PDA

View Full Version : Очен ?Проблем.



feanor55
12-09-2008, 22:15
Имам сериозен проблем.Имам от известно време главоболие и умора,вярвам че е причинена от очите.Ходих при 3 очни лекара.Всеки имаше различно мнение и диагноза за състоянието ми .Последният лекар (доц.Войнев от ВМА),май май ме претупа набързо,нито ми разтвори зениците нито ме прегледа на апаратите и т.н. Другия ми лекар от МА се оказа търговец и ме взе за донор че да ми продава нещата си .
На 20г.съм късоглед с -6 диоптри. Астигматизъм - неизяснен.Знам че тук не е най-удачното място, но все пак да питам ....някой ako знае свестен очен лекар в София нека си признае , защото аз наистина сериозно се притеснявам от проблема който си навлякох с очите ..Също така -6 диоптер на тази възраст дали влиза в рамките на "нормално" ?? Моля за компетентни мнения.

mumiikataa
12-10-2008, 11:29
Еми аз те съветвам да отидеш в Токуда. С направление нямаш никакви проблеми. Много съм доволна от тях. Иначе....Освен да намалиш компютъра и да правиш някаква гимнастика...Не знам... А да те питам за колко време ти се качи диоптера?

UFOs
12-10-2008, 11:44
И аз също имам астигматизъм.Според мен е глупаво да отидеш при 10 лекари и то е ясно,че всеки различно ще каже.И сега не знаеш кое е най-правилното решение.Точно пък в Токуда не отивай.Там лекарите са млади и нямат голям опит,въпреки че очните лекари може да са опитни.Ако в момента носиш очила и чувстваш преумора на очите и главоболие причинено от това,значи си за смяна на диоптера ;).Дали ще е по-голям или по-малък това решава доктора.
Дали е нормален диоптера?Ами има деца на по 12-13 год. с 9-ти диоптер ;)

Защо не вземеш направление и не отидеш в клиниката "Визаж"?

mumiikataa
12-10-2008, 16:55
И аз също имам астигматизъм.Според мен е глупаво да отидеш при 10 лекари и то е ясно,че всеки различно ще каже.И сега не знаеш кое е най-правилното решение.Точно пък в Токуда не отивай.Там лекарите са млади и нямат голям опит,въпреки че очните лекари може да са опитни.Ако в момента носиш очила и чувстваш преумора на очите и главоболие причинено от това,значи си за смяна на диоптера ;).Дали ще е по-голям или по-малък това решава доктора.
Дали е нормален диоптера?Ами има деца на по 12-13 год. с 9-ти диоптер ;)

Защо не вземеш направление и не отидеш в клиниката "Визаж"?
За Токуда и по-точно за очните лекари само положителни неща съм чувала.Това,че са млади не значи че не разбират.90% от познатите ми и на наще са ходили там (вкл.и аз) и сме доволни.

borislava88
12-12-2008, 18:58
Ako iskash naistina dobur ochen lekar otidi pri profesor Tanev.Tova e nai dobriat ochen lekar.Ako imash jelanie moga da ti dam telefona mu

Wrathchild
12-12-2008, 19:21
Добре бе, какво значи млади и неопитни? Какво, те по-малко са учили ли? Ами нали всеки все от някъде започва бе, мама му стара! И възрастните, опитни лекари са били току-що излязли от университета. А точно една уж много опитна за една бройка щеше в болница да ме вкара и заради нея имам проблеми с дихателните пътища!

sssladuranka
12-12-2008, 19:24
в Токуда и аз съм ходила и съм доволна
успехи

UFOs
12-12-2008, 20:52
Добре бе, какво значи млади и неопитни? Какво, те по-малко са учили ли? Ами нали всеки все от някъде започва бе, мама му стара! И възрастните, опитни лекари са били току-що излязли от университета. А точно една уж много опитна за една бройка щеше в болница да ме вкара и заради нея имам проблеми с дихателните пътища!

Ами точно защото са излезнали туку що и още нищо не са видяли.Добър лекар може да се каже,когато има голям стаж и повече опит.batkodoki се пише за стар човек :P това какво значи.. :-P
Що не го питате него,кои лекари са по-добри ;)
Ясно е,че по-опитните са по-добри.. ;)

kalpazanka
12-13-2008, 14:51
За София се сещам за д-р Дорина Маринова. Пиши ми на лични за адреса на кабинета. Иначе си ходя на очен в Горна Оряховица. :)

Italjet
12-14-2008, 02:28
Имам сериозен проблем.Имам от известно време главоболие и умора,вярвам че е причинена от очите.Ходих при 3 очни лекара.Всеки имаше различно мнение и диагноза за състоянието ми .Последният лекар (доц.Войнев от ВМА),май май ме претупа набързо,нито ми разтвори зениците нито ме прегледа на апаратите и т.н. Другия ми лекар от МА се оказа търговец и ме взе за донор че да ми продава нещата си .
На 20г.съм късоглед с -6 диоптри. Астигматизъм - неизяснен.Знам че тук не е най-удачното място, но все пак да питам ....някой ako знае свестен очен лекар в София нека си признае , защото аз наистина сериозно се притеснявам от проблема който си навлякох с очите ..Също така -6 диоптер на тази възраст дали влиза в рамките на "нормално" ?? Моля за компетентни мнения.

Не се протеснявай мъжки,офталмолози колкото искаш,качествените ас малко,на ЛС мога да ти препоръчам някои от тях.Така диоптъра ти от -6 не е нищо сериозно.От -3 до -6 навсякъде по света е прието да се класифицира като средна степен на късогледство.От там нагоре вече става силната.Също така си вече на 20г,няма да се увеличава осезаемо,най-сериозните промени може да се претърпят по време на пубертета.И няма таквоа понятие като неизяснен астигматизъм,или го има или го няма,и се определя в каква степен е.