PDA

View Full Version : Започвам да изпитвам лека вина ...



Bursted
12-08-2008, 09:32
Добър ден . Вчера загледах някакъв филм, в който отново се спомена това за ранното раждане на дете и колко възможности отнема това, и се сетих че и в моя случай е нещо подобно . На няколко пъти, майка ми е казвала че е родила рано ( аз съм на 14, а тя на 35 съответно ме е родила на 21 ) и това и е попречило за индивидуална реализация, като висше образование и възможност за по - висока длъжност и по - доходна работа . Никога майка ми не е казвала че съжалява за това, защото е отгледала и възпитала невероятни деца ( имам и сестра ) . Аз обаче в последно време започнах да изпитвам известна вина за това, че майка ми не е успяла да се реализира в бизнес ( работен ) план . Допитването ми е оправдано ли е чувството на вина което изпитвам, или е просто някаква прищявка от възрастта ?

Fortuna
12-08-2008, 10:38
Maika mi me e rodila na 18 :P I sega q priemam pove4e kato priqtelka otkolkoto kato maika.Radvai se 4e maika ti e mlada i nedei da se vkarva6 v t1pi filmi.Edva li syjalqva a i ti ni6to ne moje6 da promeni6

Byyyy
12-08-2008, 16:09
както каза Fortuna радвай се, че майка ти е по-млада, по на твоя акъл, 'щот по-възрастните родители са по-консервативни 8-) въпреки, че си има и изключения де :D

Infinity
12-08-2008, 16:21
и мен мама ме е родила на 18-еми гот е щото сме си приятелки :)

ThePowerOfLove
12-08-2008, 16:30
Ти не си виновна с нищо ;) А й тя е имала възможност (предполагам) да избира, така че няма за какво да се тревожиш :)

silver_moon
12-08-2008, 18:05
не вярвам майка ти да съжелява, че те е родила и предполагам, че ви обича (теб и сестра ти) повече от всичко друго на света. А и все пак тя е могла и да не те роди (аборт), но те е предпочела пред кариерата и тн., затова не се чувствай виновна :)

Мен мама ме е родила на 30, но това грам не пречи да сме си приятелки, да си споделям с нея всичко и грам не е консервативна...но и аз имам брат 5 години по-голям от мен, затова е нормално, че ме е родила по-късно :)

gabi_94
12-08-2008, 19:06
еми според мен трябва да се радваш че имаш млада майка, аз съм по същия начин - на 14г, съм, мама е на 35. Тя обаче си има висше образование, но за жалост не е добре заплатена. И аз се чувствам малко виновна за нейните пропиляни младини, когато приятелите и са ходили по купони и дискотеки, а тя ме е гледала, но тя много пъти ми е казвала че не съжалява че ме е родила на 21. С нея сме супер близки и я приемам наистина като най-добрата ми приятелка, чудесно ме разбира и ми дава уникални съвети.

Mi6inka
12-08-2008, 19:35
еййй ... глупостии .. естесвено че вината ти изобщо не е оправдана....за нищо не си виновна!Запази хубавите си отношения с майка си (предполагам са такива ) и се радвай че имаш млада майка наистина.... тя се гордее с теб и така трябва... гледай да я разочароваш колкото се може по- малко ии така.. (това не важи само за младите майки де ами изобщо за майките :D )

Wrathchild
12-08-2008, 19:40
Това да не завърши е изцяло избор на майка ти. Не са били малко по нейно време двойките, които следват, но в същото време са женени, имат дете и живеят на общежитие. И пак са завършили.

n3ri7ka
12-08-2008, 19:43
и мен майка ми ме е родила на 21 и наистина я чуствам много близка,въпреки че е много далече :cry:
Не трябва да се чувстваш виновна-не си :)

Bursted
12-09-2008, 07:13
Благодаря за свестните отговори на всички . И съм момче между другото :D