PDA

View Full Version : Аман от тази злоба и завист



Doriss
12-06-2008, 20:16
До гуша ми дойде от тези надути, високомерни и тъпи гъски в групата ми. Опитвам се максимално добре да се държа с всички, дори ме избраха за отговорник на групата понеже, само аз съм била най-отговорна и не съм била вятърничева. По време на лекциите имаше 2-3 дни, в които бях с около 38 градуса температура и беше немислимо да отида... казах си, че въпреки всичко трябва да ида... но родителите ми ме спряха и ми казаха да си остана в къщи, от колежките съм си щяла да препиша. Както и да е... започна ни сесията, аз трябваше да си взема лекциите, които пропуснах и всички ме зауспокояваха че всичко го има в учебниците и нищо ново не са взимали. Да, ама не - на няколко от изпитите имаше неща, които за пръв път ги виждах. А "добрите" ми колежки прилежно си имаха допълнителните лекции които са им ги дали лекторите в онези дни, в които съм отсъствала. Като ги попитах, защо всички са си мълчали като гъски, а не са ми казали... не получих никакъв отговор а ехидно изражение... Единствения човек, на когото можех да разчитам се отказа да учи понеже по сходни на моите причини, не сколаса да взема 2-3 изпита.
Като че ли им доставя неимоверно удоволствие да те мачкат и да ти се присмиват... без дори да се замислят, че при следващите изпити въпросният "отговорник" ще им го върне тъпкано. Казваха, че в училище са най-хубавите години - изживях 12 годишен кошмар, който се радвам че приключи... След това ме зауспокояваха, че в университета нещата ще са други... всичко стана още по-зле. Какво да правя вече?!

Mi6inka
12-06-2008, 20:45
не си мисли че света ще се оправи... навсякъде е пълно с тая злоба... бъди над тея неща... не се впрягай че някой искал да те прецака.. това се случва доста често така че.... ще намериш истинските хора ,когато не ги търсиш,когато не очакваш нищо от никой...

akinom
12-06-2008, 20:54
да не ти пука.

taNcheto93
12-07-2008, 08:04
Ще ти прозвучи банално, но не им обръщай внимание. Тази злоба я има в училище, в университета, в работата - навсякъде и това няма да се промени. Ако това ще те накара да се почувстваш по-добре върни им го, но по този начин няма да постигнеш нищо :)

strong
12-11-2008, 18:55
Хораааа, живеем в АБСУРДИСТАН!!!Нищо не ме учудва в тая лайняна "държава"! :x :-x

shokoto91
12-11-2008, 19:52
говори с лекторките а не със "колежките" ти или искай някой от по горен курс да ти даде записки

teenems
12-12-2008, 13:20
а ти мен питаш ли ме ?

Jumbie483
12-12-2008, 15:26
Такъв е живота.
Просто им го върни тъпкано и си готова.. Не позволявай нахалници, които мислят, само как да стъпчат някои и да са на по-високо ниво, да те изолират по такъв начин. Бъди винаги първа и хич да не ти пука за тях...

Millen4ety
12-12-2008, 15:34
единственият извод, който можеш да си направиш е да не се доверяваш много... пълно е с такива хора... аз съм имала и имам приятелки, които преписват всичко от мен, после преписват и от учебника допълнително.. накрая аз съм билата тъпата... а това, че са те прецакали е чиста човешка злоба.. просто си направи извод за тях... няма как.. някои хора просто са си родени гадни и подли... :-o