкова много. Само смятане е!

Diam0nD
12-06-2008, 16:52
А бе не е толкоз лесно ... трябва да можеш да си представяш нещата в пространството ... на мен това ми е трудно ! 1 път научиш ли се да виждаш работите ,никакъв проблем ... както казаха 2 формули и 4 теореми е цялата работа :D

NaskoKaulitz
12-06-2008, 17:09
Момчето ми обясни за пирамидите, и го схванах горе долу, ама да видим на класната колко ще имам :D бях се примирил че ще имам две, ама сега има надежда за 3 :grin: :grin: :grin:

ArTanDra
12-06-2008, 17:23
Най-напред се научи как се казва точно раздела! Пише се стереометрия!

След като сте толкова малоумни и не можете да заместите по 1 формула 4 числа и да ги сметнете, кой ви е виновен?! Не могли нищо да схванат - ми няма да можете докато не се опитате.

В моя клас има няколко петици само. Всички си решават задачите без грешки, без да учат и без да преписват! Елементарно е!

В условието са ти дадени всички необходими неща, само се замества! Това, което се учи в училище не е висша математика, за да трябва да се мисли толкова много. Само смятане е!

Елементарните задачи се решават така. Ела да ти дам някоя задача от 3то ниво да видя колко е просто ?! Ако контролната ви е наистина на лесните задачи от стереометрията е срамно, но ако си 12 клас и сега я учите, значи е само основното от тези задачи и не сте се задълбочавали не виждам никакъв проблем .. да не говоря, че по простите задачи всичките са еднотипни.

Boyd
12-06-2008, 19:34
Елементарните задачи се решават така. Ела да ти дам някоя задача от 3то ниво да видя колко е просто ?! Ако контролната ви е наистина на лесните задачи от стереометрията е срамно, но ако си 12 клас и сега я учите, значи е само основното от тези задачи и не сте се задълбочавали не виждам никакъв проблем .. да не говоря, че по простите задачи всичките са еднотипни.

В профилирани гимназии с математика се учи 3-то ниво - да! Но аз съм в езикова и карам математика по 2 часа на седмица. Все пак се предполага, че щом си влезнал с профил математика, значи я разбираш и ти е интересна!

Реално погледнато само математика и български език ги уча на български, така че си прави сметка дали уча 2-ро, 3-то или пето ниво на математика.

therichbitch
12-07-2008, 22:03
Най-напред се научи как се казва точно раздела! Пише се стереометрия!

След като сте толкова малоумни и не можете да заместите по 1 формула 4 числа и да ги сметнете, кой ви е виновен?! Не могли нищо да схванат - ми няма да можете докато не се опитате.

В моя клас има няколко петици само. Всички си решават задачите без грешки, без да учат и без да преписват! Елементарно е!

В условието са ти дадени всички необходими неща, само се замества! Това, което се учи в училище не е висша математика, за да трябва да се мисли толкова много. Само смятане е!
are samo da ti kaga 4e vis6ata matematika e po- lesna ot taq deto se u4i v u4ili6te i 4e stereometriqta ne e samo zamestvane na 4isla
a ako v tvoq klas samo 5ci i 6ci ima samo moga da si predstavq kvi debilni zada4i vi davat i vie si mislite 4e imate prostranstveno mislene

Schneeflocke
12-08-2008, 02:47
Елементарните задачи се решават така. Ела да ти дам някоя задача от 3то ниво да видя колко е просто ?! Ако контролната ви е наистина на лесните задачи от стереометрията е срамно, но ако си 12 клас и сега я учите, значи е само основното от тези задачи и не сте се задълбочавали не виждам никакъв проблем .. да не говоря, че по простите задачи всичките са еднотипни.

Дай ми на мен, че ми е любопитно. В училище пропуснахме стереометрията и минахме направо на аналитична геометрия(много си я обичам).http://anikaos.com/0014-whiteusagi/kaos-whiteusagi01.gif

thegirl90
12-08-2008, 12:35
Виж този саит
http://content.e-edu.bg/course/view.php?id=141
има формули и решени задачи

therichbitch
12-08-2008, 19:45
Елементарните задачи се решават така. Ела да ти дам някоя задача от 3то ниво да видя колко е просто ?! Ако контролната ви е наистина на лесните задачи от стереометрията е срамно, но ако си 12 клас и сега я учите, значи е само основното от тези задачи и не сте се задълбочавали не виждам никакъв проблем .. да не говоря, че по простите задачи всичките са еднотипни.

Дай ми на мен, че ми е любопитно. В училище пропуснахме стереометрията и минахме направо на аналитична геометрия(много си я обичам).http://anikaos.com/0014-whiteusagi/kaos-whiteusagi01.gif
е да ма тебе поне сигурно са ти я предавали като хората аналитичната /макар че зависи кой ти е предавал де и кога си завършила/,защото ако е този мил учител ,който на мен ....значи едва ли ти е най- силната страна :D:D:D
P.S. za6toto predpolagam ot koe daksalo si bila de ne za drugo :D

BlindedAngel
12-08-2008, 19:51
Аз пропуснах почти целия втори срок като бях 12 клас :D Даже не знаех че се е учило такова... :?

ThereIsNoWayOut
12-08-2008, 19:54
Единственото хубаво нещо на стереометрията е , че няма кой знае с какво да те изненадат , защото възможните идеи за задачи са много по малко от колкото при планиметрията , където може да те забутат на майка си в .... , всичко друго е супер нещастно , трябва да можеш да си представяш нещата в перспектива и след като построиш правилно конструкцията , трябва да си много зле да не успееш да си я решиш. Най-трудно е да построиш задачата , след това е лесно.Аз съм в математическа и уча второ ниво , но на последното контроллно имах задача от изпит в УАСГ (планиметрична ) и никой неможа да я реши , докато стереометрията се решаваше по-лесно ( беше си от текущия материал). Иначе човека по-горе , който каза че пирамидите и призмите са лесни ... ако имаш впредивди правилна триъгълна или четириъгълна пирамида .. да , но си нямаш и идея какви лайна може да имаш ..

Desir3
12-09-2008, 06:19
Абеее..който ми каже, че стереометрията е само заместване на числа по "прости" формулки направо няма акъл..ХхХХАхах...Вярно, че призмите и пирамидите може да са лесни, ами разните му там двустенни ъгли и ТТП? Мани бегай...шитня пълна. Аз утре имам кнасна на същите простотии, дано се справя ;)

Schneeflocke
12-09-2008, 07:19
е да ма тебе поне сигурно са ти я предавали като хората аналитичната /макар че зависи кой ти е предавал де и кога си завършила/,защото ако е този мил учител ,който на мен ....значи едва ли ти е най- силната страна :D:D:D
P.S. za6toto predpolagam ot koe daksalo si bila de ne za drugo :D

За Herold ли си говорим?

ScionOfStorm
12-09-2008, 08:45
^ аз имам един Херолд немец от даскалото си, говоря за Първа немска, да не говорите за там?

Иначе съм супер зле по стереометрия, ама на мен геометрията като цяло ми куца. Имам 5 2 2 и някакси ще трябва да докопвам 4, няма как :)

Schneeflocke
12-09-2008, 09:30
^ аз имам един Херолд немец от даскалото си, говоря за Първа немска, да не говорите за там?

Аз точно за него говоря, за нея още не знам. А ти кой клас си?

Ще я оспамим темата, ама тя и без това не блести със смисъл....http://anikaos.com/0024-angelstar_kaos/angelstar-kaos010.gif

ScionOfStorm
12-09-2008, 10:13
хахаха, карай да минава бе ;)

12ти клас съм сега, Херолд ми беше изпитващ за влизането в шпраха, сега преди няколко дни както сигурно знаеш бяха масовките за дерзаене за дипломката. Смениха някои от немците с олигофрени според мен, ама не е особено моя работа. Особено нашата...

А пък комисия ми беше Фехнер, ахах ;д

kawaii, emoticons, schneeflocke-chan ;)

Schneeflocke
12-09-2008, 10:25
хахаха, карай да минава бе ;)

12ти клас съм сега, Херолд ми беше изпитващ за влизането в шпраха, сега преди няколко дни както сигурно знаеш бяха масовките за дерзаене за дипломката. Смениха някои от немците с олигофрени според мен, ама не е особено моя работа. Особено нашата...

А пък комисия ми беше Фехнер, ахах ;д

kawaii, emoticons, schneeflocke-chan ;)

Kyaaaa, mitsuketaaaa. *found an anime-fan from ex-school* Arigatohttp://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikablee.gif ЛС?http://anikaos.com/0024-angelstar_kaos/angelstar-kaos089.gif

therichbitch
12-09-2008, 17:00
е да ма тебе поне сигурно са ти я предавали като хората аналитичната /макар че зависи кой ти е предавал де и кога си завършила/,защото ако е този мил учител ,който на мен ....значи едва ли ти е най- силната страна :D:D:D
P.S. za6toto predpolagam ot koe daksalo si bila de ne za drugo :D

За Herold ли си говорим?
to4no za nego si govorim da :D
mislq 4e e nedopustimo u4enik da re6ava zada4ite na daskala

Schneeflocke
12-09-2008, 19:01
to4no za nego si govorim da :D
mislq 4e e nedopustimo u4enik da re6ava zada4ite na daskala

Аз го предпочитам пред Цанева. Веднъж тя ни каза: "Ако на вас ви се учи, колкото на мен ми се преподавам, можем всички заедно да си ходим вкъщи." И доста пъти си съкращаваше часовете. Предимството й беше, че другият клас знаеха задачите за матурата предварително. Ама пак нашия изкара по-високи оценки(да се изфукам - забърсах 15). А ти кой клас си?

therichbitch
12-09-2008, 19:07
to4no za nego si govorim da :D
mislq 4e e nedopustimo u4enik da re6ava zada4ite na daskala

Аз го предпочитам пред Цанева. Веднъж тя ни каза: "Ако на вас ви се учи, колкото на мен ми се преподавам, можем всички заедно да си ходим вкъщи." И доста пъти си съкращаваше часовете. Предимството й беше, че другият клас знаеха задачите за матурата предварително. Ама пак нашия изкара по-високи оценки(да се изфукам - забърсах 15). А ти кой клас си?
11 klas sum sega ti koi vipusk si?

Schneeflocke
12-09-2008, 19:15
11 klas sum sega ti koi vipusk si?

2008. Скоро завърших.http://anikaos.com/0014-whiteusagi/kaos-whiteusagi02.gif

strong
12-11-2008, 15:05
Математиката (в частност и стереометрията) е наука, която се отдава на мн малко хора... :)

butty
12-12-2008, 09:28
хмм.. стереометрия.. честно да си кажа не я обичам много. Нашето класно мина, не беше трудно, даже изобщо не беше трудно. Ако вникнеш малко повече в материала, може да се разбере всичко. Аз съм в езикова гимназия и учим 2 часа седмично математика, но отделно имаме 4 часа профил, които аз си избрах пак да са математика, но там учим съвсем други неща.
Аз като цяло предпочитам алгебра пред геометрия ;)