PDA

View Full Version : Какви гримове имате?



MoMoXiXi
12-06-2008, 12:47
Здравейте :)

Темата е ясна - какви гримове имате?(Не кремове, гелове, а сенки, моливи..) Това може би е тема за тези, които обичат да се гримират..Питам , защото аз имам 2 цвята сенки, черен молив, черна спирала, безцветен гланц и фон-дьо-тен и ми се ще да си поиграя малко с цветовете, да си купя нещо.... та се чудих какви неща предпочитате - примерно имаше едни блестящи дебели моливи, като сенки се нанасят, или по-матови.. какво има във вашият несесер за гримове (или там където си ги държите :D )! :-) :)

Goddess
12-06-2008, 13:09
Ох, всякакви. :-D
Имам няколко нюанса пудри, един фдт (ама не ползвам), перли, руж, около 5-6 черни молива (ама ползвам 2), не знам, сигурно 20 гланца - само купувам :-D и повечето са все розови, имам един на Eveline - с ботокс ефект, по-безцветен, един кафяв и един червеникав, другите са розови.Спирали имам 2 само, а сенки много рядко ползвам, но имам 3-4 палитри (някои са с по 2 или 3 цвята само).И 2 очни линии имам.

MoMoXiXi
12-06-2008, 13:11
А перлите за какво са?

Goddess
12-06-2008, 13:15
А перлите за какво са?
Вместо руж. :) Попринцип се позлват и като бронзанти, но моите са си матови, не блестят. Ружа ми блести много хубаво на слънце, ама сега си ползвам повече перлите. :)

Undying
12-06-2008, 13:39
Ами в момента в несесера си имам 2 коректора-един течен,и един твърд,1 фон дьо тен,1 пудра,4 палитри със сенки + 1 сенки,които са само в черно,5 четки за гримиране,1 перли,3 вида руж,2 спирали,2 молива за очи,1 очна линия и няколко червила и гланцове,но аз ползвам предимно балсами за устни.

co0L_gIrL
12-06-2008, 13:43
Ох.. болна тема.. аз понеже имам и сестра.. Представете си какво е вкъщи.. Имаме едно шкафче, което е претрупано.. Отделно в 2 несесера имаме прибрани гримове които никой не ползва.. И .. миналия месец изхвърлихме 17 спирали защото никой не ги ползва... И сега сигурно имаме още толкова ако не и повече..

Biskfitka
12-06-2008, 14:05
ооо ми един руж,1коректор, три спирали, четири молива, четириии различни вида сенки,в които преобладава розовото 8-) ,5-6 гланца, една очна линия и май тва само 8-)

BrokenInnocence
12-06-2008, 14:50
Един черен молив, една черна спирала, фдт,които се използва само в екстремни ситуации и няколко гланца. Това е.

_sladyrche_
12-06-2008, 17:39
1 черен молив, 2 бели молива, 4 спирали и 3 или 4 гланца 8)

taNcheto93
12-06-2008, 17:52
Около 5 гланца, балсам, 5 фдт, 1 пудра, спирала, черен молив,коректор и сенки които не ползвам :D .

YourFavoriteMistake
12-06-2008, 18:58
еми 7-8 черни молива, 3 очни линии, 4 спирали, 9-10 други цветни молива, 1 молив за устни, които са като червило, 7 червила, 12 гланца, 2 коректора- твърд и течен, 2 фдт, 2 блестящи безцветни пудри, още 3 пудри- 2 компактни и една прахообразна, един трицветен руж, 5 палитри сенки, отделно 2 сенки стик, едни течн, едни двуцветни и две трицветни сенки, една палитра с две червила и две сенки, лаковете не ми се броят и няколко балсама. 8-)

stop_looking_at_me
12-06-2008, 19:13
хммм...
ами от всичко по достатъчно... :)
5 фдт-ни, 8 пудри, 3 коректора, няколко бронзъра, 2 блясъци (contour, highlighter), мнооого ружове (моята слабост), няколко цвята моливи (за очи, устни, вежди), спирали, много сенки които май само си ги събирам в последно време без да ги ползвам много много, гланцове, балсами, червила... като преобладава светло розовото и другите телесни, неутрални цветове аааа и червеното, но това го слагам само като съм на сцена и безцветни...

за цялата тази мания е виновна сестра ми

kat4enceto
12-06-2008, 19:25
1 черен молив, 1 спирала, 1 пудра, 1 ФДТ, 1 кръгли сенки които са два цвята, 1 палитра, 1 молив 3в1, 1 очна линия, 1 твърд коректор, 1руж, 1 перли.

Rofl4e
12-06-2008, 20:45
имам 1 пудра,2 ФДТ 1,крем пудра,3 спирали,сенки с 4 цвята,сенки с 6 цвята,и с над 12 цвята,2 черни молива,очна линия руж перли 2-3 гланца 2 червила.. ;) :lol: :lol: :lol:

Sensuality
12-06-2008, 21:00
1 черен молив,2 спирали ,2 фон дьо тен-а,1 пудра,която изключително ряяядко използвам,5,6 гланца,1 кутийка перли и 1 руж,1 палитра със сенки с мнооого цветове,1 коректор,1 блясък за лице,2 балсама за устни май е това :-D

sweetsunshine
12-06-2008, 21:51
Искам да попитам перлите запушват ли порите и само на скулите ли се нанася?Значи аз попринцип си ползвам течен коректор,но ако си купя едни перли мога ли да ги слагам в/у коректора и запушват ли порите?

Иначе имам 3 спирали(Estee Lauder,Kanebo,Maybelline0define-a-lash),2 течни сенки(Clinique),1 сиви сенки(Bourjois),едни които са 2 цвята и тъмно червено червило(Estee Lauder),едни които са 3 цвята(Нивеа),1 зелен молив за очи(Seventeen),1 кафяв,1 течен коректор на Манхатън,гланц на Нивеа,гланц на Мейбълин и още 1 на Мейбълин,един вазелин на Нивеа(ако почнат да ми се напукват устните),Едно червило,Термална вода на Авен,Сухи кърпички с мирис на лимон,безцветен лак за нокти,Кристали за коса на БиоФарма,Фон дьо тен на Clinique и май това има в несесера ми :D

А също така искам да попитам за минералните пудри(забелязах,че има такава на Лореал,Артдеко,МаксФактор и Лумене) та кажете подходящи ли са за моята възраст почти на 14 съм след 1 месец ги правя и кои минерални пудри са по-добри на прах или твърди и моля ако някои е използвал минерална пудра да сподели мнението си за нея! :)

Goddess
12-06-2008, 22:31
Искам да попитам перлите запушват ли порите и само на скулите ли се нанася?Значи аз попринцип си ползвам течен коректор,но ако си купя едни перли мога ли да ги слагам в/у коректора и запушват ли порите?

На скулите, да. Не запушват порите. :)

sweetsunshine
12-06-2008, 22:37
^ супер,значии ще си купя,а иначе някоя добра марка и ориентировъчна цена може ли да ми препоръчаш?и цветовете само в кафевите нюанси ли са?нещо не съм на ти в тази област :D

Мерси предварително :-)

o0ps
12-06-2008, 22:45
В къщи има много гримове, все пак сме три жени, но аз не позвам кой знае колко, въпреки че съм си накупувала доста. Спирали само в черно - около 3; пудри, фон дьо тени и коректори има около 5-6; едни перли; черни моливи - 4; имам един дебел молив-сенки; 3 палирти със сенки и 1 малки - тъмно сиво, светло сиво и бяло; червила, гланцове, лакове и подобни - много и във всякакви цветове.

carinaNebula
12-07-2008, 00:13
Не обичам да се гримирвам,но имам едни сенки,перли,три гланца за устни,три спирали - в кафяво,черно и лилаво,молив за вежди и уста..май е това.

stop_looking_at_me
12-07-2008, 04:26
Искам да попитам перлите запушват ли порите и само на скулите ли се нанася?Значи аз попринцип си ползвам течен коректор,но ако си купя едни перли мога ли да ги слагам в/у коректора и запушват ли порите?

А също така искам да попитам за минералните пудри(забелязах,че има такава на Лореал,Артдеко,МаксФактор и Лумене) та кажете подходящи ли са за моята възраст почти на 14 съм след 1 месец ги правя и кои минерални пудри са по-добри на прах или твърди и моля ако някои е използвал минерална пудра да сподели мнението си за нея! :)

има ги кафеви, които са бронзъри и се слагат по челото, скулите, носа и леко на брадичката.... или с други думи там където лицето ти изгаря по принцип от слънцето
има и розови... те са като руж и се слагат само на скулите

минералните пудри са хубави... според мен всичко минерално е хубаво. Имам ружове и едни сенки които са уж минерални..... и няколко пудри. Тея евтините не ги знам колко са добри... само на Ревлон съм ползвала, но не ми харесаха... но другите ми на Sheer Cover са хубави, стига да не си ги поръчаш от тях (пращат ти ги всеки месец и ти взимат пари от кредитната карта дори да не ги искаш), а ги купиш от някой магазин. Вече в България, това не знам къде ще стане. Също така на Bare Escentuals продуктите са само минерални и са хубави, аз нямам нищо тяхно....
Това че си на 14 няма значение... говори се че тези минералните са по-хубави от другите продукти... не запушват порите, не трябва да се изпъпчваш от тях и примерно ако заспиш с тях защото си много изморена няма проблеми... :) Но пък ти е малко рано за толкова много гримове, но щом искаш... пробвай. РАзбира се, трябва да имаш хубава четка за пудра... ама като ти казвам хубава, не тея от Avon..... Трябва да е пълна, закръглена или тъпа от горе... просто да има много "косми" ахахха и да е мекичка и да си я миеш редовно, това не означава че трябва да е супер скъпа, просто да внимаваш какво купуваш, защото аз така си бях взела една от Avon и металната част със "космите" се отдели от дръжката и трябваше да я хвърля, ама това беше като бях начинаеща, вече знам :) С друго не можеш да я нанасяш тази минерална пудра и пак трябва да внимаваш хубаво да я нанесеш защото се натрупва и ако прекалиш си като торта меко казано и не пада... ако имаш въпроси питай. Винаги се радвам да помогна на начинаещи.

sweetsunshine
12-07-2008, 11:19
Ами аз не искам да си поръчвам,защото може да не улуча цвета и така нататък иначе видях много хубави които се поръчват.Значи най-вероятно ще си купя другата година като отида в Германия,че има хубави парфюмерии,които зареждат със хубави марки а цените им са добри като за хубава козметика.До 40 евро бих дала за такава пудра.

Ами кои марки имат хубави бронзьори?

Goddess
12-07-2008, 11:52
^ супер,значии ще си купя,а иначе някоя добра марка и ориентировъчна цена може ли да ми препоръчаш?и цветовете само в кафевите нюанси ли са?нещо не съм на ти в тази област :D

Мерси предварително :-)
Ми има всякакви.Моите бяха с кафеви и розови топчета, ама махнах розовите. :-D
Иначе не са от скъпите - на Catherine Arley около 6 лева са.
Бях си ги взимала просто така, ама се оказаха хубави. :)
Иначе и от Avon има бронзиращи - и те са хубави.Ама не помня колко струваха - май 20. (там са само кафяво - оранжеви, няма как да объркаш цвета. :Д )

hottie
12-07-2008, 12:04
Имам няколко палитри сенки, 1 черен молив, 2 спирали, очна линия, руж, фон дьо тен, пудра, гланцове.
Но се гримирам много малко, така че не всичко употребявам толкова много. Най-често си слагам черен молив и спирала. Останалото е за по-специални случаи. Не обичам да се мацотя.

VilleBaby
12-07-2008, 13:29
имам 1 фон дю тен , но него не го ползвам...имам 3-4 черни молива , 2-3 спирали , 3 пудри , балсами за устни на нивеа имам 6-7 , а гланцове...не знам 8-) около 10-15 са сигурно в момента ползвам на орифлейм един с касис и един с няквии горски плодове :D сенки...имам няколко палитри , но ряядко ползвам...1 руж имам май... и др не се сещаам :)

LovEsIckk
12-07-2008, 16:46
Имам 2 фон дьо тена от които ползвам предимно само 1-я,имам пудра,коректор,3 гланца,1 червило и 1 балсам за устни ,перли,2 ружа,2 очни линии,4 молива за очи-зелен,черен,сив,бял,имам и молив за вежди,2 спирали, 4 палитри сенки..тва е май общо взето :)

MoMoXiXi
12-07-2008, 16:52
А може ли още едно въпросче... :oops:
За какво са различните видове четки на спиралите - има някои по-тумбести, някои вдлъбнати, някои изкривени... ето някои снимчици:
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/08/14/t_6082005.jpg
http://www.malkitaini.com/imc/Lash%20Architect%203-D%20Dramatic%20Mascara.jpg
http://www.impalacosmetics.com/images/140pix/19_B_spirala.jpg
http://www.nonblond.com/mambo/images/stories/Articles/loreal.jpg

taNcheto93
12-07-2008, 17:05
А може ли още едно въпросче... :oops:
За какво са различните видове четки на спиралите - има някои по-тумбести, някои вдлъбнати, някои изкривени... ето някои снимчици:
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/08/14/t_6082005.jpg
http://www.malkitaini.com/imc/Lash%20Architect%203-D%20Dramatic%20Mascara.jpg
http://www.impalacosmetics.com/images/140pix/19_B_spirala.jpg
http://www.nonblond.com/mambo/images/stories/Articles/loreal.jpg
Някои правят миглите ло дълги, някои ги правят по обемни и тн
А аз искам да ви попитам, някой ползвал ли е тези ФДТ http://beautycosmetic.biz/popup_image.php?pID=930 , http://beautycosmetic.biz/popup_image.php?pID=928 . Какво ще кажете за тях? :)

BeBsItO
12-07-2008, 17:15
Номерът не е в количеството , а в качеството. Дори по скоро не качеството на продукта( въпреки ,че е мн важно) а качеството на нанасянето...... т.е уменията на гримьора :)

Иначе имам: 5 черни молива повечето на Ейвън
1 розов-за устни, 1 черен за вежди,един двоен -бяло и кафяво, и още един двоен -черно и сиво , и последно един лилав на Ейвън.....с четчица за размазване на края.

Едни сенки на Голдън ролс....голяма палитра (вършат перфектна работа) ,една спирала на Ейвън черна и една друга пак на Ейвън -лилава на Колар ...,5 гланца от кафяв до розов,1 фон дьо тен,1 пудра, 1 коректор ,5 червила-пак като гланцовете....розави и кафяви..... Очна линия-черна,брукат за очи :) АА и една палитричка мн зладко зелено.....маслени сенки :)

LovEsIckk
12-07-2008, 17:44
Някои правят миглите ло дълги, някои ги правят по обемни и тн
А аз искам да ви попитам, някой ползвал ли е тези ФДТ http://beautycosmetic.biz/popup_image.php?pID=930 , http://beautycosmetic.biz/popup_image.php?pID=928 . Какво ще кажете за тях? :)
Тоя на Golden Rose е отвратителен ! Другия не съм го ползвала и нямам мнение .. ;]

stop_looking_at_me
12-07-2008, 18:46
А може ли още едно въпросче... :oops:
За какво са различните видове четки на спиралите - има някои по-тумбести, някои вдлъбнати, някои изкривени... ето някои снимчици:
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/08/14/t_6082005.jpg
http://www.malkitaini.com/imc/Lash%20Architect%203-D%20Dramatic%20Mascara.jpg
http://www.impalacosmetics.com/images/140pix/19_B_spirala.jpg
http://www.nonblond.com/mambo/images/stories/Articles/loreal.jpg

с правите и с връхчетата, като на първата снимка, можеш да стигнеш миглите в ъгълчетата на очите. Втората е ясно, че щом нямаш връхче, ще ти е малко трудно. Третата, нямам си на идея, има много странни форми спирали, примерно тая http://www.kissandmakeup.tv/pehne%20yess.jpg Някои компании дори си ги патентоват, защото уж всичко зависело от формата а не формулата. Четвъртата я имам, любима ми е, но трябва да знаеш как да я нанасяш. Едната страна, бялата се нанася първо (то за това пише step 1) оставаш го да изсъхне и чак тогава нанасяш step 2, но внимателно защото ако сложиш много и ги сплъстява и стават прекалено дълги. Така че ако си начинаеща, ти препоръчвам първата.

zvezdichkaaa
12-07-2008, 19:23
Миии ся не ми се брой,така че по памет:
1 фдт,1 пудра,3 сенки,3 спирали,черен молив,2 ружа,2-3 червила(който не ползвам просто събират прах),гланцовет ам 1-2,и 3-4 балсамчета(за устните само балсам ползвам,понеже ми се напукват през зимата,иначе-не)ии 1 перли.Естествено повечето то нещата не ползвам всекидневно само фдт и може би малко руж ии ако се сетя спирала.

bloodyF
12-07-2008, 21:46
фон дьо тен-1 на Ревлон
пудри-2..едната на Ревлон с бляскавите частици ,другата на Manhattan антибактериална
руж-Лореал
перли- на avon
моливи за очи -3 черни от avon
моливи за устни-2 пак от avon (:
червила- (: 2-3 на Мейбълин
гланцове- на Мейбълин
сенки- в различни нюанси няколко на Bourjois и едни в огромна кутия
спирали-L'Oreal Telescopic Clean Definition

Boot
12-10-2008, 12:03
1 фон дьо тен -
2 черни молива
1 червен (по принцип е за устни, но аз правя една много яка врътка с него на очите си)
3 спирали - една синя и две черни
2 червила
3 гланца
3 балсамчета за устни
1 палитра сенки и по една кутийка с бели и черни
1 очна линия
и руж

Обаче рядко използвам повече от спирала и балсамче/гланц

chelsea
12-10-2008, 12:45
имам точно 1 коректор, 1 черен молив, 1 спирала и няколко гланца и балсамчета.
друго не ми трябва:)

yozito
12-10-2008, 14:09
:razz:

l0v3
12-15-2008, 14:23
Fon du ten,pudra,ruj,moliv za o4i,spirala,glanc,balsam,senki i migloizviva4ka :D :D

Liglichkb
12-15-2008, 14:41
И трите шкафчета са ми пълни.Къде по една чанта къде по друга :D

gabri3lla
12-15-2008, 17:43
......................

ValzZi
12-15-2008, 18:11
хмм..един черен молив-вече почти не го ползвам
фондьотен-и него така,,
коректер-той си е винаги със мен
спирала-и тя така
2-3гланца от които ползвам един..когато не духа вятър
черни сенки..естесвено всеки ден!! разни др сенки..не си падам общо взето по козметиката..естественото е най-красиво..грозните да му берат грижите :D :-)

Zaharinka
12-15-2008, 18:16
2 фон дьо тена
2 палитри сенки
2 молива
3 очни линий
3 гланца
4 спирали
1 пудра


Някой беше писал миглоизвивачка-от кога е гримм 8-) 8-)

sladka__droga
12-15-2008, 18:24
Един Фон дьо тен,две спирали,два черни молива за очи,една очна линия,сенките са ми от до ... абсолютно всички възможни цветове 8-),пудра имам ... ама е на привършване ... гланцове ... един с цвят ,, и три-четири безцветни за омекотяване на устните :-).

Kras4eto_lp
12-15-2008, 19:12
1 пудра,1 блясък за лице,2 спирали, 3 палитри сенки,2 кремообразни сенки,2 черни молива,2 балсама за устни,1 коректор,9 гланца и 2 червила :P Ежедневно ползвам само пудра,молив и спирала :) И гланц като не ме мързи :D

Madn3s5
12-15-2008, 22:53
Няколко черни молива,няколко спирали..1 светло кафяв молив за устни,гланцове (не знам колко) сенки (не знам колко) пудри в няколко нюанса,перли в 2 нюанса,фдт, очна линия (която ползвам супер рядко) маслени сенки,коректор.. и някой други неща които не се сещам..

от изброените ползвам ежедневно фдт,пудра (или перли) черен молив и спирала :)