PDA

View Full Version : Съпричастни ли сте към бунтуващите се гърци?



mitternacht
12-07-2008, 19:48
Всички знаем какво става в момента там.Като чета новините, изглежда повечето коментиращи мислят, че е крайно вече нещо такова да се случи и тук.
Там причината са също (но много по-малки) социални ощетения на народа, а повода бе намерен много бързо.
Тук причини имаме безкрай.Няма спор по тази тема.
Въпреки, че там са от другия край на политическия лост (така да се изразя), на моя предпочитан, според мен постъпват правилно, като защитават своето мнение.Защитават го по ефективен начин.
Е?Какво мислите вие?

Diam0nD
12-07-2008, 20:08
не мисля ,че ни засяга много пряко и няма защо да сме съпричастни ... НО относно това ,че при нас има причини ... ами то 5 века са си причина и пак ,не всички се дигат на въстание ,нали ?! Прави си изводи колко от многото посетители на сайта ,посещават тази част на форума,а именно политика- 10-15 сме хахахаха ето колко са активните /макар и не винаги да съм съгласен с вас и позициите ви / хора . Е поне има някои :) Айде успех на гърците все пак ... дет се вика поне правят нещо по проблема си :D :D

BulgariaZaBulgarite
12-07-2008, 20:10
Това в клоаката България скоро няма да се случи, заради овчедушието на българите и робската психика. Гърците може и да са цигани, но поне са сплотен народ.

mitternacht
12-07-2008, 20:29
Сега се сетих и със студентите от Франция ли да бяха.... спрели някакво съвсем малко тяхно правомощие ония се вдигат на бунт!
Иначе, напълно сте прави! :)

InitialD
12-07-2008, 20:44
Това в клоаката България скоро няма да се случи, заради овчедушието на българите и робската психика. Гърците може и да са цигани, но поне са сплотен народ.

ХА!!!! :grin:

Valentin123
12-07-2008, 20:48
Майната им на гърците!

Schneeflocke
12-08-2008, 02:04
Защо не днес?

Защото няма кой.

Diam0nD
12-08-2008, 11:48
Сега се сетих и със студентите от Франция ли да бяха.... спрели някакво съвсем малко тяхно правомощие ония се вдигат на бунт!
Иначе, напълно сте прави! :) ahaha те там искаха не на всички студенти да ограничат правата ,а само на чужденците /тоест не емигрантите от африка де / и те се вдигнаха всички млади от предградията .... 1 месец опожаряват и бият и правителството клекна ! А това е Саркози ,дето хич не му минават номера /аз покрай френския в даскало дет учим даскалката ни разяснява и работи за франция и така хаха/ и те затова и го псуват в 2/3 от рап песните хахаха гърци ,французи ... всеки си гледа интереса ,но не и ние хахаха смешно е как само ние сме балъци ... не мислите ли ?!

MaLyKoLiU
12-08-2008, 22:36
Проблема ни на нас българите е, че сме страхливи и наплашени... седим и мрънкаме само по форумите, че политиците не си вършат работата... Еми нормално, вие бихте ли си вършили работата ако шефовете ви примерно не ви карат да я вършите и не ви следят, ами само ви плащат ? :?
Докато ние не ги накараме да си вършат работата и да не мислят само как да си напълнят джобовете, няма да се оправим.
Всички мрънкаме и се оплакваме, но когато някой предложи да се направи нещо, да се съберат (ако ще и 100 човека да са... от там се почва...) пред народното събрание в София или нещо подобно, всички му се смеят и го псуват... Е как ще ги накараме тъпите политици да си вършат работата докато им даваме да правят с нас каквото си искат и да ни тъпчат ? :?

kristo
12-15-2008, 13:37
Проблема ни на нас българите е, че сме страхливи и наплашени... седим и мрънкаме само по форумите, че политиците не си вършат работата... Еми нормално, вие бихте ли си вършили работата ако шефовете ви примерно не ви карат да я вършите и не ви следят, ами само ви плащат ? :?
Докато ние не ги накараме да си вършат работата и да не мислят само как да си напълнят джобовете, няма да се оправим.
Всички мрънкаме и се оплакваме, но когато някой предложи да се направи нещо, да се съберат (ако ще и 100 човека да са... от там се почва...) пред народното събрание в София или нещо подобно, всички му се смеят и го псуват... Е как ще ги накараме тъпите политици да си вършат работата докато им даваме да правят с нас каквото си искат и да ни тъпчат ? :?
ДА, бих си вършил съвестно и почтено работата и когато шефовете ми са буклуци и не си вършат тяхната... Ето това е най-големия проблем в мисленето ни всъщност...
Ти какво си мислиш, ще притиснеш до стената Станишев, Доган и Симо и те ще почнат да си "вършат" работата, хахаха. Ти нещо много си се заблудил/а май?! Не разбра ли, че с тая измет която ни управлява нищо хубаво няма да ни се случи ако ще всеки ден да ги натискаш, боли ги оная работа тях... Те си свършиха тяхната- окрадоха ни и се оядоха, а ние изядохме... да не казвам. С тея управници толкова, не бъдат ли изметена веднъж за винаги тази корумпирана и крадлива върхушка от властта в страната ни, нищо няма да се оправи ако ще да ги притискаш ама редовно. Това не е като във Франция да започнат стачки и Саркози да се съобрази с народа, тука сме в България, осъзнай... Тука мафията и държавата са едно цяло и да се прави "промяна"... как, ще сменим курвите в бардака и нещата ще почнат да се оправят... Не, трябва радикална смяна на политическия модел на управление, и политическия елит въобще, защото този "елит" е една мафия. Няма как от мафията да чакаш да те пожали.
Но ето, кой ни е крив сега, че 60-70% от българите ще идат да гласуват за Бойко Борисов, който е същия като Станишев и останалите? Как да настъпи съществена промяна с него, след като той е от същото котило като тях? Що не гласуваме един път за нормална партия, ами пак Бойковци и смешковци? Верно, можеби ще е малко по-добре при Бойко, но какво ни топли това малкото, трябва цялостна промяна... А все още има що годе читави политици и партии, които могат да се опитат на практика да променят нещо. Верно, и при тях със сигурност има и тъмна страна, то не може и да чакаме идеално, ама където ще са много по-добре от Станишев, Доган, Симо, Костов и Бойко Борисов взети накуп- ето, казвам конкретно кои визирам- Атака, ВМРО, БНС на Расате, не е ли по-добре те да са на власт, отколкото изброенитепреди това? Аз мисля, че определено те биха дали нещо много по-добро на България от изброените...
Ама да си приказваме приказки за бунтове и революции е смешно, със 1000 човека братче нищо не можеш да промениш, а само без да искаш да бетонираш статуквото такова, каквото е... Как си мислиш, че цяла България може да се събере на протест пред НС? Как става това? Примерно от Добрич искат да протестират, ама от Добрич до София са 500 километра сигурно, как да дойдат тея хора? Въпроса е всеки във своя град да може да се вдигне на протест, тогава ще има някакъв реален ефект, а не така както ти си мислиш, че цял народ може да се стече в София и в продължение на месеци да протестира пред Народното събрание... Дайте малко да бъдем реалисти преди да говорим какво ни се иска... То много неща ни се искат, ама?!

MaLyKoLiU
12-15-2008, 13:49
Извинявай, не ти прочетох целия пост защото ме домързя...
С бунтове и т.н. нямах предвид да ги притиснем да си вършат работата... то е ясно, че няма да си я вършат каквото и да направим. Особено за това време което им остава да са във властта ~6 месеца...
За атака няма да говоря... Волен вярно може и да направи нещо, но според мен болни мозъци като него не ни трябват във властта... Та той е по-гладен и от Борисов, което е още по-зле... :?
Ако тръгнем да им търсим кусурите на всички, то няма да остане за кой да се гласува... :-o

kristo
12-15-2008, 14:05
Извинявай, не ти прочетох целия пост защото ме домързя...
С бунтове и т.н. нямах предвид да ги притиснем да си вършат работата... то е ясно, че няма да си я вършат каквото и да направим. Особено за това време което им остава да са във властта ~6 месеца...
За атака няма да говоря... Волен вярно може и да направи нещо, но според мен болни мозъци като него не ни трябват във властта... Та той е по-гладен и от Борисов, което е още по-зле... :?
Ако тръгнем да им търсим кусурите на всички, то няма да остане за кой да се гласува... :-o
Еми именно, всеки си има кусури, ама къде къде по-добре е Волен от Бойко Борисов пък колкото и за луд да го обявяват всички... Няма да управлява бляскаво и перфектно, но ще е по-добре от Борисов и Тройната коалиция. То все някой трябва да се избере, ама точно Бойко Бирисов окончтателно се убедих, че няма да е с почти нищо по различен от Станишев, Доган и Симо, затова ВМРО, Атака или БНС могат да бъдат определено по-добра алтернатива от изброените, не казвам пак повтарям, че те ще са перфекти в никакъв случай...

Националист
12-15-2008, 14:16
Пак ще същото който и да се качи на власт ,освен БНРП. :)

kristo
12-15-2008, 14:24
Пак ще същото който и да се качи на власт ,освен БНРП. :)
Да, БНРП също ги включвам, съжалявам че ги пропуснах, но те не се ползват с особена популярност, уви... Малко хора са чували за доктор Иван Георгиев, а той наистина е читав човек. Но само една партия не може да промени нищо, нека не се заблуждаваме... Особено малки партии като БНРП.

Националист
12-15-2008, 14:29
Да така е Истината е ,че ние сами трябва да променим всичко ,като започнем от възпитаването и образоването на народа.

AbeLoshSam
12-18-2008, 10:45
българите си имаме достатъчно проблеми за да се притесняваме и за други държави... :?

kristo
12-18-2008, 11:14
Аа, още малко и щях да се "притесня" за една страна, която винаги е била и ще си остане изконен български национален враг, каквато е Гърция. Която ни е забивала нож в гърба при най-малка възможност и е грабила и продължава да граби всичко българско, както направи с имотите на стотици хиляди българи от Егейска Македония и Западна Тракия и не им ги е върнала.

mitternacht
12-18-2008, 12:55
Не бре, това беше малко метафорична тема.Щото сигурно е един-вид незаконно да питаш:
Пичове, искате ли да изринем ония свине мръсни от властта, както може да направят гърците.

Чета някаква новина, пребили момче във Варна.
Реакция ще има-нулева.

Понякога си мисля, че си го заслужаваме...

s1923
12-25-2008, 00:34
ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТГОВОР НА ПОЛИЦЕЙСКИТЕ УБИЙСТВА
Е ОБЕДИНЕНАТА СЪПРОТИВА

Още веднъж буржоазната демокрация разкри своето истинско лице, този път в Гърция. На 6 декември 2008г. в Атина полицията уби 16-годишния Александрос Андреас Григоропулос. Това убийство показва, че буржоазията не само напада демократичните права и свободи, но също така не се бои да убива открито, на улицата, синове и дъщери на нашите народи.
Заедно със задълбочаването на икономическата криза продължават да се засилват репресиите срещу работниците и трудещите се. Но смелият гръцки народ не прие покорно полицейското убийство и лявото движение в Гърция незабавно отговори по един боеви начин на полицейския терор, настоявайки за оставка на правителството. Протестните акции се разпростряха по цялата страна, те продължават и сега. Трудещите се маси и младите антифашисти смело излязоха на улиците, атакувайки правителствените сгради и полицейските участъци, окупирайки университетите и оставяйки училищата затворени. Гръцкото правителство, и без друго сблъскало се с политическа, икономическа и социална криза, сега обсъжда дали да не обяви извънредно положение в страната.
Нарушаването на демократичните права от страна на полицаи-убийци се случва не само в Гърция, но и в другите балкански страни, особено в Турция. След като полицията получи неограничено право да убива вследствие на т.нар. „Закон за правата и задълженията на полицията” от юни 2007г., броят на убийствата и нараняванията рязко нарасна в Турция.
Ние, Конференцията на балканските комунистически и работнически партии изказваме своята пълна солидарност с гръцкия народ, активно съпротивляващ се с всички сили срещу полицейския терор.
Ние категорично осъждаме убийството на младото гръцко момче, извършено от полицията и настояваме отговорните за това да бъдат наказани!
Ние призоваваме всички прогресивни, антиимпериалистически, революционни и комунистически сили да протестират срещу този акт на произвол и потисничество; да организират акции пред гръцките посолства в техните страни и да изразят своята солидарност с гръцкия народ, който с всички възможни средства се бори срещу престъпленията на буржоазната държава и иска справедливост.

Балканска конференция на комунистическите и работнически партии

Декември 2008г.

smeshnik
12-25-2008, 06:26
100% Съм съпричастен! Крайно време е и тука да стане нещо такова!
Започнаха да се оформят протести, не много хора отидоха на първия, ама на тоя на 14ти разбрах, че ще идват от Пловдив, Варна и т.н. леко, леко и ние започваме да възставаме!

hardkore_kejoal
12-25-2008, 12:02
Мани ги тия гърци! Некви леви клошари! НА КАФЕВООООО!!!

kristo
12-26-2008, 12:06
Мога да бъда съпричастен към Гърция за нещо само когато ни върнат заграбените български територии в Егейска Македония и Западна Тракия...

smeshnik
12-26-2008, 15:05
според теб кога ще стане това и по-важното - как?

mitternacht
12-26-2008, 16:37
Приятели, бях написал, че заглавието на темата е такова, защото няма как да е:"Айде да избием наще помияри, досущ както скоро това може да стане в Гърция".
На модераторите няма да им се стори благозвучно.

BulgariaZaBulgarite
12-26-2008, 16:53
Мога да бъда съпричастен към Гърция за нещо само когато ни върнат заграбените български територии в Егейска Македония и Западна Тракия...

Кристо, Гърците никога не ще върнат несправедливо заграбениете изконни български земи. Също така българите в Егейска Македония отдавна са асимилирани, и може би малцина са останали с българско самосъзнание. Пък тези, които заявяват, че са българи държавния апарат ги репресира.
Иначе съм съгласен с теб от предишни твои постове, където заяви, че Гърция винаги е била враг на България и е унищовала всичко българско.
Благодарение на гърците + братята им сърби, които използваха всякакви средства за денационализация на Македония, и унищожаваха всичко българско, днес македонска "нация" съществува.

kristo
12-27-2008, 15:56
Мога да бъда съпричастен към Гърция за нещо само когато ни върнат заграбените български територии в Егейска Македония и Западна Тракия...

Кристо, Гърците никога не ще върнат несправедливо заграбениете изконни български земи. Също така българите в Егейска Македония отдавна са асимилирани, и може би малцина са останали с българско самосъзнание. Пък тези, които заявяват, че са българи държавния апарат ги репресира.
Иначе съм съгласен с теб от предишни твои постове, където заяви, че Гърция винаги е била враг на България и е унищовала всичко българско.
Благодарение на гърците + братята им сърби, които използваха всякакви средства за денационализация на Македония, и унищожаваха всичко българско, днес македонска "нация" съществува.
Аз съм съвсем наясно че гърците са крайни националисти и шовинисти, уви за разлика от нас и си защитават "националния интерес", независимо дали се отнася за заграбени чужди територии като нашите или за изконно гръцки територии. Що се отнася до българите в Беломорието, напротив, официални данни отпреди 4-5 години показват, че там и в Западна Тракия има над 500 000 българи. Сега колко от тях са останали с българско национално самосъзнание след жестокия терор и репресии, не знам, няма и как да се разбере, защото Гърция, както и държавниците в Македония никога няма да позволят на българите свободно да се самоопределят като такива. Но все пак наскоро един гръцки министър-председател призна съществуването на българско малцинство в северна Гърция (по-точно казано южна България). Проблема обаче е най-вече в нашите държавници, които от едно 60-65 години са оставили тези наши сънародници на произвола на гръцко-сръбския варварски шовинизъм и антибългаризъм...


според теб кога ще стане това и по-важното - как?
Е, при това положение не виждам защо и по какви причини да бъда съпричастен за нещо към Гърция? Една държава, която е донесла толкова много злини на България, ти ме караш да я подкрепям едва ли не, определено не съм съгласен.

raduna
12-27-2008, 22:08
Искам да видя и в България бунтуващи се хора, но не на маса на по ракия...
А с гърците изобщо не съм съпричастна, никога не са ни обичали и само мръсотии са правили, да не говорим за тоталния геноцид над българското малцинство там в бившите ни територии :x

democratos
12-28-2008, 07:30
Абе я стига... тези протести там са на ЛЕВИТЕ, повтарям ЛЕВИТЕ(зли) престъпници и убийци!!!
Същите червени боклуци, които ни докараха до нашето положение в момента!!
С удоволствие бих се присъединил към гръцката полиция да бия анархо-комунисти!!!

kristo
12-28-2008, 09:27
Искам да видя и в България бунтуващи се хора, но не на маса на по ракия...
А с гърците изобщо не съм съпричастна, никога не са ни обичали и само мръсотии са правили, да не говорим за тоталния геноцид над българското малцинство там в бившите ни територии :x
Абсолютно точен коментар, подкрепям изцяло написаното от теб \:D/

Rofl4e
01-06-2009, 19:27
За Гърция мога да ви говоря много.. :) там нито училищата нито градините нито университетите са като нашите,предполагам доста съфорумници са излизали извън страната!
Не мисля че има за какво да протестират те защото всичко им е предоставено :) ноо това си е тяхно решение и щом са решили че трябва да е така нека е така!

kristo
01-06-2009, 21:58
Нещо много идеализирано я виждаш тази Гърция май? Щото и аз съм ходил доста пъти там откакто влязохме в ЕС и определено не смятам, че са кой знае колко пред нас с изключение на стандарта на живот, само там са с пъти по-добре. Иначе в другите отношения не мисля, че са нещо особено, имат си мръсотия и те по улиците, и други кусури си имат и са мноого назад в сравнение със Запада. А имам и познати, които учат и работят там- на същото мнение са- заплащането определено е по-добро от нашето, но оттам насетне са малко по-добре и нищо повече.
Така че определено имат за какво да протестират, това със сигурност. Щом във Франция и Германия има протести, какво да говорим за Гърция, която е много назад в сравнение с тях?

didomido
01-07-2009, 22:27
Извинявай, не ти прочетох целия пост защото ме домързя...
С бунтове и т.н. нямах предвид да ги притиснем да си вършат работата... то е ясно, че няма да си я вършат каквото и да направим. Особено за това време което им остава да са във властта ~6 месеца...
За атака няма да говоря... Волен вярно може и да направи нещо, но според мен болни мозъци като него не ни трябват във властта... Та той е по-гладен и от Борисов, което е още по-зле... :?
Ако тръгнем да им търсим кусурите на всички, то няма да остане за кой да се гласува... :-o

Точно, вие пък да не мислите че в Европата не се краде? Те и те крадат ама поне правят нещо че да не дразни...

sandetoo
01-13-2009, 13:40
Единственото решение в момента е стратокрацията.