PDA

View Full Version : Няколко проблема свързани с косата



shell
12-09-2008, 09:21
Здравейте на всички във форума :) Тук винаги можеш да намериш нещо интересно и полезна затова реших да се допитам до вас за съвет :wink:
Имам няколко проблема за,които се надявам да намеря отговор.
:?: Беше сигурно края на март месец когато ми се появи ужасен пърхот :-k доста големи и забележими снежинки се появяваха още на следващия ден след като съм си измила косата.И те бяха толкова много ,че страх ме хващаше и ужасяваше.Опитах какво ли не-3 опаковки Хед`енд`шолдърс,Дева ,изплаквах си косата с оцет,но нищо не ми помогна.Пърхота си остана и това е :-k Обаче в края на месец юли се къносах и пърхота изведнъж изчезна :-o Нямаше нито следа от него.На 14,09 пак се къносах,но сега пак ми се появи този пърхот :-s
Защо не мога да се отърва от пърхота и бихте ли ми препоръчали шампоан или маска или лосион ,за да се преброря веднъж завинаги?
:?: миналия месец се подстригах и косата ми почна да цъфти :-o На какво може да се дължи това?А преди подстрижката тя не цъфтеше изобщо!и преди съм се подстригвала при същата фризьорка :-o
:?: Една приятелка ми сподели,че много й капела косата напоследък-цели шепи :-s Тя е доста под стрес сега и това е вероятната причина,но бихте ли ми припоръчали изпитани и добре действащи маски,с които да си свести косата и тя да се заздрави и да спре да капе толкова много?
Благодаря ви за помощта предварително :wink:

Infinity
12-09-2008, 11:59
За пърхота ти препоръчвам Clear-Ice cool-мн е добър на мен ми махна пърхота :)

Pliok0019
12-09-2008, 12:14
Мойта цъфти също...Искам по-дълга коса, но след постоянните треритания с боя, пяна, сешоар...Не е много, но все пак се дразня.

Иначе е здрава и никога пърхут не съм имала,, за щастие.

Моят съвет е да използваш шампоани за ежедневна употреба.

Lord
12-12-2008, 18:41
Potyrsete seriqta ALZEDA-tova sa bylgarski produkti protiv kosopad i protiv pyrhot.-Vse pak bylgarskoto si e nai dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

varnen4e
12-13-2008, 06:55
Vse pak bylgarskoto si e nai dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Как го реши това?

kurupta
12-13-2008, 07:04
Potyrsete seriqta ALZEDA-tova sa bylgarski produkti protiv kosopad i protiv pyrhot.-Vse pak bylgarskoto si e nai dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
пълни глупости

masal
12-13-2008, 07:21
Potyrsete seriqta ALZEDA-tova sa bylgarski produkti protiv kosopad i protiv pyrhot.-Vse pak bylgarskoto si e nai dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
пълни глупости =D>

SiNiStEr
12-13-2008, 07:32
И двете отидте на лекар.
Щом на приятелката ти й пада косата,значи има липса на витамини,неправилно хранене и от стрес се получава това.Казвам го защото и аз бях така.
От начало и аз имах само пърхот,какви ли не шампоани съм ползвала нищо не ми помогна,примирих се и след това започна да ми пада косата.Но сега съм горе долу добре.

sweetsunshine
12-13-2008, 11:19
Здравейте на всички във форума :) Тук винаги можеш да намериш нещо интересно и полезна затова реших да се допитам до вас за съвет :wink:
Имам няколко проблема за,които се надявам да намеря отговор.
:?: Беше сигурно края на март месец когато ми се появи ужасен пърхот :-k доста големи и забележими снежинки се появяваха още на следващия ден след като съм си измила косата.И те бяха толкова много ,че страх ме хващаше и ужасяваше.Опитах какво ли не-3 опаковки Хед`енд`шолдърс,Дева ,изплаквах си косата с оцет,но нищо не ми помогна.Пърхота си остана и това е :-k Обаче в края на месец юли се къносах и пърхота изведнъж изчезна :-o Нямаше нито следа от него.На 14,09 пак се къносах,но сега пак ми се появи този пърхот :-s
Защо не мога да се отърва от пърхота и бихте ли ми препоръчали шампоан или маска или лосион ,за да се преброря веднъж завинаги?
:?: миналия месец се подстригах и косата ми почна да цъфти :-o На какво може да се дължи това?А преди подстрижката тя не цъфтеше изобщо!и преди съм се подстригвала при същата фризьорка :-o
:?: Една приятелка ми сподели,че много й капела косата напоследък-цели шепи :-s Тя е доста под стрес сега и това е вероятната причина,но бихте ли ми припоръчали изпитани и добре действащи маски,с които да си свести косата и тя да се заздрави и да спре да капе толкова много?
Благодаря ви за помощта предварително :wink:
За пърхота горещо ти препоръчвам шампоан на Eucerine струва към 15 лева.Има за сух пърхот(този които е на дребни точици които падат по раменете)и за мазен пърхот(този които е на люспи,които трябва да "издърпаш" от косъма,за да се махнат.

За цъфтенето и при мен стана така.Най-вероятно е от времето.Не се притеснявай,отиди да ти подстрижат връхчетата на косата. :)
И аз започнах да използвам след подстрижката масна на Gliss кюр,след като се измиеш със шампоан я нанасяш в крайщата на косата и малко по дължината,стойш 5 минути и измиваш.Косата ми вече спря да цъфти какво преди няколко седмици.
Също така използвам и Стимуланта за коса на Икаров.Косата ми видимо след 3-тото измиване стана по-мека и има напредък със растежа. :)

За косопад препоръчвам ампули против косопад на Рене Фюртерер и шампоан против косопад на същата фирма.Малко са скъпички.Една ампула е 4,80 лв,но се слага веднъж или 2 пъти седмично(от аптеката ще ви обяснят)а шампоана е към 30-тина лева.

ПП:щом пърхота ти се появява след къносване,просто спри да се къносваш :)

ПП2:относно приятелката ти,все пак е добре да отиде на дерматолог преди да си купи каквото и да било. :)

Lord
12-13-2008, 13:40
Mi re6i go 6toto go polzvam i si re6ih problema spyrhota. 6tom za teb sa gluposti pla6tai za skypi 6ampoani za da si 6tasliv.
Kato sa gluposti ne gi polzvai - na koi mu puka

raichEbaichE
12-13-2008, 18:19
ами по принцип на revalid шампоаните и маските са много добри,нз дали има за пърхот,но за падането тоя за изтощена коса върши работа :wink:

Seducti0n
12-13-2008, 18:40
Phyto ;-)

Reed
12-13-2008, 18:46
абе,кво е тва да очакваш от боклук като хед енд шолдърс да ти се опрай пърхота?
отиди в аптеката и питай-низорал,имаше един клиър май се казваше
а приятелката ти да иде на лекар да й предпише лекарства
аз имах тоя проблем и ходих на доктор и сега пия хапчета за тва

gabi_94
12-13-2008, 19:40
еми на мен пък от хед енд шоулдърс пърхота ми изчезна и главата не ме сърби. Преди имах пърхот, сърбеше ме главата, опитах почти всичко и само хед енд шоулдърс ми подейства добре, вярно не след първия път като се измих с него, ама на 2,3 вече нямах пърхот - сериозно говоря. Пробвала съм по-късно с други продукти, но веднага ми се появява пърхот, с хед енд шоулдърс нямам проблеми - странно, но на мен ми действа добре, а на майка ми изобщо.

shell
12-13-2008, 20:08
благодаря за съветите :)