PDA

View Full Version : АНТИДЕПРЕСАНТИ !!!



cappy123
12-06-2008, 23:11
Според вас помагат ли хапчетата, говоря примерно за антидепресантите ??? Или те не ни позволяват да се борим сами с проблема ???
Всеки ли на когото му го предпишат, наистина има нужда от тях ?
Дали наистина можем да се справим без такива хапчета, даже и да си мислим, че имаме малка нужда от тяк !?! Само на тях ли трябва да разчитаме.. ??? :(

preichetoy
12-06-2008, 23:14
Помагат! Не ти решават проблемите, разбира се, но те правят по-устойчив. Но въпреки тва, само от теб зависи как ще се справиш.

jghgh
12-06-2008, 23:21
Нашата психоложка ни идваше на свиждания и каза че са много модерни, но влияят пагубно на човешката психика (душа!)
Помагат ти да се справиш с депресията, лошото настроение, но те правят и безчувствен, безрадостен, бездушевен.
Тя го описа : "...дори котката си не можеш да прегърнеш, забравяш да обичаш!"

И аз винаги съм била на мнение че една болна душа е по-добре да поеме по по-трудния път - справяне сама, или разговори с психолог, сеанси, всякакви такива полезни неща, които в крайна сметка са и трудни.. кое по-напред да се реши, пък нали те карат да се обръщаш към миналото.. все гадни неща.. но по-полезни отколкото лесния път на хапчетата, антидепресантите... боклуци пълни!

Pliok0019
12-06-2008, 23:28
Аз съм вземала антидепресанти преди време. Не ми влияеха по някакъв особен начин. Всичко е доста преувеличено. Има и различни видове - по силни, по слаби...Благодарение на тях се чувствах добре, докато бях в труден период. изпитвала съм чувства, но имах спокойствие и добър сън. Нищо не ми е пречило да обичам, например.

techCandy
12-07-2008, 09:04
Антидересантите са омагьосан кръг, пиеш ги и не ти пука, като ги спреш
депресията се засилва още повече. Намери начин да се справиш сама с проблемите си.

Abbie_Broken
12-07-2008, 09:29
Помагат! Не ти решават проблемите, разбира се, но те правят по-устойчив. Но въпреки тва, само от теб зависи как ще се справиш.

+1 ... Обаче аз съм пила др хапчета които помогнаха и вс си ме итересува колкото преди и обичам колкото преди. нямаше странични ефекти.

preichetoy
12-07-2008, 11:45
Аз съм вземала антидепресанти преди време. Не ми влияеха по някакъв особен начин. Всичко е доста преувеличено. Има и различни видове - по силни, по слаби...Благодарение на тях се чувствах добре, докато бях в труден период. изпитвала съм чувства, но имах спокойствие и добър сън. Нищо не ми е пречило да обичам, например. Да... +1

Christ
12-07-2008, 12:06
attention whores

ScionOfStorm
12-07-2008, 12:34
ае, често можеш и без да взимаш такива глупости да се справиш...

ама така като гледам как всяко заглавие ти е с по 10ина !!!!!!!!!, може и да ти трябват.

LINKNOT
12-07-2008, 13:32
Я по-добре кажи каква е причината да прибегнеш до такива лекарства? :-o Училище,любов,семейство?

cappy123
12-07-2008, 15:07
ае, често можеш и без да взимаш такива глупости да се справиш...

ама така като гледам как всяко заглавие ти е с по 10ина !!!!!!!!!, може и да ти трябват. хх мерси за остроумното ти изказнаве, без да знаеш причината за тези лекарства !!! :P

cappy123
12-07-2008, 15:08
Я по-добре кажи каква е причината да прибегнеш до такива лекарства? :-o Училище,любов,семейство?

Ами лекарството ми е предпинасо от психиатър !!!

Но аз и преди съм пила, но от друг тип и ми помогнаха наистина..Чувствах се по-спокойна !!!

TellMeYourName
12-07-2008, 15:19
взимай хероин, заеби ги тия... :lol:

Seducti0n
12-07-2008, 16:25
Ели, кво ти има бе мацко?
Това, че дадено лекарство ти е предписано от психиатър не означава, че на всяка цена трябва да го пиеш.Консултирай се и с друг специалист.
Не са си шега работа тея неща, пият се с нужда!

cappy123
12-07-2008, 16:36
Ели, кво ти има бе мацко?
Това, че дадено лекарство ти е предписано от психиатър не означава, че на всяка цена трябва да го пиеш.Консултирай се и с друг специалист.
Не са си шега работа тея неща, пият се с нужда!

Ам понеже тя ми каза, че имам разстройство на настроенията и за това ми ги предписа !!! :(

Seducti0n
12-07-2008, 16:46
Разстройво на настроенията, да приемам ли, че означава рязка промяна в настроението?
Ако предположенията ми са вярни, има начини да си помогнеш сама, без да се тъпчеш с лекарства. :wink:

cappy123
12-07-2008, 16:49
Разстройво на настроенията, да приемам ли, че означава рязка промяна в настроението?
Ако предположенията ми са вярни, има начини да си помогнеш сама, без да се тъпчеш с лекарства. :wink:
Да,това означава !!! :(

Еми имам нужда от повече положителни емоции !!! :(

Seducti0n
12-07-2008, 17:08
Лекарствата няма да ти ги набавят тези положителти емоции, ако ти сама не откриеш начин да ги получиш.
Усмихвай се, оценявай и се радвай на малките неща от живота, имай по-оптимистичен погед към бъдещето, независомо от това, че да речем ти е кофти настроението в даден момент...
Всичко опира до теб самата, всичко е в твоята глава!

ScionOfStorm
12-07-2008, 17:16
мацко, както и да ти е името

това всеки пубер го има малко или много. и аз много често си сменям настроенията и това понякога ми влияе кофти, ама чак анти-депресанти? втф..

jghgh
12-07-2008, 17:19
^ за 20 минути съм имала цяла гама от настроения, моля ти се

освен това, нали знаеш че който и да отиде на психиатър все му измислят диагноза?

психиатрите са pointless...
само психотерапевтите и психолозите признавам (не знам доколко основателно..)

AFT
12-07-2008, 17:20
Имам чувството, че хората ( най-вече тинейджърите ) напоследък само си търсят причина, за да се тъпчат с антидепресанти и всяки други такива 'щастливи хапченца'.
А психиатрите винаги ще те изкарат малко сбъркан, та те самите не са много в ред..

ScionOfStorm
12-07-2008, 17:25
Имам чувството, че хората ( най-вече тинейджърите ) напоследък само си търсят причина, за да се тъпчат с антидепресанти и всяки други такива 'щастливи хапченца'.


Bull'z eye!

Мила, и аз съм така често. Мисля знаеш.. :) (макар че ти се лъжеш, че не се меня ;д)

cappy123
12-07-2008, 17:27
Лекарствата няма да ти ги набавят тези положителти емоции, ако ти сама не откриеш начин да ги получиш.
Усмихвай се, оценявай и се радвай на малките неща от живота, имай по-оптимистичен погед към бъдещето, независомо от това, че да речем ти е кофти настроението в даден момент...
Всичко опира до теб самата, всичко е в твоята глава!

Много си права !!! :-)

LINKNOT
12-07-2008, 20:44
Съветът ми е да четеш повече книжки. Те са идеален хармонизатор за душата. Отделяй повече време за себе си и за вътрешното си спокойствие - излизай сама,ако трябва. Слушай музика сред природата,разходи Шаро (ако нямаш такъв,а обичаш животните - набави си). Усмихвай се. Понякога и в най-мъчните моменти усмивката успокоява,от личен опит го казвам. Рисувай! Дай воля на въображението си. Съчини история,прочети я на приятел,публикувай я.
Дишай дълбоко. Животът е ценен,а ти си късметлийка,че го имаш! Всички сме такива щастливци по дяволите! Живей,защото ти е отредено,живей,защото е прекрасно! :)