PDA

View Full Version : Как да се преборя с чувството за малоценност?



Bianca
12-07-2008, 10:52
Здравейте. Обичам едно момче. Мисля, че любовта е взаимна. Обаче аз се подценявам прекалено много. Постоянно ме измъчва въпросът, достойна ли съм за него, заслужавам ли го. Страх ме е, защото това може би ще попречи на отношенията ни в бъдещ план. А просто не мога да се отърва от това чувство за малоценност, каквото и да ми говорят останалите, най-вече той. Имам супер ниското самочувствие. А наистина го обичам, не знам какво бих правила без него.
А това тъпо чувство постоянно ме гризе ли, гризе.. :? Ако можете да ми дадете някакъв съвет как да се справя, би било добре. Дори да не ми дадете съвет, просто с тази тема искам да споделя това, което ме мъчи от толкова време насам.

pandelka
12-07-2008, 10:54
Еми .. нз как може да ти помогнем..за да почувстваш нещата по друг начин.Това зависи от теб! :)

MakeMeFeel
12-07-2008, 10:59
Еми наистина зависи от тебе .. Пребори се със себе си ..

hgfh
12-07-2008, 11:00
Задавала ли си си въпроса от какво е породено това ниско самочувствие?!
ще ти задам още един въпрос а защо смяташ че не си достойна за него ?

ще ти кажа само едно: Когато едно момче се влюби в теб ще е заради това което си .Тоест ще те приеме такава каквато си .. щом те харесва и изпитва същите чувства значи няма от какво да се притесняваш ;)

xpici
12-07-2008, 11:09
Задавала ли си си въпроса от какво е породено това ниско самочувствие?!
ще ти задам още един въпрос а защо смяташ че не си достойна за него ?

ще ти кажа само едно: Когато едно момче се влюби в теб ще е заради това което си .Тоест ще те приеме такава каквато си .. щом те харесва и изпитва същите чувства значи няма от какво да се притесняваш ;)

+1 :)

midle
12-07-2008, 11:18
Задавала ли си си въпроса от какво е породено това ниско самочувствие?!
ще ти задам още един въпрос а защо смяташ че не си достойна за него ?

ще ти кажа само едно: Когато едно момче се влюби в теб ще е заради това което си .Тоест ще те приеме такава каквато си .. щом те харесва и изпитва същите чувства значи няма от какво да се притесняваш ;)

+1 :)

+1

hottie
12-07-2008, 11:55
Аз бях в същата ситуация с моето момче в началото на връзката ни. Достойна ли съм за него? Достатъчна ли съм му? Всичко ли му давам? Какво му липсва, от кой би си го взел и т.н.
Това ме убиваше вътрешно и колкото и да ми повтаряше и показваше, че ме обича и че би направил всичко за мен това не ми помагаше.

Как се отъврах от това чувство не знам... с времето просто! И както каза мацката по-горе, не забравяй, че е избрал теб за това което си!

babity
12-07-2008, 14:13
Това чувство ми е изигравало лоша шега не веднъж или два пъти. Даже напоследък стигам дотам, че накрая ме молят за едно нищо и никакво кафе и аз пак отказвам, защото мисля, че съм под нивото на другите и един вид ще е унизително да се покажат с мен. Явно не мога да ти дам съвет как точно да се оттървеш от това чувство, но в едно съм сигурна - колкото по - бързо се справиш с него, толкова по - добре за теб.

Bianca
12-07-2008, 14:37
Благодаря на всички за отговорите. Всъщност ще се постарая да се променя заради него, защото той държи на това. Дано нещата се оправят с времето.

MissBianka
12-07-2008, 14:48
защо трябва изобщо да се чудиш дали си достойна за него? ако и той има чувства към теб значи си ! пък и не можеш просто да кажеш дали си достойна за някой, всичко е въпрос на вкус или те харесва или не . вместо да се затормозяваш с такива мисли по - добре помисли кои са предимствата и достойнствата ти.което те поставя над другите и кои твои качества според теб са добри. и щом имаш толкова ниско самочувствие просто измисли нещо да го подобриш- направи нещо различно с външността си или пък започни да се интересуваш и да се занимаваш с нещо с което не си до сега.

и запомни че хората не можем да си поставяме такава оценка каквато правиш ти за себе си... че какво толкова велико е направил за света той , че да се определяш като "недостойна" за него

NeverTheSame
12-07-2008, 15:04
това,което трябва да знаеш,е че щом той е с теб,значи има защо..
просто се отпосни и започвай да си набиваш мисълта,че си нещо повече от това,за което се мислеш

айде успех.. :-)

akinom
12-07-2008, 15:46
по едно време и аз бях така.. ще ти отмине бързо :)

soul1199
12-07-2008, 15:51
pomisli,za6to toi te obi4a?kakvo e nameril v teb?i 6e vidi6,4e ima za6to,pogovorete vse pak i toi moje da ti pomogne :)

nicolepcd
12-07-2008, 15:55
Ами той пък да не е Бог, че да не го заслужаваш :) Всички сме хора на първо място, а това, че имаш ниско самочувствие може би е в следствие от тва, че в момента преживяваш нещо ново и непознато ;) Като свикнеш, мисля че нещата ще се оправят :)))

Bianca
12-07-2008, 17:37
Не знам. Нямам впредвид, че е Бог, но е мил, добър, красив, всеотдаен! А постоянно си мисля, че не го заслужавам заради това, което е. И още по-тъпото е, че искам да се променя заради него, но не мога, по дяволите. :(

beiho
12-07-2008, 18:39
Това нещо ме измъчва също, обаче си обещах заради връзката да пожертвам тези безсмислени мисли и вярвам,че ще проработи :-o :(

UnHappyy
12-07-2008, 18:51
Хмм...понеже си влюбена и го издигаш в някъф пиедестал,и ти си струва че е твърде хубав за теб.....н0 не е така !!На първо място за един човек е да има правилна преценка за себе си ,да си знае цената както се казва..знаеш ли защо е важно ,за да не оставяш другите да те тъпчат като се опитват да ти внушат ,че са повече...и за да избегнеш да се чустваш по този начин...тфа е вредно за връзката ,защото само можеш да почнеш да го ревнуваш и обсебваш....просто си кажи "Аз съм тфа което съм ,не мога да стана друга или да накарам някой да ме харесва-той или ме харесва или не"....а щ0м той ти го показва..вярвяй в себе си .. ! :)

OpenedSky
12-07-2008, 18:54
по едно време и аз бях така.. ще ти отмине бързо :)

ммм тук не съм съгласна много , защото има хора на който не им минава бързо ... :oops: и не знам каква е рецептата за по - високо самочуствие ,защото аз съм в същото положение и не се чуствам сигурна , решена да предприема нещо , защото винаги ми се струва ,че ще е тъпо (или моето държание е тъпо и недостойно за яките хора около мене ...) просто очаквам деня ,в който ще се събудя и ще осъзная колко ценен човек съм ,и че има хора, за който знача нещо ... : )))

zaraaa
12-07-2008, 18:55
Задавала ли си си въпроса от какво е породено това ниско самочувствие?!
ще ти задам още един въпрос а защо смяташ че не си достойна за него ?

ще ти кажа само едно: Когато едно момче се влюби в теб ще е заради това което си .Тоест ще те приеме такава каквато си .. щом те харесва и изпитва същите чувства значи няма от какво да се притесняваш ;)

+1 :)

+2

Bianca
12-08-2008, 14:50
Благодаря на отговорилите. :)

DiScOnEcTeD
12-08-2008, 15:09
ми ако не пробваш как ще разбереш :) :) :) :)

melllisssa
12-08-2008, 16:23
ами дай да го обърнем и по другия вариант.. той дали пък е достоен за теб?!Виж ти сама ако не вярваш във себе си и във възможностите си и другите няма как да те обедят в това,така като имаш чувство за малоценност и то се набива на очи "лъхаш" неувереност,едва ли си нещо по-долу от тего,той щом е с теб значи обича теб и това което правиш,знай че няма стойки и смотаняци,има ги ама то е пунта мара,не ти казвам да го раздаваш ПримаДона а да бъдеш на едно ниво с него нито по-долу нито над него...бъди себе си има достатъчно други хора и премахни ниското самочуствие 8)