PDA

View Full Version : ПРЕГЛЕД ПРИ ГИНЕКОЛОГ



Lip4y
12-09-2008, 11:26
Така, аз съм момиче на 16
Интересно ми е да разбера при мъж или жена е по- удачно да се отиди . Понеже майка ми вика , че време е вече на прфилактичен преглед да отида.
Също ще ми обясните ли каква е процедурата при профилактичния прегелд , т.е какво прави самия гинеколог :) :) Ще съм благодарна ако ме информирате :)

DimovB
12-09-2008, 11:29
Отиди при мъж. Доволна ша останиш.

UFOs
12-09-2008, 12:39
Добре е да отидеш при мъж.Братовчедка ми каза,че и било неприятно.Тоест не боли,но не е приятно ;)

LadyDy
12-09-2008, 12:43
Няма значение при какъв/ каква отиваш. Важното е да е свестен/ свестна и да е добър/добра. И зависи дали на магарето ще те преглежда. :)

alkobalko
12-09-2008, 14:26
Не полът определя качестата на един лекар. Сама прецени при мъж или жена би се чувствала по-спокойна.

Lip4y
12-10-2008, 10:30
ni zn ama az bihs e 4uvstvala po konfortno pri maj :o :o ni zn za6to :D :D

LovelyGirl
12-10-2008, 11:14
Аз по-спокойна се чувствампри жена :)

Ако приятелките ти имат повече опит в това и познават добри гинеколози/гинеколожки питай тях,те да ти препоръчат.
Също така личната може да те насочи ;)

Loshotia
12-10-2008, 12:14
Няма значение от пола наистина. И няма от какво да се притесняваш- лекаря по цял ден гледа пу*ки така че няма да се развълнува при вида на твоята.(съжелявам ако съм твърде груба) А и на теб няма какво да ти пука- с тоя човек я се видите втори път в годината, я не.

LadyDy
12-10-2008, 16:30
Няма значение от пола наистина. И няма от какво да се притесняваш- лекаря по цял ден гледа пу*ки така че няма да се развълнува при вида на твоята.(съжелявам ако съм твърде груба) А и на теб няма какво да ти пука- с тоя човек я се видите втори път в годината, я не.

Ами да, точно така си е. :)
Иначе имам чувството, че жените много, много.....де да знам, няма да ми е комфортно, лично на мен.

Mr.Nightmare
12-28-2008, 18:45
:)

UFOs
12-28-2008, 18:56
Трябва да кажеш от кой град си ;)

b3byl1nka
01-04-2009, 20:56
Мъжете гинеколози са по добри от жените... аз си спомням един път бях при жена възрастна беше и я беше страх да бръкне .. та и аз незнам кво гледа предписа някви лекарства ии всъщност не ми помогна а даже стана още по зле и после като отидох при мъж ми мина сичко :!:

kalpazanka
01-05-2009, 06:02
При мъж :)

BlackWings
01-05-2009, 12:52
Способностите и компетентността на лекаря не зависят от пола му наистина , но аз се чувствам по удобно при жена , и предпочитам да ходя при жена. Ти прецени за теб как ще е по добре , и как ще ти е по комфортно.

Presley
01-05-2009, 14:07
Ти си решаваш дали при мъж или при жена.Въпрос на лични предпочитания.Аэ предпочитам при мъж.
A прегледът е елементарен.Ако си девствена,няма да ти събуват гащште,а просто ще те видят на видеоэон.Ако не си,ясно ти е какво следва. ;]
И не се шашкай от прегледа.Нищо по-специално от посещенията при другите доктори. ;]

Sissy90
01-06-2009, 13:54
Не е нищо особено прегледа, макар че не е от най-приятните неща на света. Ако водиш полов живот, е хубаво един път в годината да ти правят цитонамазка - това е вземане на секрет от шийката на матката, за да се изследва за рак на маточната шийка - кофти усещане, но се преживява. Не се притеснявай да го питаш каквото и да било, все пак това му е работата на човека. И според мен е най-добре да отидеш сама, без майка си, за да не ти е неудобно от въпросите, които той ще ти задава - по принцип първо пита правила ли си секс, имаш ли постоянен партньор, пазиш ли се (за контрацептиви става въпрос).
А за пола на лекаря наистина няма значение - някои се чувстват по-сигурни при жена, други при мъж. Ти си избери, ако искаш отиди при този/тази, когото/която посещава майка ти или някоя приятелка (макар че на тази възраст малко момичета ходят на прегледи без да има някакъв проблем, а не би трябвало да е така).

darla
01-06-2009, 15:47
preporu4itelno e citonamazkata da se pravi vednuj na 6 meseca!

kalpazanka
01-06-2009, 16:08
^Зависи от резултата от цитонамазката /по Папаниколау/. Ако няма никакви изменения, се прави на 1 година. Ако има нещо съмнително, се прави на 6 месеца.

darla
01-06-2009, 16:59
az si pravq na 6 meseca bez da ima ne6to sumnitelno.prosto ot godini taka sum sviknala

tedi_96
01-09-2009, 22:32
mi az predpochitah da sam pri jena shtoto me beshe sram ot maj mn sam zle nali :? :? :shock: ama vse pak zavisi ot lekarq no i az sam chuvala che majete sa po dobri

tedi_96
01-09-2009, 22:33
mi az predpochitah da sam pri jena shtoto me beshe sram ot maj mn sam zle nali :? :? :shock: ama vse pak zavisi ot lekarq no i az sam chuvala che majete sa po dobri

darla
01-10-2009, 08:51
ne si zle.6tom taka se 4uvstva6 po-komfortno,izbora si e tvoi :)

hottie
01-10-2009, 09:26
Всъщност веднъж на 6 месеца няма смисъл. ЧПВ не може да се развие толкова бързо. Прави се веднъж на 1 или 2 години.
Но останалите профилактични прегледи са си наложителни, защото толкова много глупости се случват в женското тяло...не мога да ви опиша.

darla
01-10-2009, 09:32
^ami az sum si suzdala navik na vseki 6 meseca da si pravq pulen kontolen pregled i gin.izsledvniq(citonamazka i mikrobiologi4ni),neznam dali e izli6n,no na tema intimna higiena i zdrave sum vmania4ena!

hottie
01-10-2009, 09:39
То лошо няма ама излиза по-скъпичко :D :D иначе микробиологични и аз си правя редовно + мамолог вече

brokeninside13
01-10-2009, 22:12
normalno e da se chustwash po dobre ako e jena ... ne mi se e nalagalo da xodq po nqkakwa prichina da chukna na durwo da ne mi se nalaga samo na profilaktichni pregledi :)

batkodoki
01-11-2009, 02:03
Така, аз съм момиче на 16
Интересно ми е да разбера при мъж или жена е по- удачно да се отиди . Понеже майка ми вика , че време е вече на прфилактичен преглед да отида.
Също ще ми обясните ли каква е процедурата при профилактичния прегелд , т.е какво прави самия гинеколог :) :) Ще съм благодарна ако ме информирате :)

при Мъж - категорично!!!

Той няма вагина и се съобразява само с НАУЧНОТО отношение към нея.

дамата-гинеколог винаги пренася личните си преживявания върху пациентките си, а това може да е много опасно

tedi_96
01-11-2009, 14:07
ne si zle.6tom taka se 4uvstva6 po-komfortno,izbora si e tvoi :)


mi da blagodarq che razbirash :) no naistina moje bi shteshe da bade po dobre ako bqh utishla pri maj :?

iiirish
01-12-2009, 14:06
интересувай се първо кой специалист е най-добър и иди при него, независимо дали е мъж или жена. и само информативно да ти кажа, че на гинеколог се ходи когато си започнала да водиш полов живот, не защото майка ти те кара :P

Zqpkov
01-12-2009, 14:27
re6i si sama

kalpazanka
01-12-2009, 14:55
Всъщност веднъж на 6 месеца няма смисъл. ЧПВ не може да се развие толкова бързо. Прави се веднъж на 1 или 2 години.
Но останалите профилактични прегледи са си наложителни, защото толкова много глупости се случват в женското тяло...не мога да ви опиша.
Козметична поправка:
ЧПВ не се развива, защото е вирус и се прихваща! Последствията се развиват- кондиломи и рак.

SwEeT_pAiN_F
01-19-2009, 20:33
Не знам от колко години водите полов живот, не знам колко сте компетентни по този въпрос,но съвсем не е вярно че като не води полов живот момичето не трябва да ходи на гинеколог, аз на 13 или 14 години отидох за пръв път- имах бяло течение,прихванато от басейн. След това имах и гинекологични проблеми от рода на кисти и тем подобни започнах да водя полов живот на 17 и малко и от тогава ходя редовно на 6 месеца. И сега този месец възнамерявам да отида а ми вземат цитонамазка. Доцента при който ходя в Плевен редовно като ходя на преглед при него ми казваше "и като почнеш да водиш полов живот, не забравяй на всеки 6 месеца цитонамазка и общ гинекологичен преглед" да ви кажа хич не ми се свидят пари относно здравето ми и здравето на партньора ми.
А това...дали при мъж или жена... аз си свикнах от малка при мъж гинеколог и ми е много спокойно... ходих при жена 1 път отвратих се,заболя ме и се престраших при мъж. Така че..сами си избирате.