PDA

View Full Version : Как да постъпя?!



xRawrrx
12-09-2008, 15:21
Най-добрата ми приятелка (З.) сподели с мен за момчето, което харесва (Т.).Всеки ден на училище го виждаме и си личи, че наистина много го обича..От начало ми беше безразлично към него..Но от няколко дни насам имам чувството, че започвам да го харесвам..И сякаш с всеки изминал ден чувствата ми към Т. се увеличават..Един ден З. ми каза, че е намерила скайпа му и му е писала, но той не я е добавил..Също така тя ми сподели и как се пише Т. в скайпа..Реших да го намеря и да се запознаем лично.Когато му писах се запознахме.Пратих му моя снимка и той ми каза, че знае коя съм..На училище вече ме поздравява и понякога спираме да си говорим..Когато споделих това с З., й стана много гадно..И най-големият проблем е, че ме е страх да й призная чувствата си към Т..Страхувам се, че ако и кажа цялата истина, тя няма да ми има повече доверие, или приятелството ни ще се развали..З до сега не сме имали тайни една от друга..Какво да направя?! Да се престраша ли да й кажа истината, или просто да забравя за това момче?!Някакви предложения как да постъпя..?!

Crazytu
12-09-2008, 15:48
Ако наистина приятелката ти обича (както каза ти) това момче ... най-добре ще е ти да го забравиш докато не е станало прекалено късно ... А за това дали да й кажеш за чувствата си нз ... ти най - добре си знаеш как ще реагира в тази ситуация .. ако мислиш,че това ще я нарани и ще застраши приятелството ви,по-добре си мълчи ... а ако не,признай й .. :)

Chrissie
12-09-2008, 15:50
Положението наистина е доста сложно.Но според мен ще е по-добре ако й кажеш.Така няма да я накараш да те почувства като предателка,въпреки че човек не може да заповядва на сърцето си.Ще е по-добре,ако й споделиш как се чувстваш-тя ще отцени това.Важното е,че няма да я излъжеш,както биха постъпили повечето хора.Тя ще реши,че явно много държиш на нея,щом не искаш да я лъжеш и ще се зарадва на това,но не очаквай кой знае какво,защото все пак ще се почувства зле от факта,че ти харесваш същото момче.Но по-добре да научи истината от теб самата,отколкото от някой друг.Тогава ще се почувства повече от предадена.Просто й обясни,че не искаш ситуацията,в която сте попаднали да развали отношенията ви и че ти държиш на нея,независимо от този факта,който ви се изпречва на пътя.
Успех! :)

MakeMeFeel
12-09-2008, 16:14
Аз имам едно въпросче 8)

Тя как го обича без да го познава? :?

xRawrrx
12-09-2008, 16:17
Еми не знам ... :o поне така ми е казвала "че го обича"... :o

MakeMeFeel
12-09-2008, 16:19
Второ въпросче 8)

На колко сте?[/b]

xRawrrx
12-09-2008, 16:20
..13 xD

MakeMeFeel
12-09-2008, 16:21
Това обяснява всичко .... 8-)

bebety_in_love
12-09-2008, 16:35
мИсля, че трябва да и обясниш всичко, ако ти е истинска приятелка ще те разбере :) .....!!!!

CfEtii
12-09-2008, 16:40
Насочи си ''чувствата''към друго момче..не си струва да си прецакате приятелството заради момче :?

zaraaa
12-09-2008, 17:56
Насочи си ''чувствата''към друго момче..не си струва да си прецакате приятелството заради момче :?

Мхм

moon_flower
12-09-2008, 18:54
Аз само едно ще ти кажа-приятелство заради мъж/момче не се разваля.На по 13 години особено баш заради момче да спорите и да се карате...тъпотия.Забравете го и двете.Има една камара други момчета.:) Гаджетата са безброй,но истинските приятели не се намират толкова лесно.:)

xRawrrx
12-11-2008, 12:24
Благодаря на всички за съветите...Таа..Ето какво се случи..
Признах й цялата истина..От начало беше шокирана..Ноо всичко се оправи..И сега тя знае и все още сме приятелки.. :) :)
Отново: благодаря ви много за съветите, които ми дадохте.. :)

NoCaption
01-01-2009, 10:26
любовен триъгълник :-D

evelinka1122
01-01-2009, 10:32
по принцип на първо място са ПРИЯТЕЛИТЕ после са гаджета и тем подобни.... не бъди такъв егоист и спри с това момче и се помъчи да уредиш приятелката си! тя първо си го е харесала.... :? ако не стане после ти! просто се случи същата такава ситуация преди година с едни мои фр и повярвай ми отстрани изглежда мн смешно!

fire_cat
01-01-2009, 12:32
Значи никога, ама никога не бих се скарала с приятелка заради момче, дори и той да е голямата ми любов. По-добре ще е да си поговориш сериозно с твоята приятелка. Направи всичко възможно, за да не се заформи скандал! Ако стане така, че тя да се разсърди, дай й малко време. Но все пак трябва да се реши коя ще е с момчето и коя - не. Разбирам притеснението ти, защото никак не е лесно да си съперничиш в любовта с най-добрата си приятелка. Запомни, че приятелството е вечно, а любовта - временна! Не се знае колко време ще ходиш с това момче, ако станете гаджета, а приятелството ти с момичето е много ценно и може да продължи вечно. Ти решаваш как да постъпиш! Успех! :)

mynichka
01-01-2009, 13:13
Ако направиш нещо с Т. си е*аси приятелката !