PDA

View Full Version : "първи и единствен" vs изживяна младост?



kukavshtica
12-07-2008, 17:45
имам 2 основни проблема като очаквам повече отговори на втория понеже решението на първия никой освен мен не може да намери...така, та значи има едно момче което адски много ме обича. Доказвал ми го е много пъти и съм сигурна в неговите чувства НО, но не съм сигурна в моите. Не знам дали аз го обичам изобщо защото уж ми е първата любов. Обаче той учи далече и няма мн възможности да се виждаме. Чудя се дали го обичам или съм просто увлечена и ще ми омръзне, но за тази дилема никой освен мен не може да помогне. И тук идва вторият въпрос...не ми се иска той да е "първият и единственият". Някак си ми се иска първо да съм опитала с други, да изживея разочарования и надежди, а когато му доиде времето да бъда с истинският. Иска ми се да поживея преди да е станало твърде късно, а сега е времето да се държа не разумно, сега е момента да изживявам глупостите който ми идват на ум...и питам, толкова ли е ужасно да предпочета да изживея 1-2 разочарования и чак тогава да избера "единствената" любов защото съм я предпочела а не защото съм нямала др избор...

MaMkaMy
12-07-2008, 17:50
момиче ти си наистина много заблудена... как може да залагаш на тъмно? ти си мазохист! искаш болка :D:D:D

alkobalko
12-07-2008, 18:01
Да, за първия ти въпрос, отговор можеш да дадеш сам ти. но на мен не ми звучиш никак влюбена. Но ти сама ще прецениш какво да правиш с тази връзка.
А относно ранното обвързване- въпрос на личен избор и голяма доза късмет. Лично аз имам връзка от близо 4 години, първата ми, но въпреки това не съжалявам. Тя ми дава много, учи ме на много и не ми отнема възможността да живея. Това да "поживеем" ми звучи като оправдание да се правят глупости, за които после се съжалява. Връзката ми не ме е спряла да излизам с приятели, да се забавлявам, както всяко младо момиче, да имам лична свобода и да се развивам нормално, както искам. А това, че не съм минала през ръцете на цифра момчета, не ме прави по-задръстена и недоживяла.

kukavshtica
12-07-2008, 18:05
е и това го има, така си е...обаче какво ще стане ако някой ден погледна назад и съжалявам няма ли постоянно да си мисля "ами ако..." и няма ли да дойде време когато някой ще ми обърне внимание и аз ще хукна след него не от любов а от любопитство...

zaraaa
12-07-2008, 18:08
е и това го има, така си е...обаче какво ще стане ако някой ден погледна назад и съжалявам няма ли постоянно да си мисля "ами ако..." и няма ли да дойде време когато някой ще ми обърне внимание и аз ще хукна след него не от любов а от любопитство...

Живей живота си така както ти го разбираш и както на теб ти се иска :)

moon_flower
12-07-2008, 18:10
Зависи от ситуацията.Ако наистина обичаш някого много,няма да искаш да "поживееш" и да имаш много връзки.

OpenedSky
12-07-2008, 18:20
пожией си защото и аз наскоро осъзнах че да се забавляваш и свободата са двете най ценни неща който човек притежава , докато един ден не срешнеш човека без който не можеш ... А аз като те гледам не си го срещнала :)))

kukavshtica
12-07-2008, 18:34
е...той ми каза че няма да ме чака...каза ми че ако не е сега няма да е никога...ама ох...и аз вече не знам...

alkobalko
12-07-2008, 18:39
е...той ми каза че няма да ме чака...каза ми че ако не е сега няма да е никога...ама ох...и аз вече не знам...
Ти на колко си и той на колко е?

kukavshtica
12-07-2008, 18:45
аз 18 той 20...

alkobalko
12-07-2008, 18:47
аз 18 той 20...

По принцип 20 год. не са никак малко и е нормално момчето да иска по-сериозни отношения. Още повече, че той те обича.
В случая проблема май е, че ти не си сигурна в твоите чувства. Когато обичаш истински не си задаваш такива въпроси.
Изясни си чувствата и реши какво да правиш.

LiRRRa
12-07-2008, 18:52
Да, за първия ти въпрос, отговор можеш да дадеш сам ти. но на мен не ми звучиш никак влюбена. Но ти сама ще прецениш какво да правиш с тази връзка.
А относно ранното обвързване- въпрос на личен избор и голяма доза късмет. Лично аз имам връзка от близо 4 години, първата ми, но въпреки това не съжалявам. Тя ми дава много, учи ме на много и не ми отнема възможността да живея. Това да "поживеем" ми звучи като оправдание да се правят глупости, за които после се съжалява. Връзката ми не ме е спряла да излизам с приятели, да се забавлявам, както всяко младо момиче, да имам лична свобода и да се развивам нормално, както искам. А това, че не съм минала през ръцете на цифра момчета, не ме прави по-задръстена и недоживяла.

+1

Но ето положението:Той те обича.Ти го обичаш.Поне така се предполага и да кажем, че е така.
1.Ако ти го обичаш наистина - няма нито мислиш дали да приемаш или да отказваш предложение, нямаше да се чудиш и колебаеш дали да си поживееш още малко.
2.Ако той те обича наистина - ще те чака колкото трябва и колкото се налага....ако трябва завинаги.

Може да греша, защото не ви познавам лично все пак, но...и двамата не ми звучите "влюбени и напълно отдадени един на друг".И все пак решението си е твое, само внимавай и не тръгвай по лош път само заради заблуждението, че "така се живее". :wink:

beachy_bunny
12-07-2008, 18:54
офф поредната тема за " той ме обича .. аз не съм сигурна .. доказва ми го " ала бала ... ПОРАСТНИИИИИ и как по точно ти го доказва като ти купи една овяхнала роза от 1 лев и като ти каже " Мило обичам те , ти си ми всичко ... " е пък стига вече ...

alkobalko
12-07-2008, 19:00
офф поредната тема за " той ме обича .. аз не съм сигурна .. доказва ми го " ала бала ... ПОРАСТНИИИИИ и как по точно ти го доказва като ти купи една овяхнала роза от 1 лев и като ти каже " Мило обичам те , ти си ми всичко ... " е пък стига вече ...

Точно една подарена роза, била тя за лев, или откъсната от някоя градина, ще докаже любовта много повече от купищата подаръци. Всеки може да купи скъп подарък или такъв, който да изглежда така. Това обаче не означава автоматично, че те обича безумно. Най-обикновенното цвете, една мила дума и жест са много по-голямо доказателство от голите думи и мъжкарските прояви.

kukavshtica
12-07-2008, 19:03
офф поредната тема за " той ме обича .. аз не съм сигурна .. доказва ми го " ала бала ... ПОРАСТНИИИИИ и как по точно ти го доказва като ти купи една овяхнала роза от 1 лев и като ти каже " Мило обичам те , ти си ми всичко ... " е пък стига вече ...

ти май изобщо не ме разбра а?...дали го обичам или е, дали той ме обича и дали ми го доказва и показва...въпроса е друг...за ранното обвързване иде реч по скоро

huligankata
12-07-2008, 20:02
Ако наистина го обичаше, нямаше да си задаваш тоя въпрос, така че най - добре за теб е да си изживееш живота, защото е очевидно - приятелят ти не е момчето, с което искаш да прекараш живота си.

beiho
12-08-2008, 05:48
Остави го, преди да си го наранила още повече, казвам ти го, защото и аз не бих искал моята да не ме обича!!! Шибано е :x

MartiSSima
12-08-2008, 09:19
офф поредната тема за " той ме обича .. аз не съм сигурна .. доказва ми го " ала бала ... ПОРАСТНИИИИИ и как по точно ти го доказва като ти купи една овяхнала роза от 1 лев и като ти каже " Мило обичам те , ти си ми всичко ... " е пък стига вече ...

Виж сега ако на тебе ти подаряват "ОВЯХНАЛИ РОЗИ ОТ 1 ЛЕВ" то може би нейното момче явно е от останалите НОРМАЛНИ момчета.Не е важен толкова подаръка колкото думите и жестовете.Явно не би ти се разнежило и за миг сърцето ако ти подарят една розичка или каквото и да било друго цвете...Яд ме е на хора като теб който гледат на жестовете като нещо материално и изтъкано от солидна сума пари.Скапани материалисти!За тфа ще има теми по форумите той ми подари златен ланец ама иска секс кво да прая...ГРЪМНИ СЕ!

Относно темичката, мила репи първо какво искаш ти,сърцето ти!Друг няма кой да го направи и разбери че не може цял живот да се съмняваш ама да го направя или да не го направя.Идва един момент в който се налага да скочиш с главата надолу...Дали ще я разбиеш или няма това не мога нито аз нито някой друг от форума да ти каже но поуката и т.е най важното което ще направиш е че ще си ОПИТАЛА.Давай смело напред.Успех!