PDA

View Full Version : Правилно ли постъпих?



glezan4e
12-07-2008, 20:33
та..имах си приятел.. аз съм на 17, той на 26.. всичко вървеше добре, но аз умирах от страх всеки път като излезем дали родителите ми ще ни видят. и страх, и напрежение.. и накрая ми дойде в повече.. и днес скъсах с него..Той не иска да разбере, че ако ни 'хванат" ще ми забранят да излизам и ще ни разделят. А аз не мога постоянно да се чудя кой и кога и откъде ще ме види...
Какво мсилите по въпроса... правилно ли постъпих..?

xpici
12-07-2008, 20:42
Нем :)
Ходете на места от който малък шанс ваще да те видят ;д
Найстина за тях ще е кофти връзка, но могат да го приемат от къде знаеш?! Все пак годините не са от голямо значение, ако има любов и разбиране :) Така че, може би трябва да поговориш с тях и след това да вземеш решението...:S :-)

MaMkaMy
12-07-2008, 20:49
много си малка за него па той е много голям за тебе...
и аз да съм на мястото на родителите ти и аз щях ти забраня да излизаш с него.... пресметни когато ти си била на 10 години той на колко е бил..... :О тва си е чиста пед**илия!

MakeMeFeel
12-07-2008, 20:50
Еми и аз да си дам "кухото" мнение .

Според мене не си постъпила правилно. Пробвала ли си да говориш с родителите си , за да разбереш те какво мислят за него ? Защото мисля, че ако седнете да поговорите сериозно и им разясниш как стоят нещата те биха ти дали разрешение да излизаш с него и мисля, че така няма да има нужда да се криете.

Kostadin_682
12-07-2008, 20:52
Еми и аз да си дам "кухото" мнение .

Според мене не си постъпила правилно. Пробвала ли си да говориш с родителите си , за да разбереш те какво мислят за него ? Защото мисля, че ако седнете да поговорите сериозно и им разясниш как стоят нещата те биха ти дали разрешение да излизаш с него и мисля, че така няма да има нужда да се криете.
+1

MartiSSima
12-07-2008, 20:53
Хм...виж сега не може цял живот да се креш от родители приятели и т.н Въпреки всичко твоята ситуация ми е позната аз също имах проблем когато бях на 17 само че при мен опасността беше че родителите ми го познават.Както и да е.Нито е добре че си се разделила с него нито пък е зле.От една страна явно държите един на друг и т.н но от друга е малко странно ти на 17 той на 27 това са 9 години разлика (макар че за любовта граници и възраст няма).Мисля че е най добре първо да говориш с РОДИТЕСЛКОТО ТЯЛО да разбереш какво им е мнението за гаджетата после за разликата в годините и тогава да прецениш дали имаш сили и желание да се бориш за тази връзка.
Другото което е ти си на 17 и тепърва почваш да навлизаш в любовта и да се сблъскваш с нови и различни момчета така че не се знае дали няма скоро да завъртиш главата на някой друго момче!Успех и напред! :-)

babity
12-07-2008, 20:57
Тя го е скъсала и не изглежда особено разтроена. Нужно ли е изобщо да разваля мнението на родителите си за нея като ги пита дали може да се вижда с някъв дърт коч?

AFT
12-07-2008, 21:02
Правилно си постъпила. Щом толкова си се притеснявала, нямало е смисъл да се подлагаш на такова напрежение само заради едно момче. Всъщност, той си е баш мъж. Освен това, той е на 26 и скоро ще започне да иска по-сериозно обвързване, а ти едва ли ще си готова на такива крачки. (: Има ги много, не се мъчи.

Lady_AMG
12-07-2008, 22:13
Аз съм на мнение, че възрастта не определя нито ума, нито сърцата, нито преживяванията и уменията на хората. Не казвам, че ще дам правилен съвет и вероятно мнозина ще ме нападнат за мнението ми, но аз смятам че любовта трябва да се отстоява. Поговори с родителите си без да им казваш за него, просто попитай за тях каква възрастова разлика е нормална- ако сметнеш че не биха те разбрали по-добре скрий... Щом трябва крийте се (това само ако много го обичаш) и виж дали си струва усилията!

beb4yy
12-07-2008, 22:17
Еми и аз да си дам "кухото" мнение .

Според мене не си постъпила правилно. Пробвала ли си да говориш с родителите си , за да разбереш те какво мислят за него ? Защото мисля, че ако седнете да поговорите сериозно и им разясниш как стоят нещата те биха ти дали разрешение да излизаш с него и мисля, че така няма да има нужда да се криете.
+1+1 ВСИЧКО СТАВА С РАЗГОВОРИ

glezan4e
12-08-2008, 05:21
относно това дали съм разстроена или не..много ме боли и не ми е никак лесно. а това да говоря с родителите си... и на мен почва да ми се върти в главата..обаче не мисля, че ще ме разберат...преди ходех с 20 годишен..и за тях имаше проблем, но не се опитаха да ме ограничат...сега обаче говорим за 26 годишен мъж. страх ме е да говоря с тях..просто не знам какво да направя...той ми звъни и ми пише постоянно и ме моли да измислям нещо...а мен просто ме е страх...

alkobalko
12-08-2008, 05:44
Тази връзка не е била нормална и ти е носела само притеснение и страх. Напълно логично е да я пекратиш, щом не виждаш шанс за нормалното й развитие.
Все пак пробвай да говориш с родителите си, поопипай почвата и виж дали има шанс да приемат връзката ви.

cinderella_gugutka
12-08-2008, 07:07
не.си.постъпила.правилно--има.ли.желание,има.и.на4ин,а. ти.просто.си.се.отказала :?

soul1199
12-08-2008, 07:30
Тази връзка не е била нормална и ти е носела само притеснение и страх. Напълно логично е да я пекратиш, щом не виждаш шанс за нормалното й развитие.
Все пак пробвай да говориш с родителите си, поопипай почвата и виж дали има шанс да приемат връзката ви.+1

huligankata
12-08-2008, 07:45
Ако наистина държиш на него и искаш да сте заедно направи нещо по въпроса. Ако мислиш, че можеш и без него остави го и си хвани някой, с когото можеш да имаш нормална връка. В никакъв случай обаче не се подвеждай по това, че непрекъснато те търси и ти звъни .. Ако така ти е добре режи го.

glezan4e
12-08-2008, 07:54
не знам как ми е по-добре.. в момента не мога да преценя...иска ми се да говоря с рдителите ми .. и да знам, че те приемат това, но съм 100% сигурна, че няма да разберат тази връзка..

Lysit0
12-08-2008, 08:10
Връзката ти наистина НЕ е била нормална,но все пак пробвай да говориш с ваще,кажи им ,че е сериозен човек.

Lady_AMG
12-08-2008, 10:27
Имах една приятелка в гимназията, която ходеше ( и все още ходи) с 45 годишен мъж, тя беше тогава на 18, а той разведен с 2 малки деца. Родителите и направо щяха да изядат- скандали ужасии... Ама тя не се отказа от него и в крайна сметка техните го приеха. Не че се радват за нея или го харесаха, но поне вече не и мърморят, така че само да отбележа, че рано или късно ще свикнат и вашите ако им кажеш. И между другото разликата ви не е чак толкова голяма според мен, в рамките на нормалното е...

D0ll
12-08-2008, 12:58
Да! и аз бих постъпила така :-D

sweet_nothings
12-08-2008, 13:07
Според мен си постъпила тъпо :? Защо изобщо трябва да криеш от родителите си?! Няма значение колко години разлика имате, нали знаеш все пак: " Любовта не пита на колко години си" :P

glezan4e
12-08-2008, 17:00
Според мен си постъпила тъпо :? Защо изобщо трябва да криеш от родителите си?! Няма значение колко години разлика имате, нали знаеш все пак: " Любовта не пита на колко години си" :P
родителите ми не са на това мнение..

PeopleAlwaysLeave
12-08-2008, 17:48
Абе това са родители. Много добре знаем, че те са с друго мислене и не биха приеле малката им дъщеричка (която за тях винаги ще си е такава) да излиза с мъж с почти 10 години по-голям от нея... И знаете ли коя е главната причина да не приемат подобно нещо? Страхът той да не я нарани, за не се възползва от нея и да я захвърли, да не я манипулира и да не си играе с нея... защото те мислят по следния начин: "Тя е на 17, той е на 26, 9 години разлика имат - той вече е минал по пътят по който тя тепърва ще върви, преживял е различни неща и като се има предвид в какво време живеем нищо чудно да я използва". Тъй че не е много лесно да се пребориш с родителското мнение. А пък и авторката е на 17, все още не е пълнолетна и до някаква степен е задължена да се съобразява с мнението на родителите си...
Мила, не знам какво да ти кажа. Попринцип ако обичаш е хубаво да се бориш за тази любов и да я отстояваш докрай, но в твоят случай е доста гадничко, защото не можеш да си изживееш връзката пълноценно - ти си притисната нон-стоп да се криеш и да излизаш със страх. Ако си сигурна в чувствата си и знаеш, че го обичаш тоя човек, ако си сигурна и в неговите чувства и намерения - борете се за връзката си. Ако ли пък не се опитай да го прежиивеш, вдигни главата горе и продължавай напред - животът е пред тебе и тепърва ще срещаш момчета.

jambo_bs
12-08-2008, 17:55
Няма лошо.Сестра ми ходеше с едно момче което се занимава с наркотици.И кво стана ...... ми нищо особенно баща ми го арестува и сега е в затвора :) .Но никога не е имал нищо против него.